Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Parerea Ta Despre Forumisti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Cla
Sper ca lectia ta subtila va fi inteleasa, dead-cat.
colectionara
QUOTE (denise_d @ 24 Sep 2004, 03:31 PM)
Nici la serviciu nu cred ca te apuci sa le spui fiecaruia in fata daca iti place sau nu (daca da, risti mult laugh.gif ). Isi dau ei seama si singuri, n-ai grija.

Pai si aici risti la fel. Dar cat timp nu te iei la cearta, nu insulti etc... mi se pare normal sa fii liber sa iti spui "parerea despre forumisti" (in fond topicul nu se cheama "de cine iti place pe forum") - iar pentru asta iti vei asuma consecintele.

Nu stiu cum e la serviciu, dar pe forum nu vad cum isi vor da seama si singuri. Aici nu este asigurata interactiunea directa iar regulamentul este mai strict. Mie mi-ar conveni sa mi se spuna mura in gura cui ii plac, cui ii displac si cui ii sunt indiferenta.

Chiar va rog; Merge si pe PM, pentru non-exhibitionisti, timizi sau cei care vor sa critice mai "liber" laugh.gif.

Editat: Nu zic ca trebuie sa spui cine iti displace. Ci ca nu trebuie nici sa spui, nici sa nu spui. Fiecare face cum crede si cum i se potriveste... si isi asuma consecintele.
Eclectic
Mihai, daca era un thread despre "Forumisti ale caror cuvinte abia asteptam sa le citim", era una. Dar e vorba despre parerea despre forumisti si parerile pot fi si ele, saracele, de mai multe feluri. De aceea cred ca putem, fara a jigni, sa spunem si ca nu ne plac anumiti forumisti. Sau, ma rog, nu ei, ci activitatea lor.
Daca toata lumea ar spune cine ii place, nu am semana putin cu jamaicanii care se uita la cineva si spun "I love you, man" ? Daca se va distribui ce-i face pe ei sa fie asa, poate altfel ar sta lucrurile. sorry.gif
nefertiti-old
Eu propun sa cititi prima postare, cea a lui Carmi, si o sa intelegeti care e rostul acestui topic. Ba chiar primele pagini e bine sa le revedeti. Daca discutia va merge pe fagasul acela, in cre a fost inceputa, va fi perfect, se vor evita animozitatile si ceea ce decurge din asta. Iar acest loc isi va recapata armonia. wink.gif
Eclectic
In acest caz, cred ca ar trebui pus in discutie titlul thread-ului.
nefertiti-old
Ok, daca tineti neaparat, se poate revedea titlul, desi nu inteleg cum atata vreme nu a deranjat pe nimeni. Ideea era sa spui cum ti se par forumistii, cum ii vezi, si nu neaparat sa ii critici. Cel putin nu intr-o maniera ce aduce a nesimtire. Asa ca, pararea mea este ca se face prea mult caz. Repet, cititi primele postari si sper ca o sa intelegeti.
Eclectic
QUOTE
Ok, daca tineti neaparat, se poate revedea titlul, desi nu inteleg cum atata vreme nu a deranjat pe nimeni. 


Nici pe mine nu ma deranjeaza titlul, cata vreme nu se supara nimeni daca cineva raspunde la obiect.

QUOTE
Ideea era sa spui cum ti se par forumistii, cum ii vezi, si nu neaparat sa ii critici.


Iar unii forumisti imi pot parea minunati, iar altii nu. Faptul ca spun ca nu imi place activitatea forumistica a cuiva inseamna ca il critic ? Nu, si nici nu mi-as permite sa o fac.

QUOTE
Cel putin nu intr-o maniera ce aduce a nesimtire.


Perfect de acord. jamie.gif

nefertiti-old
Ok.
Oricum, nu ma refeream la tine, tie doar ti-am raspuns direct, iar altora indirect. thumb_yello.gif
colectionara
QUOTE (nefertiti @ 24 Sep 2004, 05:15 PM)
Ok, daca tineti neaparat, se poate revedea titlul, desi nu inteleg cum atata vreme nu a deranjat pe nimeni.

