Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Razboiul Israel - Hammas
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
SORIN
QUOTE(Cla @ 9 Feb 2009, 08:27 AM) *
Pup-o pe Tzipi rofl.gif


Baaaaaaaaaaa...pe aia s-o puti tu rofl.gif rofl.gif Rele gusturi mai ai la femei blink.gif blink.gif

Sorin.
abis
Ok, Sorin, daca nu stii, nu-i nici o problema. smile.gif

Aflu eu din alta parte.
turbo trabant
QUOTE(abis @ 10 Feb 2009, 03:27 PM) *
Ok, Sorin, daca nu stii, nu-i nici o problema. smile.gif

Aflu eu din alta parte.

daca nu ma insel pe reuters era un scurt articol referitor la tipul asta ca promite ca ii va pune pe arabi sa faca un juramant "patriotic" (?) prin care sa respecte Israelul si sa nu se implice in atacuri asupra acestuia.
Cla
QUOTE(SORIN @ 10 Feb 2009, 01:20 PM) *
Baaaaaaaaaaa...pe aia s-o puti tu rofl.gif rofl.gif Rele gusturi mai ai la femei blink.gif blink.gif

Sorin.

Sorine, nici cu clestele nu m-as apropia de ea biggrin.gif
Am alte gusturi, mai decente wub.gif

*edit: am mâncat o litera.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 10 Feb 2009, 03:00 PM) *
tipul asta ca promite ca ii va pune pe arabi sa faca un juramant "patriotic" (?) prin care sa respecte Israelul si sa nu se implice in atacuri asupra acestuia.

daca este adevarat, tipul e dus rau de tot, daca-si inchipuie ca arabi vor jura "patriotic", altfel decat le dicteaza Coranul. ohyeah.gif
turbo trabant
QUOTE(marduk @ 10 Feb 2009, 07:53 PM) *
daca este adevarat, tipul e dus rau de tot, daca-si inchipuie ca arabi vor jura "patriotic", altfel decat le dicteaza Coranul. ohyeah.gif

parca juramantul se facea cu mana pe coran . ohyeah.gif
Marduk
Trebuie sa recunoastem ca civilizatia umanilor este una religioasa 100%, crestinii jura cu mana pe Biblie, musulmanii cu mana pe Coran, nu stiu cum fac aceste juraminte budistii, sau alti umani. Imi vine in minte o zicala romaneasca care cred ca se potriveste in acest secol XXI "Dumnezeu iti da, da nu-ti baga in traista" Este o zicala care trebuie sa dea de gandit umanilor, in fond lumea asa cum o cunoastem, este in mainile lor, inca de la izgonirea din Rai.
Cla
Românii (în)jurau cândva pe carnetul PCR. Si jurau pe CEC biggrin.gif
Marduk
Evreii nu vor ceda ceea ce au castigat in razboiul din 1967.
Marduk
Poate ca ar trebui sa consemnam acest eveniment care poate peste timp va fi prima manifestare a islamistilor, palestinienilor si nu numai impotriva sistemului democratic romanesc. Eu o consider ca fiind o actiune terorista.


P.S. Trebuie sa recunosc ca din imaginile filmate molotovul ala mi s-a parut cam anemic.
SORIN
QUOTE
Prietenii lui Harbaji Ayman spun că acesta este un tânăr liniștit, care și-a susținut examenele din prima sesiune la Facultatea de Medicină și aștepta cu emoții notele.


Toti sunt "linistiti", isi sustin "examenele" si asteapta cu emotii bombele....dupa aia fug si striga ca muscati de cer ca sunt victime!!

Sorin.
turbo trabant
QUOTE(SORIN @ 17 Feb 2009, 08:45 PM) *
Toti sunt "linistiti", isi sustin "examenele" si asteapta cu emotii bombele....dupa aia fug si striga ca muscati de cer ca sunt victime!!

Sorin.

pai era emotionat : a vrut o tigara si a cautat sa aprinda. a aprins din greseala sfantul lichior arabesc . si de emotie l-a aruncat in strada.

oricum atentat ca in romanica: de rahat chiar daca molotov. taliban care vroia sa intre in discoteca.

