Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Clubul Aichiuurilor Incomensurabile
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Carmi
QUOTE (Mara @ 17 Jan 2006, 02:23 PM)
Io n-am poze, dar le-as vedea pe ale lui Carmi, asa, ca sa ii spun o parere sincera! laugh.gif


Mara si daca vezi pozele imi zici daca pot glubai sau nu??de unde iti dai seama??
kellu_kretz
mhuhsai icnomesnurabli + asu e iben siii mnius? hmm.gif hmm.gif hmm.gif hmm.gif
Carmi
Kretule sincer cred ca ai fumat prea mult jamie.gif

pese: se primeste fumatori in glub??sau sanatatea trebuie sa fie exeplara? (alcoholismu se exclude)
kellu_kretz
Carmi... ma dezamajesti.. nu e de la fum.. ci de la aichiuuu incomensurabil de mic tongue.gif mwah1.gif
mutulica
da nastere la inadvertente acest incomensurabil... pare un concept dubitabil (dubash de-a dreptul), in loc sa fie unul irefutabil si deci iremediabil inatacabil
nu-i asa ca-i aichiu incomensurabil? si comprehensibil?
mdA!
po' sa ma bag si io?! pe mine ma recomanda Tăbâltocu'.. ca iel a vazut pe turzturii lui cat de incomesurabil ie aichiulu' meu roflmao.gif
Eclectic
Dom'le, nu ca aichiuul, da' Alexa in sine e incomensurabil de... bop.gif

rofl.gif
Antont
QUOTE (Tăbâltoc @ 17 Jan 2006, 07:20 PM)
Când Habarnam se apuca de vreo treaba, o făcea tot de-a-ndoaselea, aşa că totul îi ieşea anapoda. Ştia să citească numai silabisind şi putea să scrie doar cu litere de tipar. Mulţi spuneau că, desigur, în capul lui cam bătea vântul, dar asta nu poate fi adevărat, pentru că dacă ar fi fost aşa, cum se face că el dovedea, totuşi, o anumită înţelegere? Sigur, înţelegea greu, dar ghetele şi le punea în picioare şi nu pe cap — iar pentru asta îţi trebuie un dram de înţelegere.
Habarnam nu era chiar atât de rău. Ar fi vrut cu tot dinadinsul să înveţe şi el ceva, dar nu-i plăcea munca. Voia sa capete învăţătura dintr-o dată, fără nici un efort, ori aşa ceva, bineînţeles că n-ar fi izbutit nici cel mai deştept dintre pitici.

rofl.gif
mutulica
QUOTE
bineînţeles că n-ar fi izbutit nici cel mai deştept dintre pitici.
vreo aluzie?
denise
ohno.gif Deci ati facut-o. tongue.gif Asociatia. unsure.gif Am zis eu c-o sa regret cand v-am sugerat sa va faceti asociatii familiale mici si fara frontiere. Avand in vedere ca nu stiu ce era in mintea mea cand a vorbit atunci gura fara mine...adica stiu - nimic, ma intreb daca_corespund standardele acestui club select.
yeahrite.gif desi...sa-l vad eu pe ala care masoara cu metrul multimea vida...
Antont
QUOTE (mutulica @ 17 Jan 2006, 07:48 PM)
QUOTE
bineînţeles că n-ar fi izbutit nici cel mai deştept dintre pitici.
vreo aluzie?

rofl.gif


Denise, uelcam spoton.gif mwah1.gif
pese:
e glub
axel
D'astia cu aichiuul irational primiti la glub?
denise
QUOTE (Antont @ 17 Jan 2006, 06:54 PM)
Denise, uelcam  spoton.gif  mwah1.gif
pese:

mwah1.gif Senchiu.

QUOTE
e glub

evil.gif deci pana la urma tot dai de baut. Ca la glub se bea.
Eclectic
QUOTE (axel @ 17 Jan 2006, 07:03 PM)
D'astia cu aichiuul irational primiti la glub?

