Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Elena Udrea
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Marduk
De asta-mi place mie de ea, ca e desteapta, nu se lasa dusa cu presul de toti veneticii sositi in Romania cu 100 de dolari in buzunar si deveniti peste noapte milionari sau de smecherii autohtoni care au tras sforile dupa "revolutie" si din sefi de sala, smenari, suti si bisnitari au devenit mari bogatani.
March
QUOTE(Marduk @ 29 Jan 2011, 05:48 PM) *
De asta-mi place mie de ea, ca e desteapta,

Si Ana Pauker era desteapta.... sarmanii portocalii... ar fi in stare sa treaca si la nationalizari ! devil.gif
Marduk
"Structurile de cazare cumpărate ieftin, nefolosite în scop turistic şi în care nu s-a investit ar trebui naţionalizate, nu expropriate la preţul pieţei,...."

Sustin acest proiect, stiu cativa smecheri care au cumparat pe la Herculane si nu numai, cam tot ce se putea cumpara si au lasat totul de izbeliste asteptand "investitorii" strategici sau statul sa-i scape de niste propietati pe care nu le meritau dar le-au primit pentru ca asa era directiva PCR.
gigip
QUOTE(Marduk @ 29 Jan 2011, 03:48 PM) *
De asta-mi place mie de ea, ca e desteapta, nu se lasa dusa cu presul de toti veneticii sositi in Romania cu 100 de dolari in buzunar si deveniti peste noapte milionari sau de smecherii autohtoni care au tras sforile dupa "revolutie" si din sefi de sala, smenari, suti si bisnitari au devenit mari bogatani.

Bravo marduk,un sef de sala smenar este Igas,sutii si bisnitarii,cu unele exceptii la PNL,PSD,UDMR si Gigi Becali,dar,peste 80% sunt pedelei de frunte,Basescu,Udrea,Videanu,Berceanu<Boureanu,Poteras ,Ridzi si toti ceilalti!
gigip
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 29 Jan 2011, 03:59 PM) *
"Structurile de cazare cumpărate ieftin, nefolosite în scop turistic şi în care nu s-a investit ar trebui naţionalizate, nu expropriate la preţul pieţei,...."

Sustin acest proiect, stiu cativa smecheri care au cumparat pe la Herculane si nu numai


Da, mai, au distrus frumusete de statiune. Te apuca plansul cand ajungi acolo si vezi frumusete de hoteluri si vile lasate in paragina. Eu i-as trimite direct pe scaunul electric pe cei ce se fac vinovati de astfel de acte de subminare a economiei. si mai sunt cateva statiuni distruse cu buna stiinta!
Marduk
Am descoperit zilele trecute o situatie cel putin ciudata. La Timisul de Sus, mergand spre Brasov, dupa ce treci pe sub podul de cale ferata se face un drum la dreapta care duce la o fosta tabara de copii a Ministerului Invatamantului (actualul MCTS)si care avea si inca mai are in componenta cateva vile o sala de mese, etc. Acum totul, cu exceptia salii de mese este last in paragina. De ce? Cu cat cladirile alea se degradeaza mai mult, devin mai neinteresante, iar smecherii vor profita din plin in cazul in care vor fi scoase la vanzare. Cred ca la MCTS sunt cateva sute de astfel de tabere puse la "stricat" pentru a fi cumparate pe nimic si transformate mai apoi in vile personale. Intre timp copii nu au unde merge vara in tabere scolare ieftine ce apartin de MCTS, ramanand in orase si sate sa bata maidanele, doar cei bogati gasesc locuri in taberele private care au aparut ca ciupercile dupa "revolutie".
gigip
QUOTE(March @ 29 Jan 2011, 03:50 PM) *
Si Ana Pauker era desteapta.... sarmanii portocalii... ar fi in stare sa treaca si la nationalizari ! devil.gif

Nutica,blonda fiind a declarat ca Basescu e cel mai democrat presedinte(poate dintre cei intimi cu ea) iar Boc a luat numai masuri bune!!!
Daca citesti logic,pe cat de bune masuri a luat Boc,pe atat de democrat e prezidentul!
gigip
March
QUOTE(gigip @ 31 Jan 2011, 02:41 PM) *
Nutica,blonda fiind a declarat ca Basescu e cel mai democrat presedinte(poate dintre cei intimi cu ea) iar Boc a luat numai masuri bune!!!
Daca citesti logic,pe cat de bune masuri a luat Boc,pe atat de democrat e prezidentul!
gigip


