Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Parerea Ta Despre Forumisti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Jubi
QUOTE (Mihai @ 19 Sep 2004, 07:07 PM)
QUOTE
3. prea agresivi care-ti trantesc cate una de la primul mesaj si incerca sa te intimideze

jamie.gif




Mihai, avand in vedere ca ai scris mesajul asta imediat dupa postarea mea ar trebui sa inteleg...? Ce anume? Ca imi era adresat? Ntz ntz ntz... dry.gif brow.gif


p.s. sau nu sunt doar prea sensibila, ci si paranoica? rofl.gif hihi biggrin.gif
Mihai
QUOTE
Ce anume? Ca imi era adresat?

Nu tie. Mie. cool.gif
Catalin
QUOTE (Mihai @ 19 Sep 2004, 06:07 PM)
QUOTE
3. prea agresivi care-ti trantesc cate una de la primul mesaj si incerca sa te intimideze

jamie.gif

@Aramis: brow.gif nonono.gif hmm.gif harhar.gif

Nu era o prevedere a regulamentului care interzicea postarile consituite doar din smiley-uri? whistling.gif
Mihai
Ba da, m-am avertizat. unsure.gif wink.gif
Vornicum
QUOTE (Aramis @ 19 Sep 2004, 12:33 AM)
Am un anunt de facut si cred ca acesta este cel mai bun topic pentru asa ceva: voi lua o pauza de han, dat fiind ca am impresia ca unele persoane de aici sunt suparate pe mine, asa ca cel mai bine ar fi sa ma retrag un timp...

Draga domnisoara,
Nu stiu despre cine vorbesti si nici nu imi pasa. Insa "am fost acolo" cand ai vorbit cat se poate de urat in Poiana lu' Iocan in topicul in care si-au anuntat aia organizatia. Eu daca eram in locul lui Mihai nu numai ca te avertizam dar si iti asiguram o vacanta de vis departe de Han pentru cateva zile.
Deci sa revenim pe Pamant si sa reincepem sa postam fara resentimente, of viata mea!
Eclectic
vornicum, nu crezi ca devii un fel de lup moralist ? hh.gif
milimetru
QUOTE (Aramis @ 19 Sep 2004, 12:33 AM)
voi lua o pauza de han, dat fiind ca am impresia ca unele persoane de aici sunt suparate pe mine, asa ca cel mai bine ar fi sa ma retrag un timp...

Dacă unele persoane fac urīt n-ar trebui să-i lipseşti pe toţi ceilalţi de prezenţa ta. Afară de cazul cīnd acele persoane īnseamnă f mult pt tine.

E o părere... şi, desigur, hotărīrea finală e a ta!
denise
Quote Aramis
QUOTE
voi lua o pauza de han, dat fiind ca am impresia ca unele persoane de aici sunt suparate pe mine, asa ca cel mai bine ar fi sa ma retrag un timp...



Sunt convinsa ca e doar o neintelegere ... mwah1.gif

Dark Angel
Vornicum, nu stiu de ce dar intotdeauna cand citesc postarile tale am impresia ca ai nevoie de atentie, vrei sa fii bagat in seama. Asta nu e un lucru rau daca nu superi pe nimeni. Eu nu o cunosc bine pe Aramis, de fapt nici nu cred ca e important despre cine e vorba, ce e cert este ca nu sunt de acord cu interventiile tale "de aratat cu degetul".
Te consideram un tip haios... mad.gif
Eclectic
Parerea mea despre forumisti ?
Imi plac Nefertiti, Catalin, Linuca, Afrodita, Hampu, Cactus, Axel, si Omu' Vexx.
Nu imi plac Talusa, Minerval, Forta MTI, Arktu, LigiaB si Vornicum.

Despre restul nu mi-am format o opinie, asa ca nu ma pot exprima.
YoyoMan
Hai mai eclactic... Cum poti fi asa categoric? Pui oamenii asa in doua oale - ce naiba? mad.gif
Eclectic
Pai mi-am spus parerea despre forumisti si am considerat ca a spune ca nu imi place o persoana nu e o jignire. Nu am fost agresiv si, asa cum exista oameni care ne plac, cred ca ar trebui sa nu ne fie rusine sa admitem ca nu ne plac altii.
Mrs. Rogers
QUOTE
Parerea mea despre forumisti ?
Imi plac Nefertiti, Catalin, Linuca, Afrodita, Hampu, Cactus, Axel, si Omu' Vexx.
Nu imi plac Talusa, Minerval, Forta MTI, Arktu, LigiaB si Vornicum.