Sau a deranjat si s-a sters, cine stie rolleyes.gif?
YoyoMan
QUOTE (nefertiti @ 24 Sep 2004, 04:15 PM)
Ok, daca tineti neaparat, se poate revedea titlul

"Parerea ta buna despre forumisti" - asa sa-i ramana numele rofl.gif ohyeah.gif
nefertiti-old
Rai mai sunteti. biggrin.gif nonono.gif
Mrs. Rogers
QUOTE
Dupa cum bine spunea cineva, nu suntem la un concurs de popularitate. Altceva ?


eclectic , de data asta nu zic nimic ca te-am rugat sa-mi faci o poezie si vreau sa ma pun bine cu tine. mwah1.gif
Carmi
Eclectic tii neaparat sa despici firul in 4?? Da era vorva de 'Parerea ta despre forumisti' Dar mai scriam ca nu vreau sa iasa la suprafata animozitati aici!! Si la topicul asta sunt discutii?? Si in afara de asta daca chiar tii neaparat si nu te poti abtine sa-ti zici parerea despre cineva care nu-tzi place fa-o la figurat si discret!! Ce aveti cu titlul pana acuma a fost bun si acum deranjeaza?? Oameni buni nu cautati voia buna ci cearta pe net?sau contradictia cu orice pret??si pe teme usoare??
YoyoMan
Pai fix aici e toata treaba. Pana acuma a fost ok si cand i-am spus omului ca nu se da cu parul (sau trebuia sa spun ca nu se mai da cu parul rofl.gif), domnul eclectic s-a zburlit si a inceput sa critice tot ce ii iese in fata ochilor dupa cum am vazut si cearta de pe topicul despre URR lansat de mine la Politica... Asa sunt unii - trebuie sa aiba ultimul cuvant cu orice pret... devil.gif

Vezi tu eclectic? Si eu am incercat sa iti spun ca si daca ai de spus ceva neplacut unui om nu o faci asa cum ai facut tu. Atat! Si nu m-ai ascultat. Acum si Carmi care a lansat acest topic iti spune. Cine mai trebuie sa iti spuna ca sa intelegi? Sau nu avem nici o sansa? Spune-ne macar sa nu ne mai obosim si sa nu mai postam aiurea. Defapt deja am postat prea mult pe tema asta... ohyeah.gif
colectionara
Eu am o parere buna despre eclectic, pentru ca si-a exprimat opinia la obiect, fara sa jigneasca pe cineva spoton.gif. Topicul nu a degenerat din cauza lui, ci pentru ca altii au considerat ca trebuie sa ii faca educatie despre cum se exprima o parere. Daca aveau o problema, de ce nu au spus-o pe PM (in fond asta sustin, nu?) rolleyes.gif? E pe aici cineva caruia nu ii displace activitatea nici unui forumist? Eu nu arunc prima piatra...
milimetru
E pe aici cineva caruia nu ii displace activitatea nici unui forumist?

Eu n-am nimic īmpotriva nimănui. Poa' să scrie ce vor muşchii lui, chiar să mă facă şi albie de porci. Aşa că vă rog frumos să mă treceţi la gazeta de perete!! laugh.gif
secunda
imediat te si vrei afis, milimetrule? devil.gif
ia, mai asteapta 43.gif

adica esti offtopic rofl.gif caci, aici se spune parerea ta despre forumisti, nu se cere asta cool.gif

mwah1.gif
milimetru
Te rog nu mă offtopitoci ( rolleyes.gif ) secundo! Că părere despre forumişti spusei cīnd spusei că mwah1.gif pe toţi (chiar şi pe... şi pe...). Ah, că-mi făcui un pic de reclamă, astea vremuri trăim, ce să facem?! laugh.gif

ps: afişul să fie mare, nu milimetric!! rofl.gif
Eclectic
@carmi

QUOTE
Eclectic tii neaparat sa despici firul in 4??


Nu.

QUOTE
Da era vorva de 'Parerea ta despre forumisti'


Exact asta am spus si eu, ca era vorba despre forumisti.

QUOTE
Dar mai scriam ca nu vreau sa iasa la suprafata animozitati aici!!


Pai nu cred ca a iesit nici o amozitate. Cata vreme e vorba despre o parere, eu nu am facut decat sa mi-o exprim.

QUOTE
Si in afara de asta daca chiar tii neaparat si nu te poti abtine sa-ti zici parerea despre cineva care nu-tzi place fa-o la figurat si discret!!


Adica sa ascund ce gandesc ? De ce ? Nu am jignit pe nimeni.

QUOTE
Ce aveti cu titlul pana acuma a fost bun si acum deranjeaza??


Doamne fereste ! E un titlu excelent, in care e vorba despre parerea referitoare la forumisti, parere pe care mi-am exprimat-o, fara a jigni pe nimeni.

QUOTE
Oameni buni nu cautati voia buna ci cearta pe net?sau contradictia cu orice pret??si pe teme usoare??


Eu, unul, nu caut cearta. Asta e si motivul pentru care am exprimat ce am gandit, fara a jigni pe nimeni.

