Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Clubul Aichiuurilor Incomensurabile
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Rehael
welcome.gif in glub mariusc2ica . Ia mai bine si baga drunk.gif si nu te mai necaji cu rigla aia si mai ales nu baga in seama etichetele de pe sticle. Ce, daca scrie 40grade pe ele inseamna ca e chiar asa? Ca de la analiza pana la imbuteliere e cale lunga si dupa cum toata lumea stie alcolul se evaporeaza foarte usor drunk.gif asa ca trebuie completat ca sa iasa cantitatea lu sefu. Ca daca sa evaporizat o cana, trebuie completata cu o cana de la rajac si daca sa evaporizat o galeata, e musai sa se completeze tot cu o galeata. Asa ca gradele e posibil sa fie incomensurabile ca daca din calcule da cu perioada, cum ar fi 39,(9)grade(asta in cel mai bun caz)? Si daca te uiti bine la sticle, unele e mai pline si altele mai goale, hmmm, poate fi vorba deasemenea de o cantitate cam incomensurabila, de aceea se pune un e langa gramaj hmm.gif .
Titus Herbert
Cerere de intrare in glub

o poezioara culeasa de pe camp biggrin.gif

Universul deasupra mea si legea morala in mine...

Imi place munca, bani de-ar fi
s-aduc in firma zi de zi.
Il plac pe sefu' cel mai tare!
Si sefii lui, pe fiecare..

Iubesc biroul, ce-i pe el,
Concediul nu-l iubesc de fel !
Mobila gri plina de praf,
Hirtiile crescute vraf.

De munca mea sunt fericit,
Nimic atata n-am iubit .
Iubesc computerul fereastra
Cu scafirlia lui albastra.

Iubesc sedintele mai lungi
Cind am in creier cifre, dungi,
Iubesc, va spun acu' din nou,
Sa stau o viata la birou!

Imi place munca, as munci
Mai mult in fiecare zi.
Nu vreau salariu, nu vreau stima,
Mi-ajunge critica drept prima.

Nu vreau nimic, decit un pat,
Fix in biroul meu bagat,
Linga pc-ul meu cel drag.
Sa pot munci aci non-stop
Pina se urca firma-n top!

Nu vreau nimic, dar am un dor,
Vreau la biroul meu sa mor,
Si sa ma-ngroape-ntre dosare
Ca pe Eminovici in mare....
Rehael
Pana la un comentariu complet avizat si pana la aprobarea cererii (dar unde e cererea?) am zis sa-ti tin de urat.
Da, cred ca e o poezie de dragoste foarte frumoasa...exprima mai intai atata daruire(autorul isi sacrifica toate economiile pentru iubirea vietii lui si isi exprima regretul ca nu o poate face in fiecare zi), apoi atat de multa iubire(de sase ori repeta cuvantul "iubesc"), atata dorinta inaltatoare( "Sa pot munci aci non-stop pana se urca Firma in top..." ) si nu in ultimul rand idei bune. Aia cu patul imi place cel mai mult(dincolo de orice suave nuante erotice); eu chiar am propus la serviciu sa-mi aduca unul in birou ca m-am saturat sa tot dorm in picioare legata cu fularul de un stalp ce se afla acolo, ca pe scaunul pe care il am e imposibil(pare o piesa din castelul Elisabetei Bathory).
Si zici ca ai gasit-o pe camp? Cam asa am citit si eu prima data Luceafarul; m-a izbit in crestet prin clasa a III-a sub forma de avion de hartie.
Oare marinarul ala Eminovici ce-ar fi baut daca era computerist? Oricum, mi s-a facut pofta de un ceai de tei cu rom...ma duc sa pun ibricul la fiert...cre'ca juma de chil de rom ar ajunge.
Titus Herbert
pai dupa ce am gasit-o pe asta pe camp am aruncat cererea...blink.gif
Am zis domne schimb pe schimb si dinte pentru dinte blink.gif
Miroase a rom...
Rehael
Te inteleg...Si pe mine ma critica des baba de romana in liceu ca scriu urat ca necuratul. Si oricat de mult m-as fi straduit, parca mai cret si totodata mai dezlanat arata scrisul meu. Imi purta, baba naibii, caietul prins de un colt, asa numai intre doua degete sa-l vada tot poporul. Mult am mai suferit. sad.gif Pe urma, la facultate, mi-au fost sterse toate lacrimile, ca au invatat de pe cursurile mele si au trecut examenele colegi din sapte camine desi aveam in continuare cel mai urat scris. Toata lumea l-a adoptat ca pe un fel de stil nou de scriere, asa incat, spre sfarsitul facultatii ajunsesem sa nu-mi mai pot deosebi cursurile mele de ale altora. Am trait momente de adevarata glorie. rolleyes.gif wub.gif
Dar cu dintele ala ce-ai mai avut? blink.gif
whistling.gif
Titus Herbert
imi iese o masea de minte blink.gif

