Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cele Mai Stupide Reclame
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Publicitate
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Olaf
QUOTE (Serenity @ 13 Jul 2006, 08:13 PM)
QUOTE (wasp @ 29 Jun 2006, 10:18 PM)
In general, tot ce inseamna reclama romaneasca. Nu stiu cum naiba, dar le lipseste stralucirea reclamelor de afara, coerenta, sloganul...

Nu-i adevarat. Va lipseste voua simtul umorului.. devil.gif laugh.gif

SuPscriu. spoton.gif
In general, mi se par bestiale ereclamele romanesti. Cu mici exceptii, bineinteles.

Mara, parca era o reclama mai demult la Ciuc, in care grupul mergea la schi, si la un moment dat se trezesc in Africa pentru ca uitasera sa coboare din tren. Nu stiu de ce, cand ai zis de iglu m-am gandit la asta laugh.gif
gabitza ^
aia de la altex. e horror, nu stiu cum naiba au putut sa o dea pe post.
"de la noi o plasma/ de la noi trei plashmi" (pluralul de la plasme unsure.gif )
"de la noi un mobil/de la noi un stabil, ca fata noastra nu e d-alea". blink.gif

somebody shoot me pls!!!!!!!!!!!!!! mai mult nu mai zic....
G.
Kyklos
si eu spuneam odata acelas lucru nunta din popou pardon din popor .... e realizata pentru oamenii cu o inteligenta sub nivelul marii .... pentru pleava societatii hh.gif
dascalita
Faci niste comentarii hh.gif
alysoft2003
QUOTE (Colimator @ 14 Jul 2006, 11:21 AM)
e realizata pentru oamenii cu o inteligenta sub nivelul marii .... pentru pleava societatii hh.gif

nonono.gif brow.gif nu-i prea frumos ce spui.
wasp
QUOTE
Nu-i adevarat. Va lipseste voua simtul umorului.. 



Daca stai bine si te gandesti, pe vremea cand romanii faceau reclama la computerul Felix C256, cu sloganul "V-am prins, vrajitoarelor" sau la Pepsi cu tampenia aia de "Nu ma-nnebuni, nea Nicu ?!", italienii realizau niste spoturi superbe la Bilba, Gatorade and so on... Din punct de vedere al reclamelor, suntem cu juma' de secol inapoi (stii tu, anii aia de comunism), deci nu pot fi convinsa ca tampeniile autohtone sunt de o mare valoare. Sunt foarte bune doar cele realizate in strainatate, cu regizori straini. Restul, o mizerie prafuita. Parca le-ar filma pe S-VHS.....
Fitzcarraldo
QUOTE (wasp @ 15 Jul 2006, 12:27 AM)
[Daca stai bine si te gandesti, pe vremea cand romanii faceau reclama la computerul Felix C256, cu sloganul "V-am prins, vrajitoarelor" sau la Pepsi cu tampenia aia de "Nu ma-nnebuni, nea Nicu ?!", italienii realizau niste spoturi superbe la Bilba, Gatorade and so on...

