Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Iojica
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
factura
QUOTE(Erwin @ 19 Jan 2012, 12:27 AM) *
Ce bine că nu mai trebuie să stai la coadă pentru toate!
Spor! spoton.gif

Eu mereu am fost pro. Chit ca-i vorba de certificat digital, declaratie electronica, internet banking etc. In ciuda tuturor ironiilor si a tutoror carcotasilor. ohyeah.gif Varsatorii sunt futuristi. tongue.gif

Mersi. Sa curga sporul incat sa dea cu inundatie pe slepurile care bantuie canalul Dunare-Mare- Neagra.
factura


LaM.

d.A.
factura
Nina Cassian - Vitraliu, nascuta 1901.

Am venit aici sa stau cu tine
in cristalul iernii- ca-n vitralii
vechi perechi de regi langa regine

Numarat-am arborii, egalii,
pan’la casa ta…Era zapada
falnica, vrajita, ca-n balada.

Si-am batut in poarta. Lemnul – rece.
Peste tot, Absenta, ca o noua
si totala iarna. Mandrul rege-
nicaieri… Cu mainile-amandoua,
am luat zapada si-am baut
locul alb pe unde n-ai trecut
factura
Aha! Azi fac chestii. Daca nu m-as vaita atata as fi misto, sunt sigura.
Recapitulam. CCS-urile astea nu-s de mine.
Niste muzic.
Ness. Of.
Creierul viseaza saracu' orice acum. Oriunde e mai bine decat aici unde-l bagai eu. Tre sa-i fac corectie.
As vrea sa mananc cate o pastila cu energie pe zi si sa nu mai fiu somnoroasa.
Focus. Pocus.




hei




si sa nu ma mai stramb, stiu smile.gif
factura
Fu ziua mea. Ce mi se intampla:
1. incercai sa vorbesc cu cineva care chiar inseamna (ma duru fara sa-mi dau seama si fara sa-si dea. suspect, nu? in lipsa constiintei (sau constientei) exista durere? (cu alte cuvinte babesti ..."daca nu simti, e?" ...(pai simt)
2. incercai sa ma imbat. ma straduii tare. bere si sampanie. combinatie proasta, stiu. (mie imi spui?)
3. asculai o vioara
4. vorbii cu oamenii la telefon (imi vine sa-l bag la cos). unii tenis.
5. incercai sa comand pizza. tre' sa precizez ca eu mananc pizza si saworma de maxim 2-3 ori pe an fiecare, cel mult mahmura fiind pe la nu-stiu-cat-noaptea (chestie care se intampla atat de rar-rar...of, ale tineretii miresme)...faza e ca apelai 2-7 numere, intr-un final coborai (ca doar nu era sa astept 1h si 20 min) ...si ajunsai casa (dupa ninsoare si vant si bla) si comandai iara rofl.gif Asa ca acum astept pizza. Sincer, mi-a trecut toata foamea si toata pofta. Niste zacusca zapacita prin frigider se pare ca fu potrivita.
6. N-am treaba cu florile stiu.
7. Imi fu sila de toata povestea cu jobu' si hai sa ne facem cadouri ca noi ne iubim...drept urmare nu facui nicio "cinste" la job. Aproximai mercantil. Eram asa, io cu mine. " Ba, ce dracu, care e ideea?" " "Ba, tu de social/societate/comunitate/ ai auzit? " "Ete, asta e argument?" "d'AIA nu mai pot eu ca asa se face. Nu imi pasa ( nu respect)... (fie vorba intre noi, ce naiba mai caut acolo?) parerea niciunuia dintre colegi ("da, alo, pe ce lume traiesti?" "asta, a mea...cand colegii mei o sa vina la serviciu fara sa astepte ora 18 -pur-si-simplu si cand or sa aiba bunavointa de a avea "senzatia" ca nu-s la stat, ci la privat (iara fie vorba intre noi, patronul meu la faza asta e prost total{echilibru se realizeaza prin efortul suplimentar al altora) si cand o sa aiba o constiinta profesionala...mai vorbim (pana atunci, pas)..asadar si prin urmare ma facui ca ploua. Si ce misto fu! Bag seama ca Mentalistu' asta imi face bine.
6. Fumai in prostie. (Da, ma las_)
7. Doua persoane "vechi" ma iubira la telefon. Dragostea e eterna.
8. Tu nu ma sunasi, normal. CrE'ca nici nu-mi stii numaru'. Delete.
9. Pentru ca ma urasc mult fara -sa-mi-dau-seama, imi ridic stachete prea ...albastre. Si dupa aia si mai si. Masochism iresponsabil.
10. Vioara.
11. Astept pizza, inca nu. E 3:00.
12. Sunt naked cu haine doar ca nu vreau sa-mi simt pielea. Prea tandru. Dragostea de mine gen vizibil ma ia cu greata. Sunt cam sclifosita. Dar....asta e treaba mea. Cine imi spune asa, greseste. N-are argumente "identice".
13. As fi in stare sa iubesc.
14.In seara asta a vorbit despre dictatura si granita asa de fina intre bine si antonim. "Drumul spre iad este pavat cu...". Cele 3 conditii de a deveni dictator (dpv meu de vedere) : a) inteligenta; b) sa-ti doresti binele oamenilor ; c)sa ai mijloace
15. Am fugit. Pa.
16. Erau mai multe, dar iti dai seama ca scriu si eu ce apuc. La cat vorbesc eu...
Erwin
17. Fast, but not furious! rofl.gif
18. La mulţi ani!
spoton.gif
factura
19. Multumesc.