LE: probabil daca va fi acuzat va spune ca e din cauza fasiei gaza. sau din cauza pitipooancelor din club care nu mai iubeste la ahmed ahhhh. the end.
SORIN
QUOTE
Prietenii lui Harbaji Ayman spun că acesta este un tânăr liniștit, care și-a susținut examenele din prima sesiune la Facultatea de Medicină și aștepta cu emoții notele.


QUOTE
Abis&Cla
LTD............Ati vazut ce ii poate pielea unui Balestinian la liniste...si-a sustinut examenele la chimie in laborator in legatura cu triacetone triperoxide!! jamie.gif

Nu le-a mers fiind prea complicat pt. handicapati ca ei si au hotarat sa-si scoata ufff-ulllll cu o sticla incendiara de doi bani in fata unei discoteci mad.gif

Acum in loc de bombardea penala pe capul lor....in curand au sa dea tarcoala la cluburi si au sa-si dovedeacsca "barbatia" cu trufandale mioritice de 13-14 ani!

Tot Jidanii sunr de vina.......................

Sorin.
mutulica
na... 7 ani de acasa... atita au invatat, atita i-a dus mintea...

normal ca jidanii sunt de vina! ca daca ii altoia la timp nu mai venea astia la noi
Damnatius
QUOTE
Asa e, fiti anti-Israel in continuare. O sa va placa cand s-or arunca in aer arabii prin pietele voastre. O sa va placa cand Iran va trimite nucleara in cap.


QUOTE
sa te uiti si la celelalte cobe de pe aici care iti spun acelasi lucru.. sa nu va loveasca problema araba mai repede decat iti inchipui... nu uita ca si britanicii au fost open mind pina le-au sarit in aer autobuzele si metro-urile, ca intre timp au devenit ceva mai circumspecti


Mie o astfel de judecata mi se pare foarte periculoasa. Deci, fiindca avem o problema serioasa ar trebui sa acceptam orice fel de solutie, chiar si una care contravine tocmai principiilor pentru care spunem ca luptam? Cam aceeasi atitudine a cauzat si problemele de la Guantanamo, si s-a vazut ce impact au avut asupra imaginii SUA, iar asta nu in Orientul Mijlociu, ci chiar in randul statelor aliate si prietene. Si eu am considerat la un moment dat ca acesti oameni nu se supun normelor noastre, prin urmare n-are rost sa ne comportam cu ei asa cum ne dicteaza principiile. Dar asta e o capcana in care nu trebuie sa cadem.

Pe langa asta, poate ne explica Blakut si mutulica in ce fel razboiul Israel-Hamas contribuie la prevenirea unor atentate in Europa.

QUOTE
Ai vazut tu cu ochii tai cum soldatii IDF au impuscat copii in cap de la mica distanta?? Nu prea cred.....


Cred ca foarte putini de pe forum am avut (ne)sansa sa fim direct implicati sau sa asistam personal la un conflict armat. La fel, nu cred ca vreunul dintre noi a vazut cu ochii proprii rachete Hamas lovind Israelul. Si totusi acceptam aceste informatii ca fiind reale. Chiar nu vad ce rost are sa ne prefacem ca o parte detine adevarul si dreptatea, iar tot ce provind din cealalta parte este automat o manipulare. Asa cum nebuni se gasesc si in armata US, asa se pot gasi si in armata israeliana. Posibilitatea ca unii soldati sa fi comis crime de razboi exista, ca doar nu sunt sfinti.

Subscriu la ce a spus Abis: ambele parti sunt vinovate!

abis
QUOTE(marduk @ 17 Feb 2009, 06:39 PM) *
poate peste timp va fi prima manifestare a islamistilor, palestinienilor si nu numai impotriva sistemului democratic romanesc. Eu o consider ca fiind o actiune terorista.


Patronul clubului After Eight, Gyori Csaba, a declarat că celor doi le-a fost interzis accesul în local, deoarece au provocat mai multe scandaluri și s-au legat de clienți. “Noi avem niște reguli de la care nu abdicăm. Cei doi au primit interdicție să mai intre și acum s-au răzunat”, a spus patronul clubului.

Nu vad nici o legatura cu subiectul discutiei de aici.
Andrei75
QUOTE(abis @ 18 Feb 2009, 12:51 AM) *
Patronul clubului After Eight, Gyori Csaba, a declarat că celor doi le-a fost interzis accesul în local, deoarece au provocat mai multe scandaluri și s-au legat de clienți. “Noi avem niște reguli de la care nu abdicăm. Cei doi au primit interdicție să mai intre și acum s-au răzunat”, a spus patronul clubului.

