Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Crin Antonescu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 16 Oct 2012, 05:28 PM) *
.... Stai pe aproape hahalero sa vezi ce voivod liberal sau liberou o sa avem...

Propun sa nu folosim nici macar in gluma astfel de cuvinte, nu am face decat sa copiem "modelul" care le-a promovat in vocabularul curent. Crin Antonescu a foacut o miscare gresita, voita sau impusa, promovarea lui Gigi Becali nu va aduce nimic bun PNL-ului. Nu stiu ce castiga Crin Antonescu din asocierea asta, 1 milion, 10 milioane de euro? Presimt ca este doar un alt scenariu ce li se pregateste romanilor.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 16 Oct 2012, 04:47 PM) *
Propun sa nu folosim nici macar in gluma astfel de cuvinte, nu am face decat sa copiem "modelul" care le-a promovat in vocabularul curent. Crin Antonescu a foacut o miscare gresita, voita sau impusa, promovarea lui Gigi Becali nu va aduce nimic bun PNL-ului. Nu stiu ce castiga Crin Antonescu din asocierea asta, 1 milion, 10 milioane de euro? Presimt ca este doar un alt scenariu ce li se pregateste romanilor.

Glumeam marduk smile.gif.

Am auzit in targ de 500 mii oiro pentru frumosul adormit, cadou de nunta. Ieftin , de criza, daca era presedinte inca poate ridica pretul ca doar el era mazar si fazar.


Erwin
QUOTE
Mda...sunt foarte dezamagita. Politica romaneasca face in continuare trotuarul.


E cea mai veche meserie... a politicii, nu știe altceva... Problema nu e meseria ci anturajul, în cazul nostru.
abis
QUOTE(Marduk @ 16 Oct 2012, 05:47 PM) *
Nu stiu ce castiga Crin Antonescu din asocierea asta, 1 milion, 10 milioane de euro?

Numai sediul PNG face un milion... Cashul e probabil mult mai mare.
turbo trabant
QUOTE(abis @ 17 Oct 2012, 11:16 AM) *
Numai sediul PNG face un milion... Cashul e probabil mult mai mare.

In maibach se poate dormi foarte bine ohyeah.gif
turbo trabant
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-134314...a-europeana.htm

Pe tricoul senatorului PNL scrie "7.403.836 romanians dismissed Basescu", iar pe spate - "People are sovereign".

Engleza cu profesorul vanghelie? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 16 Oct 2012, 06:09 PM) *
... Am auzit in targ de 500 mii oiro pentru frumosul adormit...


QUOTE(abis @ 17 Oct 2012, 12:16 PM) *
... Cashul e probabil mult mai mare.

Atat sa pretuiasca domnul George Crin Laurențiu Antonescu ? un sediu de 1 milion de euro si 500 de mii de euro? Doar atat trebuie sa plateasca domnul George Becali pentru a intra in parlamentul Romaniei? ie prea simplu moncherilor, tre sa fie altceva la mijloc.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 17 Oct 2012, 12:29 PM) *
un sediu de 1 milion de euro si 500 de mii de euro?

ala nu e sediu e castelul voievodului si il va lua dupa el prin toate partidele.

500 mii banu' in mana la doamna antonescu. plata inainte ca la femei cum zice voivodul.
abis
QUOTE(turbo trabant @ 17 Oct 2012, 01:21 PM) *
Pe tricoul senatorului PNL scrie "7.403.836 romanians dismissed Basescu", iar pe spate - "People are sovereign".

Pe langa engleza iliesciana, a pus si fraudele la socoteala? smile.gif

Poporul o fi asa cum vrea el sa zica:


turbo trabant
QUOTE(abis @ 17 Oct 2012, 03:41 PM) *
Pe langa engleza iliesciana, a pus si fraudele la socoteala? smile.gif

Alea nu au fost fraude, a votat si mazar si fazar.

