Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Elena Udrea
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Marduk
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 05:38 PM) *
Tu n-ai vazut-o in bikini-ul ala ce apetisanta era ?!

moncher, nu stiu altora ce si cum, dar mie imi place cucoana, e ca sa zic asa, pe gustul meu.
Cucu Mucu
Da, e faina ca femeie.

abis
QUOTE(gigip @ 3 Jan 2011, 06:36 PM) *
Lucrurile cunoscute de o lume intreaga precum ca iarba e verde,apa uda,fierul tare,nu trebuie demonstrate,ele sunt unanim recunoscute!

Uite ca nu sunt "unanim" recunoscute. Iar o parere "unanima" nu reprezinta o dovada. Eu iti cerusem probe, dovezi, nu "pareri" (fie ele si unanime...). Habar nu am daca intre Elena Udrea si Basescu exista o relatie cum este cea sugerata de tine. Nu am dovezi, probe, indicii nici ca ar fi, nici ca n-ar fi. "Parerea" celor care fac show-uri de divertisment este o parere, nimic mai mult. Nu este un lucru demonstrat. Si apropo, apa nu este uda, in ciuda parerii unanime. smile.gif
QUOTE
Spune-mi un motiv pentru care blonda(in sens peiorativ) ar merita sa fie ministru?

Asta se cheama "argument from ignorance" - daca tu nu stii niciun motiv, automat singurul motiv este cel mentionat de tine.

Nu stiu niciun motiv pentru care cel putin trei sferturi dintre ministrii guvernelor Tariceanu ori Nastase ar fi meritat sa fie ministri. Si nu i-am banuit de relatii intime cu premierii respectivi. smile.gif

In cazul Udrea, nu pot decat sa presupun, fara a avea pretentia de a sti, asa cum o ai tu, ca printre motivele care au stat la baza ascensiunii sale se numara cotizatiile sotului in pusculita de partid, sprijinul constant pe care l-a aratat proiectelor lui Basescu incepand de cand era consiliera (PNL) la Primaria Generala, o inteligenta (fie ea si diabolica) pe care nu pot sa nu i-o recunosc samd...

Nu pot sa cred ca singurul mod in care o femeie considerata atragatoare (mie unuia nu-mi place, nu-i genul meu) poate reusi este sexul.

Asta nu inseamna ca sunt fanul ei. Nu cred ca un PDL condus de Udrea este partidul pe care l-as vota cu inima deschisa. Oricand as prefera un partid condus de Monica Macovei, de pilda.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Jan 2011, 10:18 PM) *
Da, e faina ca femeie.

dap gateste bine. dar numai cu sutienu pus ca altfel ii ajung tzatzele pana la genunchi si nu mai poate face cozonaci&shit.

o fosta trophy wife care se refuleaza in "cariera". pentru mai multe detalii , vedeti parerea sotului cocos despre cat de buna e doamna.
March
QUOTE(abis @ 4 Jan 2011, 01:33 PM) *
Asta nu inseamna ca sunt fanul ei. Nu cred ca un PDL condus de Udrea este partidul pe care l-as vota cu inima deschisa.

Vrajeli ca deobicei. O sa va aliniati cu toti si o sa ziceti ... saru-mana !

Iata un ex. de limbism la culme :

Dănuţ Groza, primarul din oraşul Sānnicolau Mare, a fost şi el răpus de „sindromul" Elena Udrea, pe care a numit-o „cel mai frumos ministru din ultimii 20 de ani". El i-a acordat Elenei Udrea titlul de cetăţean de onoare al urbei şi īi urează să nu uite de primăria lui
gigip
QUOTE(abis @ 4 Jan 2011, 11:33 AM) *
Uite ca nu sunt "unanim" recunoscute. Iar o parere "unanima" nu reprezinta o dovada. Eu iti cerusem probe, dovezi, nu "pareri" (fie ele si unanime...). Habar nu am daca intre Elena Udrea si Basescu exista o relatie cum este cea sugerata de tine. Nu am dovezi, probe, indicii nici ca ar fi, nici ca n-ar fi. "Parerea" celor care fac show-uri de divertisment este o parere, nimic mai mult. Nu este un lucru demonstrat. Si apropo, apa nu este uda, in ciuda parerii unanime. smile.gif

Asta se cheama "argument from ignorance" - daca tu nu stii niciun motiv, automat singurul motiv este cel mentionat de tine.

Nu stiu niciun motiv pentru care cel putin trei sferturi dintre ministrii guvernelor Tariceanu ori Nastase ar fi meritat sa fie ministri. Si nu i-am banuit de relatii intime cu premierii respectivi. smile.gif

In cazul Udrea, nu pot decat sa presupun, fara a avea pretentia de a sti, asa cum o ai tu, ca printre motivele care au stat la baza ascensiunii sale se numara cotizatiile sotului in pusculita de partid, sprijinul constant pe care l-a aratat proiectelor lui Basescu incepand de cand era consiliera (PNL) la Primaria Generala, o inteligenta (fie ea si diabolica) pe care nu pot sa nu i-o recunosc samd...

Nu pot sa cred ca singurul mod in care o femeie considerata atragatoare (mie unuia nu-mi place, nu-i genul meu) poate reusi este sexul.

Asta nu inseamna ca sunt fanul ei. Nu cred ca un PDL condus de Udrea este partidul pe care l-as vota cu inima deschisa. Oricand as prefera un partid condus de Monica Macovei, de pilda.