…eu nu am vazut vreun presedinte mai democrat decat Traian Basescu, atata libertate a presei si atata libertate de exprimare…

Madama asta e periculoasa la fel ca "Jupanul" ei ! devil.gif
Cucu Mucu
Astia se lauda intre ei! rofl.gif
March
Primei femei a tarii, Omagiu tarii-ntregi !
Sta steaua langa stea, pe bolta vesniciei;
Alaturi Marele Barbat, vegheaza
Drumul, de glorie al Romaniei



Elena Udrea ar fi trebuit sa ajunga vineri la Piatra Neamţ, unde primarul Gheorghe Ştefan-Pinalti organizează în cinstea ei serbările zăpezii pe pârtia inaugurată anul trecut tot de către ministrul Turismului,...

Pentru ca omagiul să fie la înălţimea aşteptărilor, şI probabil invidious pe colegul de la Suceava, Flutur, care anul trecut i-a scris Elenei Udrea cu oi pe dealuri, Gheorghe Ştefan a dat dispoziţie să fie aduşi pe pârtie, la picioarele ministrului, şcolarii oraşului, chit că aceştia se află în vacanţă. Astfel, toate şcolile din oraş au primit ordin să livreze minimum câte 20 de copii pentru serbarea Elenei Udrea.
devil.gif devil.gif
Cucu Mucu
Ce javre ordinare!
Marduk
QUOTE(March @ 1 Feb 2011, 04:31 PM) *
Astfel, toate şcolile din oraş au primit ordin să livreze minimum câte 20 de copii pentru serbarea Elenei Udrea.


"LINGAI AU FOST, LINGAI SUNT INCA
SI-S TOTI DIN NEAMUL ROMANESC,
DE LA VLADICA LA OPINCA.
UN TROC CE-I PLIN CU TERCI PORCESC,
MENIT S-ALUNGE GREAUA TIHNA
CE VINE DIN STRAFUNDUL STRAMOSESC,
CAND TOTI ROMANII DORM IN TINDA
DESI AFARA-I TIMPUL DE CULES."
Cucu Mucu
rofl.gif
The Dude
QUOTE(March @ 1 Feb 2011, 05:31 PM) *
Flutur, care anul trecut i-a scris Elenei Udrea cu oi pe dealuri, Gheorghe Ştefan a dat dispoziţie să fie aduşi pe pârtie, la picioarele ministrului, şcolarii oraşului, chit că aceştia se află în vacanţă. Astfel, toate şcolile din oraş au primit ordin să livreze minimum câte 20 de copii pentru serbarea Elenei Udrea.[/i]


...da, si a iesit mare halima, ca s-a stricat taraboanta la inaugurare..statea ingenua in zapada si avea un bulgare in mana...zice: "in cin' sa dau eu cu bulgarele asta ???" si dadea ochii peste cap...Un grup de schiori ovationa pe acolo...ce mai, pastorala in toata regula..si iar imaginea ei cum sta in cur in zapada...curul ala despre care Basescu a declarat odata in sopron ziaristilor: "un fleac, l-am ciuruit"...da organele au intervenit si au modificat din butoane afirmatia pe care au difuzat-o pe post dupa alegeri de se intelegea cu totul altceva....
March
@ Marduck,

Pe unde ratacesti ? Doreai dezmintiri privind insinuarile parsive ale unora cum ca....Traienica si Nuzticaaaa.... wink.gif ?!? Uite una ferma ce vine de la CRBL-ul vostru in parlamentul european ! laugh.gif
Marduk
Primo, vorba unui clasic forumist in viata, nik-ul meu este Marduk, te-as ruga sa respecti macar asta.
Tetio, idem, care "CRBL-ul vostru" de ce al fi al meu si nu al vostru? sau al nostru? Raspunsul EBA-ei mi se pare la obiect, asa cum Patriciu se cunoaste cu Tariceanu si cu familia Voiculescu si Basestii au dreptul sa se cunoasca cu Cocosii sau cu oricare alti familisti din aceasta tara. Daca insa la aceste intalniri comit infractiuni sa rspunda si unii si altii.
March
Elena Udrea lucreaza in parlament.... cu stiloul wink.gif laugh.gif
Marduk
Misogini pana la moarte. Culmea este ca ati fost crescuti de femei nu de barbati, asta este tragedia si in lumea islamica, unde pana la o varsta femeile fac educatie copiilor deci se presupune ca acei copii nu ar trebui sa fie misogini, dar se pare ca sunt alte probleme mentale la mijloc.
gigip
QUOTE(March @ 8 Feb 2011, 02:35 PM) *
Elena Udrea lucreaza in parlament.... cu stiloul wink.gif laugh.gif