@yoyoman

QUOTE
domnul eclectic s-a zburlit si a inceput sa critice tot ce ii iese in fata ochilor dupa cum am vazut si cearta de pe topicul despre URR lansat de mine la Politica...


Asta e o acuza lipsita de fond. Am avut motive obiective pentru a critica threadul respectiv, motive pe care, de altfel, le-am si expus. Daca nu ai vrut sau nu ai putut sa intelegi e altceva. De altfel, eu nu te-am criticat pe tine, ci un topic. Spre deosebire de tine, care m-ai jignit.

QUOTE
Asa sunt unii - trebuie sa aiba ultimul cuvant cu orice pret...


Asta e ultimul tau cuvant ? tongue.gif

QUOTE
Si eu am incercat sa iti spun ca si daca ai de spus ceva neplacut unui om nu o faci asa cum ai facut tu.


Dar cum ? Jignind ? Prefer sa nu fac asta.

@colectionara

QUOTE
Eu am o parere buna despre eclectic, pentru ca si-a exprimat opinia la obiect, fara sa jigneasca pe cineva


Si pentru ca ti-au placut versurile, nu ? jamie.gif
colectionara
QUOTE (eclectic @ 28 Sep 2004, 06:23 PM)
Si pentru ca ti-au placut versurile, nu ? jamie.gif

Clar! Inca am cea mai frumoasa poezie tongue.gif. Dar ssssssst, altfel zice lumea ca avem organizatie rofl.gif!
Eclectic
Neah... Nu intru eu in conspiratii... tongue.gif
Carmi
QUOTE (eclectic @ 28 Sep 2004, 10:14 PM)
@carmi


QUOTE
Eclectic tii neaparat sa despici firul in 4??



Nu.

Nici eu deci nu mai vorovesc tongue.gif nimic ....Toata chestia era ca DOAR parerile bune trebuiau sa fie expuse aici, si logic vorbind drepteta e de partea ta de la o posta. Era vorba de-a lauda pe cine ne place pt a-l face sa se simta mai bine dar daca tu doresti sa-ti exprimi si pareri negative ei bine....risti comentarii. Eu nu m-am gandit la nimic altceva cand am deschis topicul. rolleyes.gif
Vornicum
mogaldeatza ( mocofatza ) ,scarlett - le iubesc
cactusu, Omu_vexx - as bea umar la umar cu ei pana as cadea sub masa.


Simonsays - Cel mai enervant si sacaitor forumist din toate timpurile. Il gasesc violent si n-as da nicicand mana cu el.
YoyoMan
QUOTE (Vornicum @ 15 Nov 2004, 10:47 AM)
mogaldeatza ( mocofatza ) ,scarlett - le iubesc

Subscriu! biggrin.gif
cactus
QUOTE (YoyoMan @ 15 Nov 2004, 10:53 AM)
QUOTE (Vornicum @ 15 Nov 2004, 10:47 AM)
mogaldeatza ( mocofatza ) ,scarlett - le iubesc

Subscriu! biggrin.gif

Si io; si io... yeah.gif clapping.gif
Vornicum
Eu propun sa le iubim pe rand rofl.gif
cactus
QUOTE (Vornicum @ 15 Nov 2004, 11:24 AM)
Eu propun sa le iubim pe rand rofl.gif

Da pe toate...vai ce mishti ar fi... yeah.gif clapping.gif
gonen
fetele: tre' sa le dati baietilor bonuri de ordine
cactus
QUOTE (bogho @ 15 Nov 2004, 11:27 AM)
fetele: tre' sa le dati baietilor bonuri de ordine

50.gif ranting.gif ranting.gif diespam.gif
red
QUOTE (cactus @ 15 Nov 2004, 11:28 AM)
QUOTE (bogho @ 15 Nov 2004, 11:27 AM)
fetele: tre' sa le dati baietilor bonuri de ordine

50.gif ranting.gif ranting.gif diespam.gif

Las' ca trecem noi peste rand, cactus! ohyeah.gif
cactus
Normal, tu draga; Bogho sa faca bine sa stea la rand...mai creste, invata ce-i rabdarea; nici n-o ajuns bine aici si deja vrea sa fie in fatza... ranting.gif
YoyoMan
Bogho e un adevarat! Give me five man! biggrin.gif thumb_yello.gif
Cactus e meserias/a - atata ca nici amu nu stiu daca e ea sau el rofl.gif
Rebel m-a enervat la inceput cu kilele lui de siktir, da' pana la urma am vazut ca l-am judecat gesit wink.gif


