Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cele Mai Stupide Reclame
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Publicitate
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
March
QUOTE (ausländer @ 30 Oct 2006, 12:40 AM)
Seria recenta care mi se pare cea mai stupida e cu "puiul gatit nu va face rau" [bang-bang].

Intr-adevar individul ala care plimba caruciorul si baiguie ceva despre bio-securitate dupa care le trage cate una la scafarlie cu un pui (!) celor doua doamne de varsta a treia !! Reclama pentru idioti !! mad.gif
Titus Herbert
"iar de la noi 3 plăşmi" rofl.gif rofl.gif
ausländer
Reclama de care voi pomeni imediat nu e proasta in esenta ei. Cel mai probabil a fost adaptata prost de catre romanasii nostri, experti in publicitate. Deci... e vorba despre crema DNAge de la Nivea. Cum firma are renume international, ma gandesc ca au si ceva oameni cu cap care gandesc textul reclamelor. In schimb, la noi se ajunge sa se spuna ca respectiva crema actioneaza la ADN-ul pielii. Ori mie mi se pare stupid sa faci asa o afirmatie. Adica fiecare organ are ADN-ul lui? Pielea o fi avand 50 de cromozomi si nu stiu eu.

O alta reclama stupida e transmisa de un post local din Iasi. O firma care produce filtre ptr apa are sloganul urmator: "Noi reinventam apa". Nu zau? Eu stiu ca apa e de cand lumea si in privinta ei se poate vorbi in cel mai bun caz de "descoperire", nu de "inventare". Daca e sa ne luam dupa ei, cine a inventat apa, ca ei sa o reinventeze? Si nu ma luati cu raspunsuri gen "dumnezeu", etc, etc.
Cla
Ce reclama ciudata... hh.gif

user posted image

Ma gāndesc daca o fi Şic sau Sīc biggrin.gif
Yvonne
La mezelurile " Principal "
O vaca vorbeste cu un porc pe care il cheama Marian. De ce Marian ? unsure.gif
Cla
Ce sa zica: Măriiieeee!?? rofl.gif
Yvonne
Da, dupa ce-i spune ca va deveni mezel PRINCIPAL pe nu-s ce platouri. hh.gif
mutulica
multumesc mami, multumesc mami....
sa nu mincati traditii de la scandia ca vi se timpesc copiii... sau ma rog asta am priceput eu cind l-am vazut pe micut ca n-are mama, n-are tata, e facut de matusa si sufera de complxeul identificarii parintilor

jude
"And the award goes to.... Persil !!! yay.gif "
rofl.gif Cat de imbecila e...
March
Pentru ca nu exista un topic despre reclame mincinoase bag stirea asta aici :
Reclama pe care o face Penelope Cruz la rimel este o inselatorie
devil.gif
Cucu Mucu
Reclama la o pasta de dinti, n-am retinut ca astea prin definitie sunt stupide: cum sa fii stomatolog si sa te cheme Cureu?! rofl.gif
March
QUOTE(mariusc2 @ 5 Aug 2007, 02:18 AM) *
Reclama la o pasta de dinti, n-am retinut ca astea prin definitie sunt stupide: cum sa fii stomatolog si sa te cheme Cureu?! rofl.gif

Si pe mine ma apuca durerea de dinti cand ii vad pe toti doctorii aia dentisti care au napadit ecranele cu reclamele ptr. pasta de dinti. Iar unele au niste preturi...
abis
QUOTE(March @ 6 Aug 2007, 01:54 PM) *
Iar unele au niste preturi...

Cand cumperi o pasta de dinti probabil ca cel putin 30% din pret e reclama, asa proasta cum e ea! smile.gif

Pe mine ma enerveaza reclama la cardurile de credit scoase de CEC.
actionmedia
QUOTE(abis @ 6 Aug 2007, 05:19 PM) *
Pe mine ma enerveaza reclama la cardurile de credit scoase de CEC.


Cum ar fi aia cu identificarea infractorului? Da, e cam naspa, dar e haioasa asa ca flimulet.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 6 Aug 2007, 05:19 PM) *
Pe mine ma enerveaza reclama la cardurile de credit scoase de CEC.

Reclama?! Stai sa ai de-a face cu angajatele, sa vezi atunci nervi!! rofl.gif
Cucu Mucu
Pe un panou publicitar:
"Aceasta reclama va exista si maine. Dar tu?"
Aviva


Ma baieti, ma, va rugati sa mor? E, la asa reclama stupida si enervanta, mor cu banu' in mana si voua nu vi-l dau. Si pana mor eu, poate va admir falimentul, ca asa-i la romani, cine sapa groapa altuia... Deci, evribadi clap iur hendz and sing uif mi: " A-vi-va fa-li-ment, A-vi-va fa-li-ment, A-vi-va fa-li-ment"
Endgegner
O reclama stupida e aia cu colectionarii de multumesc..oare l-au bagat si pe baietelu' de la Scandia cu mulciumesc,mami la borcanel? rofl.gif
Leonardo
tampite sunt reclamele la Adria, alea cu 'te cinsteste romaneste' ... cand niste barbati cu burtile iesind de sub maiourile chinezesti prepara un gratar langa bloc, pe sub rufele atarnand la uscat si gospodina casei (striga pe geam) il trimite pe consort sa ia niste suc...asta la intoarcere nu s epoate abtine si da o dusca din sticla iar madam isi da seama de asta dupa imputiciunea ramasa. Intr-o versiune mai apareau la final si doi copii cam negriciosi, ordaslele familiei, care se bat pe sticla cu celebra licoare si al mai gras bineinteles castiga, frate'so strigand isteric 'maamiiii'....
Veritas
Ultima la Bonux...aia cu leopardul...m-am jurat ca n-o sa cumpar...Intr-un fel, mi-e si mila de Magda Catone...
-
V
ypsilonalpha
Nu pot să zic că-i proastă ... e vorba de noua reclamă la berea Timişoreana, aia cu "Noi n-am inventat fotbalul, dar am fost acolo cīnd s-a jucat primul meci de fotbal din Romānia"

