Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Fara Titlu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Nefertiti
mwah1.gif



Hmmm, acu' mi-am facut pofta singura! laugh.gif
Serenity
La multi ani, sis'! mwah1.gif Si pentru ca vreau neaparat sa fiu 'cliseica': ca la 20 de ani, fara griji si fara bani! laugh.gif

N.V.
Da-da-da ani.gif La mulţi ani!!! Şi să realizezi chestii pe care acum nici nu îndrăzneşti să le speri! hug.gif

jude
Sa fie! jamie.gif Multumesc mult pentru urari! mwah1.gif
dascalita
La multi de ziua ta cu intarziere, draga mea! Stiu ca niciodata nu-i tarziu pentru urari asa ca le impletesc pe cele aniversare cu cele de anul nou! Poate "prind" mai bine si ti se vor implini visele ! Sa fii fericita si sanatoasa , restul vor veni de la sine!
La multi ani!
Serenity
Craciun, ziua ta... Revelion.... nu te mai saturi, soro! tongue.gif Stai cu colebilele aproape si baga bine la cap numarul de la salvare, in caz de excese biggrin.gif

Revelion superb ca si tine, draga! mwah1.gif jamie.gif


N.V.
Buuuuuuuun! De ziua ta am bâiguit ceva de realizări. Acum îţi doresc întâmplări extraordinare, care nu merită a fi uitate. Distracţie faină diseară şi un an nemaipomenit!

Nefertiti
Ai plecat la mare? rolleyes.gif

Un an nou asa cum vrei! mwah1.gif

jude
Ce mai face Jude....
Ei bine, Jude scrie despre ea la persoana a treia, desi a citit prin ziare si a auzit de la oameni mult mai destepti decat ea (si din astia exista, Slava Domnului) ca asta nu e un semn bun. Dar Jude nu e superstitioasa, poate doar altceva care se termina in "-oasa". ohyeah.gif
Jude scrie pentru ca nu are cu ce sa-si umple timpul inca 10 minute.
De fapt, ca sa fim in trend si poate si responsabili, sa ii ascundem identitatea. Sa o numim I.
Prin urmare, I. se plictiseste post-proiect, pre-somn.
De asemenea, I. este convinsa ca este studenta (si nu la facultati ca Romano-Americana) pentru ca a facut ceva oribil si de neiertat, fie intr-o viata anterioara, fie cand le-a stricat planurile parintilor ei din aceasta viata (parinti care isi doreau un baiat).
I. are planuri sa cucereasca lumea anul acesta si are de gand sa inceapa cu pasi mici. Primul pas - sa intre in examene. Al doilea - previzibil - sa iasa din examene. Al treilea - sa faca restul chestiilor prin care se cucereste o lume sau alta.
I. a fost sfatuita sa nu dea de pomana la biserica, ca solutie disperata contra restantei la Frigioiu. A. i-a spus I.(I.ei? lui I.?) ca Frigioiu si Dumnezeu nu opereaza in aceleasi cartiere. Eu tind sa fiu de acord cu A.
I. nu intelege ce e cu toata lumea asta rea si ciudoasa, asa ca a devenit si ea rea si poate chiar -"-. E chiar relaxant si ai si mai multe subiecte de discutat la o bere trezita. I. se face ca lucreaza intr-o firma care se face ca e profi, se face ca e bine...a, ba nu, chiar e bine +/- niste treburi.

Timpul lui I. a expirat, asa ca pa.

pese : I. nu e nebuna si se mai intampla si alte chestii cu ea, in afara de facultate, dar what's the point? biggrin.gif

Katie Melua - Piece by piece

First of all must go
Your scent upon my pillow
And then I'll say goodbye
To your whispers in my dreams
And then our lips will part
In my mind and in my heart
Caus your kiss
Went deeper than my skin

Piece by piece
Is how I'll let go of you
Kiss by kiss
Will leave my mind one at a time
One at a time

First of all must fly
My dreams of you and I
There's no point in holding on to those
And then our ties will break
For your and my own sake
Just remember
This is what you chose