Tetio,marduk ne acuza ca suntem misogini.Eu cred ca greseste.Misoginii sunt cei care nu recunosc meritele unei femei,unei doamne,unei mame care isi creste cu truda copii,nu ale unei parvenite care se vinde,trup si suflet pentru a primi functii si onoruri pe care nu le merita.Din partea mea le apreciez mai mult pe surorile ei de pe centura,pe tiriste,ca sunt mai cinstite si mai corecte si o fac de foame.Madame de Plescoi nu are scuza saraciei,o face pentru a parveni!HOOOOUUUUUAAA!
gigip
March
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 06:39 PM) *
Misogini pana la moarte. Culmea este ca ati fost crescuti de femei

Io n-am fost crescut de o " Udrea" !! jamie.gif
Marduk
Corect, dar avea acelasi sex. jamie.gif
gigip
QUOTE(March @ 8 Feb 2011, 05:28 PM) *
Io n-am fost crescut de o " Udrea" !! jamie.gif

Hoaoleo.tetio,coana Lenuta.noul cabinet 2,are implicatii in cazul Pasat! "Ei se iubeste rau" si s-au 'imbarligat' pentru afaceri cu fonduri europene!
Acum e clar de ce armata portocalie a votat contra arestarii lui Pasat! Cum ar fi ca la batran sa mearga la vorbitor cu Nutica,complicea Pasatului!
gigip
Cucu Mucu
Asa e la vie, vorba francezului Goethe!

Cunosc firme cu cui si j care au papat niste bani "curati" din tandemul Cici Manolescu - Lenuta Udrea!
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Feb 2011, 03:08 AM) *
Cunosc firme cu cui si j care au papat niste bani "curati" din tandemul Cici Manolescu - Lenuta Udrea!

Daca ai dovezi de ce nu sesizezi DNA-ul?
March
QUOTE(Marduk @ 13 Feb 2011, 01:24 PM) *
Daca ai dovezi de ce nu sesizezi DNA-ul?

Nu ati obosit tot punand placa asta haraita ?! unsure.gif
Marduk
QUOTE(March @ 13 Feb 2011, 12:36 PM) *
........placa asta haraita ?!

a devenit placa haraita din cauza justitiei si politicienilor care controleaza cine trebuie trimis in judecata si cine nu trebuie trimis.
March
QUOTE(Marduk @ 13 Feb 2011, 06:23 PM) *
a devenit placa haraita din cauza justitiei si politicienilor care controleaza cine trebuie trimis in judecata si cine nu trebuie trimis.

Nu justitia in general . Ci DNA-ul controlat si dirijat de B.U.B.A !
March
ACUM SE EXPLICĂ DE CE S-A RĂZBUNAT BĂSESCU PE PĂSAT

Liviu: Ascultă-mă, să îţi spun. Povestea este aşa, oamenii au acces la fonduri europene.

Păsat: Da, fratele meu!

Liviu: Ca să accesezi fonduri europene, da’ se bag în … în proiecte genu … Ai nevoie de un proiect care să fie agreat de … de cineva din Guvern, da?

Păsat: OK! Deci eu când a investit-o Guvernul, m-am dus la ea, am pupat-o, am felicitat-o şi i-am spus că în zona aia, Ogrezeni acolo … E o baltă mare, frumoasă, şi că e zonă de interes. Şi ea zice: „Da, da, Comana. Eu ştiam de Comana, nu ştiam nimic de …” Deci nu ştia absolut nimic femeia, ca locaţie mă refer. Ca proiect poate ştie …

Păsat: Eu vreau să mă duc la ea şi să îi spun următorul lucru: „Băi, Elena, uite care-i treaba, eu vreau să fac acolo. Am un lac mare, e zonă de interes, eşti la … e la Giurgiu. Tu ştii că ai vrut să vii la Giurgiu şi nu ai putut că aşa a fost să fie.” Noi ne întelegem aşa bine, eu cu Elena, întelegi?Am făcut eu nişte gesturi faţă de ea pe aici şi … i-a placut.
(Din referatul DNA) (Roxana Iordache - blog)
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 13 Feb 2011, 11:24 AM) *
Daca ai dovezi de ce nu sesizezi DNA-ul?