***




factura
Am facut o criza.
Sau sunt intr-o criza.

Poate ma trezesc (macar putin, atat cat trebuie sa fie ca sa dau bine in societate) daca vad negru pe alb. Imi dau seama ca fac aceleasi greseli. Ce aiurea, nu? Sa nu poti trage linie si sa o iei de capat. Pentru ca nu exista capat. Toate punctele de inceput sunt viciate.
Orice mi-as spune ma duce la bla. Minciuni.
Sunt irecuperabila.


Pentru mine.

Criza, bine, greseala, capat, minciuna, lene, punct. DD (dictionar de date pentru viata)
Imi e si ... sa.
factura
Si doar mi-am zis sa nu mai scriu cand sunt bauta ... rofl.gif
Am terminat sesiunea. Abia asteptam. Pentru ca:
1. Trebuie sa ma apuc de invatat. Sunt destul de stupida, stresul ma face sa nu mai procesez la capacitate normala. Nu ca aia normala ar fi cine-stie-ce, ma franjurez cu ideea ca pot la un nivel acceptabil. Imi doresc sa fiu mai desteapta doar in situatii de criza (normal biggrin.gif) cand constientizez ca daca as gandi altfel as diminua timpu' .
Surogatele lu' 1:
a) 2 h pe zi mate, 2h informatica. Obsesia vietii mele? Ce, exista viata in afara matematicii? De ce fugi nu scapi.
b) Daca gandesti ca si cum fiecare informatie iti poate fi de ajutor (exista un palat al memoriei, Mentalistul e bun) poti asimila intr-un mod ....sustinut. rofl.gif
c) Stau in prima banca mereu, copiatul e de pe alta lume, deci, la dracu , trebuie sa ma apuc de treaba mai bine. Adica de ...invatat. Chestiile astea nu-s filosofii, 48 de h nu-s suficiente.
2. Ma mut. Sau schimb fundamental locul lucrurilor din jur. Tre sa repar prizele.
3. Imi schimb serviciul. Sau imi fac firma. Depun acelasi efort, macar sa o fac pentru mine. Isterica si obsedata si loiala (mie, da! asta incercare) sunt. Deci e suficient.
4. Nu mai promit nimic. Imi propun doar chestii imediate si realizabile. In fond, astea esentiale sunt bine trasate. Deci, nu-i cazul de valva. Daca e, e.
5. Raport intim la sfarsitul zilei.
6. Muntele tre sa fie de cel putin 3-4 ori pe an, cate o saptamana.
7. Relaxarea, draga mea, inseamna sa ai 60 de ani si singura ta grija e daca ai dat de macare pisicii. Sau soarecelui. Sau bla-bla. Dozare potrivita intre stres si ....viata. Da, ma, traiesti! Bucura-te ca simti.