E adevarat ca au contat banii negri,murdari,cotizati la pusculita pedisto-cotrocenista! Nu stiu ce varsta ai,dar daca ai peste 14,ar trebui sa nu mai fi asa de infantil!In Romanica noastra draga sunt mii de cocosi,blonde ,tamare ,vanturi,placinte etc,care au cotizat sume imense la pusculitele pesediste,peneliste ori pediste.Toti sunt adapati de la bugetul tarii pentru recuperartea "investitiilor",insa Nutica,pentru nurii ei(chiar o plac,personal,fatuca faina),a crescut in 5 ani cat toate pitipoancele din politica,PENTRU ACESTE CALITATI! Lui Cocos i se dau contracte cu statul ,ei inalte functii in partid si stat.
Cand vei intelege macar 1% din ce se intampla in politichia sexuala din Romanica,incepi,destul de tardiv,sa intelegi ceva!
gigip
March
QUOTE(gigip @ 4 Jan 2011, 02:29 PM) *
Nu stiu ce varsta ai,dar daca ai peste 14,ar trebui sa nu mai fi asa de infantil!
gigip

Ei ... si matale acuma ! E basist !
gigip
QUOTE(gigip @ 4 Jan 2011, 12:29 PM) *
E adevarat ca au contat banii negri,murdari,cotizati la pusculita pedisto-cotrocenista! Nu stiu ce varsta ai,dar daca ai peste 14,ar trebui sa nu mai fi asa de infantil!In Romanica noastra draga sunt mii de cocosi,blonde ,tamare ,vanturi,placinte etc,care au cotizat sume imense la pusculitele pesediste,peneliste ori pediste.Toti sunt adapati de la bugetul tarii pentru recuperartea "investitiilor",insa Nutica,pentru nurii ei(chiar o plac,personal,fatuca faina),a crescut in 5 ani cat toate pitipoancele din politica,PENTRU ACESTE CALITATI! Lui Cocos i se dau contracte cu statul ,ei inalte functii in partid si stat.
Cand vei intelege macar 1% din ce se intampla in politichia sexuala din Romanica,incepi,destul de tardiv,sa intelegi ceva!
gigip

Scuze,din graba l-am omis pe medaliatul cu argint din curvasaraia politico-economico-sociala,Dinu Patriciu,de care Nutica s-a desprins in castigatoare pe turnanta ultimilor 6 ani de "democratie"portocalie.
gigip
mutulica
QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Jan 2011, 11:18 PM) *
Da, e faina ca femeie.


argumenteaza...
March
QUOTE(mutulica @ 5 Jan 2011, 01:19 PM) *
argumenteaza...

Pai tu n-ai vazut cum... incaleca ?! biggrin.gif
mutulica
am ratat asta... nashpa
gigip
QUOTE(March @ 5 Jan 2011, 12:06 PM) *
Pai tu n-ai vazut cum... incaleca ?! biggrin.gif

Azi,la Braila,amanta nr.1 a tarii,era sa fie sufocata de pensionarii infometati de catre regimul BUBA,care isi aratau"recunostinta "pentru taierea pensiilor! Guzganilor portocalii le va fi tot mai greu sa iasa in public,fara sa fie linsati de romanii jecmaniti de rozatoarele imbuibate.
gigip
March
Utopia sau escrocheria secolului īn Romānia?
Udrea anunţă 30 de polivalente la costuri echivalente pentru două-trei arene




@ gigip tetio,
Grabeste-te ca sa apuci un abonament la fitness la una din salile madamei de Pleskoi ! laugh.gif
gigip
QUOTE(March @ 14 Jan 2011, 01:36 PM) *
Utopia sau escrocheria secolului īn Romānia?
Udrea anunţă 30 de polivalente la costuri echivalente pentru două-trei arene




@ gigip tetio,
Grabeste-te ca sa apuci un abonament la fitness la una din salile madamei de Pleskoi ! laugh.gif

Haoleo,tetio ma duc cu ea la sauna,ca e buna rau! Ti-ar fi buna lu'matroz imparat!
Acu',ca ma bucur ca te vad,sa-ti zic un banc bun cu Nutica:Intr-o zi Nutica circula pe autostrada cu polei,in limuzina ei,in spatele unui camion.Observand ca din camion cade ceva,se tine vreo 10 Km dupa camion si disperata ii striga de nenumarate ori soferului ca ii curge ceva din camion.Enervata ca soferul nu o asculta,ajunge in fata sa ,il blocheaza si il obliga sa traga pe dreapta.Nervoasa ,coboara din limuzina si il cearta pe sofer ca nu a oprit cand ea i-a zis ca ii curge ceva din camion.
Calm soferul ii raspunde ca el e brunet si a vazut ca madam Nutica e blonda iar din camion curge sare contra poleiului!
gigip
Marduk
QUOTE(March @ 14 Jan 2011, 01:36 PM) *
Udrea anunţă 30 de polivalente la costuri echivalente pentru două-trei arene[/i]

Ce repede uita romanii, poate ca unii se mai si fac ca uita, despre salile de sport ale domnului Nastase mai ai ceva in memorie? sau acum trebuie sa le uiti pe alea si sa te legi de astea?
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 15 Jan 2011, 11:23 AM) *
Ce repede uita romanii, poate ca unii se mai si fac ca uita, despre salile de sport ale domnului Nastase mai ai ceva in memorie? sau acum trebuie sa le uiti pe alea si sa te legi de astea?