Ai stadiid inglish uith Crin end ol i gat uaz zis lausi ti shirt. ohyeah.gif
Johann_Moritz
abis,mi-am permis sa iti fur fotografia cu familia liberala si sa o pun pe fb.

in rest, ce sa zic, decat: Traiasca Partidul National Libeheheral
turbo trabant
Bah hahalerelor e vina voastra ca nu ati inteles ca revolutia behehehunui simt se face cu intelectuali ca domnu jiji si nu cu analfabeti ca chiliman sau tariceanu smile.gif

inca o data valiza bate doctrina si facultatea si nu oricum ci pac-pac. adica ma intelegi sectorul unu a primit ce merita.
Marduk
Domnul Tariceanu a facut ciocul mic, a zis ca asa si pe dincolo dar cand a fost sa fie s-a dat dus cu oile de care vorbea.
Michelle
Domnul Goaie

"Omul elastic dovedeste o capacitate iesita din comun de a demonstra ca orice e posibil, ca nimic nu conteaza cu adevarat, ca semenii lui sunt moluste fara creier si coloana, ca liberalii lui inghit orice le vara el pe gat iar calcatul pe cadavre este calea catrea puterea suprema. Nu aflam niciodata ce inseamna pentru el binele si raul, care sunt reperele si scopul sau in viata. Se agita, dar nu munceste. Le zice bine, dar nu spune nimic. Latra fioros principii, dar ridica piciorul pe stalpii oricarui caracter puternic. Are obiceiul de a vorbi in avalanse de sinonime, un talent rarissim capabil sa declanseze mici orgasme intelectuale bolnavilor de Rebusache. "Sugerez o alianta, o comasare si o unire sub formele cele mai eficiente intre aceste doua mari partide", a spus omul-elastic despre Alianta stanga-dreapta. Practic, poti intelege orice. Construieste frazele arborescent, intr-o avalansa ametitoare de subordonate care par sa nu se termine niciodata. Este o metoda impecabila de zapacit audienta sau adversarii oricat de versati, inecati finalmente intr-un debit verbal mereu peste cota de inundatie. Cu tehnica oratoriei torentiale isi mascheaza perfect inconsecventa si goliciunea, devenite proverbiale."
gigip
[quote name='Michelle' date='20 Oct 2012, 06:10 AM' post='742446']
Domnul Goaie

[i]"Omul elastic dovedeste o capacitate iesita din comun de a demonstra ca orice e posibil, ca nimic nu conteaza cu adevarat, ca semenii lui sunt moluste fara creier si coloana, ca liberalii lui inghit orice le vara el pe gat iar calcatul pe cadavre este calea catrea puterea suprema.

Excelent portretul lui Traian Basescu! Nu era posibila o descriere mai veridica!
Erwin
...ceea ce dovedește că e necesar un foarte mic efort intelectual spre a adapta descrierea de mai sus oricărui politician "de marcă" din țărișoara noastră! rofl.gif
abis
QUOTE(turbo trabant @ 19 Oct 2012, 08:03 PM) *
Bah hahalerelor e vina voastra ca nu ati inteles ca revolutia behehehunui simt se face cu intelectuali ca domnu jiji si nu cu analfabeti ca chiliman sau tariceanu

Tariceanu "pe care"? biggrin.gif

Adevarul e ca in contrapartida cu Goaie, Tariceanu chiar pare un tip decent. Dar numai in antiteza, altfel a facut si el proba anti-europenismului cat a fost premier. Poate nu va mai amintiti cum se incrunta el la Inalta Poarta pe motiv ca impiedica dezvoltarea Romaniei prin impunerea unui deficit limitat la trei procente din PIB.
Erwin
Totuși cine e Goaie ăsta, că n-am înțeles?! blink.gif
abis
Domnu' Goe care a facut-o de oaie: Crin Antonescu
Michelle
rimeaza si cu zoaie si cu gunoaie!
anyway ,se indoieste cineva ca partidul asta nu se va face tandari dupa alegeri?
abis
Nu se va face. USL-ul are toate sansele sa castige alegerile, PSD va guverna foarte bine impreuna cu PNL, cel putin cativa ani. Vezi vreo diferenta intre cele doua partide?
turbo trabant
au nevoie si de pp dd pentru planurili lor malefice.

