Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Razboiul Israel - Hammas
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
abis
QUOTE(March @ 16 Jul 2009, 02:46 PM) *
Pai soldatii aia au invatat de la teroristii Hammas.

Asta ziceam si eu...
QUOTE
democratia din Israel demasca asemenea fapte ce sunt pedepsite de tribunale

N-oi fi citit eu destul presa internationala, dar nu-mi aduc aminte de vreun caz (macar unul) de militar condamnat pentru savarsirea de abuzuri impotriva civililor palestinieni in timpul interventiei din Gaza. Daca tu stii ca sunt, ma bucur... Dar te rog sa-mi dai si mie link catre stirea respectiva, nu ca nu te-as crede, dar as prefera sa citesc cu ochii mei.
Dox
Mossad acuzat de autoritatile din Dubai ca ar fi asasinat intr-un hotel de lux din acest emirat o figura importanta a conducerii Hamas. Dupa unii , si cineva din conducerea Hamas ar fi dat o mana de ajutor Mossadului la aceasta operatiune. Si unii si altii neaga desigur.
Cla
Am citit si eu asta. Mossad a avut desigur o laba pe-acolo.

Watch
turbo trabant
cine i-a facut-o lui butoias asta, a facut-o bine si elegant. imaginile cu coditele lui al salam asta imbracate in pantaloni scurti , tricou si cu rachete de tenis au fost excelente, o piesa de teatru.

dubaiul e placa turnanta intre iran, hamas si alti eleganti ca ei si a fost asa ca avertizare " baieti, nu sunteti in siguranta nici aici". iar tu dubai lasa-o mai moale.

mai ca as pune pariu ca de asta au facut-o asa la vedere.
Dox
Un pluton intreg s-a deplasat in Dubai ca sa-l anihileze pe fondatorul aripii militare al Hamas. In total sunt 26 dintre care 12 au folosit pasapoarte britanice, 6 irlandeze, 4 franceze, 3 australiene si unul german.
6 sunt femei.
Dox
Politia din Dubai a anuntat ca numarul suspectilor a crescut la 27. Cu inca o femeie.

Intre timp , dupa actiunea din Dubai, multi israelieni vor sa devina agenti Mossad.
Dox
Dupa valvataia din primul moment , de la politia din Dubai (si nu numai) nu se mai aude nimic despre prinderea asasinilor liderului Hammas. Iar in Israel continua , pe tema asta ,mossad-mania ! Un supermarket a facut o parodie cu camere CCTV, rachete de tenis, ochelari cu rama de baga, palarii, peruci etc.
Cla
QUOTE(Dox @ 2 Mar 2010, 04:23 PM) *
Intre timp , dupa actiunea din Dubai, multi israelieni vor sa devina agenti Mossad.

Da? Din partea mea sa devina si agenti CIA si sa-l caute pe Bin Laden, care deja e demult mort rofl.gif
Prostia trebuie pedepsita.
March
Stiti cat valoreaza un soldat israelian ? 1000 de palestinieni ! Bibi Netannyahu e de acord !
turbo trabant
dupa o sedinte istovitoare cu niste cadane, prea curviosii hezbolah vor decide ca nu sunt de acord cu oferta: ei nu lucreaza cu numere intregi ci cu 2 zecimale.
March


In pofida blocadei israeliene, "importul" de marfuri in Gaza ia avant !
Taunul
QUOTE(March @ 23 Jul 2010, 04:53 PM) *


In pofida blocadei israeliene, "importul" de marfuri in Gaza ia avant !


In Gaza s-a deschis un Mall.
March
Un mall in Gaza ? N-as fi surprins sa gasesti acolo si produse israeliene, da' cu eticheta intoarsa laugh.gif
Taunul


Hamasnicii sunt sprijiniti de Organizatia Fratii Musulmani activa si in Romania si avind si o fundatie - Taiba si chiar un forumel antiroman- "IslamulAzi" de unde orice ne-musulm e imediat gonit.