Acelasi argument de rahat - daca aia au furat, ai nostri de ce sa nu o faca si ei, chiar mai bine, ca evoluam in hotii, smenuri, manarii?! ohyeah.gif
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2011, 11:56 AM) *
Acelasi argument de rahat - daca aia au furat, ai nostri de ce sa nu o faca si ei, chiar mai bine, ca evoluam in hotii, smenuri, manarii?!

Nu despre asta este vorba, daca exista probe ca s-a furat indiferent din ce partid face parte sa fie cercetat, judecat si condamnat sau nu. Dar ma enerveaza mintea scurta a unora car vor sa dea in cap altora doar asa de dragul denigrarii. Sa sti ca personal am fost de acord cu salile construite de Nastase, nu stiu daca si-a tras ceva profit de acolo, dar asa se scria prin presa la vremea respectiva. Salile de sport sunt bune indiferent cine le-ar face, dar sa nu murdarim cu noroi orice initiativa doar din cauza barfelor si bataliilor politice, iar daca chiar ne mananca in varful buzelor si nu putem sa ne abtinem macar sa ne aducem aminte si de altii nu numai de astia, poate asa ne mai temperam mistocareala si mitocania.
Cucu Mucu
Salile de sport sunt bune in functie de locatie. Eu nu vad oportunitatea construirii unei sali de sport intr-o localitate cu 800 de locuitori, care nu are drumuri asfaltate, apa curenta si canalizare.

Bani se trag pe etape:
- la studiul topo
- la proiectare
- la executie
- prin acte aditionale care maresc costul total al lucrarii

Nu poate fi probat furtul.

Mai nou, la proiectele de anvergura, s-a compus o alta morisca: baietii destepti si-au facut pile pe afara, fac caietul de sarcini imposibil de accesat de catre firmele romanesti, se face licitatia, iar castigatorul(strain) ia firme de consultanta agreate, care fac proiectul chitit pe solutii la care alte firme din morisca au exclusivitatea, asa ca toate comisioanele din lantul asta merg catre responsabilul sef (ministru, secretar sau primar), care se ocupa apoi cu impartirea: o parte catre "gura" lui, o parte catre partid.

Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2011, 12:40 PM) *
QUOTE
Salile de sport sunt bune in functie de locatie. Eu nu vad oportunitatea construirii unei sali de sport intr-o localitate cu 800 de locuitori, care nu are drumuri asfaltate, apa curenta si canalizare.

Depre importanta unor sali de sport vis-a-vis de infrastructura pentru o localitate de 800 de locuitori se poate discuta, normal ca ar trebui sa avem mai intai drumuri, apa si canalizare. Nu cunosc din ce fonduri se fac aceste sali si nici daca proiectele sau banii au fost primiti acum inaintea celor destinati pentru infrastructura sau vor fi primiti prioritar pentru astfel de proiecte. Cert este ca orice sat are nevoie de un dispensar, o scoala primara, o sala de sport, drumuri, apa si canalizare. Eu am fost prin Olanda si intr-o seara am ajuns intr-un sat aproape de Haga, un catun cu 500 de suflete. Am fost la sala de sport unde am ramas masca, bazin de inot, sali de fitnes, sauna, sala polivalenta, baruri, magazine, intr-un cuvant buricul satului nu era santul sau biserica ci aceasta sala unde se strangea toata suflarea satului la orice eveniment. DA, AVEM NEVOIE DE SALI DE SPORT, dar si de drumuri, apa si canalizare.
QUOTE
Bani se trag pe etape:...Nu poate fi probat furtul...... Mai nou, la proiectele de anvergura, s-a compus o alta morisca: baietii destepti si-au facut pile pe afara,

Orice furt poate fi probat, daca se doreste si daca este realmente furt. Daca niste baieti aflati azi la conducere au gasit solutia de a "fura" legal bani de la buget, si exista suspiciuni in acest sens, statul, societatea sau ONG-urile trebuie sa reactioneze sa faca cercetari si sa-i dovedeasca inainte de ai acuza in presa sau aiurea.

Cucu Mucu
Statul sunt ei, ONG-urile primesc bani de la guvern, iar societatea civila e sublima, dar lipseste cu desavarsire.


Iar cu salile de sport inaintea infrastructurii, e ca si cum tu nu ai avea caldura in casa, ai sta cu folie de plastic in geam, ca nu ai bani de geamuri la casa ta de chirpici, dar in schimb ai avea celular modern si antena satelit. Suna cunoscut? rofl.gif
gigip
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2011, 01:26 PM) *
Statul sunt ei, ONG-urile primesc bani de la guvern, iar societatea civila e sublima, dar lipseste cu desavarsire.
Iar cu salile de sport inaintea infrastructurii, e ca si cum tu nu ai avea caldura in casa, ai sta cu folie de plastic in geam, ca nu ai bani de geamuri la casa ta de chirpici, dar in schimb ai avea celular modern si antena satelit. Suna cunoscut? rofl.gif

Cuculet,iti pierzi timpul cu propagandistii portocalii! Toate investitiile lor,inclusiv salile de sport,sunt facute pentru a returna clientelei politice pedelisto-basiste milioanele de lei ,bani negri,folositi in campania de realegere a intaiului marinar al tarii.
Preturile de productie se maresc de 100-200 ori iar banii sunt impartiti intre constructori si cel care aproba lucrarea.Ori ce investitie ce depaseste 100000 de euro,inmultita de 2-300 de ori este o metoda de stors banii contribuabilului roman si de imbogatire rapida a harciogilor BUBA.
gigip
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2011, 01:26 PM) *
QUOTE
iar societatea civila e sublima, dar lipseste cu desavarsire.