Să le zică cineva că primul meci de fotbal de pe teritoriul actualei Romānii s-a jucat la Arad ... asta n-ar fi cine ştie ce īn sine, dar la cītă "iubire" fotbalistică este īntre Arad şi Timişoara, o să se lase naibii cu bătaie laugh.gif
mutulica
aia la pensia BRD... ca ii da tipul cadou un baston tipei...
eu am interpretat initial ca ar fi aia o nesatula si nu ii ajunge un vibrator normal... a asa cu ochi pofticiosi se uita fata la baston
Mara
Eu as zice ca-s proaste mai toate reclamele la fonduri de pensii! Mi s-a acrit de pensii si de cum o sa-mi multumesc mie insami, de cum o sa ma bucur de un cadru metalic/baston, de cum o sa astept pensia la usa, de cum femeia de servici o sa-mi inchida calculatorul (iar eu idioata nu salvasem nimic) etc, etc! mad.gif
mutulica
tcomai am vazut o timpenie gramada... ceva banca cu credite pentru locuinte... se muta unii intr-un ploc pe la etajul 6 si isi viziteaza vecinii cu prajituri... atit ca vecinii sunt la citeva strazi mai incolo si stau la casa

nu stiu ce au vrut sa exprime... da ii face pe tinerii aia se para ca niste amarasteni fericiti ca le-au ajuns banii de bere
mutulica
tocmai l-am vazut pe Piersic senior ca ii face ciocoflenderi pe aia de isi iau RCA de la Astra parca...
parca nu ma incanta ideea de a deveni ciocoflender
yronick
"Lays, vrei si tu?"

Nu, multumesc!
Boudicca
ma streseaza reclama la cascavalul delaco:

"iti place cascavalul?
...
ce faci iti bati joc de mine?
nu fi timida...mai ia..esti cam slabuta..." ________ delaco, sta bine pe cascaval....manca-ti-as...... mad.gif

50.gif nashpa reclama, nashpa rau de tot......
Serenity
Bai, fratilor, mi-a fost dat sa vad ceva care m-a ingrozit:

Noua reclama Knorr


frusty.gif Groaznic!
abis
Reclama pufuleti


hh.gif
Serenity
rofl.gif Si eu m-am oripilat aseara vazand-o si chiar mi-am propus sa vizitez topicul asta, dar vad ca mi-ai luat-o inainte laugh.gif

Oribilaaaa! (desi pufuletii sunt chiar buni tongue.gif )
March
Ma calca pe nervi o reclama in care unu' intreaba : " Tu cu cine faci banking ? "
Yvonne
Reclama la Mc Donalds, aia cu tipi aia tzopaitori.
Cucu Mucu
Rahatisul ala de reclama de otv cu gustul acru-amarui sau ce gust o avea prostia aia de bere Neumarkt.
March
Reclama pentru " Anunt-express" in care apare un personaj infiorator, care scoate un fel de ras-grohait de speriat nu numai copii !
Rovaniemi
Păi ăla e Dracula, normal că e īnfiorător rofl.gif Și e jucat la mișto, oricum ... pe mine mă bufnește rīsul cīnd īl văd "Mulțumesc, Anunț expres, bwahahahaha!" rofl.gif


http://www.youtube.com/watch?v=Nu-Sidp-2Rs
Erwin
reclama aia cu bombonelele curcubeu, cānd tipul deschide o fereastră şi capătă o labă de gorilă... rofl.gif
March
Parizaki Infantis care te duce la Paris ! jamie.gif
March
De ceva timp suntem bombardati cu o reclama la BECEL in care ni se spune ca daca mancam margarina asta ( Nadia Comaneci hraneste vartos un copil cu ea !) vom fi sanatosi tun cu inima ... colesterolul... Eu nu stiu sa existe vreun studiu stiintific care sa probeze ca aceasta grasime sintetica este buna pentru asa ceva ?!

March
O reclama la pastilele HALLS : unu este aruncat cu capul prin hubloul unui avion in zbor dupa care revine pe scaun sa ne spuna ....
March
Ma scoate din sarite Oreste cu reclama lui pentru Badea ! Stupidaaaa !!
Cla
O reclama trebuie sa fie asa de buna sau de tāmpita ca sa-ti aduci aminte de ea.
Gānditi-va la cretinul de la Calgon rofl.gif
Boudicca
bauMax


sau reclama aia cu:doar tu ești a mea lumină și ți-am luat o bormașină...Oh, c'mon huh.gif...
abis
QUOTE(Boudicca @ 11 Jun 2012, 06:57 PM) *
sau reclama aia cu:doar tu ești a mea lumină și ți-am luat o bormașină...Oh, c'mon ...

E enervanta, poate, dar isi atinge scopul. Se adreseaza "doreilor" si vorbeste pe limba lor laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.