Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cele Mai Stupide Reclame
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Publicitate
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Aramis
Reclama la o bautura romaneasca... Vine viitorul ginere la viitorii socrii si descopera cat de bine se intelege cu tatal duduii la un pahar de chestia-aia (din pacate nu mai stiu despre ce era vorba...)
Kyklos
Romanii sunt bunii in materie de rebuturi , aici in cazul reclamelor . As putea nominaliza aici reclama :
1. -Fulga-
2. Bergembier-(faza cu chilotii penibila)
3. Napolitanele Naty
Titus Herbert
Nici nu stiu la ce reclama, asa de mult nu-mi place tongue.gif
Un inger sau cupidon trage cu sageti in participantii la o nunta cuplandu-i aiurea, pe mireasa cu un cal blink.gif , pe mire cu soacra, bla, bla
hazard
1. locuitorii din villariba si villabaho se intrec la spalatul vaselor.prima reclama a fost de-a dreptul stupida ca, na, n-o putem cataloga altfel.de la a doua incolo insa idiotii aia din villabaho de se chinuiau cu detergentul obisnuit de vase nu au vazut ca astia fac misto de ei ca-s fraieri si pierd toate petrecerile din cauza unor amarate de farfurii(pe care de altfel le puteau spala dupa).nu puteau sa foloseasca naibii si ei tot fairy si asa nu ne mai sacaiau pe noi reclamele idioate.
2. alta reclama stupida e aia la orbit cu "bongiorno maria".toti sunt in limba dupa ea si ea e o urata.da are dinti frumosi.
3. una mai veche de data asta la knor parca era.era cu un pusti gras si enervant pe care imi venea sa-l bat in cap si zicea ceva de genul:"mami,iar ai pus patrunjel in ciorbita?"si ma-sa raspundea:"care ciorbita?asta-i knorbita?"o panarama.
4. reclama cu microbul ala din buda care vorbeste de unul singur si zice"nu vreau sa mor".iac.foarte frumos.si vine madam cu sapunul lichid si moare microbul.

lista ar putea continua dar nu vreau sa va plictisesc. oricum cred ca sunteti de acord cu mine ca in fruntea clasamentului la reclame stupide stau reclamele de detergenti de toate tipurile si de toate marcile.parca ar fi un blestem.un blestem care ne urmareste ori de cate ori ne asezam in fata televizorului dupa o zi obositoare cand tot ce ne dorim este un relax total.si cand colo toate visele ne sunt spulberate de reclame mizere facute doar de dragul de a aparea si numele lor pe ecranele noastre prafuite(folositi noul produs...).
gabitza ^
hazard....referitor la reclamele la detergent ai dreptate....cu o singura exceptie. cea noua la Omo, cu copii care se joaca pe plaja si fac o balena din uscaturi. e chiar faina...
G.
ypsilonalpha
QUOTE (Titus Herbert @ 6 Feb 2006, 12:03 PM)
Un inger sau cupidon trage cu sageti in participantii la o nunta cuplandu-i aiurea, pe mireasa cu un cal blink.gif

rofl.gif rofl.gif Hai măi că n-a cuplat-o cu calul, ci cu jandarmu' aflat īn spinarea animalului, că el e cel care are săgeata īnfiptă īn spate ... de, Făt-Frumos călare pe-un cal alb ... spoton.gif
Titus Herbert
Ultima reclama la dero 99 de pete, cu femeia simpla care doreste doua cazi cu jeturi de apa sa le foloseasca pe post de masina de spalat (una pt albe si una pt colorate), de parca nu le putea spala pe rand rofl.gif
Asta nu e tot, langa ea se afla un cuplu care aduce cu unul cel putin prea mult mediatizat..??? Iri si a lui...Columbofila devil.gif

@ypsilon esti sigur? rofl.gif
mutulica
aia la bere, unde isi busesc aia mina si apoi pot bea berea cu o singura mine...
pare a fi reclama la bere pentru prosti
ypsilonalpha
QUOTE (Titus Herbert @ 30 Mar 2006, 06:51 PM)
@ypsilon esti sigur? rofl.gif