si cu ce-i de vina Elena Udrea, PDL-ul, PSD-ul, PNL-ul, Nastase, Iliescu, etc. in chestia asta? poate ca nu ar strica sa fim mai uniti sa constientizam forta societatii civile, sa activam mai mult in comunitatea in care traim fara a astepta beneficii personale de pe urma acestor activitati.
QUOTE
Iar cu salile de sport inaintea infrastructurii, e ca si cum tu nu ai avea caldura in casa, ai sta cu folie de plastic in geam..........................................

cred ca ar trebui sa citesti mai atent raspunsul meu "normal ca ar trebui sa avem mai intai drumuri, apa si canalizare"

March
Pentru a fi permanent in atentia mass media madama de Pleskoi trage cate o basina pe blogul ei. Ultima , urat mirositoare, vrea sa ne spuna cum ca huiduielile incasate de mult iubitul ei "Jupan" la Iasi si Focsani au fost organizate de Ponta si Antonescu . Bine inteles cu ajutorul televiziunilor mogulilor tongue.gif
Iar serviciile lui secrete probabil ca au dormit , zic io.
gigip
QUOTE(March @ 25 Jan 2011, 06:11 PM) *
Pentru a fi permanent in atentia mass media madama de Pleskoi trage cate o basina pe blogul ei. Ultima , urat mirositoare, vrea sa ne spuna cum ca huiduielile incasate de mult iubitul ei "Jupan" la Iasi si Focsani au fost organizate de Ponta si Antonescu . Bine inteles cu ajutorul televiziunilor mogulilor tongue.gif
Iar serviciile lui secrete probabil ca au dormit , zic io.

Tetio,iart-o saraca,e blonda rau! Azi a postat ca si salariatii de la Dacia sunt manipulati de Ponta si Antonescu,ca si militarii rezervisti,profesorii,doctorii si tot poporul care nu-l mai vrea pe chioru'!
In mintea ei de blonda veritabila ea crede ca Realitatea tv(echipa de stiristi este in totalitate portocalie) impreuna cu Antena 3 si cu penelistii si pesedistii manipuleaza milioanele de romani hiper multumiti de inteleapta conducere portocalie.
Daca era asa de ce nu au facut asta din 2004 cand ambele posturi se intreceau in preamarirea iubitului conducator?
Ca si pesedistii pe vremuri atunci cand poporul isi revendica drepturile incalcate de vina sunt jurnalistii,mogulii,opozitia,oricine in afara de ei.
Toti politrucii lor,TInel,Spanu,Murgu,Nicolicea au infierat cu manie proletara rabufnirea oamenilor jupuiti de caracatita portocalie iar la intrebarea cine raspunde de haosul creat prin degradarea militarilor si recalcularea (furtul) pensiilor militare pedeleii au zis ca Oprea iar uneperistii ca Boc,dar nici unul nici celalalt nu au facut un gest de minima moralia,sa demisioneze.
gigip
Cucu Mucu
A mai identificat cineva patternul : sef pd bucale, primar general, prezident? Deci, coana Nuti se pregateste de prezidentiale. wink.gif
Marduk
La ce hahalere de politicieni sunt in Romania poate ca merita sa incercam si o doamna sa vedem cum e, ca pe la altii se poarta.
Cucu Mucu
Da, ai dreptate, dar unde sa gasim o Doamna?
abis
Uite doar doua implicate in viata politica: Monica Macovei si Alina Mungiu.

Si mai sunt si altele, insa se tin departe de politica.
March
Unor romani le place bondismul si sado-masochismul din tata in fiu... Elena Lupescu-Duduia.... Elena Ceausescu - savanta .... si acum sunt in cautarea uneia.... Elena Udrea - madama de Pleskoi ! devil.gif
gigip
QUOTE(abis @ 26 Jan 2011, 11:19 AM) *
Uite doar doua implicate in viata politica: Monica Macovei si Alina Mungiu.

Si mai sunt si altele, insa se tin departe de politica.

De cand tovarasa procuror Monica Macovei,cea care batea invinuitii sa recunoasca faptele comise este o doamna???? Femeia comisar comunist a distrus justitia si a subordonat-o politic,imi cer scuze tuturor femeilor frumoase si oneste ca am gresit catalogand-o femeie pe aceasta caricatura!
Purcica Alina Mungiu,alta femeiei comisar,imi provoaca stari de voma,dupa ce a fost o taranista feroce a devenit o pupincurisata a lui Basea !
Rusine sa le fie,femeilor(scuze adevaratelor femei) comisar!
gigip
abis
Gigip, imi pastrez opinia.

Parerile tale le consider neintemeiate, dar nu e locul sa dezvoltam aici.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 26 Jan 2011, 11:19 AM) *
Uite doar doua implicate in viata politica: Monica Macovei si Alina Mungiu.

Si mai sunt si altele, insa se tin departe de politica.


Ei hai, sa nu exageram. Ambele sunt profesioniste in ceea ce fac, dar nu le vad conducand o tara.
ilie
QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2011, 11:04 AM) *
poate ca merita sa incercam si o doamna sa vedem cum e.

Nu e rau, incercati! rofl.gif
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jan 2011, 03:10 PM) *
Ei hai, sa nu exageram. Ambele sunt profesioniste in ceea ce fac, dar nu le vad conducand o tara.


