Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Israel
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
March
Inaintea sauditilor, guvernatorul egiptean al provinciei in care se afla statiunea Sharm El Sheik a declarat ca israelienii au trimis rechini sa atace turistii de pe plaja din aceasta statiune ! wacko.gif
Cla
De parca rechinii n-ar avea alta treaba...

Asta e o prostie inventata, mie īmi pare rau de cine se prinde de asa niste "canards"
March
@ Cla,
Pentru ca esti atat de pasionat de Israel trebuie sa urmaresti presa zilnic :

Egypt: Mossad May Be Behind Shark Attack

Egypt's Governor of southern Sinai lays the blame for recent shark attacks on Israel's foreign intelligence agency, the Mossad. Southern Sinai Governor Abed Al-Fadij said: "We must not discount the possibility that Mossad threw the shark into the sea, in order to attack tourists who are having fun in Sharm al-Sheikh."
"Mossad is trying to hurt Egyptian tourism in any way possible, and the shark is one way for it to realize its plan," he explained.

Last Thursday, Egyptians killed two sharks that were suspected in a series of attacks on bathers. One of the sharks was 2.1 meters long and weighed 150 kg. The other was 30 cm longer and weighed 250 kg.

In the last few days, Egypt has lifted the ban on bathing that was issued after four Russian tourists were attacked by sharks


Spune-mi daca ai nevoie de o traducere ca sa vezi ce a zis tampitul ala de guvernator egiptean despre atacul rechinilor.
Cla
QUOTE(March @ 9 Jan 2011, 12:55 PM) *
@ Cla, Pentru ca esti atat de pasionat de Israel trebuie sa urmaresti presa zilnic :

Crezi ca-s tāmpit sa ma chinui cu astia zilnic? De parca n-as avea alta treaba.
March
Se pare ca israelienii le-au trimis un super-virus iranienilor incat le-a intarziat programul lor nuclear cu cativa ani. Zic se pare , pentru ca israelienii neaga acest lucru. Dar semnele sunt evidente dupa cum rezulta din comentariul din NYT.

Asa ca @ Cla , nu-i exclus ca peste cativa ani "jidanii" astia sa trimita niste muste-robot care sa intre direct in centrifugele ayatollahilor. tongue.gif
Cla
Ce centrifuge, ce muste, uite ca au īncercat-o si rusii, si americanii īn Afghanistan si si-au rupt dintii.

Sa nu mai vorbim de faptul ca ... daca chiar cineva invadeaza Iranul, o sa-si rupa la fel, toate.
Rovaniemi
Aici sigur a fost un duel invizibil şi subtil Nati Meir vs. Omar Hayssam laugh.gif
Marduk
QUOTE(Cla @ 16 Jan 2011, 06:33 PM) *
... daca chiar cineva invadeaza Iranul, o sa-si rupa la fel, toate.

nope, Iranul are alta configuratie geografica, religioasa, sociala, etc. eu cred ca daca Iranu8l va fi invadat maine, invadatorii indiferent cine vor fi se vor confrunta cu aceiasi situatie cu care s-au confruntat americanii in Irak, prizonieri si dezartari in masa. desi ayatolahii au incercat sa impuna religia cu forta populatia iraniana nu este atat de patrunsa de credinta pe cat sunt talibanii in Afganistan, mai e si o diferenta de cultura, scolarizare, alfabetizare.
Cla
Si-a spart si Saddam dintii de Iran, cu toate ca a fost sprijinit de SUA.
March
QUOTE(Cla @ 16 Jan 2011, 10:39 PM) *
Si-a spart si Saddam dintii de Iran, cu toate ca a fost sprijinit de SUA.

Sanchi ! Saddam a macelarit atata tineret iranian incat il dureau mainile si s-a hotarat sa incheie intr-un final pacea.
Cla
Cine l-a "hotarāt"?
Marduk
Gardienii Revolutiei, iranieni si irakieni s-au intalnit si au pus totul la cale conform perceptelor Coranului.
Taunul
QUOTE(Cla @ 31 Dec 2010, 03:02 AM) *
Taunule, ma cac īn politica voastra, care nu e altceva decāt un Holocaust.