Esti tare eclectic. Imi plac oamenii care au curajul sa spuna ce altii doar si-ar dori . Nu ma refer la alegerile tale ci la faptul ca ai fost direct.Am sa-mi fac si eu o lista ( deocamdata e cam scurta ) si am s-o postez.
clapping.gif
Eclectic
Nu consider ca sunt "tare" pentru ca am spus ce am spus. Nu am facut decat sa raspund la un topic. Dar, daca tu asta crezi, sper sa ma pui pe partea buna a listei tale. wink.gif
Vornicum
Si asa m-am hotarat eu sa nu particip la intalnirile forumistilor.
Exista riscul sa primesc una in scafarlie si eu sa ripostez ca si Iliescu, mai draga, "De ce dai , mai animalule?!?"

Si ca sa ma exemplific, IMI PLACE DE MIHAI

_______________
Don't hate me cause i'm beautiful!
'Tzar ai dreaqu, care este, ca-mi sunteti simpatici!
Vornicum
QUOTE (flower @ 20 Sep 2004, 11:30 AM)
Vornicum, nu stiu de ce dar intotdeauna cand citesc postarile tale am impresia ca ai nevoie de atentie, vrei sa fii bagat in seama. Asta nu e un lucru rau daca nu superi pe nimeni.

Si crezi ca ma intereseaza ce crezi tu? Si tu ma enervezi cand faci pe profesoara de limba romana si ii corectezi pe toti. Pana acum nu ti-am spus fiindca mi-erai indiferenta, acum ca nu imi placi, iti spun. Si ori de cate ori o sa te vad, o sa iti repet ca nu imi placi. NU IMI PLACI. mad.gif mad.gif
Eclectic
QUOTE
Si asa m-am hotarat eu sa nu particip la intalnirile forumistilor.
Exista riscul sa primesc una in scafarlie


Vornicum, iti garantez ca lumea nu vine la intalniri pentru a se bate. De fapt, se bate ceva, si anume recordul la baut-viteza. sorry.gif

Dar, de dat, nu da nimeni decat... ghicesti ? De baut ! rolleyes.gif
cactus
QUOTE (eclectic @ 22 Sep 2004, 09:13 AM)
[
Dar, de dat, nu da nimeni decat... ghicesti ? De baut ! rolleyes.gif

unde-ai gasit asta "Iar eu eram oceanul/ Dorind un colt de mare" ca-i faina...
Vornicum
@ eretic ( ca nush' cum sa-ti mai zic ) Mai nene, tocmai ai declarat ca nu-ti plac ( holbeaza putin ochii mai sus sa vezi ce ai spus ca poate ai uitat )
Habar nu am care-i treaba cu matale, nici nu stiu daca sa te urasc sau nu. Dar tu, mai draga ,ti-ai format deja parerea despre mine. 'tzelegi, sau sa ma repet?
Daca crezi tu ca mai vrea cineva sa bea cu tine, dupa ce ai zis ca nu-l placi, atunci ori esti inconstient ori incostient. Sa ma repet?
Ia-te tu frumusel de manutza cu flower si beti voi pana va vine acru. Parerea mea.
Eclectic
sorry.gif E o adaptare a finalului unei poezii care imi apartine. Poate o voi posta candva... Finalul era

"Am mai ramas o urma din ce-am putut sa fiu,
Nu mai aveam rabdare,
Caci tu erai oceanul,
Dorind un colt de mare."
Vornicum
Nashpa poezie. Cred ca o sa te urasc si nici n-o sa te plac fiindca scri poezii aiurea.
'Tzelegi sau sa ma repet?
Eclectic
Vornicum, poate vei incerca sa nu incurci planurile. Am spus ca nu imi place activitatea ta de forumist. Ar fi stupid sa spun ca nu imi placi ca om, de vreme ce nu te-am intalnit. Dar, ma rog... Ai dreptul sa crezi ce vrei.