rolleyes.gif


Ei, şi acum au apărut reclamele minune de la Flanco, alea īn stil de desen animat ... cine sparge un ou, s-a scos, pentru că cioburile aduc noroc. Zău?!? spoton.gif
Titus Herbert
Cele cu stecheru' vorbitor??? rofl.gif Sau alea sunt la Altex? Whatever ohyeah.gif
Mihai
Reclama la biscuitii Ulpio... yeahrite.gif ohno.gif
mothman
Asta la Ulpio e cu aia de jefuiesc banca aia ? Daca da, e petarda rau.
Tyra
E la Joe.
mutulica
alea la joe sunt din ce in ce mai greu de inteles
Titus Herbert
hot!
doua tinere se intalnesc pe strada, peron in fine pe undeva biggrin.gif. Una din ele evident invidioasa se mira de rochia celeilalte de un albastru...extraordinar si mai ales de faptul ca nu e noua si totusi..pare.
1: Dar cum draga de o mentii asa de bine (culoare)
2: Cu pervol draga
E! si aici vine partea nasoala, duduia avea ditamai sticla de pervol, sa fii avut vreun litru asa in poseta ei asortata..in fine galbena cry.gif
Hashaspire
rofl.gif
March
Zapp bazaindu-l pe "Cizmarul genial al Carpatilor" in congres ! devil.gif I-a secat mintea de idei celui ce a propus aceasta reclama imbecila ?! devil.gif
Cla
Aveti si voi tampitele de reclame de la Calgon sau Calgonit? ohno.gif
alysoft2003
Daaa, iar daca nu ar fi fost, le-am fi avut pe cele la detergenti rolleyes.gif ohyeah.gif
wasp
1. Reclama aia cu bovanu' cu tutu, care cade din tavan cu servieta si cu bagheta in mana.
2. Reclamele de la Zuzu
3, Reclama de la zaharul Margaritar cu libidinosul de Dan Chisu si cu vaca aia care isi da ochii peste cap si care, la final, rade si scoate o dantura de concasoare !!!!!!

Ma gandesc si va mai spun !
March
Aoleu, da , l-am uitat pe ala cu figura de bou cu fusta si bagheta de la Banca Transilvania !
Titus Herbert
Pardon, e zān! ohyeah.gif rofl.gif
Dea
pe mine ma enerveaza reclama la Peugeot.. aia cu gemetele de placere ale tipei.. ca-i vin cele "n" masini comandate.. sa fim seriosi!.. si el lesina (bineinteles, nu inainte de a geme si el putin).. mda..
Kyklos
ALTEX e cap de lista urmata de reclamele la Danone
Endgegner
cea mai tampita reclama a momentului este aia la ING cu idiotii care dorm in spatele ATM-ului...si cu ochelaristul de servici care precis era tocilarul liceului la vremea lui...SCHIMB VALUTAAR...CREEEEDIIIT....si fraierii aia care nu au alta treaba decat sa stea la servici pana la ora 23...damn yuppies laugh.gif
wasp
Am remarcat noi reclame tampite... Aia cu o tuta care isi baga botul in niste frunze ca sa-si curete dintii, iar tarabagioaica ii da Orbit cu nu stiu ce plante... Aia cu o proasta care se apropie de orgasm numai ca sa-si incheie pantalonii, dupa care fara nici un efort, isi indeasa in buzunarul din spate minunatul telefon mobil extraplat.... In general, tot ce inseamna reclama romaneasca. Nu stiu cum naiba, dar le lipseste stralucirea reclamelor de afara, coerenta, sloganul...
Endgegner
O noua reclama enervanta...PETROM...numai grafice si grafice..."ascunse"...si mai e aia cu DERO unde tipa se duce la magazinul de Jacuzzi...face si bule.... hh.gif
wasp
Dar de aia la nu stiu ce bere, cu soferul si cerbul, ce spuneti ???? mad.gif
Serenity
Reclama la Almette (aia cu perfectiunea) ma face sa-mi stea almettele in gat tongue.gif
Kyklos
Altex nunta din popu , pardon nunta din popor ....glume care nu-ti schiteaza nici un zambet , mai lipseste caseta de bere pe masa si pui desfranat sau porcul decorat cu mar si lista e complecta .
Nu are nici o logica...
Serenity
Sau aia la nu stiu ce pui, cu pustiulica care ia puiu' congelat din magazin, alearga afara, il arunca in aer si striga:

- "Zboara, puiule, zboara!!!"

Dupa care ni-l arata pe Puiu' cum cade cu zgomot specific (fleeeesshhht!) pe trotuar. Sloganul era "Pui de nu stiu care, atat de proaspeti de parca ar fi vii!" rofl.gif Nu m-am hotarat inca daca e cretina sau geniala laugh.gif
wasp
E grobiana.... dar romanilor le plac si reclamele cu Dorel, deci e posibil sa fie geniala... sad.gif
Serenity
Dorel e un simpatic. rolleyes.gif
Mara
Aia cu puiul e absolut hidoasa, in special zgomotul facut de pui cand se izbeste de caldaram! hh.gif Dar reclamele la Unirea chiar sunt bune, un strain nu cred ca le-ar aprecia, dar sunt autentice. thumb_yello.gif
Dea
reclama stupida este si cea cu ochiul rosu de la visine..