oricum intr o tara de oi ciobanul este conducator de partid si de tapsan.
Erwin
Din Căcărău a ajuns mai rău! rofl.gif
Michelle
Cine mai pariaza cu mine pe destramarea PNL-ului?
Marduk
Eu, dar as mai avea nevoie de mai multe semnale, informatii. Logic, teoretic, ar trebui ca in interiorul PNL sa existe niste oameni politici autentici, care inteleg, actioneaza ca niste adevarati liberali. Dar nu vad o miscare interna care sa duca la destramarea USL a decaderii lui Antonescu, desi in sondaje omul cade, conu Patriciu are probleme cu justitia si cred ca ar face orice sa scape de mititica, mai ales ca a gustat cateva zile din savoarea inchisorilor romanesti. Conu Tariceanu are si el niste probleme cu dosarele, privatizarea cu Ford e doar una pe care toti o considera o reusita, dar uita de rolul jucat de fosta sotie a lu conu Tariceanu, o doamna notar care dupa privatizarea respectiva a renuntat la notariat si la conu Tariceanu, daca-mi aduc bine aminte, daca nu ......
Michelle
Cine pierde da un vin...sau o cafea! Eu zic ca dupa alegeri Crin o sa cada ...voi nu credeti?
Marduk
Cred ca nu ne-am inteles, eu pariez ca si tine pe destramarea PNL, dar daca se destrama PNL-ul si adevaratii liberali preiau conducerea, dau de la mine 2 sticle de Feteasca Neagra Domeniile Sahateni.
Michelle
thumb_yello.gif
Michelle
QUOTE(abis @ 22 Oct 2012, 03:14 PM) *
Nu se va face. USL-ul are toate sansele sa castige alegerile, PSD va guverna foarte bine impreuna cu PNL, cel putin cativa ani. Vezi vreo diferenta intre cele doua partide?


Orban a dat semnalul. A zis ca la el in colegiu candideaza Crin si nu poate spune acum cu cine va vota, dar dupa vot sigur ne va spune; practic i-a indemnat pe toti penelistii din organizatie sa nu-l voteze, acesta sa piarda locul la senat, dupa care sa i se poata imputa pierderea ca sa-l demita de la sefia PNL.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 22 Oct 2012, 07:58 PM) *
adevaratii liberali preiau conducerea

Ce e aia "adevaratii liberali"? Daca era vreunul adevarat nu se alia cu PSD.

abis
QUOTE(Michelle @ 22 Oct 2012, 08:43 PM) *
Cine pierde da un vin...sau o cafea! Eu zic ca dupa alegeri Crin o sa cada ...voi nu credeti?

Daca USL are 50% din mandate, nu cade. Cine a mai vazut sa cada castigatorii?

Daca are mai putin tot nu cade, a avut grija sa isi indeparteze toti opozantii. Nu are cine sa-l dea jos

Marduk, nu exista, in PNL, "adevarati liberali"
Michelle
Adica tu crezi ca Chiliman, Orban, Moisescu, Tariceanu asteapta ce...?sa ramana simpli membri sa le dea ordine istericoase Crin cand apuca el sa se scoale dupa amiaza, sau sa tune si sa fulgere cand nu-i fac astia bine treaba in teritoriu...ei, care au dus greul...si mai sunt si alte filiale locale care au muncit, au rezultate si nu vor sa stea la cheremul unor parlamentari bagati pe pile si care nu fac nimic pentru localii lor...
turbo trabant
Toti bacii aia ai lui Michele au citit Miorita (lectura obligatorie ehe he, ma intelegi) si stiu ce omor le a dat la toti baciul paranoicoantonescian.

Asa ca timpul trece, branza se face.
gigip
QUOTE(Michelle @ 22 Oct 2012, 08:43 PM) *
Cine pierde da un vin...sau o cafea! Eu zic ca dupa alegeri Crin o sa cada ...voi nu credeti?

Sigur o sa cada,"in sus"! Adica din scaunul de presedinte al senatului,in fotoliul de la Cotroceni!
abis
QUOTE(Michelle @ 23 Oct 2012, 02:26 PM) *
Adica tu crezi ca Chiliman, Orban, Moisescu, Tariceanu asteapta ce...?

Eventual, asteapta excluderea din PNL daca maraie prea tare.