Stuxnet worm hits Iranian nuclear plant – Natanz and Bushehr

Vorba multa, saracia cacaciosului.
March
Israelul a respirat usurat. Bibi Netanyahu a declarat ca este satisfacut de declaratiile juntei militare ce a luat puterea la Cairo cum ca va respecta toate tratatele internationale semnate de Egipt !
March
Dupa plecarea lui Mubarak , Israelul a intensificat cooperarea cu Egiptul, acceptand prezenţa militară egipteană īn Sinai.
March
Uite un exemplu de justitie pentru Rromanica :

Fostul presedinte israelian Moshe Katsav condamnat la puscarie pentru viol !

N-a contat ca a facut parte din nu stiu ce partid, ca Israelul e in stare de razboi si alte bla-bla-uri .... judecatorul nu i-a acordat nicio circumstanta ! A zis 7 ani la gherla .
Taunul
QUOTE(Cla @ 24 Jun 2009, 05:23 PM) *
Domnu' Obama a rugat Israel sa stea linistiti si sa nu mai fure pamānturi din Cisiordania.
Ce face Israel? Īsi baga undeva rugamintea lui Obama si fura mai departe, si-si baga picioarele in drepturile palestinienilor.

mad.gif

1) furt e atunci cind iti insusesti bunul altuia. Aici nu este furt, caci Cisiordania nu este tara si paminturile arabilor nu sunt expropiate. Asezarile evreilor sunt construite pe pamint al statului.
2) Definitia "palestinieni" nu se aplica arabilor. Ei au adoptat pe nedrept denumirea in 1967.
Cla
Pentru tine si ca ai tai, desteptule Taun, ati īnvatat o sula din istorie. Eat it or leave it.
Si ce e si mai rau, ca ati furat-o. Ihr Deppen.

http://whatreallyhappened.com/IMAGES/GazaHolo/index.html
Taunul
QUOTE(Cla @ 5 Apr 2011, 07:25 AM) *
Pentru tine si ca ai tai, desteptule Taun, ati īnvatat o sula din istorie. Eat it or leave it.
Si ce e si mai rau, ca ati furat-o. Ihr Deppen.

http://whatreallyhappened.com/IMAGES/GazaHolo/index.html

Totusi ne-am facut si ne facem tara in care nimeni nu sufera de foame.
In Germania nazista, aliata Romaniei, evreii nu erau teroristi si nu au ucis pe nimeni.
Marduk
QUOTE(Cla @ 5 Apr 2011, 07:25 AM) *
........ati īnvatat o sula din istorie. Eat it or leave it. Si ce e si mai rau, ca ati furat-o. Ihr Deppen.

Nu inteleg ce vrei sa zici cu dictonul asta parca era altfel, t... or l..., eu cred ca evreii au invatat ceva din istorie, sa aiba o tara a lor sa moara pentru ea, sa fie siguri ca nimeni si nimic nu-i mai poate transforma in sclavi si cred ca au demonstrat asta tuturor celor care nu se asteptau la asa ceva.

QUOTE(Taunul @ 10 Apr 2011, 09:08 PM) *
QUOTE
Totusi ne-am facut si ne facem tara in care nimeni nu sufera de foame.

Felicitari, pentru tara voastra, sa stapaniti sanatosi ceea ce ati creat pentru viitoarele generatii. Eu va admir si va stimez pentru ce ati facut din acel desert pe care arabii l-au refuzat.
QUOTE
In Germania nazista, aliata Romaniei, evreii nu erau teroristi si nu au ucis pe nimeni.

Asa este, dar sa sti ca romanii nu au fost niciodata aliatii Germaniei fasciste si cand spun asta ma refer la doctrina, ideologie, nu cred ca exista multi romani care sa impartaseasca aceasta ideologie.

Cla
QUOTE(Taunul @ 10 Apr 2011, 08:08 PM) *
In Germania nazista, aliata Romaniei, evreii nu erau teroristi si nu au ucis pe nimeni.

Numai bine ca o fac acuma, cu ajutorul Iu Es Ei !! Made by Nuiorc.
Cla
QUOTE(Marduk @ 10 Apr 2011, 08:27 PM) *
dar sa sti ca romanii nu au fost niciodata aliatii Germaniei fasciste

Ce-a fost cu armata murita la Stalingrad?
Taunul
QUOTE(Rovaniemi @ 31 Dec 2010, 12:57 AM) *
Iar eu aș include Israelul la capitolul "cel mai mare ghetou din lume" - și īncă unul self-made, ceea ce e și mai trist ...