Veneam in metrou. Oamenii se izbesc de tine daca nu-i ocolesti. Absurd. Toti preocupati. Tristi. Sunt la fel ca ei, ma intrebam...Citeam Gellu Naum si nu ma simteam speciala. Doar protejata. De poezie. Am poezia. Gellu si Nichita.

Sunt fragila. Mor. Toti murim. Ce misto! Asta e!
Iubesc.


factura
Habemus Papam, Nanni Moretti
Printesa Mononoke, Hayao Miyazaki
.

Wristcutters A Love Story, Goran Dukic
Tales from Earthsea, Goro Miyazaki

.

Lady Vengeance, Chan-wook Park
Spirited Away, Hayao Miyazaki

.

Sympathy For Mr. Vengeance, Chan-wook Park
Grave of the Fireflies, Isao Takahata
exergy33
QUOTE(factura @ 9 Feb 2012, 09:26 PM) *
Ce aiurea, nu? Sa nu poti trage linie si sa o iei de capat. Pentru ca nu exista capat. Toate punctele de inceput sunt viciate.

Foarte bine spus. Laconic si la rece.
rolleyes.gif ... vorba multa saracia omului.
factura
Hei, buna ziua! Vrei niste biscuiti, mici zaruri si un ceai de zmeura?
factura
Cum ar putea iojica rata o asa insemnare?
Mi-am dat demisia azi. 29.02.2012
Dupa aproape 7 ani jumate...

Sublim sentimentul.
Cuvintele sunt putine, tacerile sunt frumoase. M-a bucurat mult ca am facut-o calm, rational, ca un om matur. Fara impusuri de moment, fara isterii. (un om frumos mi-a spus simplu ceva si eu am inteles tot)

Viata mea e altfel.

Spiridusul si-a facut un prieten. Si eu inmultit cu toate lumile posibile.

O melodie care m-a obsedat multa vreme.
Azi am fost frumoasa. M-am vazut. M-am pipait. Eram acolo.


factura
M-am lasat de fumat. Din februarie vreo douazeci si ceva.
Exista o perioada Radiohead. Care revine, da.
Miercuri, joi, vineri am baut cafeaua cu picaturi de Chivas.
Exercitii de imaginat frica. Daca iti e, mori. Prea devreme, in tine.
Mi-am sters contul de facebook. Nu ma sinucid, nu.
Ma asez langa film, simt. Mai am putin si intru in diapozitiv. Am ceva de spus. Inca nu stiu forma.
Unii se dezbraca de haine pentru a se putea privi in interior. Uita antecamera. Halatul.
Si arta, ce e, mai, daca spui ca mescalina face toata treaba? Sau arta tine doar de cel ce priveste.
Ah, e superb sa traiesti! Aceasta nebunie coplesitoare numita viata.

Star Wars: (din memorie): " Frica provoaca mania. Mania duce la ura. Ura duce la suferinta" . The Dark Side of the Moon
aici imi place mult sa stau azi.
factura
Prima calatorie.

Imi afund in pahar. Simt marginea. Intorc capul in ralanti stanga dreapta. Ca si cum ai vrea sa seduci. Atingi cu limba vinul rosu buzele. Vocea. Tu cu cine vorbesti? Afara.

Iesi.
incet iesi. Iesi incet!

eram in baru' ala mi-am dat seama de o dimineata mult mai mica
exista o imagine a cuvantului in mine cateodata nu o pot repeta
strada era acolo te-am strigat pe alt nume altcineva m-a confundat cu mine imi tot povestea despre
in toate
exista parti atomice lumea uita ce nu se vede uita nonstop apoi minte

da, dar ea nu recunoste mi-a zis azi si e mai grav
eram langa fereastra masina am vrut sa ma apar primul impuls am facut apoi un calcul simplu 14*1564778/ 5478 * 15 soareci > 7 primaveri + 13fkgjfg - eu/24 = "nu merita"

imaginea pe care o poti provoca.
sine
exista locuri in mine pe care nu le stiu fetita zise : sa nu mor straina te rog stiu poarta!

iubim oamenii care ne apropie de noi. egoismul suprem.
factura
ceva
Frisky
QUOTE(factura @ 10 Mar 2012, 12:43 PM) *


wub.gif
exergy33
QUOTE(factura @ 23 Feb 2012, 11:20 PM) *
Hei, buna ziua! Vrei niste biscuiti, mici zaruri si un ceai de zmeura?

