Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pd Urmatorul Psd?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
March
QUOTE(Uncle Sam @ 3 Oct 2007, 07:02 PM) *
Si de unde stii ca spune asa prostii daca schimbi canalul? (Antena 3 e aia a lui Felix?)

Pai stiu pentru ca Bocul asta spune intodeauna.

Si LoialitateaTV e cumva a lui Vantu , cel cu dosarul pierdut prin sertarele DNA-ului basescian ? E una acolo care prezinta stirile si care ori de cate ori pronunta numele ex-Suspendatului are o fata de parca ar avea un oaresce orgasm tongue.gif
Uncle Sam
Mie mi se pare ca PSD pierde odata cu caderea motiunii.
Intentia lui Geoana nu cred ca a fost sa ajunga la guvernare ci, din contra, sa ii lase pe pedisti/penelisti/peledisti, etc sa se spele pe cap cu guvernarea care va aduce mari nemultumiri populare in continuare iar ei, pesedistii, sa ramana in opozitie singuri si in acest fel sa culeaga beneficiile , se stie ca din opozitie cresc partidele in sondaje.
Prin respingerea motiunii ce au realizat? Au ramas in opozitie impreuna cu PD si tot impreuna cu ei vor culege roadele.
Singurul care castiga e Tariceanu si grupul din jurul sau. Nu PNL-ul. Partidul pierde imagine, a ajuns sa faca intelegeri cu cea mai rosie aripa a PSD-ului, aripa Iliescu/Nastase/Hrebenciuc, asta nu are cum sa aduca beneficii.
Basescu sa faca criza dupa caderea motiunii? Hmmmmm. Ma intreb de ce totusi a venit cu acele declaratii in ultimele zile prin care aproape ii indemna pe pesedisti sa nu voteze? Aproape ca le zicea pe fata...uite ce castigati voi daca votati...nimic.
Am impresia ca jucatorul a mai castigat un meci. PD-ul la guvernare ar fi pierdut masiv simaptie si voturi. PD-ul in opozitie are doar de castigat.
abis
Nu cred ca PD-ul ar fi pierdut daca ajungea la guvernare. Dimpotriva, ar fi castigat - nu ar fi avut timp sa se erodeze. Daca ar fi crezut ca pierd din asta pedistii ar fi votat impotriva motiunii.

De fapt, probabil ca PD-ul castiga oricum, indiferent daca guverneaza sau nu, iar PNL-ul pierde in orice situatie, indiferent daca ramane la guvernare sau nu.
March
QUOTE(abis @ 3 Oct 2007, 07:53 PM) *
iar PNL-ul pierde in orice situatie, indiferent daca ramane la guvernare sau nu.

Tot ii cantati prohodul de vreun an de zile si ceva . Adica de la divortul de Jupanul de la Cotroceni si apoi sutul dat pedeilor. Dar nucleul lor dur de 11-13 % e tot acolo pentru a-l sustine mai departe.
abis
Daca 11-13% e tinta, ok... smile.gif
Uncle Sam
QUOTE(abis @ 3 Oct 2007, 07:53 PM) *
Nu cred ca PD-ul ar fi pierdut daca ajungea la guvernare. Dimpotriva, ar fi castigat - nu ar fi avut timp sa se erodeze. Daca ar fi crezut ca pierd din asta pedistii ar fi votat impotriva motiunii.

De fapt, probabil ca PD-ul castiga oricum, indiferent daca guverneaza sau nu, iar PNL-ul pierde in orice situatie, indiferent daca ramane la guvernare sau nu.