Fii binevenit. spoton.gif
axel
Ghiar daga nu-i mai mare degat BI?
Eclectic
Astea-s detalii lipsite de sens si golite de esenta... roflmao.gif
Zed
Glub cu cotizatie subtila . rofl.gif
calfa
Am o propunere de o aichiuitate incomensurabila, parol ! ohyeah.gif Sa fie primit tot Hanu in glub, ca sigur are si el aichiuul incomensurabil. rofl.gif

Si cand vorbim de Clubul Aichiuurilor Incomensurabile sa-i spunem pe numele mic, CAIn ! rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Olaf
Nu dom'le! Aichiuul e ceva palpabil. Cum este, de exemplu, si o varza murata. Deci fiecare si-l cunoaste pe al sau. Poate unii nu se simte in putere.
Si ca tot veni vorba de varza murata... drool.gif ma duc sa scriu la "Mie pofta de..."
mutulica
QUOTE (calfa @ 17 Jan 2006, 08:21 PM)
Si cand vorbim de Clubul Aichiuurilor Incomensurabile sa-i spunem pe numele mic, CAIn ! rofl.gif rofl.gif rofl.gif

sa fie el figura dogmatica?
Michelle
QUOTE (calfa @ 17 Jan 2006, 08:21 PM)
Am o propunere de o aichiuitate incomensurabila, parol ! ohyeah.gif Sa fie primit tot Hanu in glub, ca sigur are si el aichiuul incomensurabil. rofl.gif


Ntz,ntz! vrei sa ne uniformizezi?pai asta ar fi si farmecul glubului ...diversitate si variabilitate in incomensurabilitate rofl.gif ...nu intra decit cei ce se simte ca atare!
mica_vrabie
Daca nu ati instituit vreo carantina, ma alatur si eu.
Olaf
han.gif si glub smile.gif
Cucu Mucu
N-am instituit, ca vrabiile nu fac aviara. Bun, acuma ca ne-am adunat cativa, aichiu aichiu, da' cine da de beut? Io propun pi domnu Atont, in calitatea sa de propunator. Cine este pentru? Cine se aPtine?
Olaf
Eu propun o conferinta. La Paris. tongue.gif
Lucrarile trebuie trimise cu cel putin 2 luni inainte.
tikky
iar organizatorii asigura cazarea si decontarea biletului de calatorie ? biggrin.gif
Olaf
Sigur. Dar exista o taxa de participare, aproximativ egala cu costul cazarii si al calatoriei tongue.gif
Michelle
QUOTE (Olaf @ 18 Jan 2006, 12:53 PM)
Sigur. Dar exista o taxa de participare, aproximativ egala cu costul cazarii si al calatoriei tongue.gif

Cita vreme taxa de participare e o oferta buna ,asta inseamna ca initiatorul se ocupa sa iasa asa jamie.gif ,cred ca s-ar gasi doritori cu aichiu tocma potrivit...
calfa
QUOTE (Michelle @ 18 Jan 2006, 11:55 AM)
QUOTE (calfa @ 17 Jan 2006, 08:21 PM)
Am o propunere de o aichiuitate incomensurabila, parol ! ohyeah.gif Sa fie primit tot Hanu in glub, ca sigur are si el aichiuul incomensurabil.  rofl.gif


Ntz,ntz! vrei sa ne uniformizezi?pai asta ar fi si farmecul glubului ...diversitate si variabilitate in incomensurabilitate rofl.gif ...nu intra decit cei ce se simte ca atare!

Sa va uniformizez eu pe voi ? Da de unde ? unsure.gif

Sa ne suprapunem incomensurabilitatea aichiuurilor, fara diferenta de simtire sau de nesimtire, dar cu o incomensurabila variabilitate a farmecului glubului ... sa propasim Hanu pe cele mai inalte culmi de incomensurabilitate si progres. spoton.gif Uraaa, clapping.gif furtunoase si incomensurabil de indelungate ! Pe ritm de muzica progresiva, evident ... ohyeah.gif

Cred ca avatarul Antontului ... care este acum ... ar fi mandru de asa un spici. spoton.gif


Olaf, la Paris, evident ! thumb_yello.gif Dar propun sa fie Congres, nu conferinta. rofl.gif
Cucu Mucu
Un congres in consens.
Zed
Calfa ,

Imi aminteste de nemuritoarele cuvinte : Dragi Tovarasi si Pretini rofl.gif
Mara
QUOTE (Olaf @ 18 Jan 2006, 11:42 AM)
Eu propun o conferinta. La Paris. tongue.gif
Lucrarile trebuie trimise cu cel putin 2 luni inainte.