QUOTE
Ia-te tu frumusel de manutza cu flower si beti voi pana va vine acru.


Ce zici, flower, ne luam de manuta si bem ceva ? Ca acru n-o sa ne vina... jamie.gif

Iar cand comentezi poezii, indiferent daca iti plac sau nu, incearca sa scrii corect. Nu
QUOTE
scri poezii aiurea

Dar un "i" in plus rezolva totul. E simplu, nu ? Iar faptul ca tu consideri ca poeziile mele sunt aiurea e un compliment pentru mine. harhar.gif
cactus
QUOTE (eclectic @ 22 Sep 2004, 09:24 AM)
sorry.gif E o adaptare a finalului unei poezii care imi apartine. Poate o voi posta candva... Finalul era

"Am mai ramas o urma din ce-am putut sa fiu,
Nu mai aveam rabdare,
Caci tu erai oceanul,
Dorind un colt de mare."

spoton.gif faiiiiiiina, ma clapping.gif
Eclectic
Multam fain, cactus. E deja al doilea compliment la adresa versurilor astora. rolleyes.gif
cactus
QUOTE (eclectic @ 22 Sep 2004, 09:33 AM)
Multam fain, cactus. E deja al doilea compliment la adresa versurilor astora. rolleyes.gif

Io speram sa fiu primu... rofl.gif rofl.gif
Eclectic
Imi pare rau, dar ti-a luat-o Vornicum inainte. sad.gif
Vornicum
"Am mai ramas o urma din ce-am putut sa fiu,
Nu mai aveam rabdare,
Caci tu erai oceanul,
Dorind un colt de mare."

Daca tu crezi ca asta e poezie , atunci eu sunt romancier, si nu sunt. Deci , clar?

"Am mai ramas o urma din ce-am putut sa fiu " Nu are sens. Cum sa ramai ceva din ce nu ai fost niciodata?

"Nu mai aveam rabdare,
Caci tu erai oceanul,
Dorind un colt de mare" Deci tu, ca si poet ( rofl.gif ) nu aveai rabdare fiindca ea ( oceanul) isi dorea liniste sau ce. Daca ea isi doreste liniste atunci ce cauti tu sa o deranjezi. Te rog nu o stresa, mai ereticule.
Eclectic
Vornicum, cred ca deja am fi prea off-topic daca am continua discutia asta aici. Daca esti chiar interesat, anunta-ma cand vei deschide un topic pe tema acestor versuri si voi incerca sa am destula rabdare pentru a te face sa intelegi. Daca nu esti interesat, inseamna ca discutia asta oricum nu isi are rostul.
Vornicum
Daca te crezi poet, eu iti zic ca nu esti. Desigur, e o parere personala. Probabil ca atunci cand ai scris chestia aia erai foarte obosit sau stresat.
Si nu o sa deschid un topic pentru a comenta o poezie absurda.
Si m-am hotarat sa nu te plac spoton.gif
Mihai
QUOTE
Daca te crezi poet, eu iti zic ca nu esti.

Daca te crezi on-topic, eu iti zic ca nu esti. devil.gif Nici altii dealtfel, motiv pentru care va invit sa revenim on-topic.
Multumesc pentru intelgere. wink.gif
Vornicum
spoton.gif , care este.

pese : am zis mai sus ca imi placi tongue.gif ,dar pe aiai n-ai vazut-o, nu fusei deloc offtopic acolo, of viata mea trecatoare.

Si-mi mai plac Scarlett, Yoyoman, mogaldeatza, Skysurfer, LiquidSky...
Aaaa... nu-mi place Catalin, mai nou nefertiti, eretic, pardon eclectic si flower
Poate-mi plac sau nu imi plac si altii dar acum nu-mi amintesc.
Marcus
QUOTE (eclectic @ 22 Sep 2004, 09:24 AM)
sorry.gif E o adaptare a finalului unei poezii care imi apartine. Poate o voi posta candva... Finalul era

"Am mai ramas o urma din ce-am putut sa fiu,
Nu mai aveam rabdare,
Caci tu erai oceanul,
Dorind un colt de mare."