Vine iarna. Incep greutatile pentru majoritatea populatiei. In capul cui se sparg toate oalele? In capul guvernului. Crezi ca PD-ul ar fi fost dispus sa incaseze doar pentru un an de guvernare? Dar PSD-ul? Cred ca de fapt fiecare din cele doua partide il voia pe celalalt la guvernare. Singurii care nu se agita cu astfel de calcule sunt taricenii care au sacrificat de mult partidul. Pe ei nu-i mai intereseaza decat sa ramana cat mai mult, si o luna in plus conteaza pentru ei. Stiu oricum ca e ultima lor guvernare pentru o lunga periooada. Doar daca nu se aliaza pe fata cu PSD-ul, lucru pe care de altfel l-au mai facut. Dar atunci tot cativa vor avea de castigat, nu partidul.
PD-ul ar fi putu vota contra, desigur, dar cum puteau sa justifice asa ceva? Ar fi fost dezastru. Au fost diabolici si i-au facut pe altii sa voteze cum le convine lor. Basescu a mai jucat odata si a castigat.
PS evident ca sunt speculatii
Uncle Sam
QUOTE(March @ 3 Oct 2007, 07:09 PM) *
E una acolo care prezinta stirile si care ori de cate ori pronunta numele ex-Suspendatului are o fata de parca ar avea un oaresce orgasm tongue.gif
Crezi ca ar trebui chemata la DNA pentru asta? Si apoi lasa ca sunt destui altii tot pe acolo care cand aud de Basescu fac crize. Ce zici de Nistorescu? Tot probasescian si el?
March
QUOTE(Uncle Sam @ 3 Oct 2007, 08:35 PM) *
Crezi ca ar trebui chemata la DNA pentru asta? Si apoi lasa ca sunt destui altii tot pe acolo care cand aud de Basescu fac crize. Ce zici de Nistorescu? Tot probasescian si el?


Nistorescu e prea elegant in modul cum ii da la gioale Prea-Iubitului , fata de spumele paranoice deversate de un individ pro-pro-basescian devenit peste noapte mare analist politic . Nu-i dau numele sa nu se supere simpatizantii lui. Da' o sa-l ghicesti tu.
Michelle
Votul asta a fost pe baza de negociere; ce anume s-a negociat?pai de exemplu contracte de la bugetul de stat cu firme private ale dlor parlamentari "flaminzi"...a spus-o clar la teveu Hasotti cind l-a intrebat o jurnalista...spunea ceva de genul ...am lista lor(a celor din PD care-au votat impotriva),dar nu pot sa vi-o dau...de unde? pai eu am negociat cu ei...

Inca o dovada in plus ca politica e o mare groapa de gunoi unde sunt atrase exact speciile de oameni care se hranesc din asa ceva...mi-e o mare sila!
Michelle
QUOTE(March @ 4 Oct 2007, 04:32 PM) *
Nistorescu e prea elegant in modul cum ii da la gioale Prea-Iubitului , fata de spumele paranoice deversate de un individ pro-pro-basescian devenit peste noapte mare analist politic . Nu-i dau numele sa nu se supere simpatizantii lui. Da' o sa-l ghicesti tu.



Iar vorbesti de Avramescu fara sa fi intrebat ,Marchule??Si ca sa fim corecti e vorba de Catalin nu Lucian, cum gresit i-ai scris numele dincolo...ti-am mai zis odata ca nu-i ajungi nici la papuci,de-asta ti-era frica sa spui,ha?!
March
QUOTE(Michelle @ 4 Oct 2007, 10:26 PM) *
Iar vorbesti de Avramescu fara sa fi intrebat ,Marchule??Si ca sa fim corecti e vorba de Catalin nu Lucian, cum gresit i-ai scris numele dincolo...ti-am mai zis odata ca nu-i ajungi nici la papuci,de-asta ti-era frica sa spui,ha?!

Vorba aia, chelul isi pune mana pe cap nesolicitat ! tongue.gif
TheK
QUOTE
Singurul care castiga e Tariceanu si grupul din jurul sau. Nu PNL-ul. Partidul pierde imagine, a ajuns sa faca intelegeri cu cea mai rosie aripa a PSD-ului, aripa Iliescu/Nastase/Hrebenciuc, asta nu are cum sa aduca beneficii.