Nu vad nici o legatura cu subiectul discutiei de aici.


Daca ai cunoaste de aproape comportamentul unei mari parti a ceilor proveniti din aceasta cultura levantina, ai vedea excelent legatura.
abis
Daca respectivii ar fi fost musulmani fanatici n-ar fi pus gura pe alcool, in primul rand. Iar in al doilea, sareau in aer cu intregul local. Nu? smile.gif

Repet: incidentul nu are legatura cu razboiul Hamas-Israel, iar continuarea discutiei pe aceasta tema ar fi off-topic.
Andrei75
QUOTE(abis @ 18 Feb 2009, 01:06 AM) *
Daca respectivii ar fi fost musulmani fanatici n-ar fi pus gura pe alcool, in primul rand. Iar in al doilea, sareau in aer cu intregul local. Nu? smile.gif

Repet: incidentul nu are legatura cu razboiul Hamas-Israel, iar continuarea discutiei pe aceasta tema ar fi off-topic.


Imi pare rau dar nu e off topic. Cand comentezi asupra unui conflict intre 2 popoare, se cuvine si o analiza a caracterelor acestor popoare. Deoarece voi nu aveti experienta cu tipul asta de fire umana in masura in care noi din pacate o avem, acest incidenta va poate da o foarte mica impresie. La voi de exemplu nu cititi de cateva ori pe luna de cate o tanara araba ucisa de fratii ei fiindca a indraznit sa se intalneasca cu cineva neaprobat de familie.

Iar cu alcoolul, ti se pare tie ca totu-i logic la ei. Daca nu gresesc am citit pe vremuri ca teroristii din 9/11 in cursul anilor loi de sedere in America au facut un trai si o viata, fara nici o lipsa de alcool. Tocmai la fanaticii religiosi (nu numai cei musulmani dar in special) nu te astepta la prea multa logica. Si in afara de asta, s-a vorbit aici la modul generali despre arabi ca popor si nu tocmai despre fanaticii religiosi, nu-i exact acelas lucru.
abis
QUOTE(Andrei75 @ 18 Feb 2009, 01:14 AM) *
Cand comentezi asupra unui conflict intre 2 popoare, se cuvine si o analiza a caracterelor acestor popoare.

Nu exista "caracter al unui popor". Au mai afirmat unii cu ceva vreme in urma ca unele popoare au un caracter mai altfel decat al lor si din acest motiv trebuie sa fie exterminate. Un evreu ar trebui sa fie ultimul care sa pomeneasca despre asa ceva, "caracter al poporului".
QUOTE
s-a vorbit aici la modul generali despre arabi ca popor

S-a vorbit aiurea, pentru ca nu poti vorbi in general despre un popor. Asa cum nu poti spune ca evreii sunt nu stiu cum, nu poti spune nici despre romani, tigani sau arabi. Iar daca discutia va continua pe panta asta, a acuzarii unui popor intreg pentru faptele unora, nu voi avea nici un regret sa sterg postarile respective si sa inchid topicul.
mutulica
Damnatius - mie mi se pare mai periculos sa accept toate rahaturile religioase care vin din zona aia. Incapand de la faptul ca lor li se permite moschee in europa, dar noua nu ni se permite Biblia in cele mai multe din tarile islamice, si continuand cu lupta permanenta pe are ei o au cu celelalte culte. Mozaicii au o problema de vecinatate, si sunt mai vizibili, dar nu uita ca si hindusii sunt la rezbel cu vecinii musulmani, iar crestinii, inca nu au incheiat socotelile de mai bine de o mie de ani...
Nu vad de ce as lasa garda jos, si nu vad de ce as face asta pentru viitorul alor mei


Abis - de acord, nu e nici o legatura intre razboiul din Orientul apropiat si doi tineri palestinieni care imediat ce se simt loviti in aripa de democratie arunca repede cu molotovul in geam... de fapt nu e nici o legatura intre educatia primita de ei acasa si ceea ce fac in Europa centrala, si in mod normal ar trebui sa le permitem ca in numele democratiei sa se poarte ca acasa. Iar daca Israel ii bombardeaza pentru genul asta de activitati, noi ar trebui sa fim permisivi, sa ii lasam si chiar sa mai invitam din ei
Ti-as spune aici bancul cu vecinul tigan (o sa ma cataloghezi drep sovin si rasist), dar ma opresc... iti doresc liberalism placut, si vecini din cei mai colorati.
abis
QUOTE(mutulica @ 18 Feb 2009, 06:17 AM) *
noi ar trebui sa fim permisivi, sa ii lasam si chiar sa mai invitam din ei

