Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Clubul Aichiuurilor Incomensurabile
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
simonsays
nu domle, ce e asa greu de inteles ? : NiciodataPreaDevremele alcohol laugh.gif
calfa
QUOTE (simonsays @ 30 Jan 2006, 04:26 PM)
pliz, este un topic de aberatii, ramai on-topic spoton.gif

On top, preacurviosule, desigur ohyeah.gif De dragul tau, raman un on-topic ! smile.gif

spoton.gif Poate vorbim de lucruri diferite ... Preadevremele alcool si ... NiciodataPreaDevremele alcohol. rofl.gif
Kitty
Azi la ora noua si ceva , ne sugera proful cu care dadeam examen, ca daca tot asteptam sa ne vina randul in sala ca sa dam examen, putem astepta la o bere tongue.gif si venim cand terminam laugh.gif
mutulica
cred ca l-as denumi preaneindestulatorul alcool
simonsays
.. in preascurta asta de c**va de viata... mda... santa1.gif
bdl
Exista vreo legatura intre cantitatea de alcol consumata si gradul de aichiu incomensurabil? Adica poate reusim o categorisire stricta ... ceva genu...." are omu asta o minteeee, de 12 beri si o cinzeaca"...... wink.gif
axel
Am pus si eu semnatura asortata cu activitatea de-acum ohyeah.gif
simonsays
QUOTE (bdl @ 31 Jan 2006, 04:20 AM)
Exista vreo legatura intre cantitatea de alcol consumata si gradul de aichiu incomensurabil?

mai.. da... dar... am uitat care... sorry.gif hac ! rofl.gif
Carmi
oare cantitatea de alcoolo ingerata poate fi vreodata incomensurabila'??
Cucu Mucu
Intotdeauna.
Legatura dintre aichiu si alcool este ca asta, aichiuu se transforma in rachiu la un moment drunk.gif si ne pierdem capacitatea de a sta in picioare pe o suprafata in miscare (strada, covor, podea, etc).
mutulica
QUOTE (Carmi @ 31 Jan 2006, 01:45 PM)
oare cantitatea de alcoolo ingerata poate fi vreodata incomensurabila'??

incomensurabil de putina
Michelle
QUOTE (bdl @ 31 Jan 2006, 04:20 AM)
Exista vreo legatura intre cantitatea de alcol consumata si gradul de aichiu incomensurabil?

Da.Legatura vine de la etimologia cuvantului ...inco mens urabil care vine de la mens,adica minte, adica mens sana in corpore sano cum zicea Juvenal!
mutulica
mda.. .daca pui si putina engleza iese income sure abil... si iese ca suntem oameni de afaceri
Serenity
Pai dupa cum ziceam... alcoolul e fratele noustu, langa noi la bine si la rau, nu ne lasa niciodata la greu => Minte sanatoasa, trup sanatos, banu' in buzunar...

Esti cel mai tare, frate, te pup! mwah1.gif rofl.gif
Carmi
Multumesc de raspunsuri....si urmatoarea intrebare din serie....

oare efectul alcoölului asupra horganismului ingerat poate fi incomensurabil??

pese: fac niste testari in seara asta....uish mi lak
Michelle
QUOTE (Carmi @ 31 Jan 2006, 09:29 PM)


pese: fac niste testari in seara asta....uish mi lak

atunci asteptam si raspunsul tau maine...sau...mai bine poimaine, poate ti-e greu sa te decizi asa repede... laugh.gif
Serenity
QUOTE (Carmi @ 31 Jan 2006, 08:29 PM)
fac niste testari in seara asta....uish mi lak

Deci Carmi umbla cu d-ale necurate. Mie mi-e frica sa ma bag in chestia asta... hh.gif laugh.gif Asa ca nu recunosc nimic! biggrin.gif
axel
QUOTE (Carmi @ 31 Jan 2006, 09:29 PM)
oare efectul alcoölului asupra horganismului  ingerat poate fi incomensurabil??

alcoooolul la horganismul indigerat are cateodata efect incomensurabil ca da la aichiu uarp spid si aichiuul devine si mai incomensurabil


