Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Crin Antonescu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 07:36 AM) *
Saraca tara bogata, obligata sa suporte ca sefi de stat intr-un termen scurt un cartofor narcisist si un machitor mafiot.

Acesti sefi de stat reprezinta un popor care nu stie sa joace la pacanele si pentru care abstinenta este o virtute ohyeah.gif
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 08:36 AM) *
Saraca tara bogata, obligata sa suporte ca sefi de stat intr-un termen scurt un cartofor narcisist si un machitor mafiot.

"Tara" si-a facut-o cu mana ei - pe "machitor" l-a ales de buna-voie (lucru pentru care nu pot sa condamn pe nimeni avand in vedere alternativa), iar narcisistul, in toate sondajele, este pe primul loc in acest moment deci cu sanse maxime sa fie viitorul prezident pe bune, nu doar interimar.

Totusi, vezi ca treaba asta cu tara bogata e un cliseu destul de uzat si fara acoperire in realitate; nu e chiar asa cum invatam pe vremea impuscatului ca "traim intr-o tara bogata si frumoasa, cu un popor harnic si ospitalier" - singurul lucru adevarat este doar primul cuvant, ca traim, restul sunt clisee. smile.gif
Cucu Mucu
Traim intr-o tara bogata si frumoasa. E adevarat! Cu boborul e cliseu.

Tara si-a facut-o cu mana ei, dar acum nu si-o mai face, ca are cine sa o reguleze regulat. rofl.gif
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 10:47 AM) *
Traim intr-o tara bogata si frumoasa. E adevarat!

Pe bune, n-am vazut pana acum tara urata! rofl.gif
Toate sunt frumoase - in fiecare ai ceva de vazut. Prin urmare, sa spui ca o tara este frumoasa este cumva redundant... Oricare tara are parti urate si parti frumoase, nu-i nimic special la Romania fata de altele, in afara de faptul ca s-a intamplat sa ne nastem noi pe aici. Cat despre bogatie, nu mi-e clar deloc la ce te referi. Doar comparativ poti spune asta: Romania este mai bogata decat statul X sau mai saraca; dar trebuie sa spui si la ce te gandesti: la PIB per capita, la bogatiile subsolului, la altceva...
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 27 Aug 2012, 11:09 AM) *
Pe bune, n-am vazut pana acum tara urata! rofl.gif
Toate sunt frumoase - in fiecare ai ceva de vazut. Prin urmare, sa spui ca o tara este frumoasa este cumva redundant... Oricare tara are parti urate si parti frumoase, nu-i nimic special la Romania fata de altele, in afara de faptul ca s-a intamplat sa ne nastem noi pe aici. Cat despre bogatie, nu mi-e clar deloc la ce te referi. Doar comparativ poti spune asta: Romania este mai bogata decat statul X sau mai saraca; dar trebuie sa spui si la ce te gandesti: la PIB per capita, la bogatiile subsolului, la altceva...


Pai nu spune ca traim in cea mai fumoasa sau singura tara frumoasa, ci doar ca e o tara frumoasa. Bogatie - subsol, sol, clima si oameni.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 10:26 AM) *
Bogatie - subsol, sol, clima si oameni.

Din pacate nu e colonie. sorry.gif
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 11:26 AM) *
Pai nu spune ca traim in cea mai fumoasa sau singura tara frumoasa, ci doar ca e o tara frumoasa.

Ei, hai - daca toate au si parti frumoase, si parti urate, vorbim degeaba pe subiectul asta. In loc de Romania poti sa spui foarte bine Uganda, Bolivia sau cine vrei, si este la fel de adevarat. smile.gif

QUOTE
Bogatie - subsol, sol, clima si oameni

Deci Japonia e saraca, nu are cine stie ce in subsol
Elevetia e saraca, ce sol are, ce sa cultivi acolo in varful muntelui?
Cu clima, e o bogatie sa fii situat intr-o zona temperat-continentala? In cazul asta, Finlanda e saraca, cu gerurile de acolo.
La oameni nu stiu ce sa zic, tocmai spusesem ca nu sunt nici mai breji, nici mai de lepadat decat altii. Desi s-ar putea sa ma insel aici. smile.gif

Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 27 Aug 2012, 11:57 AM) *
Ei, hai - daca toate au si parti frumoase, si parti urate, vorbim degeaba pe subiectul asta. In loc de Romania poti sa spui foarte bine Uganda, Bolivia sau cine vrei, si este la fel de adevarat. smile.gif
Deci Japonia e saraca, nu are cine stie ce in subsol
Elevetia e saraca, ce sol are, ce sa cultivi acolo in varful muntelui?
Cu clima, e o bogatie sa fii situat intr-o zona temperat-continentala? In cazul asta, Finlanda e saraca, cu gerurile de acolo.
La oameni nu stiu ce sa zic, tocmai spusesem ca nu sunt nici mai breji, nici mai de lepadat decat altii. Desi s-ar putea sa ma insel aici. smile.gif


Tot continui sa faci comparatii. Poti fi bogat fara a te compara cu nimeni. jamie.gif
abis
Bogatia este relativa. De asta fac comparatii. Un grec iese in strada si arunca cu sticle incendiare ca nu poate trai, vezi bine, cu numai 2000 euro/luna. Pentru altul, 2000 de euro pe luna este un vis de neatins. Asa ca inevitabil cand vorbesti despre bogatie trebuie sa stii la ce te raportezi. Standardul de la care incepe saracia nu este acelasi in America ori in Africa...

Acum, revenind la Paiata: cica a eliberat din functie toti consilierii numiti de el la Cotroceni. Deci isi face bagajele, nu mizeaza pe surprize azi, in parlament. Desi pana la sfarsitul sedintei ne putem astepta la orice.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 27 Aug 2012, 12:19 PM) *
Acum, revenind la Paiata: cica a eliberat din functie toti consilierii numiti de el la Cotroceni. Deci isi face bagajele, nu mizeaza pe surprize azi, in parlament.


Poate fi doar un joc, la sfarsit se va arata surprins de decizia parlamentului. wink.gif Ceva dur, urat, e in spatele lor, am dedus-o din calmul cu care au acceptat rezultatul referendumului. Zarurile au fost masluite iar rezultatul e cunoscut la planul A, planul B si planul C.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Aug 2012, 12:33 PM) *
Ceva dur, urat, e in spatele lor, am dedus-o din calmul cu care au acceptat rezultatul referendumului.

Pe mine ma surprinde ca de mai bine de o saptamana nu a mai aparut nicio declaratie din partea "cetateanului cu tricou bleu care vorbeste din usa garajului". Parca nici nu ar mai exista. Tare sunt curios ce face cetateanul asta toata ziua, de cand se scoala pana cand se culca. Nu-mi vine sa cred ca se plimba prin Cismigiu ori ca se cinsteste pe la vreo terasa din Centrul Vechi. Sigur coace si el ceva.
turbo trabant
Se pare ca nu va fi cvorum si mult prea alesul mai sta o tura pana se plictiseste?

Ce tara europeana, ce democratie minunata.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 27 Aug 2012, 12:39 PM) *
Pe mine ma surprinde ca de mai bine de o saptamana nu a mai aparut nicio declaratie din partea "cetateanului cu tricou bleu care vorbeste din usa garajului". Parca nici nu ar mai exista. Tare sunt curios ce face cetateanul asta toata ziua, de cand se scoala pana cand se culca. Nu-mi vine sa cred ca se plimba prin Cismigiu ori ca se cinsteste pe la vreo terasa din Centrul Vechi. Sigur coace si el ceva.


Ask Jack. rofl.gif
abis
Il subestimezi.

Apropo, ce parere ai de strategia geniala a USL? Ponta si Antonescu au sters-o, nu sunt ei vinovati ca in lipsa pesedistii si liberalii isi fac de cap si refuza sa aplice o decizie a Curtii Consitutionale.

