Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Mos Craciun Si Nu Mos Gerila ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Comunitatea Credintei - Religie
Pagini: 1, 2, 3, 4
turbo trabant
QUOTE(abis @ 4 Jan 2012, 05:53 PM) *
Cu ce este mai buna o lume in care parintii isi mint copiii in privinta lui Mos Craciun, decat una in care le-ar spune ca darurile sunt din partea parintilor care ii iubesc?

Ce te face sa crezi ca lumea pe care o vrei tu este mai buna decat cea in care existi?
abis
Am spus deja
turbo trabant
Nu pentru tine abis ci pentru ceilalti smile.gif. Ceilalti care nu gandesc ca tine.
abis
Pai de-aia te-am intrebat ce argumente ai, ca sa vad care varianta e mai buna. Acolo sunt expuse argumentele in favoarea "lumii in care mos craciun este prezentat copiilor ca personaj imaginar, nu real". Acum astept argumente in favoarea "lumii in care mos craciun este prezentat copiilor ca personaj real, nu imaginar", daca are cineva, ca sa vedem care argumente sunt mai bune. Iar mistourile chiar nu tin loc de argumente. Serios.
turbo trabant
QUOTE(abis @ 4 Jan 2012, 06:07 PM) *
daca are cineva, ca sa vedem care argumente sunt mai bune.

Au fost argumente foarte bune si pro si contra date de: Felina, Dascalita, Michelle.

Dar daca ai preferat sa treci peste ele nu vad de ce nu ai trece si peste altele.
abis
Nu am trecut peste argumentele lor, ci le-am criticat la randul meu cu alte argumente

Cred ca faci o confuzie in ceea ce o priveste pe Felina. Ea nu era "pro" mos craciun=realitate
turbo trabant
QUOTE(abis @ 4 Jan 2012, 07:00 PM) *
Cred ca faci o confuzie in ceea ce o priveste pe Felina. Ea nu era "pro" mos craciun=realitate

Cred ca tu faci o confuzie ca eu fac o confuzie "pro si contra".
abis
Cu voia dumneavoastra, l-as adauga pe lista si pe Cucu Mucu. Mie mi-au placut si interventiile lui.



O mentiune speciala pentru Amenhotep, care, desi nu mai scrie aici, a lansat aceasta dezbatere. Recunosc, pana sa deschida el subiectul, nu aveam parerea de acum, dar argumentele lui pe mine m-au convins - practic, mi-a "deschis ochii"
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 4 Jan 2012, 05:53 PM) *
Au fost argumente foarte bune si pro si contra date de: Felina, Dascalita, Michelle.

Dar daca ai preferat sa treci peste ele nu vad de ce nu ai trece si peste altele.


rofl.gif Ce misto, sa-mi sara basca! Eu zic un argument, tu zici un argument. Daca eu trec peste argumentul tau o fac pt ca sunt ignorant, daca tu treci peste argumentul meu o faci pt ca ai dreptate! ohyeah.gif Foarte tare! rofl.gif
turbo trabant
O ho ho, dragu' Moshului, ce nervozitate macsima avem ! biggrin.gif

Ai aruncat bradul deja?

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.