Gigip, read my lips: Antonescu nu va fi presedintele ales al Romaniei, in 2014. Iti dau in scris...

Pana atunci se va debarasa PSD-ul de el
gigip
QUOTE(abis @ 24 Oct 2012, 11:52 AM) *
Eventual, asteapta excluderea din PNL daca maraie prea tare.

Gigip, read my lips: Antonescu nu va fi presedintele ales al Romaniei, in 2014. Iti dau in scris...

Pana atunci se va debarasa PSD-ul de el

Nu e nevoie sa dai scris! Crin Antonescu va fi noul si legitimul presedinte al Romaniei,indiferent daca mai va exista USL ori nu! Exista o singura varianta sa nu devina presedinte:Romania sa devina republica parlamentara ,fara presedinte! Basescu a comis greseala vietii lui cand,din lasitate,nu si-a dat demisia dupa referendum! Prostia lui imensa a produs cateva efecte dezastruoase pentru el si clanul lui de mafioti:
1-si-a pierdut definitiv legitimitatea ,el nemaifiind moral presedintele tarii;
2-a pierdut ocazia sa primeasca Vila Dante,pensie de fost presedinte,sofer,masina,sepepisti;
3-nu le-a permis pedelistilor si celorlalte slugi ale sale din ARD(Adunatura Ramasitelor Democrate) sa se delimiteze de cel mai urat politician posdecembrist(la propriu dar si la figurat!) si sa obtina un rezultat onorabil la alegerile parlamentare.Nelepadarea pedeslugilor de el va fi dezastruoasa,mai ceva decaT LA LOCALE!
4-lasitatea lui si frica de puscarie a dus la coalizarea(uneori nenaturala!) a tuturor fortelor politice,a tuturor romanilor neinfestati de virusul letal basist! Problema lui este nu numai ca USL-ul nu se destrama dar,toti romanii il urasc definitiv si irevocabil. Prin absurd daca nu Crin Antonasecu ci oricare alt candidat la presedintie ,inclusiv DDD si reluare,va avea sanse sa-l bata pe cel sustinut de Basescu,acela va fi,sigur,noul presedinte LEGITIM SI MORAL al Romaniei!
fiatlux
Gigip, nu te inflama dom'le, ca ne vom....imbata peste un an,doi, cel mult !
Michelle
Pina atunci o sa uitati si de ce va imbatati!
Erwin
Mai egzistă vreo soluție imorală care n-a fost încercată de alianța USL?
abis
QUOTE(gigip @ 24 Oct 2012, 03:54 PM) *
Crin Antonescu va fi noul si legitimul presedinte al Romaniei,indiferent daca mai va exista USL ori nu!

Facem un pariu, cu scadenta in 2012? Pe o bere ori pe o "baterie" de vin? smile.gif Eu zic ca in 2012 Antonescu nu va fi ales presedinte, daca va fi, dau eu berea, daca nu va fi, o dai tu. Te prinzi? smile.gif

QUOTE
Exista o singura varianta sa nu devina presedinte:Romania sa devina republica parlamentara ,fara presedinte!

Orice republica are un presdinte, chiar si republica parlamentara...

Mai sunt si alte variante... S-ar putea nici sa nu candideze, cine stie, nimic nu-i sigur pe lumea asta...

QUOTE
a pierdut ocazia sa primeasca Vila Dante,pensie de fost presedinte,sofer,masina,sepepisti

Daca a renuntat el de buna-voie la atatea avantaje, e un motiv in plus sa-l apreciez, nu? biggrin.gif

QUOTE
toti romanii il urasc definitiv si irevocabil

Eu ce sunt, chinez? laugh.gif

Nu urasc pe nimeni - nici macar pe cine ar merita (de ex pe Antonescu) smile.gif

QUOTE
Prin absurd daca nu Crin Antonasecu ci oricare alt candidat la presedintie ,inclusiv DDD si reluare,va avea sanse sa-l bata pe cel sustinut de Basescu,acela va fi,sigur,noul presedinte

Cu asta sunt de acord, orice alt candidat care va avea sanse si il va bate pe candidatul sustinut de Basescu, acela va fi noul presedinte
turbo trabant
QUOTE(Erwin @ 24 Oct 2012, 10:56 PM) *
Mai egzistă vreo soluție imorală care n-a fost încercată de alianța USL?