Io am un aichiu mic-mititel, in concluzie am nevoie de mai mult timp. whistling.gif
Olaf
QUOTE (calfa @ 18 Jan 2006, 01:37 PM)
Dar propun sa fie Congres, nu conferinta. rofl.gif

De ce? unsure.gif

Mara, pai n-am stabilit inca data limita laugh.gif
Mara
Lasa, eu am spus din start, sa nu fie dubii ca de ce eu stau la Paris juma' de an! cool.gif
calfa
QUOTE (Zed @ 18 Jan 2006, 03:55 PM)
Calfa ,

Imi aminteste de nemuritoarele cuvinte : Dragi Tovarasi si Pretini rofl.gif

Ezact, Zed ! thumb_yello.gif

Adresez, pe aceasta cale, un raspuns patriotic si revolutionar, lui Olaf care fie e prea tanar pentru a-si aminti, fie prea batran. rofl.gif

Sa fie Congres (al oamenilor munci de la glubul Hanul Ancutei), si sa inceapa cu cuvintele de o incomensurabila aichiuienta: "Dragi Tovarasi si Pretini" ..." ohyeah.gif

Asta in memoria liderului spiritual al Antontului nostru, care este, care ii tine Antontul memoria si aichiuul incomensurabil de treze, avatarizandu-i portretul. rofl.gif
Serenity
Nu pricep despre ce club e si anume vorba... blink.gif Da' vreau si io!! biggrin.gif Ma primiti?
calfa
O sa-ti ceara poze ! rofl.gif

Mai ales daca vrei si tu ! rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Serenity
Mai, voi cred ca imi supraestimati aichiuu! blink.gif As dori o schema, un desen, ceva... ca sa inteleg despre ce-i vorba.

Eu aduc rezultatele testelor de inteligenta, marturia doctorului, pe doctor in persoana daca e cazul... si sper ca frumoasa camasa alba, cu manecile ceva mai lungi sa nu fie o problema si sa ma integrez bine in decor biggrin.gif :bink:
Eclectic
QUOTE (mariusc2 @ 18 Jan 2006, 11:36 AM)
N-am instituit, ca vrabiile nu fac aviara. Bun, acuma ca ne-am adunat cativa, aichiu aichiu, da' cine da de beut? Io propun pi domnu Atont, in calitatea sa de propunator. Cine este pentru? Cine se aPtine?

Io sustin in mod fuarte clar aceasta propunere mirifica. spoton.gif
Rehael
In acest caz se impune sa strigam impreuna: Uraa!!!! Traiasca Antont!!!! clapping.gif dance.gif
Eclectic
Duar ca cineva e nesimtit si nu se simte. whistling.gif

roflmao.gif

Antontule, vine !!!!!!! rofl.gif
Rehael
...atata lume a investit in glubul asta si acu' sta parasit de atatea zile...uite ce de paianjeni!!!...
...iaca niste sticle...a mai ramas ceva in ele... drunk.gif ...acu' sa cant ceva 38.gif ...si un dans la bara dance.gif
Sa nu uit sa-i las un bilet lui sefu!!!
Sefu, daca un aichiu umbla asa, repede, repede, in tuate partile, de nul vezi si pe unde trece lasa ase ca un nor si ca o ceata, pe unde mai groasa, pe unde mai subtire....e bun?
Eclectic
Ma, tu vrei sa dai ceva puci, sa devii presedinte de glub ? roflmao.gif
Michelle
Tabaltoc ,acest admirator al democratiei....de glub! biggrin.gif
Carmi
Zicea Genicom tongue.gif ca se goleste glubu...ca cred ca totti s-au dus sa citeasca.... cool.gif
Michelle
daa...la biblioteca din colt drunk.gif
Mara
Io taman ce-am citit horoscopu', asa ca mi-am luat portia de cultura pe o saptamana! harhar.gif
Michelle
Nu mai citi asa mult Mara ...vrei sa devii overqualified si sa te dea sefa afara rofl.gif
Mara
rofl.gif La naiba! Dar tot e bine, ca nu m-am dasteptat asa de tare incat sa ma gandesc singura la asta! laugh.gif
calfa
Ce ti-e si cu "sefii" astia ! biggrin.gif Fac gluburi, alea-alea, atmosfera, si cand se umplu si incepe sa fie antren ... tocmai atunci nu-s de gasit. rofl.gif

Si ne mai miram ca au aparut ... panze de paianjen. rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.