Sam, poate nu ma crezi dar 20% minim din populatie l-ar vota oricand pe Iliescu presedinte daca ar mai candida. PSD a pierdut imagine prin dezicerea de respectivii, chiar si formal. Dupa cum vezi Geoana nu isi permite sa ii sanctioneze si pe astia 3 direct, tocma pt a nu pierde capital electoral.
March
Ref la cele de mai jos. Ai dreptate. Sunt inca mahmur de la o cumetrie. L-am mutat la psd.
abis
Era mai potrivit mesajul tau la topicul despre PSD decat aici... Parerea mea!
March
Nastase avea la masina. Insa piticul cu talonete care vrea sa para "napoleonian" si-a pus girofar pe avion ! devil.gif
axel
Daca tot ai dat link la articol, de ce n-ai spus si de restul care si-au pus "girofar pe avion", mentionati in acel articol? Cum ar fi spagapenelistul Bogdan Olteanu, care a calatorit in cabina pilotilor (adica ilegal)?
March
QUOTE(axel @ 16 Oct 2007, 05:37 PM) *
Daca tot ai dat link la articol, de ce n-ai spus si de restul care si-au pus "girofar pe avion", mentionati in acel articol? Cum ar fi spagapenelistul Bogdan Olteanu, care a calatorit in cabina pilotilor (adica ilegal)?


Daca te informai aflai ca Olteanu a calatorit in cabina pilotilor din cauza Bocului ! Cu biletul platit la Clasa I ! Da' hotnews.ro nu spune asta evident. Ce s-a spus pe posturi tv.
axel
Domne, eu am citit despre subiect doar in articolul la care ai dat tu link mwah1.gif
March
QUOTE(axel @ 16 Oct 2007, 05:59 PM) *
Domne, eu am citit despre subiect doar in articolul la care ai dat tu link mwah1.gif

Vezi ca n-ai nimerit ! Trebuie sa cauti si sa trimiti pupicurile la Amsterdam, Hamburg, sau... in Piata Operei , dupa cum scriu ziarele. ! tongue.gif
March
I-auzi domne' ce zice "oficiosul" !

Dulcele trai al parazitilor lui Basescu

"Exista pericolul ca, in 2009, sa fim condusi de un partid care nu are niciun alt merit decat acela ca il sustine neconditionat pe Traian Basescu".

In timpul comunistilor in "organul" CC al PCR "Scanteia" cand aparea un asemenea articol era semn rau ! Adica "Comandantului Suprem" incepea sa nu-i convina ceva in activitatea desfasurata de "tovarasi" !



Uncle Sam
QUOTE(March @ 19 Oct 2007, 01:51 PM) *
I-auzi domne' ce zice "oficiosul" !
Oficiosul publica frecvent opinii si pro si anti-basescu. Ca si celaalt "oficios" Cotidianul. Acolo au fost chiar articole vehemente anti.
Dar probabil oricine nu injura 24 de ore din 24 este basel, pupincurist, oficios cotrocenist, etc.
March
Din ciclul : " Ei au corupti, noi oameni inteligenti " devil.gif

Videanu baga-n pământ un miliard euro cu metroul Otopeni
axel
Daca a dat contractul pe spagi, ca domnu' Remes, atunci, da, e de discutat.
Daca nu, de ce postezi asa ceva aici? Cel mult, puteai sa postezi la "stirea zilei".
Bucurestiul are nevoie disperata de infrastructura de transport, si atata timp cat nu se dau contracte pe usa din dos sau pe sub mana, construirea acelei linii de metrou este un lucru foarte bun!
Uncle Sam
QUOTE(March @ 19 Oct 2007, 08:00 PM) *
Din ciclul : " Ei au corupti, noi oameni inteligenti " devil.gif

Videanu baga-n pământ un miliard euro cu metroul Otopeni

Si care-i stirea si care-i problema?
Eu astept ca pe aer metroul ala, ma inebunesc drumurile la Otopeni si orele petrecute in trafic pana acolo. Iar daca sun ilegalitati...probabil se va gasi cineva sa le dea in vileag desi, sincer, nu cred ca mai are cineva tupeu sa faca smecherii grosolane acum ca DNA-ul s-a pus in miscare. Si daca imi veniti cu bazaconia ca Basescu e in spatele DNA-ului trebuie sa va amintesc ca Base nu e vesnic, or veni si altii.
March
Pentru baseii care nu vor sa citeasca ceea ce trebuie !

Cu un credit japonez pe care îl investeşte ilegal,

Videanu bagă-n pământ un miliard euro cu metroul Otopeni


(...) Proiectul este contestat de mai mulţi specialişti. De exemplu, toată lumea ştie că o linie de metrou subterană este mult mai scumpă – şi ca realizare şi ca întreţinere – decât una de suprafaţă. De aceea, în toată lumea trenurile de metrou circulă pe la suprafaţă în afara localităţilor. Dar nu şi proiectul pentru Bucureşti – Otopeni(...)