Nu a spus nimeni sa fim permisivi. Ci pur si simplu sa aplicam legea, fara a tine cont de religia, nationalitatea sau culoarea pielii individului.
QUOTE
iti doresc liberalism placut, si vecini din cei mai colorati.

Am avut de cand ma stiu, nu-ti face griji. In Bucurestii Noi, unde am copilarit, erau multi; si la tara, la bunici, aveam vecini tigani; si am si unde stau acum, in apropierea Podului Grant.
turbo trabant
QUOTE(mutulica @ 18 Feb 2009, 07:17 AM) *
Mozaicii au o problema de vecinatate, si sunt mai vizibili, dar nu uita ca si hindusii sunt la rezbel cu vecinii musulmani, iar crestinii, inca nu au incheiat socotelile de mai bine de o mie de ani...

chiar asa, cu cine nu au ei probleme?

astia 2 cu molotovul sunt varianta "soft". daca nu v-ati prins, erau exilati de pe pamantul sfant al discotecii. iar despre puritatea fanaticilor islamisti s-a mai scris ca e de fatada. pana si cei de la 9/11 mergeau in baruri beau alcool. si majoritatea celor care umbla prin discoteci asa fac. apoi se intorc la cadanele din tara lor cuminti ca niste mielusei.
Marduk
QUOTE(abis @ 18 Feb 2009, 12:51 AM) *
Cei doi au primit interdicție să mai intre și acumt s-au răzbuna”, a spus patronul clubului.[/i]
Nu vad nici o legatura cu subiectul discutiei de aici.

"Razbunarea e arma palestinienilor" suna frumos nu, asa se razbuna si pe evrei, s-au razbunat si pe libanezi, algerieni, tunisieni, egipteni, iordanieni, acum a venit randul romanilor. Daca fratii lor i-au aruncat afara din tarile respective, noi trebuie sa stam frumos, ca da bine la UE. Hamasii sunt martieni, neptunieni sau palestinieni, daca hamas sunt palestinieni atunci asa cum romanii au legatura cu tiganii din Italia tot asa si cei doi au legatura cu hamas.

QUOTE(Andrei75 @ 18 Feb 2009, 12:55 AM) *
Daca ai cunoaste de aproape comportamentul unei mari parti a ceilor proveniti din aceasta cultura levantina, ai vedea excelent legatura.

Cultura levantina nu are nicio legatura cu palestinienii.
Andrei75
QUOTE(marduk @ 18 Feb 2009, 03:25 PM) *
"Razbunarea e arma palestinienilor" suna frumos nu, asa se razbuna si pe evrei, s-au razbunat si pe libanezi, algerieni, tunisieni, egipteni, iordanieni, acum a venit randul romanilor. Daca fratii lor i-au aruncat afara din tarile respective, noi trebuie sa stam frumos, ca da bine la UE. Hamasii sunt martieni, neptunieni sau palestinieni, daca hamas sunt palestinieni atunci asa cum romanii au legatura cu tiganii din Italia tot asa si cei doi au legatura cu hamas.
Cultura levantina nu are nicio legatura cu palestinienii.


Cultura levantina, sau poate mai bine zis orientala, are legatura cu toate popoarele provenite din zona asta si din pacate si cu o parte a evreilor israelieni veniti din tari musulmane care au adus cu ei in multe cazuri obiceiuri cam neplacute. Stiu cum suna propozitia asta, dar din pacate am destui ani de experienta ca sa-ti zic ca asa e. Pacat ca la asta a ajuns o cultura care acum o mie de ani era mult mai avansata decat cea europeana.
Marduk
QUOTE(Andrei75 @ 19 Feb 2009, 12:24 AM) *
Cultura levantina, sau poate mai bine zis orientala, are legatura cu toate popoarele provenite din zona asta.