Rehael
Hmmm, vad in asta un motiv bun de venit la glub TH. hmm.gif

Erwin
TH:
QUOTE
imi iese o masea de minte

Merlina:
QUOTE
Hmmm, vad in asta un motiv bun de venit la glub TH.


incearca so ametesti cu antiviperin, e leacu' al mai tare din parcare, si intre timp fa sun test aichiuu sa vezi creste au ba
Rehael
Da antiviperinu asta nu dauneaza in schimb la reumatisme? Ca eu stiam ca reumatismele se trateaza cu viperine. unsure.gif
Ca daca ne intepeneste mainile si gatu problema aichiuului ar ramane de nerezolvat.
Titus Herbert
deci nu ma doare, e o masea de gasca, poate o aduc si pe ea la glub one day smile.gif
Erwin
Merlina:
antiviperinu e taman bun pentru cresterea aichiuului da' tre' sa stii cand si cum sa-l iei wink.gif

TH:
ooo, e mult pana atunci, daca abia acuma se naste... pana o scooooti... )
Titus Herbert
pai venim asa..impreunate. Nu vreau sa ramana alveola singura laugh.gif
Erwin
bine, dau io primu un rand! smile.gif ce preferinte aveti? wink.gif
Titus Herbert
Deci maseaua mea cu tot cu alveola, smalt si tartru wub.gif doreste un tzoi de tzuica rofl.gif si pentru mine cico alcoolizat. Multumesc.
Al doilea vine de la mine wink.gif
Endgegner
Parca n-are sens fara incomensurabilii care au infiintat aist glub...clonele moare de ciuda
Erwin
chiar, s-or fi lasat de baute? era post? acu' degeaba mai asteptam ca se dubleaza accizele la viciu hh.gif
tikky
a dat faliment Glubul nonono.gif
Erwin
hello tikky! poate-l răscumpăram de la lichidatori pe-o sticlă de rachiu de mere, ce zici? ohyeah.gif
tikky
deci da. cine se ofera sa fie lichidator? laugh.gif
Erwin
păi dacă nu se oferă nime, îl luăm pe gratis... eu zic să deschidem porţile să vină iar în Glubu aista aichiuuri incomensurabile, intrarea liberă, pe bază de test de alcoholemie rofl.gif
Rehael
QUOTE (Endgegner @ 27 Mar 2006, 02:16 PM)
Parca n-are sens fara incomensurabilii care au infiintat aist glub...clonele moare de ciuda