După vot, specialiştii din Ministerul Transporturilor au sărit: „Investiţiile Primăriei Capitalei în construirea liniei de metrou Piaţa Victoriei - Otopeni sunt ilegale, atât timp cât societatea se află la Ministerul Transporturilor, iar Curtea de Conturi ar trebui să se autosesizeze dacă au fost cheltuite fonduri”, a declarat secretarul de stat Barna Tanczos, citat de Mediafax. Iar Curtea de Conturi a reacţionat, anunţând că va verifica felul în care Primăria Capitalei alocă fonduri pentru ceva ce nu este al său, fonduri care vor fi date înapoi de bucureşteni(...)

Realizarea unei linii (curse) de persoane între Gara de Nord (sau Basarab) şi Aeroportul Otopeni, la 20-30 de minute, nu ar presupune cheltuieli mai mari de 6 milioane de euro şi s-ar face la suprafaţă, cu costuri minime de întreţinere
March
Efectul „Caltaboşul lui Remeş”:

Democraţii fac şi ei ciocu’ mic la telefon de frica interceptărilor
tongue.gif

„Nu mai vorbeşte nimeni la telefon, e o teroare,....
Uncle Sam
QUOTE(March @ 20 Oct 2007, 01:00 PM) *
Realizarea unei linii (curse) de persoane între Gara de Nord (sau Basarab) şi Aeroportul Otopeni, la 20-30 de minute, nu ar presupune cheltuieli mai mari de 6 milioane de euro şi s-ar face la suprafaţă, cu costuri minime de întreţinere[/i]
Pur speculativ. Situatia reclamata va fi valabila si peste 50 de ani?
Nici parcari si strazi late nu erau justificate acum 50 de ani. Acum suntem sufocati de masini.
Nici de metrou nu prea aveam noi nevoie acum 50 de ani. Acum ce bune ar fi cel putin inca doua linii in Bucuresti.
La suprafata sau in subteran, e o discutie fara cap si fara coada, intodeauna se vor gasi argumente si in favoarea unei idei si a alteia.
Uncle Sam
QUOTE(March @ 20 Oct 2007, 01:03 PM) *
Democraţii fac şi ei ciocu’ mic la telefon de frica interceptărilor[/i] tongue.gif

„Nu mai vorbeşte nimeni la telefon, e o teroare,....
De fapt in text se vorbeste de toti...nu de democrati.
QUOTE
toţi demnitarii României, indiferent de culoarea politică, trăiesc în „teroare”
Mama ce sentiment misto trebuie sa fie sa vezi ca esti manipulat si sa iti placa. Sa citesti una in titlu si alta in continut si nu sa-l injuri pe redactorul ala care te ia de fraier ci sa-l citezi plin de satisfactie, hehehe.
Achernar
QUOTE(Uncle Sam @ 19 Oct 2007, 10:07 PM) *
Si care-i stirea si care-i problema?
Eu astept ca pe aer metroul ala, ma inebunesc drumurile la Otopeni si orele petrecute in trafic pana acolo.


Pur speculativ. Situatia reclamata va mai fi valabila si dupa construirea autostrazii Bucuresti - Ploiesti - Brasov ? Ca doar autostrada va prelua o parte din trafic.

Interesat e ca desi traseul autostrazii va trece prin zona comunei Tunari nimeni nu ia in calcul modernizarea drumului judetean Tunari - Otopeni (18 km) si construirea unei legaturi intre acest drum si autostrada.