Palestinienii aveau legatura cu aceasta cultura, ca si vlahii cu cea bizantina. thumb_yello.gif
SORIN
Coane....daca nu erau levantini, nu traiau ca niste animale, mai ales aia de origine musulmana! Cand s-au gandit aia din Italia sa-i denumeasca asa Levante, la palestinieni s-au gandit, cu toate ca atunci n-a existat asa ceva palestinieni ohmy.gif

Daca doresti am sa-ti explic ce inseamna acest termen din punc de vedere cultural si nu geografic!

Sorin.
Johann_Moritz
Era un banc, poate il stiti:

Un taran de-al nostru din Carpati sta linistit pe balcon si fumeaza o tigara. La un moment dat un deltaplan se prabuseste pe blocul de vis-a-vis.
Romanul nostru exclama inciudat: "Tara de rahat, atentate de rahat!"
Marduk
QUOTE(SORIN @ 19 Feb 2009, 07:31 PM) *
Coane....daca nu erau levantini, nu traiau ca niste animale, mai ales aia de origine musulmana! Daca doresti am sa-ti explic ce inseamna acest termen din punc de vedere cultural si nu geografic!

De ce crezi tu ca levantinii traiau ca niste animale, si mai ales de ce crezi ca musulmanii traiesc ca animalele? Da, chiar doresc sa ne explici ce inseamna acest termen, de fapt te rog, sa-l explici.
Blakut
http://en.wikipedia.org/wiki/Levant

Mai simplu....
Marduk
Un mesaj de la Osama.
andra_v
Ma indoiesc ca mai traieste.
Reamintesc, Osama este creatie americana, a facut jocul Statelor Unite in razboiul dintre Iran si Irak si, dupa 2001, a devenit un pion indispensabil in asa zisa lupta antiterorista. Sa speram ca personajul este expirat, iar mai marii lumii se dispenseaza de serviciile lui/oamenilor sai.
Marduk
Mai cunoastem personaje care au murit si au reinviat, e ceva ciudat in zona asta paraca ar fi dosarele X.
Cla
Haaretz: "IDF in Gaza: Killing civilians, vandalism, and lax rules of engagement"

"More soldiers' testimonies will be published in Haaretz over the coming days."
SORIN
Interesant de ce si-au adus aminte dupa trei luni blink.gif blink.gif Tare furtuna in pahar de apa, mai ales cand cei citati de ziarul ala de doi bani, au recunoscut la ancheta ca ce au povestit a fost din auzite jamie.gif jamie.gif

La vrajeala coane...poate povestesti cum nemtii tai au dat foc la caminul de muncitori romani...cati au ars de vii acolo!

Sorin.
Cla
QUOTE(SORIN @ 19 Mar 2009, 09:12 PM) *
La vrajeala coane...poate povestesti cum nemtii tai au dat foc la caminul de muncitori romani...cati au ars de vii acolo!

Sorin.

Sorine, pune-mi te rog un link, nu stiu la ce te referi.
Dar parca era vb de Israel si palestinieni aici...
abis
QUOTE(Cla @ 19 Mar 2009, 09:24 PM) *
Haaretz: "IDF in Gaza: Killing civilians, vandalism, and lax rules of engagement"

A aparut si in presa romana ceva despre asta.
turbo trabant
QUOTE(Cla @ 19 Mar 2009, 10:24 PM) *
Haaretz: "IDF in Gaza: Killing civilians, vandalism, and lax rules of engagement"

"More soldiers' testimonies will be published in Haaretz over the coming days."

din ce se povesteste acolo, soldatii povestesc 2 cazuri de deget pe tragaci si un caz de necomunicare atunci cand familia aia a fost impuscata ca nu au inteles comanda data. nu se leaga cu o poveste de targetare specifica si terorizare a civililor.

din pacate, c'est la guerre si intr-un razboi urban civilii sufera cel mai mult. asa a fost de cand lumea si asa va fi mereu. mai ales intr-un oras cu "martiri" care nu au in cap decat virgine.

ROE sunt extrem de importante si vezi si faptul ca soldatii le-au contestat, tipic pt armata israeliana racanul este ascultat si nu considerat carne de tun.
SORIN
QUOTE(Cla @ 20 Mar 2009, 08:35 AM) *
Sorine, pune-mi te rog un link, nu stiu la ce te referi.
Dar parca era vb de Israel si palestinieni aici...