Da', si tot pe vremea aia, romanii de-abia scapasera de emisiunea Asa DA / Asa NU, SI DE CELE 2 ORE DE PROGRAM ALE PRIMEI TELEVIZIUNI DIN VIATA TA. wink.gif Sa nu incurcam borcanele. Si analogiile pot continua....
hazard
hmmm.nu ati mai scris de mult pe aici.
oare mai are rost sa comentez celebra reclama cu Zboara puiule, zboara!!!????
cine vrea sa revada sau n-a vazut minunea verii sa intre aici:
http://video.google.com/videoplay?docid=-2407865855162598214
passenger
Ntz, merci frumos tongue.gif dupa acel "pleosc" macabru m-am gandit serios sa devin vegetariana...
Asta trecand peste faptul ca puii (si gainile in general) nu zboara tongue.gif
Aramis
Noua reclama la Activia cu mama si fiica.
Fata fiicei cand mama fuge cu cele 2 borcanase de activia e de'a dreptul pur si simplu... tampa/imbecila/stupida etc
wasp
Cea mai imbecila mi se pare aia de la nu stiu ce ferma de pui.....un bucatar, prevazut cu o masa pe roti si cu o gramada de pui de rotisor, ia un pui si altoieste in cap doua babe care stau de vorba. Evident, babele nu au nici o reactie, asa ca e clar....puii sunt siguri si sanatosi !!!!! cool.gif
Aramis
Reclama nu e la o ferma de pui, e facuta de Asociatia ... (cei care se ocupa cu cresterea pasarilor domestice) si vrea sa spuna oamenilor (dupa toata panarama cu gripa aviara) ca nu patesc nimic daca mananca pasari gatite.
Titus Herbert
Reclama la Chokotoff, in care mesteca individul ala o bomboana toata noaptea, in timp ce tribul face groapa in jurul lui de la atata dansat. Mai puteau sa exagereze cu ceva? Poate daca fiica sefului de trib cu care urma sa se casatoreasca era blonda cu sanii mari. :|
Aramis
Aceea este de-a dreptul pur si simplu imbecila... Ce fel de bomboana avea tipul ala?!?!
Titus Herbert
Chokotoff bomboana cu caramel si ciocolata peste care mai pui un strat de guma turbo probabil, peste care din nou ciocolata.
Cla
Arabii mesteca Kalashnikov biggrin.gif
Cucu Mucu
De-a dreptul stupide sunt si alea la noul pepsi lemon, faze penibile, care nu transmit decat ca pepsi o fi la stramtoare cu banii si isi face reclamele la vreo agentie de scara de bloc.
valentinu
QUOTE (hazard @ 1 Sep 2006, 12:47 PM)
hmmm.nu ati mai scris de mult pe aici.
oare mai are rost sa comentez celebra reclama cu Zboara puiule, zboara!!!????
cine vrea sa revada sau n-a vazut minunea verii sa intre aici:
http://video.google.com/videoplay?docid=-2407865855162598214

ieri am vazut reclama si eu; asa un gunoi de mult nu s-a mai aruncat pe teveu: "Pui atat de proapeti incat par vii" - scriu sloganul si abia imi vine sa cred ca a clocit cineva chestia asta... in-cre-di-bil!!!
sunt incantat ca a bagat cineva un link spre videoclip

s-a scris de almette - mie imi provoaca o senzatie de greata; e din cauza vocii.. cand realizez ce e gata sa inceapa: Almee... gata schimb repede postul sau inchid; si inca pentru ca sunt focusat pe voce va revelez ca ma mai irita vorba Nadiei Comaneci intr-o reclama pentru Petrom, daca nu gresesc.. e profund insuportabila
hazard
Am vazut ieri o reclama. Intr-o masina era o familie. Mama si tata in fata si o fetita in spate. La un moment dat are loc un impact, in fata se activeaza airbagurile iar fetita din spate sare prin parbriz si moare. Este cea mai macraba reclama pe care am vazut-o vreodata. Nici nu am inteles la ce face reclama la cat eram de socata.
actionmedia
QUOTE (hazard @ 18 Sep 2006, 11:31 AM)
Nici nu am inteles la ce face reclama la cat eram de socata.

Face parte din campania pentru prevenirea accidentelor rutiere. Sub sloganul "Viata are prioritate" si ruleaza de ceva vreme.

Da de unde stii ca fetita moare, ca nu o arata cum si unde aterizeaza. O arata doar cum iese prin parbriz rolleyes.gif .
Titus Herbert
Reclama de care zici, hazard, face parte dintr-o campanie, cum era mai demult si cea cu unii la inchisoare si e facuta special ca sa atraga atentia. Nu mi se pare o reclama nereusita, poate prea realista.

