Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Frunze-n Vant...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
SORIN
Just...WDW thumb_yello.gif

Sorin.
Alma
Lacrimi amare si reci
Inimi pierdute in amintiri
Orologiul care s-a oprit
o secunda
Masurand tristete
durere
suspin
dezamagire.
…………….
Unde ai plecat ?
…………….
Vreau sa existi
Pentru VIATA
Vreau sa te intorci
Pentru INCREDERE
Vreau sa rezisti
pentru REUSITA
Vreau sa ai din nou
Incredere in ingeri !
Si atunci
Soarele va straluci
Si iti va darui
Zambetul …

te pup si te astept mereu AICI mwah1.gif
denise
hmm.gif Ma gandesc ce mi-ai fi facut tu mie daca postam asa ceva. Cred ca mi-ai fi zis 'esti nebuna, femeie!' si dadeai cu mine de pamant.

Adevarul e ca ai obosit, nu ti-au mers lucrurile prea bine, si esti mai sensibila ca de obicei. Intr-un fel noi, Hanul, nu am reusit sa reactionam cum ai fi avut tu nevoie zilele astea (au fost si zile mai pustii pe aici, cu sarbatorile). Imi pare rau...stiu ca e greu.
Au fost multe...Fetita, boala mamei, varsta (desi...dar stii tu bine tongue.gif ), singuratatea de sarbatori, oboseala...
Trebuie sa iei o pauza (si nu ma refer numai la Han) sa-ti aduni gandurile si puterile. Ori asta o poti face numai singura.
Dupa aceea, sunt sigura ca vei vedea totul altfel -ca 'picatura' de care vorbeai e doar un nimic, sau doar o parere. Nu poate fi asa de important, chiar daca tie acum asa ti se pare. Si apoi, la cate picaturi amare ai primit pe Han, or fi fost si din cele mai dulcege, uneori chiar de la aceleasi persoane. Am vrea noi sa spunem ca suntem constanti, dar nu prea e asa, ne schimbam de zeci de ori in cursul unei singure zile. Dar asteptam mereu ca ceilalti sa fie altfel.
Spuneam acum cateva zile ca esti o persoana tare. Esti..dar chiar si tu ai nevoie de pauze, cand nu mai trebuie sa tii cont de cei din jur, sa stai de vorba (cu adevarat) doar cu tine. Fara teama si daca se poate...cu un pic de simt al umorului, chiar daca nu-ti arde, dar iti ofera si o alta perspectiva asupra lucrurilor. mwah1.gif Curaj! Si te asteptam cu forte proaspete - sa muti muntii.
AIWA
SINCER...e pacat sa renuntzi asa...tocmai acum....cind am revenit si eu:(
Ufff viatza cry.gif
punctt
Diana-Maria hug.gif mwah1.gif
... sa stii ca si eu mi-am zis de n ori ca nu mai intru pe net, ca nu mai postez pe HA, din n motive... dar, iata, din cand in cand sunt tot pe aici, uneori doar citesc...
punctt
hug.gif mwah1.gif
punctt
Sa traiesti cu numele. Sa fii sanatoasa. Sa ai parte de zile calde si senine.
punctt
hug.gif

user posted image
Diana-Maria
Au trecut anii... Parca iei am fost aici ultima data. Multumesc celor care si-au mai adus aminte, din cind in cind, de mine. Chiar daca nu am fost in zona, nu v-am uitat si tot in inima va pastrez. Pe toti!
andra_v
Multam! Primavara dulce!
Fantasee
La mulţi ani, Diana flowers.gif vei avea un an magic!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.