Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Voiculescu Si Pur
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
wasp
Nu asta era replica la "fantasmagorie" ! wink.gif
mutulica
QUOTE (wasp @ 5 Jun 2006, 09:48 PM)
Eu iti raspund evreieste... Cine e consilierul pentru probleme de integrare europeana al lui Voiculescu ? Cine este consilierul pe probleme de IMM-uri al lui Voiculescu ?

nu stiu...
cine e?
wasp
Consilierul pentru integrare e Stefan Masu, Mare Comandor al Ritului Scotian Antic si Acceptat, iar consilierul pentru IMM-uri e Eugen Ovidiu Chirovici, Mare Maestru al Marii Loji Nationale a Romaniei.
March
Da, da' Popeye e Mare Comandor al Marei Loje a Portului Constanta ! laugh.gif
wasp
March, pai ori e solutie imorala, ori sunt colegi ? Cred ca e momentul sa te decizi ! tongue.gif
mutulica
asa mare mason e voiculescu, sau doar s-a inconjurat cu ei?
wasp
Nu cred ca s-ar fi putut inconjura cu ei daca nu era ca ei... wink.gif Cat de mare e, asta nu pot sa-ti mai spun. Nu pentru ca nu vreau, ci pentru ca nu stiu..... sorry.gif
March
O fi vreo ramasita a lui P2 ! tongue.gif
wasp
De ce nu ? P2, filiala cipriota ! tongue.gif
mutulica
p2 ce inseamna?
wasp
Pi Due, o loja italiana "excomunicata" din motive de mafioti gramada. Nu numai ai lor, ci si ai altora. Se spune ca si Ceausescu daduse cu nasul pe acolo, poate-poate.... wink.gif
mutulica
ahaa... da ma gindesc ca s-a pastrat loja, chiar daca au excomunicat-o...
ce misto, incepe sa imi placa
helpthegrass
Si daca Primul Operat al tarii este si el pe acolo, prin vreo loja si nu banuim noi inca nimic? ohyeah.gif nu se stie niciodata. Oricum Acederea intr-o loja nu se face pe ochi frumosi asa ca asta spune ceva despre ei. De bine.
abis
QUOTE (helpthegrass @ 6 Jun 2006, 05:37 PM)
Si daca Primul Operat al tarii este si el pe acolo, prin vreo loja si nu banuim noi inca nimic? ohyeah.gif nu se stie niciodata

Poate ca si tu esti in vreo loja, si ai venit aici doar pentru a indepini ordinele cuiva... Nu putem sti niciodata. Nu?
wasp
Avand in vedere ca Primul Operat il considera pe Voiculescu drept "solutie imorala" nu prea cred. In plus, Matelotul s-a dat peste cap sa-l ascunda pe Dinu Patriciu (mult mediatizat pe Antene) si sa scape de Tariceanu (mult prea laudat de Antene). As spune ca nu prea e in cartile romanesti. Ar putea fi, la un moment dat, curtat de americani - vezi deschiderea Marinarului spre Marele Licurici ! Nu ne ramane decat sa stam frumos si sa asteptam....
March
Cica Prezidentul il va accepta pe Don' profesor rolleyes.gif Voiculescu ca viceprim . Da' la depunerea juramantului s-ar putea sa primeasca si el o "hartiuta" d-aia wink.gif cum a primit si Stroe ! tongue.gif
Cred ca Emil "jumademetru" Boc n-a dormit bine azi-noapte dupa atata trancaneala contra ! laugh.gif O fi uitat sa-l convoace Sefu' la instruire ? unsure.gif
wasp
Lovitura de gratie ar fi ca Marinarul sa primeasca o hartiuta la schimb de la Voiculescu ! devil.gif
March
Din ciclul : Cand scroafa se suie in copac ! tongue.gif

Don' profesor Voiculescu a inceput sa puna conditii, sa ridice pretentii pentru a acepta postul de vice si a-si pune la dispozitia guvernului vasta sa experienta ! rolleyes.gif Si cica ar trebui folosita si experienta unor oameni ca Dinu Patriciu ! tongue.gif

Cine-i scroafa se stie , copacul poate fi unul sau altul wink.gif Sa vedem acum daca nu cumva se va rupe craca scroafei !
wasp
Oare asta sa insemne ca are deja hartiuta aia la schimb ???? ohyeah.gif
mutulica
ca pozitie de forta si de imagine... antena man e destul de bine infipt
oare cine l-a busit pe copos?
wasp
Probabil ca Voiculescu insusi, cu sprijinul lui Tariceanu.... E o supozitie.
wasp
March, aveai un dubiu privind "hartiuta" lui Voiculescu. I-a inmanat-o astazi public lui Basescu, in timpul conferintei lui Basescu. "Hartiuta" difuzata de televiziuni are urmatorul text: "Pe mine nu ma poate santaja nimeni !". A fost un avertisment voalat, pour les conaisseurs... Personajul care a primit hartiuta (la propriu) de la Basescu, fusese de asemenea impus, ca si Voiculescu. Deci batranul Profesor stie sa joace elegant.
March
Ia vezi tu wasp ce dubii ar fi aici ? tongue.gif