Lasati-le voi pe fete sa faca organizarea - nu va bateti voi capu ca nu se descurca ele - numa sa fiti pregatiti biggrin.gif
gonen
QUOTE (cactus @ 22 Nov 2004, 11:17 AM)
Bogho sa faca bine sa stea la rand...mai creste, invata ce-i rabdarea; nici n-o ajuns bine aici si deja vrea sa fie in fatza... ranting.gif

pai nu stii ca asa sunt oltenii!
au coatele ascutite si tot timpul se baga in fatza!
cactus
QUOTE (bogho @ 22 Nov 2004, 12:33 PM)
QUOTE (cactus @ 22 Nov 2004, 11:17 AM)
Bogho sa faca bine sa stea la rand...mai creste, invata ce-i rabdarea; nici n-o ajuns bine aici si deja vrea sa fie in fatza... ranting.gif

pai nu stii ca asa sunt oltenii!
au coatele ascutite si tot timpul se baga in fatza!

iubesc zaibaru....
cactus
QUOTE (YoyoMan @ 22 Nov 2004, 12:21 PM)
Cactus e meserias/a - atata ca nici amu nu stiu daca e ea sau el rofl.gif

Io-s scotian maaaaaa drunk.gif roflmao.gif devil.gif

Ca acolo nu-sh cum sa scriu; am incercat da degeaba...
gonen
QUOTE (cactus @ 22 Nov 2004, 12:40 PM)

iubesc zaibaru....

din pacate, momentan nu am asa ceva.
insa cand voi mai ajunge prin craiova incerc sa fac rost.
vad eu de pe unde!
cactus
maaa, orice numa“ sa ma vad bat (da nu pe banii mei... ohyeah.gif )
Mihai
Va invit sa revenim ontopic. wink.gif
Carmi
Asaa on topic...
Am inceput nu demult sa-l cunosc pe Rebel.
Dada cel ce zice sarumana in Poiana. laugh.gif laugh.gif

M-a surprins ca scria poezie desi e la informatica. Pare un om interesant...si tare sunt curioasa cum il va schimba varsta.
Are o imaginatie bogata , cateodata cam prea bogata laugh.gif
In fine mie imi place de el dupa ce am trecut printr-o perioada de dubii in ceea ce-l priveste persoana lui.
bdl
Asta se cheama corupere de minori.... rofl.gif mwah1.gif
gonen
QUOTE (Carmi @ 8 Dec 2004, 06:59 PM)
M-a surprins ca scria poezie desi e la informatica.

Un informatician care nu e si poet, nu e un informatician desavarsit! spoton.gif
Carmi
Bdl-ule acu o sa zici ca ai 17 ani?? mwah1.gif daca da atunci eu sunt pupaza!! sorry.gif
Corump si eu pe cine pot rofl.gif

Bogho cred ca voi revizui conceptul meu de informaticican laugh.gif
Ca tot veni vorba de Bogho jamie.gif

Ce sa va zic de el?? Ma da gata avatarul lui cu zambetul ala de la o ureche la alta....si mai ales cravata lui laugh.gif
Ei bine mai rar un tip care isi mobileaza casa.....de obicei barbatii fac asta doar constansi de ...situatie rofl.gif

rebel
Tu n-ai putea să-l corupi nici măcar pe Becali, blondy, 'apăi pe mine .. sheeesh tongue.gif
Carmi
Si sa nu-l plesnesti rofl.gif
o dulceata ce mai
Cla
Privirea crunta i-e
ucide fetele... whistling.gif

Un rebel in dezvoltare cu un viitor mare wink.gif thumb_yello.gif
YoyoMan
Mi se pare mie sau ati picat in pacatu laudatului si admiratului colegului de banca? laugh.gif
Get real! Nu-l mai chinuiti pe rebel ca intra bietu om la banuieli si pe buna dreptate laugh.gif
Eclectic
Imi place foarte mult cum scrie Marcus, mai ales stilul abordat in descrierea partidelor sale de sah.
Tot asa, Marcus. thumb_yello.gif
Marcus
Wow, multumesc, Barrie! thumb_yello.gif Nu am notat in jurnal, dar zilele astea particip la Campionatul Judetean de Sah Braila pentru Seniori. In curand, voi, adversarii mei din turneul de sah de la Hanu Ancutei, veti avea material de studiu. smile.gif
YoyoMan
Imi place Diana-Maria rolleyes.gif mwah1.gif
Nu cred ca mai are rost sa argumentez. Sunteti de acord, nu? wink.gif
Cla
Serios ca n-are rost Yoyo, dar dupa cum am prins, a plecat de pe Han... cry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.