Oare e ca si cum ai spune:
eu aș include Romania in lista tarilor banana?
Taunul
QUOTE(March @ 8 Jan 2011, 04:14 PM) *
Inaintea sauditilor, guvernatorul egiptean al provinciei in care se afla statiunea Sharm El Sheik a declarat ca israelienii au trimis rechini sa atace turistii de pe plaja din aceasta statiune ! wacko.gif

Cred ca a venit momentul sa dezvalui adevarul:
Rechinii aia erau agenti ai mossad-ului.
In poze apar si eu printre ei: al II-lea din stinga dupa colt.
Eu am agatat o turista din Suedia: 90 60 90 - inaltimea 175 cm. , blonda cu buze coapteeee ! ! !
Rovaniemi
QUOTE(Taunul @ 27 Apr 2011, 07:30 AM) *
Oare e ca si cum ai spune:
eu aș include Romania in lista tarilor banana?


Ce-i aia ţară-banană? poate bananieră, vrei să spui.

Şi nu, nu e totuna.

Dar oricum, tu fă īn continuare mişto de Romānia, noi nu ne supărăm şi n-o să mergem cu jalba-n proţap că sīntem discriminaţi.
Taunul
QUOTE(Rovaniemi @ 27 Apr 2011, 09:00 AM) *
Ce-i aia ţară-banană? poate bananieră, vrei să spui.

Şi nu, nu e totuna.

Dar oricum, tu fă īn continuare mişto de Romānia, noi nu ne supărăm şi n-o să mergem cu jalba-n proţap că sīntem discriminaţi.
A ajuns iataganul la oase.
Cred ca nu mai aveti incotro.
March
Atentie ! Cand te uiti crucis la Israel dai peste Mossad ! hh.gif

Diplomat sirian la Londra a scapat cu viata pentru ca la buzunarirea lui , Mossadul a dat peste ceva mai de pret ! Niste planuri nucleare ! tongue.gif
Rovaniemi
QUOTE(Taunul @ 27 Apr 2011, 01:54 PM) *
A ajuns iataganul la oase.
Cred ca nu mai aveti incotro.


Iar eu cred că eşti o scīrbă de activist sionist. Hai sictir, ţi-ai ratat cariera.
SORIN
Iar eu cred rovaniemi, ca lipsa de femei acuta de care suferi, ti-a adus nivelul spermei peste cota creierului! Du-te coane pe la fetite ( daca n-ai bani, iti pot aranja eu o cheta ) dar nu la fetitele alea de la care ai mostenit sifilisul snog.gif

Cica arta de a conversa.......

Sorin.
Rovaniemi
QUOTE(SORIN @ 21 May 2011, 08:02 AM) *
Iar eu cred rovaniemi, ca lipsa de femei acuta de care suferi, ti-a adus nivelul spermei peste cota creierului! Du-te coane pe la fetite ( daca n-ai bani, iti pot aranja eu o cheta ) dar nu la fetitele alea de la care ai mostenit sifilisul snog.gif

Cica arta de a conversa.......

Sorin.


Hopa! ai īnvățat să vorbești, să citești și să scrii, maimuțoiule? Mișto, hai că-ți pun lanțul de gīt și te duc la circ, o să scot bani frumoși din prestațiile tale. Dar, din păcate, ca să rămīn īn termenii descriși de tine, nu te pot hrăni decīt cu spermă, direct de la sursă. Sper să-ți placă.
Marduk
Va propun sa nu transformati acest forum intr-o troaca plina de laturi "culturale", cum gasesti prin toate ziarele, sa pastram un minim de decenta si bun simt, in caz contrar voi ruga administratorul sa intervina si sa ne scuteasca de astfel de exprimari.
SORIN
Propune prietenului tau grozav de gura sa-si tina pliscul pana nu i-o trage cineva peste el! Interesant ca ai intervenit doar dupa ce i s-a raspuns cum merita.....sunteti cumva gasca virtuala?

Sorin.
Cla
Sorine, a fi fost si cazul sa va dea cineva peste fleanca.