Nu le mai dati idei.

Abis catindatul va fi fiurarul Antonescu, sponsorul principal al usl ( felix) nu degeaba a investit in brandingul lui.

Gigipe, hai zi-ne domne cum a fost pe stadionul salvarii natieonale. ohyeah.gif
gigip
QUOTE(turbo trabant @ 25 Oct 2012, 01:05 PM) *
Gigipe, hai zi-ne domne cum a fost pe stadionul salvarii natieonale. ohyeah.gif

Am fost pe Arena Nationala la meciul dintre Dinamo-FC Barcelona! Probabil ca nu ai citit postarea mea dupa demiterea ilegitimului si reinstalarea lui la Cotroceni, contra vointei romanilor, de catre CCR&Barroso&Reding&Gordon! Nu fac politica intr-o tara vasala unor indivizi corupti,rauvoitori ori macar dezinformati(sa nu le zic mai dur)! Am intrat,anul trecut in PSD ,cu un singur scop.Am vrut sa ma alatur celor care aveau puterea sa scape pe romanii umiliti si jefuiti de clanul mafiot basist de tirania lui dementa! Impreuna cu cei 7,4 milioane de romani am reusit acest lucru insa,stapanii lui Basescu de la Consiliul Europei si slugile lui din CCR l-au readus pe las inapoi in functie.Dupa cum am postat nu ma mai implic.,sub nicio forma in politica(am doua activitati importante si placute de facut) dar astept cu imensa saqtisfactie ca ,in primele luni ale anului viitor,nedemnul ,lasul si ilegitimul Basescu sa fie alungat de la Cotroceni! In concluzie,nu am fost la Arena Nationala decat la meciul Dinamo-FC Barcelona si nu voi mai participa la alte activitati politice!
PS:Au fost multi prieteni,colegi si vecini acolo.Mi-au spus ca mii de oameni se rugau de oprganizatori sa le dea invitatii sa intre pe stadion(invitatiile erau gratuite dar,unii dintre ei doreau sa le cumpere de la cei care aveau!). M-am convins de acest lucru si prin postarile facute pe syte-urile de socializare unde postantii se chinuiau sa faca rost de invitatii!
gigip
[quote name='abis' date='25 Oct 2012, 12:46 PM' post='742627']
1-Nu ma numar printre fanii lui Crin Antonescu,Victor Ponta ori a oricarei alte persoane(asa dupa cum nu am fost al lui Ceausescu,Iliescu,Constantinescu si,cu atat mai putin al lui Basescu). Imi este indiferent cine va fi noul presedinte(cu doua-trei exceptii-DDD si reluare,Vadim,Voiculescu ori Gigi Becali)! Nu am facut prostia sa idolatrizez vreo persoana,sa-i inalt osanale,sa-l pup in fund! Tot ce am facut in viata(si,fara modestie,chiar am realizat lucruri importante din punct de vedere social,material si financiar) am obtinut fara vreun sprijin,doar prin forte proprii. Asta nu inseamna ca refuz pariul cu tine,dimpotriva,plusez! Tu dai o bere,eu o cutie de vin de Jidvei-Feteasca Regala,vinul meu favorit!
2-Cand m-am referit la faptul ca toti romanii il urasc pe demisul,in mod logic nu i-am luat in calcul pe basisti,ei fiind un caz patologic,suferinzi de basita cronica evolutiva! Am fost sambata la nunta nepoatei mele si m-am intalnit acolo cu fratii mei,dintre care,cel mai mare este un taliban basist! La nunta,la petrecere,contrar tuturor celorlalti invitati,a inceput sa-i faca apologia lui Basescu.Nu a tinut cont de solemnitatea momentului si a reusit sa-i enerveze pe ceilalti invitati,inclusiv pe noi,fratii lui.Pentru ca a iscat nemultumirea celor din jur,cu greutate,cu sprijinul sotiei mele si a lui,am reusit sa-l scot de acolo,la aer,si sa
aplanam situatia care tindea sa degenereze! Tin sa remarc faptul ca fratele meu,cu exceptia idolatriei pe care a avut-o fata de Emil Constantinescu si,din 2004,fata de Basescu,este un om minunat,un om cu bun simt.
Marduk
QUOTE(abis @ 23 Oct 2012, 10:23 AM) *
....nu exista, in PNL, "adevarati liberali"