In alta ordine de idei, probabil ca Bucuresti e singurul oras serios din Europa in care accesul catre centru se desfasoara pe 'sosele' cu O SINGURA banda pe sens (+ sine de tramvai in cele mai multe cazuri). N-am auzit de vreun proiect de largire a acestor artere desi exact de aici provin problemele din trafic. In schimb exista cazuri in care au fost acordate autorizatii de construire a unor cladiri inalte pe traseul acestor tentative de sosele si sunt foarte curios unde vor parca cei ce vor locui / lucra in acele cladiri. Asta ca sa nu mai vorbesc de faptul ca accesul la aceste cladiri va fi extrem de anevoios.
Uncle Sam
Bineinteles ca e pur speculativ.
Parerea mea de ageamiu este ca ar fi mai bine la suprafata pe anumite portiuni. Dar nu la sol ci la inaltime, pe pasarela, am vazut asa in multe capitale. O linie ferata la sol care sa taie aglomeratia aia urbana (Bucurestiul se extinde rapid spre Otopeni) cred ca ar incurca rau de tot taficul.
Dar daca e sa iei in calcul si altele (vremea de exemplu, sunt situatii iarna cand traficul feroviar e blocat de caderile de zapada ca deh, iarna nu-i ca vara)...ramane cum am zis, ambele variante pot aduna argumente serioase si pro si contra. Nu e o linie de tramvai pe care sa o desfiintezi cand vrei, e linie de metrou, asta ramane forever.
March
Lenuta Udrea ot Plescoi vel Cocos primeste aprecieri si cuvinte de dragoste.... partinica... aici :
www.elenaudrea.ro

Nu dati buzna. Unu' cate unu' tongue.gif
March
Spre fericirea unora iata ca citez si din semioficioase !

Basescu a cerut furios sa cada capete la PD

Pai ar trebui sa ceara si pupincuristelor de institute pentru sondarea opiniei publice care il umflase cu pompa pe PD ,inainte de alegeri, pana la vreo 40-45 % !!

Da' nu-i mare nenorocire. Baselu isi pregateste rezerva. Lacheii peledisti ! Iar multi dintre sustinatorii pedistilor simtind incotro bate vantul au schimbat urgent macazul . De la "adevaratii populari" au sarit la " adevaratii liberali" tongue.gif
Thrakianu
Faină întrebarea din topic...
Faină şi întrebarea din presă : "Cine a câştigat?"
Propun un calcul... simplu:

PSD+PD+PLD=FSN (59,7%) după redistribuire 72,72%
UDMR+Laszlo Tokes=UDMR (8,95%) după redistribuire 10,9%
PNL=PNL (13,45%)... după redistribuire 16,38%

Ne-am chinuit degeaba în toţi anii ăştia... Românii vor FSN - asta este!
abis
Placa cu FSN-ul nu mai convinge pe nimeni. Cat timp PNL-ul guverneaza cu sprijinul parlamentar al PSD (si poate ca in viitor se va indeplini si "visul de aur" al lui Patriciu de a avea o guvernare PSD-PNL), mi se pare absurd sa acuzi PD-ul de fesenism.
March
QUOTE(abis @ 27 Nov 2007, 03:59 PM) *
mi se pare absurd sa acuzi PD-ul de fesenism.

Asa e. Nu-i fesene ci o struto- camila de inspiratie basesciana !
Uncle Sam
QUOTE(Thrakianu @ 27 Nov 2007, 11:43 AM) *
Ne-am chinuit degeaba în toţi anii ăştia... Românii vor FSN - asta este!
PD+PNL+PLD= 50.3 %
Nu ne-am chinuit degeaba in toti anii astia. Romanii vor dreapta. Pentru prima oara fortele de dreapta au peste 50 la suta din voturi.
Iar daca adunam si pe cei ce nu au trecut pragul:
PD+PNL+PLD+PNTCD= 51.68 %
Nu vorbesc de posibile aliante ci de optiunile romanilor. Sunt de dreapta.
Si tine cont ca au votat in majoritate cei de la tara, care in general au simpatii de stanga.
Uncle Sam
QUOTE(March @ 27 Nov 2007, 02:17 PM) *
Asa e. Nu-i fesene ci o struto- camila de inspiratie basesciana !

Interesant. Ia sa vedem cum merge cu strutocamila asta ca PSD ne-a lamurit, Conventia ne-a lamurit, Alianta DA ne-a lamurit si ea.
March
QUOTE(Uncle Sam @ 27 Nov 2007, 04:38 PM) *
Interesant. Ia sa vedem cum merge cu strutocamila asta ca PSD ne-a lamurit,
In caz ca ai uitat , ne-au lamurit doi ani si ceva : Macovei ,Blaga, Flutur, Barbu, Sulfina, Berceanu, cel care a fost la Transporturi prima data, finantatorii si alti regii ai asfaltului care abia asteapta halca !
abis
QUOTE(March @ 27 Nov 2007, 02:43 PM) *
In caz ca ai uitat , ne-au lamurit doi ani si ceva : Macovei ,Blaga, Flutur, Barbu, Sulfina, Berceanu