Am vrut sa-ti pun....dar Turbo T. a raspuns mai bine decat orice link-uri sau lingi...............

Sorin/
SORIN
IDF -ul a anuntat azi oficial.....in ultima actiune in Gaza si-au pierdut viata 1166 de persoane! 709 de armati si restul civili sad.gif sad.gif

Sorin.
abis
Sorin, despre asta a spus ceva IDF-ul?

Soldaţii israelieni au folosit un copil de 11 ani drept scut uman în campania din Fâşia Gaza, arată un raport ONU, ai cărui autori declară că armata israeliană se face vinovată de crime de război împotriva palestinienilor.

La raportul Naţiunilor Unite se adaugă şi o investigaţie a jurnaliştilor britanici de la „The Guardian“, care dezvăluie cum forţele israeliene au folosit trei copii palestinieni pe post de scut uman. Ei au fost obligaţi să însoţească tancurile israeliene şi să intre în locuinţele suspecte, pentru a servi drept paravan împotriva militanţilor Hamas


Ori despre tricourile purtate de soldatii israelieni cu inscriptii in care aparea o femeie araba insarcinata, luata in colimator, cu mesajul "1 shot 2 kills"?

SORIN
Abis....ca de obicei pe langa!!
Lasa pozele, bluzele.......faptele sunt la tema!!! BTW.....eu am o poza pe luna, inainte de ca al de Ams''''' sa fi facut primul pas!

Poate iti mai recreezi mintea cu alte surse!

Sorin.
SORIN
controleaza-ti limbajul daca vrei sa mai scrii aici
SORIN
Miroase a amenintare ohmy.gif Si eu sunt mort dupa aia aia care sunt "tari" virtual!!

Abis LTD Cand Hanul era in primele clipe, probabil ca nu ai auzit inca de net! Acum mare moderator!!

Direct....ai vazut tu cu ochisorii tai de viezure ( de ala care vede si pe intuneric ) copiii impuscati intentionat, sau ai auzit la colt de strada la ala cu shoarma ca asa zice EVZ din ce zice Gardianul ca a zis un ziar din IL ca a povestit un soldat de la o baba din Gaza!

Multa vorba....saracie curata!!

Fapte, poze, filme si nu dat din gura!!

Sorin.
abis
Sorin, cu ochii mei n-am vazut nici rachetele trase de Hamas catre Israel. Ar trebui sa cred ca nu au existat acele rachete, dupa logica ta?
Rovaniemi
QUOTE(SORIN @ 28 Mar 2009, 10:14 PM) *
Miroase a amenintare ohmy.gif Si eu sunt mort dupa aia aia care sunt "tari" virtual!!


Păi tu ești cel mai potrivit exemplu de individ "care e tare în virtual". Pesemne ăi fi şi tu vreun narcisist, mai ştii ...

Vorba aia, tu te pricepi cel mai bine şi la arme, şi la islam, şi la politica Orientului Apropiat, şi la politica internă. Mai rău, deţii chiar adevărul absolut în toate aceste domenii. Eşti bun, ce mai! Mă rog, asta crezi tu ... de fapt, nu faci decît să enervezi în mod constant pe toată lumea. Din cîte am citit, ţi-ai mai luat nişte şuturi p-aci sub formă de banări si suspendări de cont, aşa că stai dreq în banca ta şi mai suge nişte şosete evreieşti (e expresia ta favorită, văd ... )
SORIN
La politica interna?? Asta chiar nu rofl.gif rofl.gif

Nu inteleg de ce te enervezi.....

Sorin.
March
Israelul e gata să distrugă în zbor rachete
abis
Dar pe-asta ai citit-o?

Un grup de soldaţi care au participat la campania militară a Israelului în Gaza susţine că armata israeliană a comis abuzuri grave împotriva civililor pe care soldaţii i-au folosit şi ca scuturi umane.

“Te simţi ca un copil mic şi prost cu o lupă în mână, uitându-se la furnici. Un copil de 20 de ani nu ar trebui să facă astfel de lucruri altor oameni”, povesteşte un soldat israelian.
March
Pai soldatii aia au invatat de la teroristii Hammas. Care ingramadeau armament si munitie in moschei si spitale si scoli. Locatii de unde atacau pe israelieni.
Spre deosebire de teroristi, democratia din Israel demasca asemenea fapte ce sunt pedepsite de tribunale.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.