Multumesc.
Chiar daca cu intarziere, eu iti ofer un foc pe gheaţă smile.gif ...

B-Instrumental 4.mp3
Bijan Mortazavi - Valuri (Amvaj)
albumul Foc pe gheaţă ( Atash rou Yakh
)
factura
@Frisky
Salut! smile.gif

@exergy33
Ce faina e piesa! O ascult aproape obsesiv. Multumesc si eu. Mie imi face pofta de topaiala, de primavara, de verde crud. smile.gif

Doi zambareti si-o maimutica. Ma bucur.
factura
M-am intors la muzica asta
Imi zice.

suspin dor amar primavara scarba miky bucurie concediu vama 1001 de filme de vazut intr-o viata fereastra plop ciocolata tablou luna orlesti de exemplu, cineva spune o prostie, tu repeti dor dor dor balanta minus

manjit soare cu stea

[... Īntotdeauna gāndesc că dragostea este tot ceea ce mii de amintiri şi catifea inimile, atunci veţi primi soţia cu un pistol de explozie şi are un alt cer trece de culoare de timp şi Omul te va face nici o soarta Si cu lumina ta deschizānd calea Dam meu gāt ca o otravă blowgun de viţă de vie şi astăzi cerul se desparte īn două fraze pentru discursuri sau ca īn cazul īn care totul se schimbă īn interiorul, īn afara schimbare Ori de cāte ori m-am trezit cu ochii la fel de pufos, plin de noroi Mi-am pierdut aproape Expresii mi mintea la, sau discursuri şi totul se schimbă Dacă īn interiorul, schimbările īn afara Atāta timp cāt nu mai merg Īn ceea ce cerbatan ... ]

factura
Consider ca evolutia este sustinuta de "eu pentru mine". Gandirea inseamna , mai ales, binele tau. Orice ar insemna asta.



eram asa in birou cadea lumina uneori e vant aici tu stii asta schimb rar gunoiul din cos cu altul mi-am inchis usa tare niste var si-a parasit fratii albi
mi-am zis: esti nervoasa! da, ce sa-ti spun, altceva?
am evoluat, da. ma gandesc mai mult la mine, la nervii mei. imi cantaresc reactiile. ajung des la concluzia : cantitatea de energie risipita
pentru
nu echivaleaza cu o cantitate de satisfactie egala cu cea dobandita in urma dovedirii...

poti arata cu forta? nu. cine esti tu sa stii care e binele lor? nimeni! du-te-n banca ta! aha! si mai ai si draci! bai, e clar ceva in neregula.
lucrurile care conteaza suntsimpledana. Ti-am mai zis.

Am vazut filmul ala cu domnul Smith care merge la Washington. Parca am si plans. E clar ca sunt fraiera. Merci.
Erwin
zbuciumata rapid ia ceva de liniște plimbare pe iarba in picioarele goale...
smile.gif
factura
Bai, Erwin, noi ne cunoastem sau ce? M-ai vazut vreodata la ochi? Zbuciumat esti tu cu declaratiile alea...cum e 394, ok? tongue.gif
Erwin
da măi cu pletele-n vānt a ieșit și 394 mwah1.gif rofl.gif
factura
M-am indragostit de Hundertwasser.
factura
Uneori, totul pare inutil.
Alteori, nu.
factura
Noaptea miroase a tei.
Tinkerbell

factura
Hei,

Multumesc pentru:

1. Surpriza
2. Vizita
3. Muzica (imbucuratoare,
ma visez pe un drum catre o cabana, cu un soare adormit pe la 16
si pianul degetele
atunci cand simti ca traiesti pentru ca tocmai ai descoperit o miscare noua si o lasi pe cea veche sa stravezeasca
si nu-ti pare rau e ca si cum ai asculta-o pe simona popescu vorbim despre exuvii pe radio cultural
intr-o dimineata cu jaluzele albastre-n birou
frumos.