Exagerez eu cand vorbesc despre lovitura de stat, in fond asa este normal sa se intample, nu?
Erwin
cel mai simplu e să invoce lipsa de cvorum īn parlament pentru citirea deciziei CCR. Sunt toți īn vacanță, nu? ohyeah.gif
Marduk
Am mai spus pe forum despre un proverb pe care l-am auzit de la niste greci care ziceau ca daca vrei sa cunosti cu adevarat un om, sa-i dai putere, abia atunci vei vedea ce fel de om este. Crin Antonescu a avut puterea, ce-a facut cu ea? a continuat sa sa balaceasca in mocirla fetida a politicii romanesti. In opinia mea, daca mi-aduc bine aminte, Vacaroiu a fost de departe un adevarat politician cand i-a tinut locul lui Basescu, nu s-a folosit de pozitia sa pentru al ataca pe Basescu, nu s-a legat de institutiile statului, n-a proferat amenitari, a fost ca si cum n-ar fi fost, un adevarat interimar.
turbo trabant
Un adevarat fiu al poporului roman, degraba muncitor si constiincios.

http://www.realitatea.net/crin-antonescu-i...at_1001946.html
abis
E doar un "mic" fals in acte publice
turbo trabant
cel mai reprezentativ presedinte s-a intors.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/Fostul-pre...-ar-999546.html
Marduk
George Crin Laurențiu Antonescu a redevenit un personaj al politicii romanesti, originale, unul din fripturistii noii MAN (Marii Adunari Nationale) recte parlamentul Romaniei, unde daca vrei faci act de prezenta daca nu te descurci cu secretariatul, bagi ceva probleme in teritoriu, ca doar suntem in Romania deci se poate, P.C.R inca functioneaza la intreaga capacitate. N-am sa-i mai acord atentia cuvenita acestui personaj care a vrut pentru un timp sa fie "L'ombelico del mondo de Romania" un individ sters fara carisma, fara ideologie, fara credinta un produs perfect al doctrinei comuniste. Omul nou creatie a politicii comuniste esuat intr-o insula a democratiei care s-a vrut originala, perestrokista, a sfarsit prin a fi un neadaptat, o paiata handicapata parasita de cei care au mizat pe puterea sa de seductie, pe sarmul pleatei sale rebele din vremuri in care biscuitele si ceaiul erau apanajul celor care se doreau liberi fara sa cunoasca ce inseamna libertatate desi doar despre asta dicutau. Intre timp domnul George Crin Laurențiu Antonescu a realizat ca viata este mai mult decat o sueta cu prietenii, o muzica buna si un ceai cu biscuiti, asa a devenit liberal dar nu unul adevarat care recunoaste rolul muncii in liberalism ci unul care inca mai spera in liberalismul perestrokist, in care unii cetateni sunt mai egali decat altii.
Cucu Mucu
Orban (al lor, din PNL) i-a dat un cap in gura la sedinta de partid. Pe merit, zic io! Asta (Orban) intotdeauna mi-a lasat o impresie bunicica, mai putin prin iarna cand voia el sa se bage prin rivulutionarii din Piata.
Michelle
"Voiculescu e un tip neprizabil" Djuvara dixit.

Pe mine nu ma intereseaza dle Djuvara ca e sau nu prizabil, pe mine ma intereseaza ca Voiculescu e puscariabil- sa dea inapoi banii din conturile lui Ceausescu pe care si i-a pus la temelia afacerilor! Sau macar sa plateasca impozite pe afacerile cu energie ,nu suveici in offshoruri.
turbo trabant
Batalionul de munca disciplinara Crin Trezescu in prima zi dupa concedul patriotic.

http://www.realitatea.net/situatie-fara-pr...cu_1005452.html

Nu am chef azi, nu am chef azi....
turbo trabant
Mustacioara lui, pana corbului.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/Crin-Anton...SL-1004607.html
abis
Fuzioneaza ori nu? rofl.gif
Marduk
Pentru bani neicusorule, cine stie ce se mai intampla cu PNL. Nu prea vorbeste nimeni despre banii partidelor, in timp ce in USA cine reuseste sa stranga cat cei mai multi bani in campania electorala este ca si considerat castigator, la noi in Romanica, merge si cu fuziuni, scrisorele, filmulete etc. Ar fi o tema pentru jurnalisti: cat de bogate sunt partidele din Romania? Ce zici?
gigip
QUOTE(abis @ 11 Oct 2012, 01:04 PM) *
Fuzioneaza ori nu? rofl.gif