De cate ori sa iti spun, sau cum sa iti explic sa intelegi? Nu este nimic ilegal, firma castiga licitatia, dand cel mai mic pret, apoi pretul este dubla, uneori triplat prin acte aditionale. E perfect legal!
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 14 Feb 2011, 09:14 AM) *
De cate ori sa iti spun, sau cum sa iti explic sa intelegi? ........ perfect legal!

Am inteles ca nu se mai procedeaza asa cica exista un alt sistem pentru adjudecarea licitatiilor implementat de curand. Mie mi se pare o incalcare a legii cu varianta veche, ca pretul este dublat, triplat prin acte aditionale, deci daca sti ceva si este ilegal mergi la DNA, ma gandesc ca se poate verifica daca triplarea pretului nu ascunde ceva ilegal.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 14 Feb 2011, 09:14 AM) *
Nu este nimic ilegal, firma castiga licitatia, dand cel mai mic pret, apoi pretul este dubla, uneori triplat prin acte aditionale. E perfect legal!

OUG 34/2006 permite majorarea preturilor pana la 50% prin acte aditionale. Deci nu se pot dubla sau tripla. Intreaba-l pe Tariceanu de ce a dat OUG asta...

Mai nou limita maxima e de 10%
Cucu Mucu
Un onanist ?
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 22 Feb 2011, 12:52 PM) *

La fel ca majoritatea lingailor fruntasi pedelisti !
March
La Berlin, nemtii i-au dat frunza jos lui Udrea si i-au spus-o verde in fata : " Nu sunteti competitiva" ! laugh.gif hh.gif
turbo trabant
genialitatea blondei este fara margini:

http://www.money.ro/elena-udrea-lanseaza-v...nte_896926.html

Fondurile necesare construirii acestui cartier vor fi obţinute atât din vânzarea actualelor locuinţe ANL către chiriaşi, cât şi prin stabilirea unor parteneriate publice-private.

bani ciuciu, nema vanzari actuale locuinte sau PPP-uri, adica va prezenta o macheta si atat biggrin.gif
turbo trabant
pai cum sa nu o alegi primar: iote da boborului locuinte ieftine e drept nu pe terenul ei pe care a luat acel credit nerambursabil

http://www.money.ro/udrea--pe-facebook--ce...sti_897961.html
mutulica
QUOTE(March @ 10 Mar 2011, 07:46 PM) *
La Berlin, nemtii i-au dat frunza jos lui Udrea si i-au spus-o verde in fata : " Nu sunteti competitiva" ! laugh.gif hh.gif

aia habar n-au ce inseamna o femeie adevarata.. sa se lege ei de udrea.. sa ii dea frunza jos? nudistii naibii
pai tocmai de aceasta moni columbeanu a presedintiei sa faca ei caz?
Rovaniemi
QUOTE(mutulica @ 19 Mar 2011, 07:24 AM) *
aia habar n-au ce inseamna o femeie adevarata.. sa se lege ei de udrea.. sa ii dea frunza jos? nudistii naibii
pai tocmai de aceasta moni columbeanu a presedintiei sa faca ei caz?


Hai, gata cu moni columbeanu rolleyes.gif ... she's back to square one ... Moni Polițai ... pardon, moni Gabor. rofl.gif
March
Din ciclul : " Pacoste de lunga durata " :

,,Până la 70 de ani nu mă retrag din politică"

Asta daca nu cumva o s-o incalte un alt DNA !
March
Madama o ia in bot de la Parlamentul European ! Ea trebuie să explice cum foloseşte România banii UE

Elena Udrea la UE, varza de Bruxelles
gigip
QUOTE(March @ 12 Apr 2011, 05:42 PM) *
Madama o ia in bot de la Parlamentul European ! Ea trebuie să explice cum foloseşte România banii UE

Elena Udrea la UE, varza de Bruxelles

In plus,sotia lui Basescu,cum au spus elevii de la liceul din sectorul 6,carora diva le-a dat dulciuri si calendare cu chipul sau,continua cu seninatate campania politica in scoli,contrar tuturor dispozitiilor legale.
gigip
Marduk
Madam m-ai dezamagit, total, sunt trist, de ce trebuie sa sufar aceasta nepotrivire, bine sa zicem ca limbajul este ceva care se poate imbunatatii, dar sa apari pe un santier cu pantofi cu toc cui si din piele intoarsa!? Pana si Abramburica ar fi stiut sa se inzestreze conform situatiei. Dar sunt gata sa te iert daca maine auz ca 2-3 consilieri pe care-i platesti din banii mei, si-au dat demisia sau au fost demisi.
March
QUOTE(Marduk @ 16 Apr 2011, 04:08 PM) *
Madam m-ai dezamagit, total, sunt trist,