Dan Voiculescu - nume de cod "Felix"

mutulica
QUOTE
Deci batranul Profesor stie sa joace elegant.
eleganta din constanta...
afara de faptul ca seriful pc poate fi santajat si discredita ca orice alt muritor de rind, restul... nu cred ca mai conteaza.
si nici nu e nevoie sa fi calcat vreodata strimb, ca dosare se pot fabrica...

si nici nu ma intere cit e de cinstita persoana lui, ci daca poate sau nu sa aduca value add functiei si tarii, restul... kiki riki

fie vorba... mai bine l-as vota pe becali
wasp
March, si reactia care a fost....Imi iau partidul si plec de la guvernare...ceea ce e buba pentru Basescu.
abis
Mai degraba "pohta ce-am pohtit"... Adica drum liber catre anticipate..
March
Acest domn, Dan Voiculescu, cunoscut de securisti dupa numele conspirativ "Felix" si, uneori, "Mircea", este un simplu turnator, tipul delatorului obisnuit, un informator al Securitatii demn de dispret.
In notele sale informative, Voiculescu nu a turnat-o la Securitate pe vecina lui care facea chiftele din carne de porc in timp ce el manca doar "fratii Petreus", cum sugera dl Mircea Badea in revista presei, ci isi denunta colegii de serviciu sau partenerii de afaceri.
(Stejarel Olaru)
abis
Colegiul National pentru Studierea Arhivelor Securitatii a discutat joi, dosarul presedintelui PC, Dan Voiculescu, dupa ce acesta a cerut noi verificari in cazul sau, inainte de a deveni vicepremier in Guvernul Tariceanu, in locul demisionarului George Copos.

Potrivit purtatorului de cuvant al CNSAS, Cazimir Ionescu, Colegiul a luat o decizie in privinta posibilei colaborari lui Voiculescu cu fosta securitate, dar aceasta nu poate fi facuta publica, decat peste 15 zile, timp in care Dan Voiculescu poate sa conteste verdictul.

Depinde de liderul conservator daca vrea sa anunte concluzia CNSAS.


Sursa: Hotnews
wasp
March, daca viitoarea sotie a lui Stejarel nu ar lucra pentru Voiculescu, l-as banui de sinceritate ! Asa, mi se pare doar ca ataca la semnal.
March
Cica daca CNSAS confirma ca "Felix" a facut politie politica ( adica si-a turnat colegii ) Don' prof. Voiculescu isi ia jucaria aaaa pardon partidul si pleaca de la guvernare. devil.gif
wasp
Am spus asta de cateva ore.
alfa
Ce fel de revolutie o fi cutremurat placiditatea mioritca ?
Eu stiu ca dupa un asemenea seism cei care au sprijinit regimul, in cazul de fata securistii si activistii de partid, o sfeclesc. Revolutiile anticomuniste au fost atipice. Mai ales in Romania. O gramada de fosti, bine indopati pe vremea lu` Ceasca, halesc chiar mai bine in democratie. Ce-i asta ?
Ai sustinut un sistem in care orice urma de opozitie era crunt reprimata, sub care s-a trait mai prost decat in democratie, in care au fost incalcate flagrant drepturile omului, care a instituit teroarea nomenclaturistilor, dictatul cuvantului unui/unor analfabet/analfabeti idioti ? S-a revoltat poporul... "astalavista baby" . Daca ai noroc scapi cu viata, nicicum nu ramai in politica, servicii secrete sau alte institutii ale statului. Te apuci de cumparat calorifere gaurite, te angajezi ca ospatar etc. Or din astfel de activitati nu poti ajunge peste noapte sa controlezi trusturi media.
Nu-i normal sa plece? Nu numai de la guvernare, ci din politica.
P.S. CNSAS tre` sa lamureasca, cat mai repede, situatia tuturor politicienilor. Cu Base`in frunte. Cata vreme sub ghilotina intra doar adversarii unuia sau altuia ori cativa de ochii lumii e doar o frectie la un picior de lemn.
wasp
Nu crezi ca asa s-ar forma un vid de putere ????? Politicienii din Romania sunt in majoritate manjiti pana peste cap. Iar cei care nu sunt patati, sunt marginalizati, pentru ca la noi e dubios sa nu ai nici o pata.
alfa
Ete fleosc. Vid de putere. Fii sigura ca are cine sa le ia locul. N-au mancat toti c4c5t: au fost si disidenti, sunt o gramada de tineri care nu s-au ciocnit practic cu sistemul. Sunt aproape 20 de ani de la evenimente. O generatie. A sosit timpul ca dinozaurii sa ne scuteasca. Sa intre acolo unde le e locul in istoria penibila a neamului romanesc.
Dupa ce-i dai la o parte p-ai care nu mai au ce cauta la putere o sa vezi ca ceilalti nu vor mai fi marginalizati.
wasp
Daaaaaa.... Disidenti de tip Doina Cornea !!!!! Uite cum o s-o duca bine tara asta ! Cu oameni care s-au luptat cu regimul comunist, numai ca acum au 60-70 de ani..... Iti doresti innoirea brusca ce a putut fi constatata la TVR. Imediat dupa revolutie, aia cu experienta (macar ca stiau cu ce se mananca imaginea) au fost dati afara, ca sa vina tineretul inovator. Acum spune-mi de cate ori pe saptamana te uiti la TVR. Iar vorba aia cu cine n-are batrani, sa-si cumpere, nu e aruncata in vant.