***





p.s. 4 si pentru ca nu stiu din ce motiv te-ai gandit la mine cand ai ascultat sau poate nu te-ai gandit la mine ci doar a fost ca si cand aveam nevoie de asta si ai simtit)
Tinkerbell
crezi tu că știu să explic cum funcționează īncurcata-mi minte și cum de am făcut conexiunea cu tine? biggrin.gif
fata asta m-a cucerit de cīnd a spus ”Guten abend” și s-a uitat īn sală așa cum s-a uitat, știam că o să-mi placă atīt de mult īncīt n-o să pot să mă dezlipesc de ea o vreme.
și cum zice ”Charlie, dont jump, stay in this world...”
factura
este vorba de sandale
incheieturi
bratari

traiam in lumea aia in care dragostea pitita
intersectie vezi tramvai 1 a cincea statie
dreapta
cine stie nu spune cine spune nu stie
e profesor de
limita cate un infinit pe zi servit rece
ca si cum ai spune intr-o seara cand vorbesti cu oamenii simti tot ai vrea sa mori sa traiesti sa faci dragoste si toate astea extreme
e ca si cum
asa cum silogismezi tu fa
{Charlie, dont jump, stay in this world}
e doar un vers

cred.

***

simt ca intr-o zi o sa cred in Dzeu. o sa ma las. oare din lasitate, oare din neputinta, oare credinta? doar rima, calm.
faza e ca astept "perioada " asta ca si cum e ultima etapa. poate am vazut babe la tara crezand si doar atunci crezand. oamenii tind catre Dzeu cand simt moartea , cand e aproape. (eu simt moartea oricum. fara a fi morbida. sper. doar non-functionala) Niste mincinosi astia. Doar frica ii face sa. Waw, ce o fi dincolo? Daca nu simti* ca nu e bine sa faci rau...esti deja compromis pt rai. Clar.
Asadar, ori Dzeu exista inainte sa ma nasc eu -> deci e un futurist
ori expresionistii mananca rahat.

n.b. Tink e o poveste din vest (zice ca si cum ar intelege, zice ca si cum ar sti intamplator ceva, e ca atunci cand eu in vreo seara din scarba de fire ma duc in club a cu toate ca detest asta si injur mereu pe fata sau nu si astea si in club a ma intalnesc cu din astia, oamenii cu etate mai mica si isteti (cateodata) si eu incep sa vobesc pt ca imi place asta pt ca uneori se raspunde la intrebari si poate raspunsul meu are nonsalanta aia de 2 lei a lui "bai, sunt la cinci ani durere lumina de tine, deci uita de muse si asa" cineva imi da un plasture eu nu accept sangerez

am vrut sa spun ca pot fi si superficiala atunci
ei, na
sa fii stapan pe ceva implica putere
dar ea cand zice zice pt ca simte
e singura cu pianul in rest societate
go

*simtu' ala rational tongue.gif al lui kant . eh, stiu si eu cateva idei. chestie de memorie

The Dude
...sa alegi sa crezi in Dumnezeu, nu e de vreun castig pentru EL.

Ar fi, in schimb, un urias castig pentru tine.

Aflarea lui Dumnezeu nu ar trebui sa fie vreo abdicare de la ceva si nici vreun act de lasitate, neputinta ori ratacire.
....Ar trebui sa fie doar un alt raspuns, intre multe altele. Unul bun.

Apropo, EL nu inseamna rai, nemurire, evanghelii, binele opus raului, biserica, biblie, dogma..
Nu inseamna popi, apocalipsa, babe, calugari, abatii, maicute, altare, cruci, sfinti ori canoane....

Nimic din toate astea...

Inseamna un alt nivel al tau..
Inseamna deschiderea unei porti spre incaperi din tine ce au fost tinute tot timpul in tainuire...

Mai inseamna si o iluminare puternica si binevenita la orice varsta.
Un sprijin, un suport si o motivatie consistenta.
O alta cale de a te impaca cu sinele tau; cel mai redutabil dintre cei care te sicaneaza si te cicalesc cat e ziua de lunga...

