Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Frunze-n Vant...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Oiski-Poiski
Scuza-ma ca ma "bag" si eu pe aici.Am vazut pozele cu casa bunicilor tai si ce este acum cry.gif pe acel loc si ma intreb cum a fost posibil asa ceva.A fost o casa de-a dreptul impozanta , din ce povestesti si din ce se vede pe fotografie.
Si mai ales trebuie sa fii fost tare dureros sa fii martora la o asa nedreptate sad.gif sad.gif si la daramarea copilariei tale . Imi pare rau cry.gif .
Diana-Maria
Oiski, Oiski, eu nu am crescut in casa aceea... fusese deja luata ,,cu chirie" ( a se citi cu forta) de comunisti, insa nu nationalizata... Ii plateau bunicii chirie de 15 lei pe luna pentru casa... apoi au venit activistii la mamaie si au speriat-o in asa hal, incit dupa vreo 6 luni de presiuni a semnat ... i-au pus hirtiile in fata si i-au spus ca daca nu semneaza , o baga la puscarie, ca e reactionara si ca se opune progresului catre o societate multilateral dezvolata ...
saldora
flowers.gif
Oiski-Poiski
Diana cry.gif , uite si de la mine hug.gif flowers.gif .Desi te pot consola mai putin ..... cry.gif
Diana-Maria
Sinteti tare dragute si imi sinteti tare dragi !
hug.gif
punctt
mwah1.gif
Diana-Maria
Sa nu-mi spui ca e bonsaiul tau !
smile.gif
Imi plac teribil dar nu m-am invrednicit sa imi iau unul pina acum ! cry.gif
punctt
Din pacate nu-i al meu. sad.gif
L-am gasit pe net, intamplator, mi-a placut si m-am gandit sa ti-l daruiesc ... hug.gif
Diana-Maria
Mami drag, ce m-ai ghicit !
mwah1.gif
Mor de dragul lor...
Bonsaii sint atit de mici si atit de maiestuosi, de plini de personalitate.
Asa ca te mai mwah1.gif o data !
contraste
Inca se mai poarta feregeaua....
In targul meu mai trec Dunarea localnice imbracate pitoresc cu salvari si feregea, dar este pusa mai mult peste barbie decat peste obraz. Asa, de contra vantului de iarna.

Diana-Maria, am asa un bonsai mic, mic, dar este din plastic. O imitatie, dar daca il vrei, da-mi adresasa pe privat si ti-l trimit ca sa-l ai mereu de la mine ...
Diana-Maria
Contraste mwah1.gif , de unde esti ?
Eu nu am mai vazut femei cu feregea... si nici baclavale adevarate, ca ale Akalei n-am mai mincat... si ale mele-s bune, dar nu-s ca ale ei, Dumnezeu s-o odihneasca !
Dorinta ta de a mi-l darui m-a lasat ca la dentist ! wub.gif
Mi-e cam rusine ( nu intreba de ce !) dar o sa iti dau adresa...
Eu n-am vazut pina acum decit bonsai ,,adevarati".
E drept, nici nu am mai avut timp de cam multisor sa ma plimb prin magazine ! cry.gif
contraste
Eh !
Dar din dar se face ...rar. De aici vine "rai".
Si eu am primit bonsai-ul tot in dar, dar mie imi place sa daruiesc unele lucruri celor care au nevoie spirituala mai multa decat am eu de ele.
Acum se fac baclavale si la mine-n targ. Adevarate. De un patron turc....
skysurfer
Cand ai drum prin Constanta, sa ma anunti. Incerc sa imi aduc aminte unde am vazut bonsai si iti dau si o tava din cele mai bune baclavale pe care le-am mancat eu. Acum nu mai mananc ca sunt grase si dulci de cazi pe jos.
Nu vroiam sa ma bag in discutia voastra de fete, dar n-am rezistat. Oricum te citesc mereu dar nu mai postez asa des. sorry.gif Ce sa fac dc vad ca la tine totul e de bine, nu pot decat sa intru, sa ma molipsesc si sa plec mai departe. smile.gif
Si chiar dc are o fetisoara cam vulgara pt un barbat mwah1.gif .
