Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Codul Da Vinci... Codul Conspiratiei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Cronica Timpului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
soka norman
desi autorul a recunoscut ca lucrarea e o fantezie ,arata cat de mult credit dau oamenii unor fantezii
March
Altul mai breaz ! rolleyes.gif tongue.gif

Codul muzical al lui Da Vinci, în "Cina cea de taină"

Maine-poimaine vedem o opera rock pusa in scena la Londra sau New York.
March
Leonardo Da Vinci face din nou valuri !
Dupa ce zilele trecute unii au sustinut ca este posibil sa fi fost arab de origine , acum vin altii cu bomba asta :

Chipul lui Dumnezeu, ascuns in lucrarile pictorului?
Imagini misterioase in opera lui Leonardo da Vinci
Clopotel
Draga March,
QUOTE
Leonardo Da Vinci face din nou valuri !

E face valuri... Leonardo nu face nici un val, sa-i fie tarana usoara... Altii sunt care fac valuri si zic ca le-a facut el...

QUOTE
Chipul lui Dumnezeu, ascuns in lucrarile pictorului?

Si de unde stiu "expertii" aia ca acolo e chipul lui Dumnezeu?! Au vazut ei pe Dumnezeu ca sa poata spune ca este El?
QUOTE
Imagini misterioase in opera lui Leonardo da Vinci

Stai sa-ti arat eu imagini si mai misterioase, dar nu in picturi ci chiar in real life...

Iata-l pe adevaratul Darth Vader:

si iata cum umbla el deghizat pe strada in politai, mai exact politista blonda:

Ps. mentionez ca am urmat aceleasi proceduri: luat imagine, rotit, taiat, flip orizontal si ...iata Vaderu thumb_yello.gif

No, acu' astept valurile....
ilie
"Au vazut ei pe Dumnezeu ca sa poata spune ca este El?"
dar tu de unde stii ca n-au vazut?
March
QUOTE(freeman @ 18 Dec 2007, 12:48 AM) *
"Au vazut ei pe Dumnezeu ca sa poata spune ca este El?"
dar tu de unde stii ca n-au vazut?

Lui io fi soptit vreun inger la ureche biggrin.gif
Afrodita
Faceti voi misto, da' aici de bine de rau Clopotel are dreptate. De unde stiu aia ca e fix chipul lui D-zeu in picturile lui Da Vinci? De unde stiu aia ca D-zeu are chip, la urma urmei? (si mai apoi sa discutam despre cum ar arata el)

Religia este o metoda de-a manipula masele. Dupa mai bine de 2000 de ani de la aparitie, dupa multe magarii si minciuni, chiar in epoca tehnologiei si informatiei - religia inca isi atinge scopul! Cine-a inventat-o, dashtept o fost!

Iar daca unii s-au mai desteptat intre timp si au decis sa faca bani din credulitatea unora, bravo lor biggrin.gif Desi Codul lui Davinci - film si carte - s-a vandut si credinciosilor si "ateilor". La urma urmei este o poveste frumoasa biggrin.gif

Edit: M-am uitat la film. Si singura chestie ce mi-a ramas in minte e ca am avut dreptate: femeile au avut un rol important in viata pamantenilor, de aia s-a chinuit religia sa puna la pamant femeia cu orice mijloace posibile biggrin.gif
Ideea filmului e faina, dar cam prost realizat filmul. Parerea mea harhar.gif
March
Dan Brown vine cu o noua bomba :

Noul lui roman "The Lost Symbol" ţine librăriile deschise noaptea
March
Astia nu ne lasa in pace de loc !

Adevăratul cod al lui Da Vinci: Numere şi litere, descoperite în ochii Mona Lisei
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.