Inseamna, cum spunea Nicu Steinhardt o alta lume..dar si descoperirea ei.

Suna habotnic....dar e un sfat important si valoros.

Ti-l fac cadou...


*******


Avea Kant un simt al rationalului ??
Mie imi pare ca nu...Aaaaa, ca se afla in cautarea lui ....?
Pai tocmai din cauza ca ii lipsea s-a chinuit atat.

PS...imi cer scuze...nu stiu cum functioneaza jurnalele si nici nu stiu daca am voie, ori daca comentariile la gandurile intime pot fii acceptate.
aveam ceva de spus...de aia ...
Boudicca
QUOTE(The Dude @ 1 Jul 2012, 07:00 PM) *
...sa alegi sa crezi in Dumnezeu, nu e de vreun castig pentru EL.

Ar fi, in schimb, un urias castig pentru tine.

Aflarea lui Dumnezeu nu ar trebui sa fie vreo abdicare de la ceva si nici vreun act de lasitate, neputinta ori ratacire.
....Ar trebui sa fie doar un alt raspuns, intre multe altele. Unul bun.

Inseamna un alt nivel al tau..
Inseamna deschiderea unei porti spre incaperi din tine ce au fost tinute tot timpul in tainuire...

Mai inseamna si o iluminare puternica si binevenita la orice varsta.
Un sprijin, un suport si o motivatie consistenta.


Cāt de adevărat și frumos le-ai scris The Dude thumb_yello.gif.
factura
Aho, aho! Salutari amandorura.

Dzeu e sau nu e o chestie personala.
Habar n-am . Oricum, evit subiectul.


Aici e o piesa dar nici eu n-o vad.
Elena Z
D-zeu - Eu ; adica D-zeu sunt eu, sau ca sa nu sune prea aiurea pt cine nu intelege wink.gif D-zeu este in mine, adica Binele din Om, din Mine, si Michiduta este la fel, adica ala cu codite, este tot in mine, caci eu cred, deci asta e pararea mea direct si personala, ca Raiul si Iadul sunt aici pe pamant, la mine in casa, in curte sau in suflet. Fiecare dintre noi ducem ca vrem sau nu sa recunoastem, o Lupta cu El, cu Ea, cu noi insusi, adica ne luptam intre Bine si Rau, toate decizile pe care tre' sa le luam in viata, in fond sunt decizi intre Bine si Rau wink.gif Asa ca eu cred, adica nu cred wink.gif sunt ferm convinsa biggrin.gif ca D-zeu sunt Eu, adica sunt creatra lui, egal ca se numeste Gott, Zeu, Allah, Buda, sau Dumnezeu wink.gif


mwah1.gif (sorry pt bagarea de seama, sper sa nu fie cu suparare smile.gif)
factura
Salut, flowers.gif !

***


factura



o iubesc te pipa asta ...cum sa zic....bausch.


****+++**
si ww are .


***


















































smile.gif
factura
cuvinte in oala
pot incapea
atatea





factura


Tipa asta e extraordinara. Spectacolul idem.
Nemtii au si ei prostii lor.
Sa razi la o "vulgaritate" expusa pe tava ...trebuie sa ai ceva lipsa de la gradinita, de acolo unde se presupune sa te poti milogi pentru atentie ca sa poti capata nota de buna chiar daca biscuitii iti sunt mancati
si asa mai departe
eterna depravare in preajma grupei mici.
factura
faceam chei pentru a incuia
descuia



factura
azi
alexandra
nunta biserica rochie levantica midvichi magda mara campari scari mansarda cesaria red seara
imi doream sa nu uit vorbeam cu antonioni in trepte acolo in dungile alea
multe carti
poezie
sexul e doar momentan
o

uneori florile.
aveam tocuri dansam

ciocarlia
factura
ma schimb

imi dau
fac
chestii








sutien
si asa mai departe nu port.
factura



Extreme ways are back again
Extreme places I didn't know
I broke everything new again
Everything that I'd owned
I threw it out the windows, came along
Extreme ways I know move apart
The colours of my sea
Perfect colour sea