Abia astept sa vad toata poezia. Tu nu ai un jurnal? smile.gif
Dark Angel
Parerea mea despre forumisti? Cam greu de spus...nu ne-am intalnit inca...imi place cum scriu pe-aici: Mihai, Catalin, Colectionara, Nefertiti, LigiaB, ioana1, triregnum, milimetru(fost xcross), tear(cea care mi-a recomandat hanul).Imi pare rau ca nu-i pot enumera pe toti. A, imi place si Amenothep,Turcoaz, cameron,skysurfer, Hampu the great(cred ca-i cea mai haioasa prezenta pe-aici).

Animozitati nu am fata de nici un forumist, nu m-a suparat nimeni...nici cei pe care i-am enervat la un moment dat.
...imi placea si vornicum sad.gif ...dar mi-a trecut...ca daca el nu ma place, dragoste cu sila nu se poate.

Apropos, Vornicum, de ce ai reactionat asa de violent? Eu nu ti-am adresat nici un fel de invective, tu obisnuiesti, in schimb sa vorbesti urat imediat ce te enervezi...ai putintica rabdare, stimabile!

Eclectic, esti foarte dragut sa ma inviti la o bauta, problema e ca nu beau...decat cafea. mwah1.gif
Vornicum
QUOTE (Mihai @ 22 Sep 2004, 12:30 PM)
QUOTE
Daca te crezi poet, eu iti zic ca nu esti.

Daca te crezi on-topic, eu iti zic ca nu esti. devil.gif Nici altii dealtfel, motiv pentru care va invit sa revenim on-topic.
Multumesc pentru intelgere. wink.gif

daca mai zic ceva aici , ma baneaza Motanu', asa ca iti trimit un Pm spoton.gif
'Tzar pm-u si forumu'...
Eclectic
Pentru Marcus si ceilalti oameni interesati, poezia se afla in jurnalul meu, la
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...pic=4188&st=45&
Vornicum
QUOTE (flower)
Apropos, Vornicum, de ce ai reactionat asa de violent? Eu nu ti-am adresat nici un fel de invective, tu obisnuiesti, in schimb sa vorbesti urat imediat ce te enervezi...ai putintica rabdare, stimabile!

urat nu inseamna jegos ci mai acid decat esti tu obisnuita. Insa limitele nu sunt depasite. Asa sunt eu mai acid din fire insa nu sunt prostovan. Intelegi matale? Eu "vorbesc" ca sa ma inteleaga toti insa nu am pretentia sa ma placa nimeni. Uneori nu vreau sa ma placa nimeni. Nu iti cer sa ma intelegi , cu atat mai mult sa ma placi.
Daca vorbeam urat, Mihai ma interzicea asa cum a facut cu cativa de pe aici.
Multumesc daca ma intelegi, daca nu ma intelegi, asta e! huh.gif
Dark Angel
Asa o fi, dumneata trebuie ca stii mai bine. smile.gif
Mrs. Rogers
QUOTE
Imi plac Nefertiti, Catalin, Linuca, Afrodita, Hampu, Cactus, Axel, si Omu' Vexx.
Nu imi plac Talusa, Minerval, Forta MTI, Arktu, LigiaB si Vornicum


Eclectic, de ce nu iti place de Vornicum?
De altfel cred ca ar fi bine sa scrie fiecare cateva cuvinte explicative sa intelegem si noi de ce le place sau nu un forumsist.

Apropo, mie nu-mi place _Mi . Bleah, nici numele nu-mi place sa-l scriu. E foarte agresiv. smile.gif
Eclectic
Tocmai pentru a evita jigniri precum cele de mai sus cred ca e mai bine sa ne abtinem de la caracterizari.
Mrs. Rogers
Ma enervezi eclectic 43.gif
Eclectic
Dupa cum bine spunea cineva, nu suntem la un concurs de popularitate. Altceva ? harhar.gif
Minerval
Va multumesc domnule eclectic pentru parafrazarea mea. Ma bucur ca pot fi de ajutor. wink.gif
Servus!
Carmi
Imi place de Floricica, Ionutz si Visarion

nu imi place de Minciunica, Murdarel, Prostel si Burbulina

tongue.gif
motivele sunt subintelese
YoyoMan
5.gif

Io tot nu-s de acord cu felul asta de a imparti lumea in doua: "aia care imi plac si aia care nu-mi plac". Sunt 1000 de feluri in care poti spune asta si nu trebuie sa ii dai omului in cap si sa-i spui ca "Nu-mi place de tine!" Orice ati zice voi - dupa ce i-ai spus asta cuiva relatia cu acea persoana nu va mai fi ca inainte. Si de aceea eclectic cu cei pe care i-ai pus la categoria "nu-mi place" (fara a da nici un argument pentru de ce nu iti place o anumita persoana....) nu vei mai putea fi in relatii ok. Sper ca ti-ai dat seama de asta nu?