Mai bine mai tarziu decat niciodata tongue.gif
Marduk
Ai avut si tu o asemenea experienta? cine era madama?
March
Madama de Pleskoi isi baga coada si in PRM ! devil.gif
March
Udrea e nelipsita si din discutiile a doi mafioti :

SOV – nu, pina-n toamna nu-l schimba pe Boc. Si deschi.., ba, ba, succesorul lui Boc este Elena Udrea. Este Elena Udrea!
SG – Da…
SOV – nu vrea de fapta sa vada ce-i prin piata
SG – nu ma las, numa las deloc
SOV- Asa ca intares… Vezi ca intre Elena si Cocos sint disensiuni majore. In opinia mea ar trebui sa te duci si sa incerci sa construiesti o relatie cu Elena. Care este o tipa inteligenta.
SG – da’ avem.
SOV – Nu prin Cocos!
SG – mm..
SOV – Ia-o singur! Ia-o singur!
SG – Singur. Avem relatie deja pusa pe picioare. Doar ca Elena, neavind masinute cind era mica, ca si Ponta, ca si altii, e zgircita, in p… mea…Zgircita rau!
SOV – (ride)
SG –Pai da…mie-mi spui?
SOV – Auzi, nu e pentru bani, e pentru liniste, sa ai liniste. Aia e. In visurile tale. La asta ma refer.
(ion??) …(greu inteligibil)
SG – Nu-i vorba de asta, ..//.. Treaba e alta: deci, e ca nevasta-mea, intelegi? Deci, ce-i al ei e al ei, ce-i al meu e al nostru. Asa-i si asta. Am vazut-o eu, cu ochii mei. Eu singur am adulmecat-o, cind era mai mica, in 2007.
SOV – E o tipa foarte inteligenta, nu te lasa inselat de aparente
SG – Foarte, foarte, foarte …mm.. insistenta si foarte.. cu intuitie foarte buna si cu ambitie foarte mare…
SOV – Tenace! Tenace!
SG – Da, da
SOV – Iubeste puterea asa cum o iubesti si tu, femeia. Iubeste puterea, Sebi
SG – Cunosc bine… de ce credeti ca se simte…?
SOV – Ii taie si gitu’ lu’ ta-su pentru putere..
SG Stiu, d-aia ne si..
SOV Stii cine il va darama pe Basescu? Cine o sa-i ia gatu’ lu Basescu?
SG Ea..
SOV Udrea.. De-aic..cultiv-o pe Udrea (rade)
SG Asa mi-a zis Saftoaica. Saftoaica, cand a plecat de la Basescu, mi-a zis: “Udrea va fi moartea lui” Fie ca va incerca s-o puna si nu va reusi… adica in diverse feluri, dar de la ea se va trage…
SOV Ea-l va distruge pe Basescu
SG Ea e calcaiul lui Ahile
turbo trabant
ce si-a luat-o p... de la boculet cel umil. deh, dupa o varsta, nimeni nu mai apreciaza curve batrane.

March
QUOTE(turbo trabant @ 21 Apr 2011, 03:41 PM) *
ce si-a luat-o p... de la boculet cel umil. deh, dupa o varsta, nimeni nu mai apreciaza curve batrane.

Chiar crezi povestea aia ? unsure.gif
March
Pupicurismul exportat si peste hotare ?

"Adevărul" :

William Brânză a dezvăluit că nu s-ar da în lături de la a folosi „vitamina” Elena Udrea în viitoarea campanie pentru alegerile parlamentare, fiind de părere că reţeta pentru recâştigarea colegiului său ar putea fi distribuirea unor tricouri cu ministrul dezvoltării.
March
Coana Vuitoneasa si onoarea ei :

"preşedintele PDL Bucureşti Elena Udrea a pierdut procesul pe care l-a intentat Alianţei de centru-dreapta (PNL+PC) pentru că prin campania civică împotriva Legi Capitalei, pentru un referendum local prin care bucureştenii să decidă singuri cum e mai bine pentru ei, i-ar fi fost lezată onoarea." tongue.gif (
(Auftakt )
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.