Piece by piece
Is how I'll let go of you
Kiss by kiss
Will leave my mind one at a time
One at a time

I'll shed like skin
Our memories of lazy days
And fade away the shadow of your face

Serenity
Of, e ca dracu se satisfacator sa te lamentezi in legatura cu scoala wub.gif I. ar trebui sa profite, ca nu mai are mult.
jude
I. profita la maxim, fii convinsa. laugh.gif I s-a promis chiar sa fie data afara din casa daca mai vorbeste despre asta. Si o sora nu te da afara din orice fleac. biggrin.gif
Nefertiti
Uite niste muzici bune la facut proiecte mwah1.gif :

http://www.divshare.com/download/6207629-126

http://www.divshare.com/download/6207610-311

Daca iti place vocea, iti pun pe un alt cd, ca pana la urma tot o sa reusim sa ne sincronizam, sa ne vedem. ohyeah.gif
jude
Da, da, îmi plac amândouă. wub.gif A doua mai mult ca prima, ca să fiu mai exactă. Mulţumesc! mwah1.gif
Serenity
E superba... si vocea, si tipa wub.gif
jude
Nu am sesiune. Nuuuuu. Totul este in capul meu (explicabil).
ph34r.gif
jude
Ba am. Dar nu ma duc. Aman cu o zi intamplarea fericita a fiintei mele.
Cica asta ar fi o manifestare a inteligentei esuate (adica a prostiei, ca sa nu mai fim politicosi). Sau cel putin asa zice un nene. Eu recunosc : azi inteligenta mea a esuat. A esuat ca o balena schiloada pe zgura. De ce zgura sub balena? De ce politologie in sesiune? De-al naibii, sa crape studentul de fericire si euforie intelectuala.


Sper ca balena sa-si revina.


Nefertiti
Las' ca eu stau si mai bine. ohyeah.gif

Cate mai ai?

Si sa stii ca iesirea la o bere nu ti-ar face decat bine, putina relaxare, o iesire dintre notiunile alea abstracte ar fi perfecta. rolleyes.gif
jude
4 / 5, inca nu stiu sigur daca trebuie sa mai dau ultimul examen.
Tu cum stai? tongue.gif
Nefertiti
Aaaa, deci poti sa vii la bere! devil.gif

La mine e mai complicat.
jude
QUOTE(nefertiti @ 20 Jan 2009, 09:51 AM) *
Aaaa, deci poti sa vii la bere! devil.gif

La mine e mai complicat.



Bine ca esti tu ermetica. tongue.gif
Da, bre, vin la bere. Dar nu fac planuri. tongue.gif
Nefertiti
Aoleu, de ce ma injuri?? laugh.gif

Nu-s ermetica (ce cuvant!), da' mi-e rusine sa zic aici, mai bine spun la bere. cool.gif
jude
Nu te injur. tongue.gif Ermetic e un cuvant obisnuit. Ca nu-l folosesc bine e alta problema. tongue.gif
jude
La un moment dat trebuia sa se termine, nu? smile.gif
Bonsai
Cu intarziere poposesc aici sa-ti urez sa ai o primavara frumoasa ca tine ( sper ca oameni rai nu interpreteze eronat rofl.gif ).
jude
laugh.gif Multumesc, Bonsai. mwah1.gif
jude
Medicii din Romania se straduiesc. Nu stiu daca se straduiesc sa te faca bine sau sa te omoare. Probabil depinde de dispozitie si de cafeaua de la micul dejun. Stiu numai ca unii dintre ei ar trebui spanzurati, chinuiti sau macar lasati sa moara de aceeasi boala pe care nu s-au obosit sa o cerceteze, fiindu-le mai comod sa confirme un diagnostic vechi, pe principiu "las' ca si asta o omoara, nu-i bai". Vitamine si minerale, copii, ca sa nu ajungeti sa fiti bolnavi in Romania si sa cereti, printr-o minune, un RMN care ar fi trebuit facut cu cateva luni in urma si care sa nu arate decat ca e prea tarziu.


Nefertiti
mwah1.gif
andra_v
Medicii si nu numai.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.