PS: parca vad ca o sa postezi "Nu-mi place YoyoMan" tongue.gif
Mihai
QUOTE (eclectic @ 24 Sep 2004, 06:04 AM)
Tocmai pentru a evita jigniri precum cele de mai sus cred ca e mai bine sa ne abtinem de la caracterizari.

De acord, motiv pentru care va rog sa nu folositi acest topic pentru atacuri indirecte la persoana. Recomandabil sa discutati doar despre forumistii pe care ii apreciati, multumesc pentru intelgere. smile.gif
secunda
eu cred ca ar fi interesant sa ne spunem parerea despre ceilalti insa in mod motivat.
ok, nu imi place de cutare pentru ca asa si pe dincolo. ei, si atunci, poate ca dupa o vreme se va reusi sa se remedieze conflictul si persoana in cauza sa devina una placuta.
insa daca nu stii cui ii stai in gat, de unde sa stii ce sa faci?

in plus, daca nu stii cum te percepe lumea, traiesti intr-o falsa realitate.
e constructiv sa primesti cate un feed-back, repet, motivat, de la ceilalti, privind comportamentul tau.
doar nu suntem copii sa credem ca nu gresim. dar, in schimb, suntem oameni ce avem puterea de a comunica, de a crea si de a schimba.
de aceea, un raspuns motivat e folositor.

pe de alta parte, nu poti sa numesti pe toata lumea de aici, sunt mii de membrii, asa incat, cei care sunt numiti, fie in mod pozitiv, fie in mod negativ, ar trebui sa se simta flatati, pentru simplu fapt ca nu au ramas in anonimat pentru aceea persoana.

nu stiu daca m-ati inteles exact, nu as vrea sa creeez confuzii insa cred ca avem o sansa in plus sa devenim prieteni daca punem cartile pe fata.

in fine...
Olaf
Depinde foarte mult si cum pui cartile pe fata. Daca persoana in cauza se simte jignita, nu cred ca asta contribuie la imbunatatirea atmosferei.
secunda
ei uite vezi de ce au aparut avocatii pe lume rofl.gif
denise
Nu, secunda, trebuie sa tii cont si de sentimentele celor nominalizati, poate ca nu-si doresc o astfel de atentie... Olaf are dreptate. Nici la serviciu nu cred ca te apuci sa le spui fiecaruia in fata daca iti place sau nu (daca da, risti mult laugh.gif ). Isi dau ei seama si singuri, n-ai grija.
Ideea e alta- nu-mi place o persoana, asta e, dar sunt alti zece forumisti care o considera extraordinara.... Asa ca.. e cu doua taisuri. Daca nu-mi place...prefer sa o ignor. Plus ca s-ar putea sa ma insel, mi s-a intamplat sa nu-mi placa cineva, chiar am avut mici conflicte, dar ulterior am descoperit ca persoana e chiar ok si ne-am inteles foarte bine. De ce sa taiem toate puntile din start?
A, mici atentionari, nu strica...daca chiar e nevoie. Dar "nu-mi placi!" e prea radical. Mai bine: "m-a deranjat cutare lucru pe care l-ai spus" - te referi la un anumit post, nu la persoana in sine...
dead-cat
cind nu-ti place o anumita persoana din diverse motive, dar crezi ca ea (persoana) trebuie sa stie neaparat lucrul asta, poti sa-i trimiti un PM pe aceasta tema. daca-i pasa, va reactiona - daca nu, nu. blink.gif

daca ne cultivam antipatiile in public sigur iese cu scandal, ca un anumit nivel de amor propriu si orgoliu are fiecare. unsure.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.