Mey, or fi murit clonele dar nu cred ca prin glubul asta... Iaca am cercetat atat cu fapta, dar mai cu seama cu ratiunea si am gasit ca toate originalele is fara clone... ca cat de fraier ar fi cineva si tot nu ar imparti asa usor continutul butelcii cu clona lui... ori numa' ca sa fac rau(adica paguba) la altul, de ciuda ca pe el il doare stomacul si nu poate bea... dar in cazul asta nu am mai avea clone moarte de ciuda, ci moarte de bete... Eu una stiu ca nu mi-as face singura concurenta cu propria mea clona... nu de alta dar daca o sa ma prinda vreodata vreo criza de gelozie pe propria mea clona, sau invers, clona mea pe mine si o sa ma iau singura la bataie? hh.gif

In ceea ce priveste incomensurabilii regretati, sa-i pomenim in continuare cu mult drag, si sa ne gandim ca poate ne privesc de acolo unde stau acum, dorindu-ne tuturor sa ne bucuram de mostenirea lasata. Asa ca puneti mai repede osul la treaba sa nu-i lasam dezamagiti!
Eclectic
Pai na... bucurati-va. spoton.gif

Pese - careva s-a intors aici cu mult chef de scris. thumb_yello.gif
Erwin
foarte bine!
o bere de la rece?
drunk.gif spoton.gif
tikky
calda nu-i? ca facui rosu'n gat de la frigu' de-afara. sleep.gif
Eclectic
Alo ? Da' un' ti-e mataluta frig ? Adicatelea prin ce zona geografica ? huh.gif

Rehael
... Pai daca te culci in frigider fara fes pe cap asa patesti! jamie.gif
Erwin
se drege uşor, cu Smirnov! drunk.gif
Papadie_62
Cu unul (autohton) cu... "escu", nu se poate?
Afrodita
E clar rofl.gif Aichiuul meu e clar incomensurabil (a dreq cuvant, ca greu fusa sa-l nimeresc rofl.gif ) si dupa ce v-am cetit am ajuns la concluzia ca nu inteleg nimic, deci sunt numai buna de GLUB.

Intrebare: Se pune daca ultima data cand cantitatea de alcool a fost incomensurabila dureaza de circa doo saptamani? Nu de alta, da' am de gand sa ma duc pe bancul de probe sambata asta spoton.gif
Erwin
se acceptă, şi cu "-escu" şi cu "bancul de probe" dar să daţi vro doo berici şi la băiatu! că scade aichiuu din cauza căldurii! rofl.gif
Afrodita
Ok, s-a notat biggrin.gif O sa beau doua beri si pt tine sambata asta biggrin.gif (daca o sa mai nimeresc drumul spre casa si spre Han, o sa vin sa pove cum e cu bancul de probe rofl.gif )
Carmi
Mai mai pana am luat eu vacanta s au imbolnvit glubistii de ciroza? unsure.gif
Erwin
QUOTE(Carmi @ 11 Dec 2007, 12:01 AM) *
Mai mai pana am luat eu vacanta s au imbolnvit glubistii de ciroza? unsure.gif


neee, s-a scumpit drojdia! rofl.gif
Erwin
fraţilor, s-au deschis grădinile de vară! E cazul de o nouă testare a aichiuului! Poftiţi la beroase, uisichioase, tămâioase! drunk.gif rofl.gif
Serenity
No, s-o desteptat careva peste vara? Ca io una sigur nu.... blink.gif
Afrodita
Io m-am tampit mai rau peste vara, asa ca nu cred ca am ce mai cauta p-aci, in locu' asta al "iminentilor" harhar.gif
Serenity
Daca nu apare nime' sa ne faca de ras, io zic sa ne facem de cap biggrin.gif
N.V.
Eu zic că am aşteptat destul să vedem dacă apare cineva să ne facă de râs, aşa că ar fi cazul să ne facem de cap. laugh.gif
Serenity
Buna observatie, colega! Ne-am plafonat rau de tot asteptand, pe cuvantu' meu. Zic sa organizam imediat niste cursuri fulger de baut bere. Pentru materia prima gasim sponsori, iar orarul pentru prima saptamana va contine modulul pentru incepatori:

I. Tehnici de baut bere
1. Trenuletul:

2. Biberonul:

3. Scafandrul:

Bonus (10 puncte) balansul sticlei de bere pe burta.