Astazi,cei doi s-au inteles! Becali va candida pentru parlament ,intr-un colegiu din sectorul 6.Va renunta la 2 ani din mandatul de europarlamentar.Prin simpatia si notorietatea de care se bucura in randul unui segment al populatiei,prin forta lui financiara,sigur,va aduce USL-ului un plus de 2-5% din voturi.Astfel se va asigura procentul de peste 50% pentru a-l pune cu botul pe labe pe dublususpendatul si odata demisul national!
Johann_Moritz
anul Caragiale...
Michelle
QUOTE(gigip @ 11 Oct 2012, 10:54 PM) *
Astazi,cei doi s-au inteles! Becali va candida pentru parlament ,intr-un colegiu din sectorul 6.Va renunta la 2 ani din mandatul de europarlamentar.Prin simpatia si notorietatea de care se bucura in randul unui segment al populatiei,prin forta lui financiara,sigur,va aduce USL-ului un plus de 2-5% din voturi.Astfel se va asigura procentul de peste 50% pentru a-l pune cu botul pe labe pe dublususpendatul si odata demisul national!


Si acuma USL are peste 50% in parlament cu ajutorul UDMR, are guvern si la ce-i serveste? duce tara la groapa...Poate credeti ca Behecali va aduce aceleasi procente cat aduce UDMR sau DD ...he,he!
Erwin
QUOTE
anul Caragiale...
thumb_yello.gif

USL-ului nu-i pasă că duce țara la groapă! Le pasă doar de ciolan și de imunitate. Nici cu ceilalți nu mi-e rușine, PDL taie de pe listele de candidați oameni absolut onorabili, trebuie să facă loc unora "de-ai lor".
abis
QUOTE(gigip @ 11 Oct 2012, 10:54 PM) *
Astazi,cei doi s-au inteles!

Gata, s-au inteles deja? Eu stiam ca mai sunt discutii... laugh.gif

Dupa "broasca" Felix pe care au trebuit s-o inghita penelistii, dupa "broasca" PSD si Iliescu, acum urmeaza "broasca" Becali. Penelistilor a inceput sa le placa sa inghita "broaste". Sau, poate nu stiu eu, au facut scandal, au protestat, au anuntat ca demisioneaza daca se face alianta cu Berbecali, s-au legat cu lanturi de gardul sediului din Aviatorilor...
turbo trabant
QUOTE(Johann_Moritz @ 12 Oct 2012, 12:31 AM) *
anul Caragiale...

Crezi ca mister becali este agamita dandanache? E drept, clopotei are pe maybach.
Johann_Moritz
smile.gif eu sper caacum sa profite de ocazie Chiliman si Tariceanu.
Marduk
Eu sper ca de situatie sa profite adevaratii liberali.
abis
Biroul politic central al PNL a votat luni, in unanimitate, "o pozitie de principiu pentru un acord politic cu PNG si PNTCD autentic, gruparea lui Victor Ciorbea", a declarat presedintele liberalilor, Crin Antonescu.

Daca mai exista liberali in Romania, ei nu sunt in penele.
turbo trabant
QUOTE(Johann_Moritz @ 13 Oct 2012, 01:36 AM) *
smile.gif eu sper caacum sa profite de ocazie Chiliman si Tariceanu.

Tot ce vor putea sa faca este sa strige Hai Steaua.

Avem echipa, avem valoare.......
gigip
QUOTE(abis @ 15 Oct 2012, 03:03 PM) *
Biroul politic central al PNL a votat luni, in unanimitate, "o pozitie de principiu pentru un acord politic cu PNG si PNTCD autentic, gruparea lui Victor Ciorbea", a declarat presedintele liberalilor, Crin Antonescu.