Ca a fost Obama sau oamenii lui din spate nu conteaza, dar au īnceput sa v-astupe gura, pentru ca s-au saturat de minciunile israeliene.

Netanyahu a zis ce vor evreii, si tocmai ce toata lumea nu vrea.

Ghici in ce belea ati ajuns. Ce-mi placeeee... smile.gif clapping.gif

Din 1967 ... dar ce sa mai spun, vezi istoria.
March
QUOTE(Cla @ 22 May 2011, 12:06 AM) *
Sorine, a fi fost si cazul sa va dea cineva peste fleanca.

Ca a fost Obama sau oamenii lui din spate nu conteaza, dar au īnceput sa v-astupe gura, pentru ca s-au saturat de minciunile israeliene.

Netanyahu a zis ce vor evreii, si tocmai ce toata lumea nu vrea.

Ghici in ce belea ati ajuns. Ce-mi placeeee... smile.gif clapping.gif

Din 1967 ... dar ce sa mai spun, vezi istoria.

Vezi ca aplauzi prea devreme tongue.gif De teama ca va pierde finantarea pentru campania din 2012, Obama a si dat-o la intors... cum ca i-au fost interpretate cuvintele eronat... si bla, bla....
Iar pe cand Obama e in Europa,. Congresul ovationeaza discursul lui Bibi Netanyahu tinut in fata lor si asta dupa ce a zis din nou ... niet granitele din 1967 !
SORIN
QUOTE(Cla @ 22 May 2011, 12:06 AM) *
Sorine, a fi fost si cazul sa va dea cineva peste fleanca.


N-ai sa vezi....deocamdata noi dam peste jamie.gif mwah1.gif

Sorin.
Cla
QUOTE(SORIN @ 25 May 2011, 08:53 PM) *
N-ai sa vezi....deocamdata noi dam peste

Ghici pāna cānd mai tin minciunile. O dati peste pāna cānd īn bara.
Si atunci shalom, aloo New York? Avem nevoie de niste dolari kosher laugh.gif
O fi toata lumea tāmpita dar nu proasta sau oarba.
SORIN
Sanchi!!! Fraierii nu mor...doar se schimba si mama lor mereu e gravida!!!

Sorin.
Cla
Sorine, doar stim unde-si arunca mama sionista gravida puii, hai zi si tu ceva pertinent, nu de alta, dar e parca as sta de vorba cu un amarāt de Cohen din New York, si crede-ma, tocmai cu astia am stat de vorba.
Si nu toti, dar majoritatea au aratat ca Woody Allen si "compatriotu-sau" Milhouse biggrin.gif

O sa vedem cu timpul care-s fraierii.

edit: cred ca tocmai aia care vad īn A FI un pistol.

Stii doar cum a fost povestea cu prastia lui David.
Ei na, acum prastia e īn fāsia Gaza si Goliath dincolo. Dupa cum se arata, se repeta istoria.
Cu cāt mai repede, cu atāt mai bine.
March
@ Cla

Vad ca n-ai nici somn din cauza Israelului ! laugh.gif
Cla
rofl.gif March... rofl.gif ce sa mai zic... īmi place Milhouse cu taica-sau, veniti de la New York la coada vacii... na hai sa rādem un pic biggrin.gif

Dar apropos de Simpsons. March, te-ai īntrebat vreodata cum a fost posibila catastrofa aia nucleara de la Fukujima, dupa cum japonezii au asa grija de toate, si la tembelul de Homer Simpson care nici macar nu stie de ce sa aiba grija īn Springfield nu se īntāmpla nimic? laugh.gif

Cred ca Barney ar fi speriat Tsunami-ul cu un rāgāit.
March
QUOTE(Cla @ 26 May 2011, 10:13 AM) *
March, te-ai īntrebat vreodata cum a fost posibila catastrofa aia nucleara de la Fukujima, dupa cum japonezii au asa grija de toate

Lasa asta. Mai bine zi ce se intampla cu e-coli asta care bantuie prin Germanica ?! hh.gif Ca doar si nemtii au grije de toate si totusi ...
Cla
QUOTE(March @ 26 May 2011, 09:17 AM) *
Lasa asta. Mai bine zi ce se intampla cu e-coli asta care bantuie prin Germanica ?! hh.gif Ca doar si nemtii au grije de toate si totusi ...