Macovei, Blaga, Flutur au fost printre cei mai buni ministri de dupa 2004. Daca nu cumva cei mai buni. smile.gif
March
QUOTE(abis @ 27 Nov 2007, 04:50 PM) *
Macovei, Blaga, Flutur au fost printre cei mai buni ministri de dupa 2004. Daca nu cumva cei mai buni. smile.gif


Macovei ? Brambureala actuala din Justitie ! Flutur ? Un mincinos cu raportari false despre problemele din agricultura ! Sulfina ? O stearsa !

La fel ca pe timpul aliantei cu CDR si acum pedeii sub "intelepata" conducere si la ordinele lui Baselu s-au spalat pe maini de orice responsabilitate la guvenare aruncand totul in carca celorlati !
abis
L-ai sarit pe Blaga. smile.gif

Ce spui tu acolo sunt opiniile de acum ale Tariceanului, ori ale lingailor lui din presa arondata puterii. smile.gif
March
QUOTE(abis @ 27 Nov 2007, 05:59 PM) *
L-ai sarit pe Blaga. smile.gif


Da, chiar. Am uitat de scandalul ala care izbucnise in cadrul ministerului condus de el ca urmare a dezvaluirilor facute de procurorul ala . Pe care l-a demis musiu Blaga rapid ! Da' dosarelul lui, ( ca si a altor pedeii de vaza) sta la dospit intr-un anume sertar. wink.gif Just in case , vorba aia.

QUOTE(abis @ 27 Nov 2007, 05:59 PM) *
Ce spui tu acolo sunt opiniile de acum ale Tariceanului, ori ale lingailor lui din presa arondata puterii. smile.gif

Spre deosebire de tine (vizavi de "Jupanul" tau ), io nu am adus nicaeri pe aici vreo lauda la adesa lui Tariceanu ! Si vezi ca ai gresit. Puterea e la Cotroceni ! tongue.gif
abis
Nu, puterea e acolo unde e majoritatea parlamentara si unde-i guvernul. Presedintele nu are cine stie ce atributii. smile.gif
March
Conform indicatiilor pretioase date de "Seful suprem" , a inceput taierea capetelor la PD. Capetele acarilor-pauni ! tongue.gif. Pe motivul ca mare parte din "popor" i-a intors spatele ex-Suspendatului.

Conducerea PD Giurgiu a fost înlocuită , urmeaza cele din Arges, Olt, Botosani.
axel
Nu ziceai matale ca conducerea PD nu e buna? Acum ca-i schimba, ce mai ai de comentat?
March
QUOTE(axel @ 28 Nov 2007, 02:40 AM) *
Nu ziceai matale ca conducerea PD nu e buna? Acum ca-i schimba, ce mai ai de comentat?

Asa ziceam. Da' ce, de acolo nu se vede ca-s schimbati acarii-pauni si nu boccii ?! unsure.gif
Michelle
Eu cred ca ar trebui schimbat titlul acestui topic Basescu urmatorul Iliescu.Astia doi chiar nu au nimic in comun,se resping reciproc ori de cite ori se intalnesc,sunt total incompatibili!Singurul lucru in comun poate fi functia de lider de partid,ca presedinti s-a vazut ca lucreaza diferit.Dar functia de lider nu e suficienta pentru a pune semnul egalitatii intre cei doi.Orice partid are nevoie de un lider puternic,partidele nu sunt structuri eminamente democratice si e foarte bine ca e asa.
March
Se apropie o mica-mare ciomageala intre aliatii pro-cotrocenisti ? unsure.gif

PLD forteaza mana PD. Stolojan vrea de la Boc liste comune la alegerile din 2008
abis
QUOTE(March @ 28 Nov 2007, 09:20 PM) *
Stolojan vrea de la Boc liste comune la alegerile din 2008

Acum, si eu cred ca ar fi o idee buna. smile.gif
March
Din ciclul : " Ai lor sunt mafioti, ai nostri oameni de afaceri " !!

Pedistul Cezar Preda, regele gunoaielor

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.