N.V.
Că bine zici, colega. Ba mai mult, în cinstea cursurilor de psihologie la care am învăţat că animalele sunt cei mai buni terapeuţi, propun să formăm grupuri de suport cu prietenele noastre necuvântătoare, şi să le urmăm exemplul.
Aşadar, pentru început să ne familiarizăm cu un necuvântător - cuvântător



urmând apoi să învăţăm de la cel mai bun prieten al omului



care, date fiind circumstanţele, promite solemn să se înţeleagă şi cu duşmanul lui din totdeauna



iar colaborarea pare a fi extrem de promiţătoare:

.

Evident, oferta este diversă, şi fără alte introduceri prealabile îi prezentăm în ordine pe ceilalţi terapeuţi:







iar rezultatul sper să se apropie de reuşita terapeuţilor noştri:

.
Afrodita
Io m-am dashteptat bre intre timp biggrin.gif Atat de mult ca am realizat ca viata fara beute zdravene e anosta si plina de depresii , asa ca... Hai sa bem, fix ca_colaboratorii nostrii necuvantatori (indiferent de regnul animal ce-l au biggrin.gif )

drunk.gif
Erwin
un studiu ştiinţific a demonstrat că, dacă berea ar fi total interzisă, scoasă de pe piaţă în toată Europa, speranţa de viaţă ar scădea cu 5 până la 10 ani deoarece oamenii ar fi mai mult şi mai cronic deprimaţi, berea conţine un ingredient care reduce îmbătrânirea şi bolile de inimă.

aşa că... beţi cu măsură pentru o viaţă mai bună! drunk.gif drunk.gif

Serenity
Sa-ti dea dumnezeu sanatate, bage Erwin. Ca nu mai gaseam motivatie sa beau bere, da' amu ca am citit asta, maine imi iau six-pacu'. biggrin.gif
mutulica
la tarii nu zice nimic?
ar trebui sa creasca speranta cu vreo 20-30%...
N.V.
Chiar dacă nu zice, eu propun să facem un ecsperiment. Aşteptăm voluntari pentru formarea loturilor experimentale şi propuneri pentru variabilele pe care vrem să le testăm (tăriile de care spunea mutulică) şi evident o comisie care să testeze calitatea variabilelor (Sere, de care vatiabile sunt, dependente sau independente.... dependente, nu? tongue.gif) de care spuneam. Bănuiesc că e inutil să vă spui că io-s preşedintele comisiei. laugh.gif

Până vă hotărâţi voi, incep cu o ţuică direct de la cazan. rolleyes.gif
Serenity
Dependente, da laugh.gif Ca taria ramane constanta, si calitatea variaza. Ceva de genu, nu? Da. Deci ca presedinta de comisie o sa te rog sa ma pui si pe mine pe un rang mai inalt (in dulcele grai romanesc: cat mai aproape de beutura biggrin.gif)
Io-s asistent de presedinte. Pe la noi trec TOATE alcooalele dupa care, in functie de parerea noastra subiectiva, o sa directionam tariile spre loturile experimentale. Participantii vor fi impartiti aleatoriu, dupa o tragere la sorti. Rugati-va sa nu nimeriti in grupul de control laugh.gif
Erwin
hei, şefele, cantităţile fiind incomensurabile, io zic să merem după coloare: începem cu votca transparentă, continuăm cu ţuica galbenă de prună, cu berea blondă şi vinul alb, la urmă coniacul, vinul roşu şi berea neagră... drunk.gif
gradele... ce mai contează? hic! Să numărăm câţi paşi face fiecare în linie dreaptă!
Afrodita
Eu ma declar oPservator huh.gif
Serenity
De ce ba?? Asa ma dezamagesti? biggrin.gif
Afrodita
Ca mi-s oboCSita, nu mai poci sad.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.