March, se zice ca e EHEC. Dupa cāte stiu au murit 3 oameni de-asta, care oricum au avut-o cu inima.
Cum se zice frumos, ca istoria se repeta. Numai de-aia ca sa aiba si cei de la TV de-a zice ceva.
Cum a fost povestea cu BSE, gripa porcina, gripa aviara, etc. Mai stii cum s-a numit, sau deja am uitat-o, cred ca a fost H5N1

Pe de alta parte: Cāti oameni au murit īn Coreea, Vietnam, Irak, Kuwait, Afghanistan, etc...

Si stii, cica bāntuie prin Germanica. Bāntuie pe dracu, mai multi oameni mor pe zi ori calcati de niste masini, ori de o tāmpita raceala.

Stii cum bāntuie pe-aici? La fel ca la voi mitul lui Vlad alias Dracula. Cine crede īn povesti sa-i fie de bine, si sa-i stea īn gāt, poate asa se va naste o noua epidemie.

Cred ca avem nevoie de Dr. House īn duet cu Van Helsing laugh.gif
SORIN
Leule, mai citeste odata ce ai scris mai sus.......

Cine crede īn povesti sa-i fie de bine, si sa-i stea īn gāt, poate asa se va naste o noua epidemie.

Deci ai si tu grija cand te exprimi de IL de care habar nu ai unde e pe harta......am auzit ca noua epidemie pusa la vrajeala de evrei doare rau la cap!!

Un super week end....

Sorin.
Cla
Draga Sorine,

nu cred ca exista ceva geografic pe lumea asta pe care nu-l cunosc.
Stiu ca tu esti profesor, dar la mine e hobby. As avea multe de īnvatat de la tine.

Un weekend fain, tie si familiei,

Marius smile.gif
Cla
QUOTE(SORIN @ 27 May 2011, 06:45 PM) *
Leule, mai citeste odata ce ai scris mai sus.......
Cine crede īn povesti sa-i fie de bine, si sa-i stea īn gāt, poate asa se va naste o noua epidemie.

Ce sa citesc, Sorine... doar stii cum se nasc epidemiile la TV , ce sa mai zic.
Pe vremuri am avut fratii Grimm, acum avem CNN, na.
Taunul
QUOTE(Cla @ 24 Jun 2009, 06:23 PM) *
Domnu' Obama a rugat Israel sa stea linistiti si sa nu mai fure pamānturi din Cisiordania.
Ce face Israel? Īsi baga undeva rugamintea lui Obama si fura mai departe, si-si baga picioarele in drepturile palestinienilor.

mad.gif

care este dreptele?
Taunul
QUOTE(Cla @ 26 May 2011, 02:01 AM) *
Ei na, acum prastia e īn fāsia Gaza si Goliath dincolo. Dupa cum se arata, se repeta istoria

Ei na,
boacane bocanitoare
Cla
Taunule, numeste-te mai bine Zionutul. mwah1.gif
Marduk
QUOTE(Taunul @ 1 Jun 2011, 10:36 AM) *
care este dreptele?

ce sa intelg din aceasta intrebare, ca arabii palestinieni nu au nici un drept, nu au drepturi sau ce?
Taunul
QUOTE(Marduk @ 1 Jun 2011, 03:56 PM) *
ce sa intelg din aceasta intrebare, ca arabii palestinieni nu au nici un drept, nu au drepturi sau ce?

* Recensamintul britanic din 1920 arata ca in Palestina traiau 17.000 de arabi, parte nomazi - deci temporar si 10.000 de evrei.
* Evreii au trait intotdeauna in Israel-Palestina si ma refer la ultimii 2000 de ani. Incepind cu mijlocul secolului al XIX-lea ei erau majoritari in Ierusalim.
* Israel este patria strabuna a evreilor. Toate satele arabe existente inainte de 1948 au denumiri ebraice, lucru care arata ca evreii au radacini adinci in Israel. Regatul Israel a existat peste 1000 de ani.

Concluzia mea este ca Israel trebuie definita ca tara a evreilor si pentru a fi asa, evreii trebuie sa fie majoritari.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.