QUOTE
pese: fac niste testari in seara asta....uish mi lak

si eu cred ca ma pun in seara asta pe bancul de probe wink.gif Cineva trebuie sa se sacrifice pentru progresul stiintei rofl.gif
Erwin
hai ma nene sa contribui si io la hamedicamentatiunea asta

neste halbere poa sa creasca aichiuu din cauza ca se stie ca berea omoara neuronii, mor aia mai slabii inainte, normal, nu? hic! selectiune naturala, basca te scapa de pietre la renala si de cataracta, sanatatea nainte de toate! smile.gif

mens sana in corpore mentosano

Serenity
Iar prin deductie logica, ingurgitarea unei cantitati incomensurabile de alcool creste intr-atat aichiuul incat subiectul ajunge sa realizeze inutilitatea testelor de aichiu (ca de altfel stupuditatea si lipsa de logica a intregului univers) si sa nu mai raspunda stimulilor, provocand prin urmare imposibilitatea comensurarii aichiuului (si a oricaror alte comportamente) persoana devenind incomensurabila. La fel ca si efectele multpreaneindestulatorului alcool. biggrin.gif
Cucu Mucu
Uff, nu era mai simplu: cu cat bei mai mult cu atat te faci mai dastept?! M-ati ametit mai tare ca o sticloanta de vizichiu de lucse!
Serenity
QUOTE
cu cat bei mai mult cu atat te faci mai dastept...


... si cu cat beau mai multi, cu-atat lumea devine mai buna! biggrin.gif thumb_yello.gif

QUOTE
M-ati ametit mai tare ca o sticloanta de vizichiu de lucse!


Dupa cum spuneam - nu ai baut suficient rofl.gif

mutulica
o concluziune logica ar fi ca incomensurarea aichiului depinde direct proportional de indestularea cu neindestulatorul alcool

flotare ilogica: sa fie rezultat de fermentat sau distilat
corolar de pitic: in cazul de fata preferam cantitatea
Carmi
Hmmm deci ce am observat asta seara....
1. substanata de testare: porto de Sandeman 19%
2. efecte incomensurabile: incomensurabile
3.cauze de incomensurabilitate: incomensurabile
4. cantitate de cohol:shinshi pahare (mensurabil)
4.alte efecte : incomensurabile


Si Axel cum fu bancu tau de testare??ca io n-am dormit acasa rofl.gif
simonsays
QUOTE (Carmi @ 1 Feb 2006, 10:14 AM)
4. cantitate de cohol:shinshi pahare (mensurabil)

sad.gif ma, ce sa zic.. imbatranesti; unu: bei cu paharu, nu cu sticla, si doi: numa shinshi ?? asteptam macar niscai detalii picante despre incomensurabilelele .. efecte laugh.gif
Carmi
sinsi pahara ca nu ma tine mai mult...deh batranetea ohyeah.gif
simonsays
macar ai atins incomensurabilitatea ? laugh.gif
Carmi
Mai aici am doo variante.....si anume care este....daca zic ca da atunci tre detali si de-alea de-alea....daca zic ca nu ....am motive sa mai fac testari

asa ca in concluzie...rezultatul analizei a fost neconcludent laugh.gif tongue.gif
simonsays
Tzal, mai ada un svartz !
Felina
Bai, ce-i cu glubu asta? despre ce e? cine sta in el si de ce? buletinele la control!

eeeeeeeee!