Diana-Maria
Sa stii ca te anunt !
sorry.gif
Yvonne
Salutare.Trebuia sa se intoarca pamantul cu susul in jos,sa trec prin furcile caudine,sa fiu la marginea disperarii sa ajung din nou aici.Stau acum in fata "paginii albe"si constat ca m-am tampit,ca nu mai stiu ce si cum sa scriu.Mi s-au facut reprosuri cum ca as fi prea romantica,cum ca as fi prea pragmatica....bla,bla....dar constat ca sint multumita de mine si chiar fericita de felul cum sint si acum ma pot bucura de prima zi de primavara si de faptul ca cei de linga mine sint sanatosi si ca mai am prieteni.DOAMNE CAT MA BUCUR SA POT VORBI CU TINE SI CU VOI TOTI. mwah1.gif
Diana-Maria
Hai sa ne jucaaaaaaaam!
Ce bine ca te-ai intors, chit ca nu o sa am timp ca pe vremuri...
dar mi-i asa de dooor...
...si sa stii ca tare mi-ai lipsit si ca tare te-am mai bocit !

Vine primavare obosita, imprastiind timid verde, raze de soare si picurind speranta pe ghiocei... rizi, frumoaso, e timpul tau !
Yvonne
Hai.Ca incepusem sa ma simt ca un fluture superb care ma transformam incet dar sigur intr-o mare molie blazata si afurisita.Si uite ca acum tu imi intinzi o floare si eu ii dau tarcoale,imi scutur aripile de jale si praf si imi odihnesc sufletul sub petala roz.Azi e roz pentru ca asa e sufletul meu.
Diana-Maria
...Si te odihnesti, ca prea erai obosita dupa lungi peripluri printre scaieti, picaturi furioase si bondari enervanti... Lasa-ti aripile sa-ti creasca, priveste cerul si uita-te la raza de speranta pe care ti-o trimite, rusinat ca nu ti-a zimbit mai demult, soarele...
Bine-ai venit ACASA !
Yvonne
Sint ca un caine adevarat,din neamul lui Zdreamta,care acum face tumbe,care se bucura frumos asa ca un caine,cred ca incep sa ma transform....am in mine o colectie cumplita de scaieti si noroi,da"o pastrez cu sfintenie in mine,asa ca din cand in cind sa nu uit cat de timpita am putut fi.
Mi te imaginez fragila si blonda cu un zimbet aplecat spre taste si spre ecran acum cand scrii si citesti. jamie.gif
Diana-Maria
Pastreaza scaietii, pastreaza noroiul, pastreaza rana si cicatricea, si lacrima si zimbetul, si lumina, si crepusculul. si apusul si Invierea... sint marturia cea mai de pret a devenirii tale !
... Pentru ca iti amintesc neincetat ca, indiferent de deserturile si mlastinile mocirloase ale lumii, sufletul tau e curat ca lacrima unui inger... si ca asa va ramine... lasa lumea... e prea mica pentru tine !
Yvonne
Asa e.Nu renunt la nimic din ceea ce am fost,din ceea ce sint pentru ca asa stiu ca e bine,defilez cu defectele mele in fata pentru ca daca cineva mi le va accepta si intelege acela va fi linga mine mereu.Azi totul mi se pare superb,ca o ploaie de vara,ca un fum bun d-intr-o tigara tare,ca un somn linistit dupa o noapte alba.
Ma recunosti?
Diana-Maria
Da, eu TE STIU chiar daca tu nu te recunosti... esti TU, cea dintotdeauna, doar ca te-ai eliberat si ca acum zbori spre zarile care te-asteapta si catre lumea ta, cea adevarata... carapacea s-a spart, lanturile s-au rupt, greutatile s-au topit...
Iar durerea care ce parea o cruce mult prea grea pentru umerii tai s-a transformat in petale de crin...