Daca mai exista liberali in Romania, ei nu sunt in penele.


Pentru cei 7,4 milioane de romani care l-au demis pe nedemnul Basescu,nu mai prezinta interes cine e penelist,pesedist,pedelist ori alt fel de ...ist! Romanii,politici ori apolitici,doresc un singur lucru,sa se elibereze de regimul antiromanesc si antidemocratic basist! Am vazut ,pe strada,la piata,la hypermarket,la doctor cum,romanii de diferite varste ,studii ori pozitii sociale sunt uniti in acest scop! Cei care incearca sa-i ia apararea demisului,sunt alungati din locurile respective,sunt huiduiti! Gigi Becali,la fel ca si Frunzaverde,Prigoana,fostii pedelisti si uneperisti,cei care s-au saturat de Basescu,sunt biveveniti in randurile luptatorilor pentru eliberare nationala de sub opresiunea basista!
turbo trabant
QUOTE(gigip @ 16 Oct 2012, 10:50 AM) *
Am vazut ,pe strada,la piata,la hypermarket,la doctor cum,romanii de diferite varste ,studii ori pozitii sociale sunt uniti in acest scop!

Uniti in cuget si simtiri thumb_yello.gif

Gigip, cum se spune la voi la ministeru' de interne "Hai Steaua? " ohyeah.gif
abis
QUOTE(gigip @ 16 Oct 2012, 11:50 AM) *
Am vazut ,pe strada,la piata,la hypermarket,la doctor cum,romanii de diferite varste ,studii ori pozitii sociale sunt uniti in acest scop!

Nu stiu unde iti faci tu cumparaturile... laugh.gif

QUOTE
Gigi Becali,la fel ca si Frunzaverde,Prigoana,fostii pedelisti si uneperisti,cei care s-au saturat de Basescu,sunt biveveniti in randurile luptatorilor pentru eliberare nationala

Gigi Becali si Prigoana, eroi in lupta pentru eliberarea nationala - realizezi cat de ridicol suna?! rofl.gif
turbo trabant
QUOTE(abis @ 16 Oct 2012, 11:41 AM) *
Gigi Becali si Prigoana, eroi in lupta pentru eliberarea nationala

Base e bahmu? rofl.gif
abis
Dupa familia Bratienilor, se naste o noua familie politica liberala

turbo trabant
QUOTE(abis @ 16 Oct 2012, 12:05 PM) *
Dupa familia Bratienilor, se naste o noua familie politica liberala

Behehetienilor?
http://www.academiacatavencu.info/wp-conte...10/Bratianu.jpg


Hahalere ce sunteti, nu recunoasteti valoarea lui Mihai Viteazu aripa liberala! ohyeah.gif
gigip
[quote name='abis' date='16 Oct 2012, 01:05 PM' post='742224']
Maine,16 octombrie,orele 16,cenzorii votului de la referendum al celor 7,4 milioane de romani,vin,la Parlamentul Romaniei,pentru a-si primi"recunostinta" nedemnului Basescu,cel demis de catre romani! Nu lipsesc,Angela Merkel,Barosso si madame Reding! O acazie excelenta pentru bucuresteni de a-si arata sentimentele de "multumire"pentru anularea votului lor! Pe la 15,00 ,eu si prietenii mei,votanti cu DA la referendum,ne vom plimba prin zona! Oricine are ceva de spus,e binevenit!
turbo trabant
QUOTE(gigip @ 16 Oct 2012, 12:25 PM) *
Nu lipsesc,Angela Merkel,Barosso si madame Reding! O acazie excelenta pentru bucuresteni de a-si arata sentimentele de "multumire"pentru anularea votului lor! Pe la 15,00 ,eu si prietenii mei,votanti cu DA la referendum,ne vom plimba prin zona! Oricine are ceva de spus,e binevenit!

O sa vina si vanghelie cu micu si berea si o sa plece cu niste lanturi de haur si ceasuri de la imperialisti ohyeah.gif
abis
QUOTE(gigip @ 16 Oct 2012, 01:25 PM) *
Oricine are ceva de spus,e binevenit!