Eu n-as putea numi doi domni autohtoni pe care sa-i vad conducand o tara. smile.gif
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 26 Jan 2011, 03:39 PM) *
Eu n-as putea numi doi domni autohtoni pe care sa-i vad conducand o tara. smile.gif

Eu zic unul, domn pe bune: Mihai, fostul rege.
abis
Nu iti impartasesc opinia, dar nu e locul sa dezvoltam aici. smile.gif
Marduk
QUOTE(freeman @ 26 Jan 2011, 03:18 PM) *
Nu e rau, incercati! rofl.gif

thumb_yello.gif

QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jan 2011, 04:16 PM) *
Eu zic unul, domn pe bune: Mihai, fostul rege.

Moncher, Mihai nu e dom, e regele romanilor si rege va fi pana la moarte.
gigip
QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2011, 05:27 PM) *
thumb_yello.gif
Moncher, Mihai nu e dom, e regele romanilor si rege va fi pana la moarte.

Asa e,e rege pe viata,sa taiesti majestate si un sarut mana Doamnei Simina Mezincescu(sper ca mai fiinteaza pe acest pamant parjolit de lacustele portocalii).Am avut onoarea sa fiu invitat in casa domniei sale prin 1996-1998 si am fost impresionat de finetea si eruditia distinsei Doamne.Am fost primit cu caldura in casa acesteia,vis-avis de Radio Romania.
Ca Regele Mihai va ramane asa nu pot fi sigur daca nu cumva Boc,constitutionalistul ,nu ii va retrage prin asumarea raspunderii titlul si ii va injumatati patrimoniul ,pe motiv de criza!
gigip
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2011, 05:27 PM) *
thumb_yello.gif
Moncher, Mihai nu e dom, e regele romanilor si rege va fi pana la moarte.


A fost, momentan e un domn.
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jan 2011, 09:04 PM) *
A fost, momentan e un domn.

E un Domn, intr-adevar !
Damnatius
Abis, tu chiar nu te-ai plictisit sa tot ceri dovezi de la gigip si March cand vin cu tot felul de picanterii marca Vadim? March si gigip functioneaza pe principiul yoga-ezoteric sau credincios habotnic: cand vei intelege, atunci incepi sa intelegi (in original: "Cand vei intelege macar 1% din ce se intampla in politichia sexuala din Romanica,incepi,destul de tardiv,sa intelegi ceva!").


Deci trebuie sa ai o revelatie, ceva! Iar tu, fiind ateu, n-ai nici o sansa...

gigip
QUOTE(Damnatius @ 26 Jan 2011, 11:23 PM) *
Abis, tu chiar nu te-ai plictisit sa tot ceri dovezi de la gigip si March cand vin cu tot felul de picanterii marca Vadim? March si gigip functioneaza pe principiul yoga-ezoteric sau credincios habotnic: cand vei intelege, atunci incepi sa intelegi (in original: "Cand vei intelege macar 1% din ce se intampla in politichia sexuala din Romanica,incepi,destul de tardiv,sa intelegi ceva!").
Deci trebuie sa ai o revelatie, ceva! Iar tu, fiind ateu, n-ai nici o sansa...

Buna poanta cu picanteriile marca Vadim. Nu il cunosc pe march,dar,in ce ma priveste am mai spus si o repet:Daca ar fi sa aleg intre fratii gemeni,nascuti din aceiasi mama si acelasi tata,Basescu,Vadim,DDD ori Becali,fara nicio ezitare l-asi alege pe prezident. Motivul e simplu,am scapa de dracu' si am da de tatal sau!
PS;Nu am facut politica si nu fac,daca gasesti vreo postare de a mea in favoarea vreunui partid,ma retrag de la han. Singurul lucru pe care il fac este sa imi manifest totala nemultumire fata de BUBA PORTOCALIE CARE A DUS TARA IN DEZASTRU ECONOMIC ,SOCIAL SI POLITIC!
PS 2:in privinta principiului joga ezoteric dar mai ales CREDINCIOS HABOTNIC(+fundamentalist si talibanism portocaliu) ai gresit adresantul,abisalii si mardukii fiind exponentii de frunte ai acestora.
gigip
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jan 2011, 07:04 PM) *
A fost, momentan e un domn.

Despre regi, regine si dinastii. Un rege odata incoronat, nu poate sfarsi decat ca rege, cu atat mai mult cu cat Mihai a fost silit sa abdice, iar hartia care i-a fost data spre semnare venea din partea unor autoritati nerecunoscute nici de catre popor nici de catre marile puteri. Comunistii sprijiniti de sovietici au organizat totul, practic au uzurpat autoritatea suprema in stat, prin acel act o tara intreaga a fost data pe mana rusilor care aveau interse imense in Romania. Comunistii romani si-au dat seama mult prea tarziu ce gresala au facut si au incercat din rasputeri sa-i scoata pe rusi afara din tara. A fost o reusita de rasunet international de care din pacate nu prea se vorbeste in Romania, dar care in opinia mea poate fi considerata cea mai mare realizare a comunistilor romani.
March
QUOTE(Marduk @ 27 Jan 2011, 11:58 AM) *
Despre regi, regine si dinastii. Un rege odata incoronat, nu poate sfarsi decat ca rege,

Corect.
gigip
QUOTE(March @ 27 Jan 2011, 01:55 PM) *
Corect.