Draga mea Dificila... mult mi-ai lipsit...
Yvonne
Si tu mi-ai lipsit enorm,atat de dor imi era de jocurile noastre...si acum mi-e teama sa nu pateasca aparatul asta ceva si sa nu mai pot intra pe net.In jurul meu lucreaza toata lumea si nimeni nu intelege de ce am un zambet mare si bucuros pe botic. mwah1.gif
Diana-Maria
Nu pateste nimic, stai linistita... sa vezi ce trag ale noastre, ca merg non-stop...
Daca erai mai aproape, fugeam amindoua sa amusinam pamintul reavan si mirosul de viata ... dar si de aici e bine, ne putem juca in legea noastra...
Sa vezi citi o sa zica ca sintem nebunele hanului !
rofl.gif
Dar cui ii pasa ?!
Sint asa de fericita ca ne-am regasit ! hug.gif
clapping.gif
Yvonne
Ei si ce?sint destui normali....da"dupa ce incepe sa le placa ii mai primim linga noi???
As fuma o tigara ca un caine, dar nu ma indur sa ma dezlipesc de taste.Afara e un aer dumnezeiesc.
Diana-Maria
Pai ii primim, de ce sa nu-i primim...
la urma urmei, ,,nebunia" noastra nu e periculoasa !
rofl.gif
Sa stii ca eu tocmai am dat foc uneia... chiar inainte sa vad ce-ai scris...
Ar cam trebui sa ne lasam ! hh.gif
Yvonne
Nu ma las.Dupa ce-ti scriu am sa ies afara sa aprind una.Ahhh!!!Eu am biroul pe bulevard si peretele de la trotuar e tot din sticla.De fumat fumam afara.E un soare disperat acum.Si oameni sint tristi.Si palizi.Incepe sa-mi fie teama ca ma va domina cenusiul celorlalti.
Yvonne
mwah1.gif Salutare.Hai la o cafea.E atat de frumos afara,incat nimic nu poate sa-mi strice buna dispozitie.As vrea sa plec intr-o vacanta la mine la tara,acolo unde am o casuta taraneasca,unde intr-adevar ma simt bine.Acolo si cainele vecinului e mai caine ca cei de la oras si parca toate lucrurile simple te privesc cu o condescendenta sublima nepatata de banalul citadin.Mi-e dor de pamantul care se desface in bucati sa faca loc brandusilor si calugarilor,mi-e dor de diminetile in care cocosii ma trezeau din linistea noptii.Acolo o gura de ear te ameteste,o raza de soare iti intuneca cu prima slipire privirea si o furtuna te nauceste cu puterea ei.Aici,prin fereastra vad in aer gazele de esapament si deja oamenii par nervosi si obositi.Hai trezeste-te si fa-mi cu ochiul. wink.gif
Diana-Maria
Si aici e asa frumos afara... si eu sint asa de racita.... Si
iar am caruta de treaba... si-as merge la o plimbare si nu pot cry.gif
Difi flowers.gif hug.gif
Oiski-Poiski
Diana , sanatate si lasa ca primavara de-abia a inceput .Te faci tu bine si atunci afara cu tine smile.gif .
Uite de la mine hug.gif, face la raceala la fel de bine ca si supa de gaina ohyeah.gif .
Diana-Maria
Nasul meu parca e Niagara !
Vai de steaua mea polara !
Oiski, e a treia oara intr-o luna si jumatate!
Problema e gravida si prezinta umflaturi ! cry.gif
Si mai am si febra ... hh.gif
Saru-mina de urari !
hug.gif
Yvonne
Draga,draga....ti-am spus sa ma lasi sa te acopar azi-noapte roflmao.gif snog.gif
Diana-Maria
Ce sa fac daca-s capoasa!
Si tu n-ai fost mai insistenta ! rofl.gif
Pup mwah1.gif Difi !
Yvonne
Te am in vedere.Mananca si tu niste miere de albina si ignora raceala...ca poate tratata cu indiferenta renunta ea singura.Eu asa fac. cold.gif flowers.gif
Diana-Maria
E de-aia incapatinata, a prins drag de mine si nu mai vrea sa ma lase-n pace !