si chiar daca nu-s tocmai reclame, nu pot sa nu mentionez 'promo-urile' de la PRO -TV (cred ca asa se numesc..) care sunt de un prost gust infiorator. (parerea mea biggrin.gif )
wasp
Las' ca-s mai misto alea de la Antena 1.... Mai ales ala cu minunatul cuplu prezidential de la 19.00, pe covor rosu... Pacat nu i s-au repartizat si fetei aleia niste glezne asortate la eveniment....
mutulica
cea mai tare mi se pare reclama la ING care ne arata ce e de fapt n spatele bancomatului. niste amatori in slapi...
nu stiu ce au vrut sa spuna cu reclama asta... afara de faptul ca se bucura toata filiala cind depune unul ceva bani la bancomat...
care filiala ... e la nivel de dormitor din complexu studentesc
Dea
QUOTE (mutulica @ 3 Jul 2006, 10:19 AM)
nu stiu ce au vrut sa spuna cu reclama asta... afara de faptul ca se bucura toata filiala cind depune unul ceva bani la bancomat...

rofl.gif

Aramis
Reclama cu "zboara, puiule, aboara". Mie mi se pare de'a dreptul stupida hh.gif
coconut
QUOTE (March @ 28 Jun 2006, 06:35 PM)
Zapp bazaindu-l pe  "Cizmarul genial al Carpatilor" in congres !  devil.gif I-a secat mintea de idei celui ce a propus aceasta reclama imbecila ?! devil.gif


spoton.gif Subscriu!
Kyklos
Ma dispera baba aia care umbla cu plodu in vecini si ba-i da un lighean ba-i da un ciocan ....e enervanta rau babornita ....
la fel si reclama " face si bulbuci" aceeasi babaciune defecta
Tyra
N am idee la ce te referi. La ce produs sunt reclamele?
iniya
Toate de la Fulga; nu-s nici cum hh.gif
wasp
Ma scoate din minti aia de la nu stiu ce vopsea, cand mesterul ii da ucenicului o sticla de suc pe care o agitase bine inainte, ca dupa aceea sa-i spuna ca nu e o tragedie ca a stropit zidul, pentru ca e vopsea lavabila. Deh, o reclama romaneasca get-beget. Si am mentionat cumva ca nu suport reclama cu tipa care scoate zgomote de parca ar rezolva cazul, numai pentru ca trebuie sa-si ridice fermoarul, in timp ce mobilul Motorola extraplat intra fara probleme si nici pe cea cu tuta familista, care are orgasm in fata reprezentantei Peugeot (parca...), atunci cand vede oferta alora...si comanda 3 masini, dupa care sotul din dotare iese in fata casei, vede trailerul, urla similar cu sotia si cade ?!
Kyklos
QUOTE (Tyra @ 12 Jul 2006, 10:03 PM)
N am idee la ce te referi. La ce produs sunt reclamele?

Una e reclama la DERO in care ala facea reclama la jacuzi si vina babaciune si spune :Face si bulbuci si a doua personajul principal e aceas baba cu plodu in brate cred ca e la CITY FINANCIAL..daca nu ma insel ...
Mara
Reclama la Ciuc: niscaiva indivizi intr-un tren se trezesc cu eschimosii la geam. Care o fi ideea??? hh.gif
Kyklos
Daca bei o bere CIUC ai 2 in 1 compot de hamei cu gheata si vacanta la POLI spoton.gif
ypsilonalpha
QUOTE (Mara @ 13 Jul 2006, 04:13 PM)
Reclama la Ciuc: niscaiva indivizi intr-un tren se trezesc cu eschimosii la geam. Care o fi ideea??? hh.gif

Păi asta e promoţia: dacă cīştigi premiul 2, poţi opta īntre un iglu şi 1500 de euro, dacă cīştigi marele premiu poţi opta īntre un bilet dus spre Polul Nord şi 15000 de euro.

O zice explicit la sfīrşitul reclamei.

Gorobeţii ăia au ales eschimoasele laugh.gif
Serenity
QUOTE (wasp @ 29 Jun 2006, 10:18 PM)
In general, tot ce inseamna reclama romaneasca. Nu stiu cum naiba, dar le lipseste stralucirea reclamelor de afara, coerenta, sloganul...

Nu-i adevarat. Va lipseste voua simtul umorului.. devil.gif laugh.gif
Mara
QUOTE (ypsilonalpha @ 13 Jul 2006, 06:40 PM)
O zice explicit la sfīrşitul reclamei.

Ma crezi ca n-am rezistat niciodata sa o vad pana la capat??? laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.