Eu as avea ceva de spus, dar o spun aici:

Multumim, doamna Merkel! Multumim, domnule Barroso! Multumim, doamna Reding! Fara interventia dumneavoastra, lovitura de stat ar fi mers pana la capat. Iertati-i pe conationalii nostri care se dau in stamba, saracii de ei nu stiu ce fac, sunt complet "spalati pe creier" de trustul de presa al unui informator al vechii Securitati
Frisky
QUOTE(abis @ 16 Oct 2012, 01:05 PM) *
Dupa familia Bratienilor, se naste o noua familie politica liberala



Mda...sunt foarte dezamagita. Politica romaneasca face in continuare trotuarul.
gigip
QUOTE(abis @ 16 Oct 2012, 02:04 PM) *
Eu as avea ceva de spus, dar o spun aici:

Multumim, doamna Merkel! Multumim, domnule Barroso! Multumim, doamna Reding! Fara interventia dumneavoastra, lovitura de stat ar fi mers pana la capat. Iertati-i pe conationalii nostri care se dau in stamba, saracii de ei nu stiu ce fac, sunt complet "spalati pe creier" de trustul de presa al unui informator al vechii Securitati


Daca dobitocii si mincinosii basisti,cei care au furat,jefuit si umilit pe romanii nemembrii ai PDL-ului au "creierii nespalati" iar milioanele (7,4 !) care au votat contra nesimtitului si lasului ilegitim de la Cotroceni ii au spalati,cel care face o astfel de constatare este ori "dus cu sorcova" ori retardat mintal!
Lovitura de stat au dat-o cretinii basisti care nu au avut curajul sa vina sa voteze,s-au ascuns prin casa,pe sub pat,de frica sa nu ramana fara stapanul lor,informatorul securist,batausul de copii si coruptul numarul unu din Romania!
Ilegitimul presedinte,ca un las,NU APARE IN PUBLIC,FUGE IN STRAINATATE,de frica romanilor pe care i-a umilit!
abis
Deci trag concluzia ca nu este "binevenit oricine are ceva de spus", ci doar oricine are ceva de spus pe placul lui gigip.

Beheheheheeeee..... rofl.gif
Marduk
QUOTE(abis @ 16 Oct 2012, 01:05 PM) *

Superba imaginea. rofl.gif

"Dandanache: Cu ocazia aledzerii, neicusorule, cu ocazia aledzerii; stii, m-a combătut opoziţia si colo, si dincolo, si dincolo... si rămăsesem eu... care familia mea de la patuzsopt īn Cameră.,.. rămăsesem mă-nţeledzi fără coledzi... si asa am venit pentru aledzere.

Zoe: Nu trebuia să vă mai deranjaţi...

Dandanache: Ba īncă ţe deranz, coniţa mea! Da' stii, nu făţea să nu faţem măcar act de prezenţă...

Trahanache: Se-nţelege! Foarte bine, foarte bine! Trebuie, trebuie.

Dandanache: Da' de deranz... destul! Īnchipuieste-ţi să vii pe drum cu birza ţinţi postii, hodoronc-hodoronc, zdronca-zdronca... Stii, m-a zdrunţinat!... Si clopoţeii... īmi ţiuie urechile... stii asa sunt de ameţit si de obosit... nu-ţi faţi o idee, coniţa mea, nu-ţi faţi o idee, d-le prefect, neicusorule, nu-ţi faţi o idee, d-le prezident puicusorule..." (I.L.C.)

rofl.gif Vai de viata noastra, daca eram mai tanar ma autoexilam, oriunde, numai sa nu mai vaz circula asta de prost gust.
turbo trabant
QUOTE(Frisky @ 16 Oct 2012, 01:31 PM) *
Mda...sunt foarte dezamagita. Politica romaneasca face in continuare trotuarul.

Pai nu s-a dat niciodata jos pe carosabil.

Marduk,operatiunea spaga pentru crin a inceput. Stai pe aproape hahalero sa vezi ce voivod liberal sau liberou o sa avem. ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.