O reclama 'proasta' ar fi cea la vodka scandik sau cum se scrie, cand ii arunca blonda corcoatele pe geam tipului si apoi cu un zambet de :
HA, ca la asta nu te asteptai! devil.gif si sticla de plastic de vodka....singurul lucru indestructibil in relatia lor...mmm..si apoi il priveste strengareste
Hai sa ne imbatam?!?! hh.gif
March
Da' reclama la masina aia frantuzeasca in care una geme si chitcaie iar tipul rage ca un magar ?
Titus Herbert
la aia rad cu lacrimi rofl.gif
Kyklos
rofl.gif Cea mai penibila , cretina , oligofrena , proasta , idioata , nu am cuvinte sa jignesc cea mai ....reclama...la pui fara gripa aviara...cand i da un pui la baba in varful tigvei...dei face cocu una cu pamantul
wasp
Stai ca are si o continuare....acelasi bucatar (avansat in functie, pentru ca a pocnit babele - altfel nu-mi explic de ce are doi aghiotanti care imping tava cu pui la rotisor) intra intr-un parc, unde are loc un numar de jonglerie...mai multi catarati unul pe celalalt executa program de maciuci invartite....iar bucatarul nostru da in ei cu pui....si aia nici nu se dezechilibreaza, nici nu se imprastie... ca dovada ca puii sunt siguri si sanatosi ! Minunat popor avem, daca asa-zisele creiere din publicitate fac asemenea spot-uri.
Yvonne
Ultima care ma scoate din sarite e la uleiul ...bunica....fetita aceea ce o strege pe sub masa in bucatarie si-l ia la rost pe bietul bucatar...aerul acela atotcunoscator al mucoasei si importanta pe care si-o da o m-ar face sa-i bag cartofii undeva....
mutulica
aia cu bucatarul care da cu pui in populatie e bestiala...
si cum romanii sunt nezdraveni s-ar putea chiar sa aiba ceva efect
hazard
Azi am vazut si eu reclama aia. blink.gif
Titus Herbert
si eu, azi rofl.gif hh.gif rofl.gif
ahmadin
Ce parere aveti despre publicitatea online?
Citez :
Sursa - www.ponturifierbinti.com
"Conform cifrelor publicate de ZDNet.com, piata de publicitate online a crescut constant inca de la inceputul anului 2003 si se asteapta ca, in 2005, sa depaseasca, pentru prima oara, suma de 10 miliarde USD, adica dublu fata de nivelul anului 2004.Advertiserii au pompat aproape 3 miliarde USD in campanii online pe parcursul lunilor aprilie-mai-iunie 2005, cu 26% mai mult fata de aceeasi perioada a anului precedent si cu 7% mai mult fata de primul trimestru al lui 2005. IAB si Pricewaterhouse Coopers au publicat drept cifra exacta 2,985 miliarde USD." mai multe aici.
mutulica
azi dimineata am vazut si pe aia cu tipul de la banca transilvania, care e un fel de zana timpita
am priceput ca nu prea e loc sa ma apropii de banca aia
hazard
Mi-am amintit de o reclama mai veche. Intra un tip in baie si deodata este udat de apa din wc. Si face o fata satisfacuta, in sensul ca a fost racoritor. E reclama la detergent de wc. Si apa aia e atat de curata incat el se simte fresh. E foarte scarbos.
mutulica
e cool aia... de cite ori o vad mi-l imaginez pe ala udat cu apa din toaleta putind ca dracu plus arome de alte cele

astea la detergenti sunt imbatabile! am incercat sa gasesc in pravalie un detergent obisnuit, ca am vazut ca tot isi compara astia detergentii lor neobisnuiti cu unul obisnuit
nici pomeneala! detergentul obisnuit s-a epuizat, au ramas stocuri imense de deteregent neobisnuit, de toate marcile si culorile
mdA!
QUOTE (mutulica @ 25 Sep 2006, 02:32 PM)
detergentul obisnuit s-a epuizat, au ramas stocuri imense de deteregent neobisnuit, de toate marcile si culorile

ceea ce ar putea sugera ca, in ciuda reclamei, tot detergentul obisnuit e lider de piata, daca s-a epuizat asa repede tongue.gif
Kristin
Daca este sa ne ghidam dupa reclame, in Romania populatia are trei
mari probleme: matreata, cariile la dinti si menstruatiile... rofl.gif

(primita pe e-mail)
frozen.blue
am o replica pt aia cu puiu....."zboara porcule"
mutulica
astia la persil deja au una smechera de tot, de pe vremea lui ceausescu. se trimite detergentul la pachet...
mie imi sugereaza o dragoste adinca de soacra... ca si cum as primi sapun de ziua mea, ca o sugestie sa ma mai spal si eu din cind in cand...
fraierii... ca eu ma spal, dar n-am schimabt apa
hazard
rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
denise
Reclama aia la Bonux, cu tipa mai saracuta cu duhul care cāstigă o rāşniţă de piper, pe lāngă ca e tāmpită (numai pentru asta ar trebui interzisa) cred ca ar trebui sa facă si obiectul atenţiei CNA-ului. Nu mi se pare o chestie haioasă să rāzi de persoane cu probleme reale. De prosti da, poti si trebuie sa rāzi, dar tipa imita (?) clar o persoana bolnava. Oi fi eu prea exagerata, dar imi lasa un gust amar de fiecare data.
Olaf
QUOTE (denise @ 3 Oct 2006, 07:54 PM)
De prosti da, poti si trebuie sa rāzi