Fratii Musulmani au ajuns in Romania
http://www.frontpress.ro/?p=3182

Jihad impotriva Romaniei.
http://www.trilulilu.ro/grup/anti-jihad-ro.../discutii/99966

Arabii din Romania
Analistul economic Daniel Daianu sustine ca "oamenii de afaceri romani au pierdut startul si am ajuns sa pierdem pietele traditionale

http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1230577...ie-completa.htm
Fragment:
"Evenimentul zilei" si Capital va prezinta cine sint arabii din Romania si ce au facut ei in acesti ani: de la afacerile cu fosta Securitate si scandalurile "Tigareta", pina la controlarea unei bune parti a economiei romanesti.
March
Hamas a decretat : dusmanii poporului sa dispara de pe piata .... adica manechinele din vitrine care expun lenjerie de dama.... sau vreo rochie decoltata... hh.gif Totusi amatorii le pot cumpara direct din ... tunel ! tongue.gif
abis
Un căpitan din armata israeliană care şi-a golit încărcătorul mitralierei într-o fetiţă palestiniană de 13 ani, după care a mărturisit că ar fi făcut acelaşi lucru şi dacă ar fi fost vorba de un copil de trei ani, a fost achitat de toate acuzaţiile, relatează guardian.co.uk.

Căpitanul, care a fost identificat doar cu iniţiala R., a împuşcat-o pe Imam al-Hams de 17 ori, în 2009, după ce fetiţa s-a apropiat de un punct de pază al armatei istraeliene, situat lângă tabăra de refugiaţi Rafah din Gaza.

Varianta oficială a armatei este că Imam al-Hams a fost împuşcată din cauză că a pătruns într-o zonă de securitate, cărând în spate un ghiozdan. Soldaţii israelieni s-ar fi temut că în ghiozdan se afla o bombă. Potrivit unei înregistrări audio, subalternii căpitanului R. i-au spus acestuia că Imam era o fetiţă extrem de speriată. După ce soldaţii au tras prima oară, fetiţa şi-a scăpat ghiozdanul, care a fost atins de câteva gloanţe. Aşadar, nu putea fi vorba de o bombă. A luat-o la fugă în direcţia opusă punctului de control, moment în care a fost împuşcată.

Căptianul R. s-a dus ulterior după Imam al-Hams şi şi-a golit încărcătorul în ea. Mai întâi a împuşcat-o de două ori în cap, după care s-a retras puţin şi a tras la nivelul corpului, au povestit martorii la scenă.

Imediat după asta, Căpitanul R. le-a explicat soldaţilor motivul pentru care a omorât-o pe fetiţă: “Trebuie să omorâm tot ce se mişcă în zona de securitate, chiar dacă este vorba despre un copil de trei ani”.
Taunul
QUOTE(abis @ 1 Sep 2010, 07:30 AM) *
Un căpitan din armata israeliană care şi-a golit încărcătorul mitralierei într-o fetiţă palestiniană de 13 ani, după care a mărturisit că ar fi făcut acelaşi lucru şi dacă ar fi fost vorba de un copil de trei ani, a fost achitat de toate acuzaţiile, relatează guardian.co.uk.

Căpitanul, care a fost identificat doar cu iniţiala R.,

Este vb. de un ofiter israelian de etnie druza care a crezut ca fetita cu ghiozdanul este un hamasnic immputzit cu o centura de dinamita. Sunt 4 [patru] ani de atunci si niste scangalagii dornici de reclama bat capul si readuc o chestiune din care ofiterul a iesit nevinovat.
Taunul
QUOTE(March @ 16 Jul 2009, 02:25 PM) *
Israelul e gata să distrugă în zbor rachete

Pai cind sa le distruga? Cind ne cad in cap?
Taunul
QUOTE(abis @ 16 Jul 2009, 02:36 PM) *
Un grup de soldaţi care au participat la campania militară a Israelului în Gaza susţine că armata israeliană a comis abuzuri grave împotriva civililor pe care soldaţii i-au folosit şi ca scuturi umane.

Un grup mult mai mare de soldaţi care au participat la campania militară a Israelului în Gaza susţine că armata israeliană a fost OK si ca hamasnicii au comis abuzuri grave împotriva civililor folosind-i ca scuturi umane.
Taunul
QUOTE(abis @ 16 Jul 2009, 02:36 PM) *
[i]Un grup de soldaţi care au ...
bal bla bla
Domnule abis!
Este a mea presupunere ca aveti o oarecare cultura ghenerala si un IQ nu mai mic decit media Europeana de 95.
In acest caz m-as fi asteptat la un comentario partzonal, altminteri cineva ar putea gindi ca ati crede cacao-ului din articolas.
Marduk
QUOTE(abis @ 1 Sep 2010, 07:30 AM) *
................Căpitanul R. le-a explicat soldaţilor motivul pentru care a omorât-o pe fetiţă: “Trebuie să omorâm tot ce se mişcă în zona de securitate, chiar dacă este vorba despre un copil de trei ani”.[/i]

Are dreptate, intr-o zona de securitate ar trebui sa omori chiar si un caine sau o pasare, la explozivii care exista azi si la metodele folosite de teroristi nu poti sa risti nimic, ai riscat esti mort. Daca ai semnalizat corect zona in limbile locale si/sau internationale, iar perimetrul se afla intr-o zona de razboi ai voie sa actionezi in vedrea protejarii zonei respective.
March
Un eveniment tragic . Ca si nenumarate altele, de ambele parti, in acest nenorocit de conflict sad.gif
abis
QUOTE(Taunul @ 4 Sep 2010, 07:33 PM) *
o chestiune din care ofiterul a iesit nevinovat.