Uite ce am primit pe yahoo despre Nutica :
Fri, January 28, 2011 9:56:27 PM
Fwd: FW: : Fisa personala...
...
From:
gheorghe constantinescu <gh.constantinescu@gmail.com>
...
View Contact





*FISA PERSONALA - ELENA UDREA !!!*

Elena Udrea e fiica unui ţigan din Pleşcoi, şofer de autobuz (angajat la
Īntreprinderea Judeţeană de Transport Local Buzău, pe autobuzele 6 şi 7),
decedat in martie 2009 si inhumat pe sest la Ghencea de fi-sa. Şoferul se
numea Dumitru (dupa alte surse, Gheorghe) Udrea (Nea Mitică), originar din
Pietrosu.. Īntr-o zi, acesta a făcut o cursă lungă-lungă, pīnă īn comuna lui
Nicolae Labiş, Mălini (jud. Suceava). Acolo a īntīlnit-o pe Maria Veliceasa
(nascuta in 1951), femeie de serviciu la Dispensarul din localitate. Cei doi
s-au căsătorit, iar la 26 decembrie 1973 s-a născut un copil de * feminin,
care avea să primească două nume: Elena Gabriela.

Faptul ca este o tiganca imputzita a fost recunoscut de Madalin Voicu, care
a declarat, invitat fiind la una din emisiunile lui Mihai Morar, ca: "Ma
abtin, pentru ca Elena Udrea este co-etnica mea. Nu vreau sa spun mai multe,
dar stiu ce vorbesc, pentru ca le cunosc "pedigree-ul" tuturor. Sunt sigur
de ce spun", a declarat artistul si omul politic de origine rroma.

Bunicul din partea mamei, Vasile Veliceasa, a fost un betiv puturos, care
avea ca avere 2 bordeie si ceva teren din care vindea cate o bucata cand
ramanea fara bani. Casatorit de 2 ori, a avut 8 copiii: 4 i-a tinut in
batatura (Ioniţă, Paraschiva, Garofa şi Gheorghe) iar pe ceilalti 4 i-a dat
la caminul pentru copii fara posibilitati (Costică, Pavel, Viorica şi Maria,
viitoare mama a parasutei).

Familia Udrea a locuit īn Plescoi, apoi in gazdă la Buzău incepand cu 1979
cand Gabriela avea 6 ani, īn casa unei femei pe nume Mariana Dragomir,
contabilă la ADAS; soţul acestei femei lucra pe acelaşi autobuz, cu
schimbul, cu Mitică Udrea. Tot acolo s-a angajat si Maria ca taxatoare de
bilete pe autobuz (cum era pe atunci). Atunci cīnd Elena Gabriela Udrea era
īn clasa a VI-a (la scoala nr. 16), familia s-a mutat la o altă adresă in
Buzau .

Īn ultimele clase de liceu (facut la B.P.Hasdeu, intre 1988-1992) , fata a
īnceput să-şi "alerge caii", devenind, efectiv, prostituată. Īn mod concret,
ea "presta" la o matroană pe nume Petruţa, care ţinea un bordel clandestin,
īn două apartamente, pe aceeaşi scară (unul līngă altul), dintr-un bloc cu 4
etaje, situat īn Cartierul Micro V din Buzău. "Tanti" Petruţa īi făcea
"lipeala" şi cu clienţi din Bucureşti, unde "eleva" Găbiţa se ducea cu
trenul, dar se īntorcea cu limuzina, plină de bani şi atenţii. Miliţia de
Moravuri din Buzău o avea īn evidenţă. La şcoală, Ciocănitoarea Woodrea
mergea tīrīş-grăpiş, fiind aproape repetentă.

După ce s-a mutat cu familia de la Pleşcoi - la Buzău, la vīrsta de 6 ani,
Elena Udrea şi-a petrecut verile īn satul Pietrosul (comuna Costesti),
situat pe Valea Buzăului, la bunicul din partea tatălui (Gheorghe Udrea, zis
Cantoneru), unde acesta avea o moştenire de familie. Aici l-a cunoscut pe
Cătălin Predoiu, care, şi el, venea, īn timpul verii, la bunici, care
locuiau la capătul uliţei, īn acelaşi sat. Mai mare cu cca. 6 ani decīt ea,
Cătălin Predoiu i-a devenit bun prieten. Legătura lor a fost una trainică
(se pare că tălīmbul ăsta, cu gură de babă, a fost primul ei amant),
ulterior, "īmperecherea" stīnd la baza ascensiunii politice a
"independentului" Predoiu.
Prietenia din copilărie şi adolescenţă dintre Elena Udrea şi Cătălin Predoiu
este necunoscută publicului larg, care nu a priceput, nici pīnă astăzi, cum
acest Neica-Nimeni a cīştigat īncrederea Dictachiorului Traian Băsescu şi a
rămas ministru īn mai multe variante de guvern, cu sau fără partid la spate.
Acest mutulică a introdus-o īn cercurile "bune" ale tinerilor din Buzău şi a
sfătuit-o să dea admitere la liceul pe care īl absolvise el, cu 2 ani mai
devreme (B.P. Haşdeu), secţia limbi (?!) străine.