N-or fi in PNL, dar liberali adevarati exista. Sunt zeci de mii, sute de mii de romani care cred in liberalism, in initiativa privata, in renasterea acestui popor care spre deosebire de alte popoare (de exemplu grecii) au fost liberali din tata in fiu. Romanului i-a placut sa munceasca pentru el, sa beneficieze de munca sa, sa respecte pe cei care muncesc si sa dispretuiasca pe cei care profita de munca altora.
gigip
QUOTE(Marduk @ 28 Oct 2012, 04:15 PM) *
N-or fi in PNL, dar liberali adevarati exista. Sunt zeci de mii, sute de mii de romani care cred in liberalism, in initiativa privata, in renasterea acestui popor care spre deosebire de alte popoare (de exemplu grecii) au fost liberali din tata in fiu. Romanului i-a placut sa munceasca pentru el, sa beneficieze de munca sa, sa respecte pe cei care muncesc si sa dispretuiasca pe cei care profita de munca altora.


Confunzi ,iarasi,marfa cu ambalajul! Liberalii,ca o categorie politica ,sunt NUMAI cei care fac parte dintr-un partid politic liberal! Partid care are un statut ,un program si o strategie POLITICA LIBERALA! Ceilalti,cum ar fi pedelacheii basisti,impanati cu transfugii din PNL,sunt doar niste lachei penibili care isi schimba(numai verbal!) orientarea de la fesenismul comunist la social-democratie ori doctrina populara.Indivizii de teapa lor ,calca in picioare orice orientare politica,cu un singur scop,obtinerea puterii in scopul imbogatirii lor si a mafiotilor apropiati! Tovarasii comunisti si securisti de frunte ai regimului comunist(Basescu,Stolojan,MRU,Boc...),indiferent cum isi schimba parul,nu pot fi,vreodata,liberali! Ei sunt si vor ramane comunisto-securisti si oportunisti!
PS:Ca sa intelegi mai bine,chiar si pe vremea lui Ceausescu existau oameni liberi,cu un comportament liberal,independent(printre care ,fara modestie,ma includ si eu!).Acestia au o conduita liberala(in sensul de independenta politica ori sociala) dar,nu se pot numi LIBERALI!
turbo trabant
republica monarhica telemorman ameninta statul vasal romania.

http://www.b1.ro/stiri/politica/crin-anton...orfa-41102.html
abis
QUOTE(gigip @ 25 Oct 2012, 08:34 PM) *
Cand m-am referit la faptul ca toti romanii il urasc pe demisul,in mod logic nu i-am luat in calcul pe basisti,ei fiind un caz patologic,suferinzi de basita cronica evolutiva!

Bolnavi ori nu, nu sunt tot romani? smile.gif

Sa inteleg ca fratele tau este un om minunat, cu bun-simt dar nu este roman? Sau ca este bolnav?

QUOTE
Liberalii,ca o categorie politica ,sunt NUMAI cei care fac parte dintr-un partid politic liberal!

Un partid este liberal nu daca se numeste "liberal" ci daca face o politica liberala. Altfel este un purtator ilegitim al unui nume...

Uite, ca exemplu, in Portugalia este un partid care se cheama "Social Democrat" insa in realitate este un partid de dreapta, aflat in conflict (politic) cu social-democratii (care acolo se numesc "socialisti"). Vezi detalii aici

Asadar, nu numele conteaza pentru a defini un partid, ci activitatea politica.
abis
QUOTE(gigip @ 25 Oct 2012, 08:34 PM) *
Cand m-am referit la faptul ca toti romanii il urasc pe demisul,in mod logic nu i-am luat in calcul pe basisti,ei fiind un caz patologic,suferinzi de basita cronica evolutiva!