PS: Gusa, Ponta sau Ciuvica sunt ok pentru tine ?
alfa
Wasp, ia slabeste-ma cu nomenclaturistii tai, oricum n-am chef de palavrageli pe forum. M-am lasat de sportul asta.
Doina Cornea, o babuta, a dat clasa in materie de curaj si initiativa unui popor de aplaudaci, colaborationisti si lasi. Cata vreme masculii feroce tacura chitic sau bagara limbuta la poponeata comunista, opozitia unei femei e umilitoare.
Cei care au supt la "tzatza" lu` Lenin nu-s mai tineri.
Imi doresc sa fie aruncat gunoiul.
Programul TVR s-a imbunatatit dupa revolutie.
N-am nimic cu batranii, ci cu comunistii.
In Romania datorita acelorasi personaje, care se cred si indispensabile pe deasupra, comunismul a cunoscut intruparea cea mai hidoasa iar reforma s-a facut cu viteza melcului. Ce dreak merite au astia? Uita-te cum arata tara condusa de aceiasi oameni si aceleasi structuri.
Gata! La o parte! ohyeah.gif
March
QUOTE (wasp @ 15 Jun 2006, 11:48 PM)
Nu crezi ca asa s-ar forma un vid de putere ????? Politicienii din Romania sunt in majoritate manjiti pana peste cap. Iar cei care nu sunt patati, sunt marginalizati, pentru ca la noi e dubios sa nu ai nici o pata.

Trebuie sa-i fac cinste cu o bere lui Alfa. M-a scutit de raspunsuri ! thumb_yello.gif
ZAMOLXE
QUOTE (alfa @ 16 Jun 2006, 12:22 AM)
Imi doresc sa fie aruncat gunoiul.

N-am nimic cu batranii, ci cu comunistii.


... vrei sa participi si tu, personal, la aruncarea "gunoiului" ? ... daca da, poate ai niste idei ...

... cu comunistii, fireste, da' cu aia de au "facut" comunismul, na-i nimic ? ... n-ar fi mai bine sa eradicam, definitiv, CAUZA ?
alfa
QUOTE (ZAMOLXE @ 16 Jun 2006, 09:26 AM)

...  vrei sa participi si tu, personal, la aruncarea "gunoiului" ? ... daca da, poate ai niste idei ...



Ideea e simpla. Despre asta vorbeam, cei care au atributii tre` sa-si faca treaba cum se cuvine.
1. CNSAS sa-i "rezolve" pe toti, sa se termine cu vraja.
2. Legea lustratiei.
3. DNA sa starpeasca marea coruptie. Cei mai mari infractori, care incaseaza spagi de milioane de lire sterline pe gunoaie plutitoare, care gauresc un buget s-asa vai mama lui, isi fac veacul in institutiile statului. Gainarii prapaditi ajung la racoare de foame si " fostii" fura-n draci controland inca factorii de putere. Cum e posibil ca un fost turnator la secu` sa fie patronul unui trust media, ca fosti secretari de partid, responsabili cu propaganda si colaboratori cu serviciile secrete s-ajunga presedinti-promovati, varati pe gat unui popor indobitocit ?


Mari corupti, turnatori, securisti, activisti de partid nu apartin doar "celuilalt ( altui ) grup" cum spune Base`. Deocamdata e un razboi intre comunisti, in care nici macar nu se urmareste nimicirea adversarului, ci "cumintenia" lui. Cazul Nastase: si-a dat demisia nu se mai aude nimic despre marmura aia .