blink.gif
Olaf
N-am buletin, da' pot arata abonamentu' RATB laugh.gif
Michelle
....eu ti-arat rovinieta...multumita?nu? ohmy.gif aaaa...mai am si chitanta de la intretinere
bdl
Io pot arata limba.... tongue.gif
Carmi
Io nu pot arata nimic....trebuie sa platesti mai intai!!! mwah1.gif
simonsays
cat, cat ? bonuri de masa primesti ? rofl.gif
Erwin
aseara m-am chinuit sa povestesc cuiva cum e cu incomensurabilitatea aichiuului da' nici da'l drek nu reuseam sa pronuntez cuvantul, oare o fi fost de la vin? a trebuit sa-i cer un pix sa-l scriu pe un servetel despartit in silabe cu litere de tipar, asa si pe urma n-a mai zis nici malc ca deja ii venea a ragai de la beri smile.gif cre ca trebuia sa fi mers pe bere!
Rehael
Creca nu, ca asai cand bagi din astea diluate care dilueaza aichiurile si le imprastie de se amesteca unul cu a lu alalant. Ca daca bagi tarii cu mult alku:l atuncia creca ar trebui ca aichiul sa se ascuteasca si sa tinda si sa tot tinda catre o limita intr-un interval nemarginit la dreapta daca stai la dreapta si la stanga pentru cine sta la stanga si atunci nu mai e nevoie sa scrii nimica lu ala ca numai te uiti o data la el si a inteles.
Erwin
tot nu dadui de incomensurabilitatea aia, macar ca trecui de zaibar la crezicova?
Rehael
Pai nu, ca e clar ca problema se complica mai tare. Nui bine sa treci de la zaibar la crezicova ca asta inseamna sa renunti la date importante. Creca e mai bine sa fie luate in calcul impreuna ca eu asa am facut si mi-a venit asa ca o dumireala. Ai inteles? Mai bine incearca!
Rehael
Studiu:
Cum se poate bea dintr-un recipient larg la gura umplut la maximum, adica pana in buza.
Varianta 1: Poti sa bei prin inclinarea normala a recipientului in pozitia normala a corpului, poti constientiza chiar o atitudine dintre cele mai elegante, cum ar fi spatele cat mai drept si degetul mic ridicat in sus, dupa care garantat vei defila cu un imprimeu nou pe haine.
Varianta 2: - recomandata conservatorilor in ale modei -.
Inainte de a bea din recipientul sus-amintit te cracanezi si te apleci mult in fata.
Erwin
... si dupa ce teai cracanat si baut poti sa te apleci si sa te uiti printre picioare, aichiuu o sa creasca brusc! si da bine si in poza! drunk.gif
bdl
Puneti fratilor esenta aia de aichiu in troaca, si-asa bea tot boborul tolanit pe burta si cu capu' la troc.... spoton.gif
Serenity
Hai ma... daca aia de apar la televizor se dedau la astfel de fapte, nu inseamna ca romanasu' nu de de fapt un finut. Noi bem cum scrie la "Codu bunelor maniere"... cu lingura biggrin.gif
Carmi
QUOTE (simonsays @ 4 Feb 2006, 02:05 PM)
cat, cat ? bonuri de masa primesti ? rofl.gif

Ce e ala bon de masa?? blink.gif
axel
O kestie cu care te duci la Billa sau Carrefour si-ti iei bautura de kestia aia fara sa platesti.
Michelle
QUOTE (Carmi @ 9 Feb 2006, 10:17 AM)
QUOTE (simonsays @ 4 Feb 2006, 02:05 PM)
cat, cat ? bonuri de masa primesti ? rofl.gif

Ce e ala bon de masa?? blink.gif

bre,hai s-o lamuresc io pe Carmi ca p-orma o sa ceara numa bonuri de masa de la sefii ei laugh.gif bon de masa este un bon valoric cu care angajatii pot fi remunerati zilnic in loc de a li se asigura masa la firma/uzina cu care poti cumpara mincare si nu beutura tongue.gif cum gresit ti s-a spus de la toate supermarketurili care accepta acest sistem de plata...
prin asta angajatorul creste un pic salarul angajatului fara a mai plati impozit...
au valoare fixa si se dau egal cu numarul de zile lucratoare prestate intr-o luna
simonsays
hmm.gif devii comensurabila, ai grija laugh.gif
Vexx
Bat si eu la usa. Primiti si consumatori incomensurabili? Desi, daca e adevarat ca fiecare strop de alcool distruge nu stiu cati neuroni... aichiuu s-ar putea sa fie incomensurabil de inexistent... hh.gif
simonsays
tre sa faci o cerere ... insotita de o mostra (consistenta) din respectvul alcool ... si cine stie, poate ai sanse, chiar la un loc eligibil in conducerea glubului spoton.gif
Carmi
Michelle am primit si eu bonuri de masa cat am lucrat in romania...insa intrebarea era ce e un bon de masa ca mod de plata pentru serviciile mele?? sorry.gif rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.