Extreme ways that help me
That help me out at night
Extreme places I had gone
But never seen any light
Dirty basements, dirty noise
Dirty places coming through
Extreme worlds alone
Did you ever like it planned

I would stand in line for this
There's always room in life for this

Oh baby, oh baby
Then it fell apart, fell apart
Oh baby, oh baby
Then it fell apart, it fell apart
Oh baby, oh baby
Then it fell apart, it fell apart
Oh baby, oh baby
Like it always does, always does

Extreme songs that told me
They helped me down every night
I didn't have much to say
I didn't get above the light
I closed my eyes and closed myself
And closed my world and never opened
Up to anything
That could get me along

I had to close down everything
I had to close down my mind
Too many things to cover me
Too much can make me blind
I、ve seen so much in so many places
So many heartaches, so many faces
So many dirty things
You couldn't even believe

I would stand in line for this
It's always good in life for this

Oh baby, oh baby
Then it fell apart, fell apart
Oh baby, oh baby
Then it fell apart, it fell apart
Oh baby, oh baby
Then it fell apart, it fell apart
Oh baby, oh baby
Like it always does, always does
factura



linia U. e ca sa si cum ai spune LUDI.
uneori lipsa repetitiei duce la grama.
an cu an linistit nu fac o clipa tacere.

***
cre' ca incep sa-mi revin. se baga un soi de constanta.
Imparatul Zeu al Dunei.
stii foarte bine visul
dans, fetele, dans rofl.gif

mai am. DA.

si nici atat
picioarele mele depasesc cadrul tau
legal
se fac imense intinse nemarginite intind
si degetul mare mic mijlociu misca isi cauta miscarea in mine interior exterior parca ar fi o lectie intr-un bloc
respir
o sa scriu povesti maine la naiba o sa scriu #
pentru copii

dartitings

***

a iti inchipui o realitate dorita extrem e ca si cum ai picura lesie in spatiul tau fiert
cuvintele guverneaza
azi.
factura



Taie copacii smulge-le frunzele una cate una apoi . atunci cand sunt cazuti simt mai incet
Da mai asa te rog Drujba
pentru penseta exista o maduva
Si-atatea omizi atatea f. atat o
Doi in aer asa de multi suntem sireturile


daca tu faci liniste o sa tac si eu.
factura
o cescuta cu zahar
o cana cu bicicleta
un soarece
un pitic
o lingurita cu coada lunga

solduri.



strachini in protectia muncii.
cineva a reparat unul dintre xeroxuri si m-am gandit la tine. e o sala mare, intinsa. ferestre. alb neinceput.

TMUCB
-toate muierile uracioase care barfesc
-tehnica manipularii utilajelor. ce bazaie?
-tu modifici uniform cursul binelui
-tacerea mainilor unghi creator barometru
-tare minunat uita creierul boala




mi se intampla ceva fantastic-curbat ma duc cu placere la serviciu vai ce minunat
Erwin
Bravo! Ia-ți cāt mai mult poți din plăcerea asta, că vin zile grele cu tva la īncasare! biggrin.gif
factura
Nu se stie inca, m-am bagat la MC, CA>500 000 euro, inca nu sunt hotarati.
factura
iepure alb palarie inchid ochii
.
mainile tale

toate incheieturile mele ca-ntr-o vineri in care robinson a ramas fara insula

factura
Vers- - Gabriel Tudorie

Au inceput a frig sa tremure la mese
betivii verei ce-a trecut
si-ntr-un curand-oricare vreo poveste
ne-o spune ca nici-ceia nu mai sunt

Iar ploaia se va sparge-n pietre,
va sta sa crape-n toamn-orice cuvant,
si-mprejurari de-a pururea concrete
ne-or intrista din cand in cand

Vor blestema aceia ce blesteama
si vor iubi din nou aceia ce iubesc,
instrainati in vreo fictiva drama
vom imbraca mai bine-acest pamant trupesc

Si-or trece norii precum turme,
migratii marginite-n infinit,
lasand in panza vremii urme
ce n-or mai fi vreodata de gasit

Iar toamna s-o-mbraca in iarna,
va ninge cum nicicand n-a nins
si-n albu-n care totul se destrama,
o zi, macar, vom crede c-am invins.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.