QUOTE
... cu comunistii, fireste, da' cu aia de au "facut" comunismul, na-i nimic ? ... n-ar fi mai bine sa eradicam, definitiv, CAUZA ?


Lenin&co nu pot muri de doua ori. Azi te rafuiesti cu urmasii lor.
March
Cu o totala nerusinare Domn' "profesor" spune ca a facut rapoarte ( turnatorii) la Securitate asa cum au facut milioane de romani care au lucrat la stat ! Un nenorocit care ne baga pe toti in oala lui cu fecale ! mad.gif
March
Acest marsav individ crede ca poate cumpara sau plati pe toti romanii cu banii lui murdari !! Sper sa-si fi taiat craca cu aceste declaratii marsave la adresa milioanelor de romani !
March
Un trepadus pe nume Andon ( ala care scria in "Adevarul" articolul ala infamant "Fir-ai sa fii Majestate " ) vine si santajeaza pe fata CNSAS ca un membru al sau ar fi fost informator ! Adica daca nu-i dati certificat bun lu' Domn' "Profesor" , noi "puristii" dam pe fata dosarul membrului CNSAS ! Daca exista un astfel de dosar de unde l-a obtinut asa rapid trepadusul lui Voiculescu ?
wasp
Pai cam tot asa cum s-au desecretizat urgent dosarele lui Dom' Profesor ! biggrin.gif
alfa
QUOTE (March @ 16 Jun 2006, 07:38 PM)
Un trepadus pe nume Andon ( ala care scria in "Adevarul" articolul ala infamant "Fir-ai sa fii Majestate " ) vine si santajeaza pe fata CNSAS ca un  membru al sau ar fi  fost informator ! Adica daca nu-i dati certificat bun lu' Domn' "Profesor" , noi "puristii" dam pe fata dosarul membrului CNSAS !  Daca exista un astfel de dosar de unde l-a obtinut asa rapid trepadusul lui Voiculescu ?

Ne-am dat dracu`! Daca au infectat pana si CNSAS-ul ce mai e de spus ?
Putin imi pasa cum a obtinut dosarul, problema-i ca un secu` tre` sa zboare urgent din institutia care se ocupa cu deconspirarea marsaviei nationale.
Asta-i nesimtire crasa!

wasp
QUOTE
Pai cam tot asa cum s-au desecretizat urgent dosarele lui Dom' Profesor


Sa ma ierte patriotii dar numai un popor de idioti poate permite "fostilor" sa se joace cu dosarele. Santajul nemernic practicat fara jena urmeaza indiferentei si interesului culpabil care au mentinut securistii pe posturi si au blocat accesul la arhiva.
March
Bietul Bacanu a pierdut procesul cu acest marsav individ pentru ca iata dosarele probatorii sunt tinute la blat de nemernicii care fac jocurile in aceasta biata Romanica !
wasp
Alpha, ti se pare ca suntem un popor de doctori docenti ??? Plus ca Dom' Profesor are serviciul LUI de informatii, paralel cu cel existent. Si hai sa ne gandim care e mai tare ?! Ala cu cativa ani de experienta sau ala, calit in lupte grele ?
alfa
QUOTE (wasp @ 16 Jun 2006, 10:36 PM)
Alpha, ti se pare ca suntem un popor de doctori docenti ??? Plus ca Dom' Profesor are serviciul LUI de informatii, paralel cu cel existent. Si hai sa ne gandim care e mai tare ?! Ala cu cativa ani de experienta sau ala, calit in lupte grele ?

N-am pretentia sa fie toti doctori docenti, dar nici gramada incat sa nu observe ce se intampla.
Daca are un asemenea serviciu pericliteaza siguranta nationala. Cu atat mai mult trebuie inlaturat.
March
Informatorul securist Voiculescu ameninta cu CEDO mad.gif rofl.gif
wasp
Singurul articol de azi care mi-a atras atentia e http://www.7plus.ro/?id=224 ! Oare chiar asa sa fie ?!
alfa
QUOTE (wasp @ 17 Jun 2006, 12:07 PM)
Singurul articol de azi care mi-a atras atentia e http://www.7plus.ro/?id=224 ! Oare chiar asa sa fie ?!

Ceea ce, intr-adevar, conteaza:
QUOTE

a fost blocat accesul in guvern unui turnator de cea mai joasa speta.
smile.gif

Poate fi adevarat, poate fi scenarita ieftina, poate fi intoxicare sugerand profunzimea legaturilor liberale cu serviciile secrete. ( despre Traian nimic nou sub soare biggrin.gif ) N-ar fi rau ca Base sa scape fraiele, sa fie tradat. smile.gif

P.S. Cel mai probabil, ar spune wasp, e intoxicare dinspre serviciul paralel tragand in Base conspiratorul. biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.