Bolnavi ori nu, nu sunt tot romani? smile.gif

Sa inteleg ca fratele tau este un om minunat, cu bun-simt dar nu este roman? Sau ca este bolnav?

QUOTE
Liberalii,ca o categorie politica ,sunt NUMAI cei care fac parte dintr-un partid politic liberal!

Un partid este liberal nu daca se numeste "liberal" ci daca face o politica liberala. Altfel este un purtator ilegitim al unui nume...

Uite, ca exemplu, in Portugalia este un partid care se cheama "Social Democrat" insa in realitate este un partid de dreapta, aflat in conflict (politic) cu social-democratii (care acolo se numesc "socialisti"). Vezi detalii aici

Asadar, nu numele conteaza pentru a defini un partid, ci activitatea politica.
gigip
[quote name='abis' date='29 Oct 2012, 12:43 PM' post='742707']
Bolnavi ori nu, nu sunt tot romani? smile.gif

Constat,cu regret,ca dupa o buna perioada de timp,redevii penibil! Tantalaii de pedelisti,hoti si nesimtiti,urla,ei si sustinatorii lor,ca ei sunt SINGURII LIBERALI! Eu am spus ca,in niciun caz,o formatiune nascuta comunisto-fesenista,traitoare a 20 de ani ca socialista,devenita ,la ordin,populara,nu poate avea(decat daca au un grad profund de nesimtire!!!),liberala. Nesimtitii astia se declara,dupa interesul de moment,fesenisti,socialisti,liberali,populari,dar in realitate sunt niste nimicuri,niste jalnice slugi ale unui decrepit ca ilegitimul Basescu! Au compromis toate curentele politice,de la stanga la dreapta,doar pentru a se imbogati,ei si prietenii lor,mafioti,curve si prosti!
Despre fratele meu,nasa fiului meu si cel; mai bun prieten dintre dintre vecinii mei,am mai spus si repet:toti sunt niste oameni respectabili,realizati social dar cu un mare handicap care le dauneaza grav mediului ambiental,familiei,prieteniilor,colegilor! Sunt asa de naivi,de prosti chiar incat isi sacrifica prieteniile,relatiile cu rudele,cu vecinii,cu familia doar pentru ca se lasa amagiti de catre un mincinos,un excroc,un informator securist,un imoral,bataus de copii,las si ,mai ales corupt ca Basescu! Am mai postat,tatal meu care desi a fost ofiter ,nu a fost membru PCR,cu simpatii liberale,l-a dat afara pe fratele taranist si apoi basist,tocmai pentru ca a remarcat ca el sufera de un virus,virusul netratabil,cel de basist! Si vecinul ,si nasa basista dar si fratele meu,nu mai sunt acceptati in randul prietenilor,vecinilor,romanilor simpli! Ei traiesc in cercul lor limitat,intre basisti si sunt priviti ca erori ale naturii!
abis
QUOTE(gigip @ 29 Oct 2012, 01:45 PM) *
Constat,cu regret,ca dupa o buna perioada de timp,redevii penibil!

Din partea ta este un compliment. Daca m-ai lauda ar insemna ca am o problema...

QUOTE
Tantalaii de pedelisti,hoti si nesimtiti,urla,ei si sustinatorii lor,ca ei sunt SINGURII LIBERALI!

Eu nu i-am auzit.

I-am auzit pretinzand ca sunt populari ori crestin-democrati (ceea ce este la fel de departe de adevar, de ce sa nu recunoastem....)

QUOTE
Despre fratele meu,nasa fiului meu si cel; mai bun prieten dintre dintre vecinii mei,am mai spus si repet:toti sunt niste oameni respectabili,realizati social dar cu un mare handicap care le dauneaza grav mediului ambiental,familiei,prieteniilor,colegilor! Sunt asa de naivi,de prosti ...

Naivi, prosti, cum ori fi, ei ce sunt? Chinezi? Nu tot romani? Asadar, nu toti romanii "urasc" pe cineva anume, ci doar "toti romanii care impartasesc simpatiile ori antipatiile lui gigip".

Eu unul estimez cam 48% pentru USL si 25% pentru ARD, din voturile de peste o luna. Hai sa vedem ce iese...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.