Mai rau e cu tusea, ca parca-mi dau duhu`, nu altceva... da` nici tigara n-o las, ferit-a Sfintul !
...Asa ca imi merit soarta !
Am baut o sticla de sirop si tot degeaba, dom`le !
punctt
Insanatosire grabnica, Diana-Maria. hug.gif mwah1.gif

p.s. Ups, oi fi luat si eu raceala?! wink.gif

edit: era sa uit!
Yvonne
ASPIRINA SARACULUI!!!! wub.gif
Diana-Maria
Dragele mele... multam fain !
Va mwah1.gif !
Difi... nu da rezultate !
Parole d'Honneur ! hh.gif
Mami, ai grija , ca e belea racela asta pacatoasa ! unsure.gif
Yvonne
Insista. wub.gif Vezi ca sint multe variante de ASPIRINE. wub.gif rofl.gif
Aceat prodes se administreaza doar peste 18 ani,fara prescriptie medicala,asa pe cont propriu si fara reclamatii ulterioare.Efectele secundare care pot aparea peste 9 luni fac parte din tratament. rofl.gif
Diana-Maria
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
No, m-ai facut sa rid cu lacrimi !
Va tuc, ma duc sa imi termin treburile! cry.gif
wub.gif
cactus
Daca asta te caracterizeaza (cred eu) cel mai bine, urmatoarea e semnatura mea - asa mai tepoasa... spoton.gif
Yvonne
Ma bucur.Da"acu"chiar cand imi intram in mina,pleci asa ca un fuior de vant nebunatic...sau mergi cumva sa te tratezi? mwah1.gif
cactus
asa semnez io - cand n-am pix rofl.gif spoton.gif
Diana-Maria
Domnule Cactus, esti SUPERB ! sorry.gif
Difi, fie-ti mila, mi-i raaau ! sad.gif
Yvonne
Transferul durerii.Poate iti distrag atentia ca de luat in serios vad ca nu ma iei.Sau ti-am bagat ideii in cap?
skysurfer
Diana-Maria lasa ca eu tusesc de 2 luni si tot nu imi trece si nici nu fumez. Singurul lucru care a functionat cat de cat a fost TUSIMUN o chestie cu valeriana, patlagina si lemn dulce. E naspa la gust dar te tine vreo 4-5 ore efectul. Pe mine ai mei vor sa ma duca la psihiatru ca cica de-aia tusesc ca sunt stresat. Cica pe fond nervos. rofl.gif Eu imi rup plamanii si ei cica sunt stresat... Bea mult ceai de lemn dulce ca te ajuta la expectorat si ia si siropul ala de 4 ori pe zi si sa ma bati tu dc nu merge dar sa ma pupi dc merge.


Sper sa mearga. biggrin.gif sorry.gif
Yvonne
Salutare.Hai trezirea si la munca.Ce faci?cum esti?Eu sint ca o pasare care a gasit usa coliviei deschisa si nu stie de existenta pisicii.Acrobatie pe sirma fara plasa de siguranta.Da" mi-s fericita.Nimeni nu e ca mine si de aceea poate azi aveam mersul mai verical si mai sigur si ma priveam in toate vitrinele cu multumire. clapping.gif Hai la cafea,am baut una da"pentru tine mai fac un sacrificiu.
Diana-Maria
Hehehehe... de la 5 sint treaza !
Si am o caruta de treburi azi,plus febra de rigoare !
Dar o cafeluta... mai ales ca-i de la tine... nu refuz in veci ! wub.gif
Sky, sa stii ca imi iau Tusimunul ala... numa sa dea rezultate, ca altfel imi dau sufletu`, nu alta ! cry.gif
Yvonne
Spor la munca.Sanatate.Si toate cele pe care nu le pot spune acum(total blocaj intelectual)dar tu le stii.
Yvonne
Enunta la han. Ghici cine cu cine? rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.