Exact asta este problema.
turbo trabant
QUOTE(abis @ 6 Sep 2010, 09:47 AM) *
Exact asta este problema.

dap asa a zis si diaconescu cand s-a apucat de thrilerrrrul elodia.

taunule, pe la voi incepe in curand (chestie de cateva saptamani). urmeaza statia "ahmaninejad incepe razbelul" cu peronul pe partea dreapta ( nu stanga adica gaza).
Taunul
QUOTE(abis @ 6 Sep 2010, 10:47 AM) *
Exact asta este problema.

iasti in abis, domnule abis.
Sitemul Judecatoresc de la noi este incoruptibil.
La voi cum e? Base si vaporashele?
Taunul
QUOTE(abis @ 6 Sep 2010, 10:47 AM) *
Exact asta este problema.

"Exact asta este problema"
a spus Iisus dupa al sau "Eli, Eli! Lama Sabchtani?"
adaugind:
"Eli este in conced in Arhipelagul Bau-Bau si nu ma aude".
Taunul
QUOTE(turbo trabant @ 6 Sep 2010, 11:20 AM) *
dap asa a zis si diaconescu cand s-a apucat de thrilerrrrul elodia.

taunule, pe la voi incepe in curand (chestie de cateva saptamani). urmeaza statia "ahmaninejad incepe razbelul" cu peronul pe partea dreapta ( nu stanga adica gaza).

Sunt planuri [secrete] pentru orice eventualitate.
March
QUOTE(Taunul @ 6 Sep 2010, 11:06 PM) *
Sunt planuri [secrete] pentru orice eventualitate.

Cred ca pentru Nobama ! Ca doar el zice nu . Deocamdata.
turbo trabant
QUOTE(Taunul @ 6 Sep 2010, 10:06 PM) *
Sunt planuri [secrete] pentru orice eventualitate.

probabil ca mda, nu am spus ca vor invinge. probabil ahmi a bagat "sponsorizare" la prea curati.

sa fie primit, va fi un meci pe cinste.
abis
QUOTE(Taunul @ 6 Sep 2010, 10:59 PM) *
Sitemul Judecatoresc de la noi este incoruptibil.

Never say never....
QUOTE
La voi cum e? Base si vaporashele?

La noi e ca peste tot in lume, intamplator am cunostinte solide inside.
Despre Basescu si vapoare am tot vorbit. Pe topicul potrivit. Daca vrei sa abordam subiectul te astept acolo.
Taunul
reset
Taunul
QUOTE(abis @ 7 Sep 2010, 11:46 AM) *
Never say never....
Vad ca esti un dezamagit, insa eu locuiesc altunde. Tiparele ca si proverbele sunt bune doar uneori.

QUOTE(abis @ 7 Sep 2010, 11:46 AM) *
La noi e ca peste tot in lume, intamplator am cunostinte solide inside.
Despre Basescu si vapoare am tot vorbit. Pe topicul potrivit. Daca vrei sa abordam subiectul te astept acolo.

Prea e plictisitor. Mai bine despre Elena Base. Vad ca a invatat sa vorbeasca ca tat'su - demagogic. Are viitor, fata, acum ca Udrea capata celulita.
Taunul
QUOTE(March @ 7 Sep 2010, 10:57 AM) *
Cred ca pentru Nobama ! Ca doar el zice nu . Deocamdata.

Traia odata un politician israelian "acuzat" de nehotarire [Levi Escol, cel cu razboiul cel scurt]. Fiind intrebat daca vrea ceai sau cafea, a raspuns:
Cafeceai.
March
QUOTE(Taunul @ 8 Sep 2010, 10:33 AM) *
Traia odata un politician israelian "acuzat" de nehotarire [Levi Escol, cel cu razboiul cel scurt]. Fiind intrebat daca vrea ceai sau cafea, a raspuns:
Cafeceai.

rofl.gif Is si la Romanica indivizi politicieni din astia !
Taunul
QUOTE(March @ 8 Sep 2010, 10:45 AM) *
rofl.gif Is si la Romanica indivizi politicieni din astia !

sunt si ei saraci ca al nostru cafeceai?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.