Unul dintre prietenii lui Cătălin Predoiu, poreclit Papuc, a fost cel care a
prezentat-o pe tarfotina Gabriela (aşa cum o ştiau colegii de clasă şi
anturajul pe Elena Udrea) celebrei matroane locale "Tanti Petruţa". "Tanti
Petruţa" a fost cea care a propulsat-o mai departe, īn cercurile
prostituţiei din Bucureşti, aceasta fiind īn legătură cu unul dintre
faimoşii "peşti" ai Capitalei anilor '90, Ion Răget, poreclit Prinţişoru'.
"Tanti Petruţa" īi furniza, la comandă, Prinţişorului, pe bază de comision,
"prospătură" pentru străinii cazaţi la Intercontinental, īn marea lor
majoritate arabi şi turci, care se dădeau investitori străini aflaţi īn
prospectarea pieţei. Prietena şi partenera Nimfei din Pleşcoi, Beatrice
Comăniceanu, l-a cunoscut, şi ea, foarte bine, pe putregaiul Răget, pe care
l-a şi apărat īn instanţă, cam prin anul 2002, cīnd acesta a primit cīţiva
ani cu suspendare (apoi, borfaşul a fugit īn Spania). Īn paralel, Elena
Udrea şi prietena ei, Beatrice Comăniceanu, mergeau "la produs " şi īn zona
căminelor studenţeşti de la Grozăveşti.

Acolo e un restaurant-bordel, al arabului Nassar (cumnat cu parlamentara PSD
Rodica Nassar), unde * se culcau, pe bani, mai ales cu studenţi medicinişti
(tot arabi). Generalul Cornel Baltă ştie totul despre "cartea de muncă" a
Elenei Udrea. Prinţişoru' a fost cel care i-a făcut Elenei Udrea cunoştinţă
cu tiganul Dorin Cocoş, un obscur bişniţar, care aducea marfă din Turcia şi
o vindea īn bazar. E adevărat ce spune īn presă, "avocata" Beatrice
Comăniceanu, că l-au cunoscut pe Cocoş īntr-un club, dar probabil că acolo
era şi "şeful" lor, Răget.

Īn tot ceea ce face, de cel puţin 15 ani īncoace, Elena Udrea se serveşte de
practicile de "magie neagră" ale cunoscutei vrăjitoare Cati, de la
Mărăcineni, bună prietenă cu mama Elenei Udrea (aproape de Pleşcoiul natal
al tatălui ei). Se pare că aşa le-a sucit minţile lui Dorin Cocoş şi Traian
Băsescu. Prin farmece şi magie neagră, făcută de vrăjitoare, Cocoş a luat-o
de nevastă pe curviştină, deşi ştia ce "specializare" are Găbiţa şi ce muncă
prestează īn schema de afaceri a Prinţişorului. "Dispeceratul" reţelei de
prostituţie pe care o patrona, īn Bucureşti, Ion Răget, se afla pe Str.
Ştefan Furtună nr. 9, la etajul 2 al unui bloc vechi (vizavi de Muzeul
Militar şi aproape de Gara de Nord - de altfel, aproape toată strada e un
fel de Crucea de Piatră). Acolo se duceau prostituatele, inclusiv Elena
Udrea, să-şi primească banii şi viitoarele comenzi şi să regleze şi alte
chestiuni. Iată numai cīţiva dintre membrii (sau simpatizanţii) PDL care
i-au făcut "bucuria" Ciocănitoarei Woodrea: Traian Băsescu, Cezar Preda,
Cristian Poteraş, Florin Popescu, Gabriel Oprea, Cătălin Predoiu,
consilierul ei, Ştefan Şuşai ş.a.

"Cariera" parashutei s-a declansat odata cu solicitarea lui Cocos catre
Oprea, de a-i aranja intrarea. Acum ea fara studii, sugace amarata de la
tzara, si vorbind cu parteneru' lui de afaceri Gabriel Oprea, ce zice Cocos?
Bai Oprea, tu ai relatii peste tot, eu sunt un tzigan amarat, bag-o bah si
tu in politica. Bah da n-are studii. Lasa bah ca avem bani. Si uite asa ii
faurira o diploma in drept la rapid la universitatea Dimitrie Cantemir,
intre 1992-1996, iar ulterior Oprea, ca director la Colegiul National de
Aparare (2000-2001 si "profesor" din 2001), i-a bagat si vreo 2 diplome de
acolo. Mai precis, a "urmat" cursurile Colegiului Naţional de Apărare, pe
care le-a terminat cu o lucrare pe tema intereselor NATO īn zona Mării Negre
şi Caucaz. Ce cunostinte are in geopolitica, numai saracii arabi supti o mai
stiu.

Si uitea asa ii facura un CV, mai cu bube, dar universitar.
Toata tarasenia pleaca de la restaurantul Trei Cocosi. Daca verificati,
Gabriel Oprea a fost partener cu Cocos, dar pentru ca trebuia sa devina
prefectul capitalei (intre 2002-2003) a trebuit sa iasa din afaceri. Asa se
leaga diplomele "Udrei" cu functiile lui Gabriel Oprea .

In 1997 i-a deschis Cocos si un butic de avocatura, spaga fiind la data
respectiva de cca. 20.000 euro, dar pentru asta ar trebui luati la bani
marunti sefii de la Baroul Bucuresti, ei stiu mai bine. Prin urmare, in
"biografie "apare ca si avocat titular al cabinetului Individual de
Avocatură "Udrea Elena Gabriela" din Bucureşti - ca de, geniul plescoian
trebuia sa presteze (ca de altfel si chilotzarul Gabi fixativ, ajuns din
capitan de chiloti-izmene la hotelul Agat, unde facea trafic cu calcan, fix
general de justitie. ). In plus, deoarece acum era plina de stiinta juridica
cum era odinioara plina de altceva, a fost putin īntre iunie 2004 şi
februarie 2005 consilier īn cadrul Consiliului General al Municipiului
Bucureşti, preşedinte al Comisiei Juridice şi de disciplină, din partea PNL
- unde presta la data respectiva (WTF??!!).