Pai de ce, ca nu e vina lor, saracii... tongue.gif
Yvonne
Dero alb...dalb...adica cum...ne si si un tip asa dalb si nesarat sa-l smotocim acolo cu hainele pana se albeste ceva? ohmy.gif
denise
QUOTE (Olaf @ 3 Oct 2006, 09:27 PM)
QUOTE (denise @ 3 Oct 2006, 07:54 PM)
De prosti da, poti si trebuie sa rāzi

Pai de ce, ca nu e vina lor, saracii... tongue.gif

tongue.gif Eh, mă gāndeam la proştii ăia care sunt şi fuduli. E o datorie civică sa rāzi de ei.
actionmedia
QUOTE (denise @ 3 Oct 2006, 08:54 PM)
Nu mi se pare o chestie haioasă să rāzi de persoane cu probleme reale. De prosti da, poti si trebuie sa rāzi, dar tipa imita (?) clar o persoana bolnava.

E clar ca reclama e proasta daca te-a facut sa crezi ca acea persoana e bolnava (probabil bolnava psihic). Asa mi s-a parut si mie la inceput. Dar dupa ce am urmarit reclama mai cu atentie, am dedus ca ei vor sa transmita mesajul ca tipa respectiva are o problema de vorbire, datorata lipirii a 300 de plicuri sau cate zicea ea. Dar daca nu a reusit sa transmita acest mesaj, este clar ca e o reclama proasta.

dificila, ce ai vrut sa spui? Ca nu am inteles nimic...
Kyklos
De cand cu gripa aviara...avem reclame tot mai penibile : ZBOARA PUIULE , ZBOARA rofl.gif
denise
QUOTE (actionmedia @ 6 Oct 2006, 01:16 PM)
QUOTE (denise @ 3 Oct 2006, 08:54 PM)
Nu mi se pare o chestie haioasă să rāzi de persoane cu probleme reale.  De prosti da, poti si trebuie sa rāzi, dar tipa imita (?) clar o persoana bolnava.

E clar ca reclama e proasta daca te-a facut sa crezi ca acea persoana e bolnava (probabil bolnava psihic). Asa mi s-a parut si mie la inceput. Dar dupa ce am urmarit reclama mai cu atentie, am dedus ca ei vor sa transmita mesajul ca tipa respectiva are o problema de vorbire, datorata lipirii a 300 de plicuri sau cate zicea ea. Dar daca nu a reusit sa transmita acest mesaj, este clar ca e o reclama proasta.

Ai dreptate, nu m-am gāndit la treaba cu plicurile, poate şi pentru că din primele secunde am tras concluzia ca e vorba de o persoana bolnavă psihic (şi nu sunt convinsă ca nu asta a fost sursa de inspiraţie) iar mesajul īl interpretam :"doar handicapaţii participă la jocurile alea", ceea ce nu ar fi surprinzator, avānd in vedere unele campanii publicitare de pe la noi. Foarte posbil să fie cum zici tu, iar asta schimbă puţin problema. Totuşi, cred că nu sunt singura care s-a gāndit la o persoană bolnavă, deci cel puţin o deficienţă de realizare există.
mutulica
o reclama aiurea mi se pare cea la renault... unde se darima si cirnatii nemtesti si sushi la crash test, dar ... franzela franceza rezista nene...
imi iau peugeot ca e tot francez....

si ar mai fi in topul timpeniei o reclama la ceva inalbitor cu un tip mai stresat inmbracat in alb... asa d emisto reclama ca nu am avut rabdare sa o urmaresc pina acum
Uncle Sam
Toate reclamele la medicamente.
Cucu Mucu
Una stupido-enervanta am auzit-o pe kissfm. Nu stiu la ce e ca n-am avut rabdarea sa o ascult pana la capat, e la o masina, oricum, zic unii cu niste voci de oligofreni "camaaan", "unde-i uait" "camaaaan, mai uait" si nu mai stiu ce. mad.gif
ausländer
Seria recenta care mi se pare cea mai stupida e cu "puiul gatit nu va face rau" [bang-bang].
Oktober
Eu nu mai suport sa vad reclama aia la nu stiu ce mezeluri, in care un taur isi indeamna prietenii sa se sacrifice de dragul fanilor. Cum sa mananci cand vezi animalul ala viu si amarat?! hh.gif Iti vine sa te faci vegetarian. E ceea ce as numi eu o antireclama.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.