In politică a īmpins-o Virgil Asztaloş Măgureanu, care a dirijat-o pe
paraşută către PSD, prin Cozmin Guşă. Apoi, a fost teleghidată către PNL,
prin Varujan Vosganian. Īn 2002 a intrat īn Partidul Naţional Liberal, iar
īn iunie 2004 a devenit consilier municipal din partea PNL.

Pe 21 octombrie 2005 a demisionat din PNL, iar la 12 februarie 2006 se
īnscrie īn PD - si incepe ascensiunea fulminanta, sub atenta obladuire a
chiorului. La PD şi, implicit, la Traian Băsescu a ajuns prin intermediul
Mioarei Mantale. Lumea vorbeşte că această nimfomană din Pleşcoi s-ar fi
tăvălit şi cu următorii: Varujan Vosganian, Paul Păcuraru, Sebastian
Vlădescu, S.O. Vāntu, C.P. Tăriceanu, Dinu Patriciu, Theodor Stolojan.

Pānă īn octombrie 2005, borfetina a fost consilier de stat la Administraţia
prezidenţială, şef al Cancelariei prezidenţiale (evident, datorita adancii
"competente" politico -juridice), funcţie deţinută acum de Cătălin
Avramescu. Īn toamna anului 2005, ea a demisionat din funcţia deţinută la
Preşedinţie, invocānd atacurile "profund nedrepte" īndreptate asupra sa şi a
altor persoane care susţin lupta anticorupţie, precum şi faptul că nu
doreşte ca prin insinuările la adresa sa să devină "o vulnerabilitate a
demersurilor preşedintelui".

Īn 13 aprilie 2005 apare īn Academia Caţavencu un interviu īn care Elena
Udrea este īntrebată dacă este iubita lui Traian Băsescu. Răspunsul ei a
fost: "Ştiţi de cānd aştept īntrebarea asta? La īntrebarea asta pot să vă
răspund peste zece ani?".
Deşi nu mai era consilier prezidenţial, făcea vizite nocturne la Cotroceni,
aşa cum a dezvăluit Jurnalul Naţional, Preşedinţia şi SPP, refuzānd să
explice scopul acestor vizite. Conform unor surse din Palatul Cotroceni,
citate de presă, Elena Udrea intra foarte des īn sediul administraţiei
prezidenţiale, după ce şi-a dat demisia din funcţia de şef al Cancelariei
prezidenţiale. Sursele amintite susţin că, timp de un an, ea şi-a păstrat
chiar şi biroul din vecinătatea cabinetului lui Traian Băsescu.

Īntrebată despre vizitele nocturne, borfetu a răspuns sec: "Nu comentez".
Īntrebat şi el de ce maşina Elenei Udrea intră noaptea la Palat, Traian
Băsescu a spus sec: "Spuneţi o minciună. Confundaţi o maşină cu o femeie. Eu
n-aş face confuzia asta".Apoi a argumentat ca a venit sa alimenteze, ca era
combustibilul mai ieftin!

Īn 30 noiembrie 2008, Elena Udrea a fost aleasă deputat.
Restul e istorie. O istorie a rusinii nationale. Asteptam cu nerabdare s-o
vedem in functia de prim ministru, apoi de presedinte. Astfel, va ajunge
acolo unde n-au ajuns celelalte 2 prostituate celebre - Elena Lupescu si
Elena Ceausescu








*P*













------------------------------
Marduk
QUOTE(gigip @ 29 Jan 2011, 11:38 AM) *
Uite ce am primit pe yahoo despre Nutica :
Fri, January 28, 2011 9:56:27 PM
Fwd: FW: : Fisa personala...
...
From:
gheorghe constantinescu <gh.constantinescu@gmail.com>
...
View Contact
*FISA PERSONALA - ELENA UDREA !!!*

Daca din fica de tigan a ajuns ce a ajuns, bravo ei, merita mult mai mult respect decat incercarile unor misogini de a o discredita. Asta nu inseamna ca daca va fi acuzata de ceva ilegal si va fi trimisa in judecata iar daca va fi gasita vinovata si condamnata, eu ii voi lua apararea. Totusi ca un gentelemen ce sunt ma gandesc sa-i duc la inchisoare un buchet de flori si o cutie cu bomboane. flowers.gif
gigip
QUOTE(Marduk @ 29 Jan 2011, 11:57 AM) *
Daca din fica de tigan a ajuns ce a ajuns, bravo ei, merita mult mai mult respect decat incercarile unor misogini de a o discredita. Asta nu inseamna ca daca va fi acuzata de ceva ilegal si va fi trimisa in judecata iar daca va fi gasita vinovata si condamnata, eu ii voi lua apararea. Totusi ca un gentelemen ce sunt ma gandesc sa-i duc la inchisoare un buchet de flori si o cutie cu bomboane. flowers.gif

frumos di9n partea ta!
gigip
March
QUOTE(Marduk @ 29 Jan 2011, 01:57 PM) *
Totusi ca un gentelemen ce sunt ma gandesc sa-i duc la inchisoare un buchet de flori si o cutie cu bomboane. flowers.gif

Daca va fi condamnata, pentru hotie, desigur hh.gif
Marduk
Daca va fi condamnata, pentru orice, delapidare, coruptie, favorizarea infractorului, adulter, etc.
March
Pupila lui Basea vrea sa treaca la nationalizari ! hh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.