Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Fara Titlu
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
N.V.
QUOTE(jude @ 12 Nov 2007, 04:47 PM) *
Oare daca-i spun direct ca se muta incepand cu ianuarie, ma crede pe cuvant?


Eu nu te cred pe cuvant si asta din cauza ca incepand din ianuarie incepe sa se simta miros pregnant de sesiune si nu vei avea inima necesara sa o dai atunci afara. Asa ca asculta de Sere si scapa de ea acum, ca altfel iti va scoate peri albi. mwah1.gif Bafta!
PieS: Nu uit ca n-ai cum sa fii simtita cu nesimtitii. thumb_yello.gif
Nefertiti
smile.gif

jude
mwah1.gif Da' tu cum de nu esti in Galapagos? tongue.gif

QUOTE(N.V. @ 12 Nov 2007, 09:13 PM) *
Eu nu te cred pe cuvant si asta din cauza ca incepand din ianuarie incepe sa se simta miros pregnant de sesiune si nu vei avea inima necesara sa o dai atunci afara. Asa ca asculta de Sere si scapa de ea acum, ca altfel iti va scoate peri albi. mwah1.gif Bafta!
PieS: Nu uit ca n-ai cum sa fii simtita cu nesimtitii. thumb_yello.gif


Pai e la ID si are de gand sa renunte la fac si sa se angajeze. biggrin.gif Ca bona. Eu ma-ntreb cine o sa-si nenoroceasca odraslele ca sa-i dea ei de-o paine. cry.gif
Partea urata e senzatia ca oricum n-o sa o pot da afara.
Nefertiti
QUOTE(jude @ 13 Nov 2007, 09:46 AM) *
mwah1.gif Da' tu cum de nu esti in Galapagos? tongue.gif


Nu-s, da' pot sa plec, nu tin mortis sa trec pe aici... wink.gif
jude
Pai cum vine asta? nonono.gif Ideea era sa treci mai des - pe-aici, prin Poiana macar. mwah1.gif
jude
E incredibil. Dupa ce ca ma razgandesc in ultimul moment si ma urnesc din casa pentru un seminar (bine, ideea era ca oricum trebuie sa ajung la niste magazine de langa facultate si ce mi-e o ora jumate in plus biggrin.gif ), ajung acolo si vad ca nu se mai face. Si nici la urmatorul nu puteam sta, ca nu planuisem. Asa ca am renuntat la renuntat la fumat = mi-am luat tigari, dupa care am facut niste cumparaturi cretine. Daca se mai amana vreun curs saptamana viitoare, intru in faliment. mad.gif
Energie
Eu stau cu camasa lipita de spate si cred ca o sa racesc. wub.gif
jude
Ai camasa uda? Inscrie-te si tu la Miss Han. drool.gif
Energie
Am tot ce-mi trebuie, nu ? Doar barba sa o dau jos. hmm.gif Sau sa ma pozez de la gat in jos. biggrin.gif
jude
Of, ce amarata sunt si ce racita... sad.gif
Serenity
Soroooo.... solutia e una singura: rasfata-te biggrin.gif Cand esti amarata si racita fii deosebit de draguta cu tine insati si fa-ti toate mofturile. Cum scrie aia prin reviste.... sau..... du-te acasa la mami si tati biggrin.gif mwah1.gif

Insanatosire si capul sus! hug.gif
jude
("of, ce amarata sunt" nu a fost ideea mea devil.gif )

Saru'mana, sista! mwah1.gif mwah1.gif Am fost rasfatata si cred ca si boala a apreciat chestia asta, din moment ce nu scap de ea. unsure.gif
Hm, ce n-as da sa pot fugi la ai mei.....pe care nu i-am mai vazut de aproape trei luni. Si evident ca, dupa 3 - 4
zile de sarbatoare petrecute acasa, o sa plang dupa linistea din Bucuresti. rolleyes.gif

jude
Se poate sa-mi mearga MAI prost? ph34r.gif
Energie
Do not challenge "Worse". jamie.gif mwah1.gif
Afrodita
Yup, intotdeauna exista MAI rau/prost de-atat, asa ca te rog din suflet, nu te intreba daca exista, caci vei afla sigur unsure.gif

hug.gif mwah1.gif Iti tin pumnii sa-ti mearga mai bine de-acum inainte mwah1.gif
jude
Da, exista, am aflat aseara. biggrin.gif
Multam de sustinere, Afro! hug.gif
Energie, prea tarziu...am facut-o deja. Si, printre altele, m-am ales cu tine. harhar.gif
jude
Dupa aproape 3 luni de rataciri pe meleaguri la fel de necivilizate, dar cu un kfc in plus, am ajuns acasa. Care casa a intrat la apa. unsure.gif Toate-s mai mici / mai scunde - tavanul, clanta, parintii, camera. Usa e diferita, la fel si cartierul - am lumina!! biggrin.gif rofl.gif Desigur, dupa sarbatori, cand vor da jos instalatiile, vom reintra in paleolitic, dar pana atunci....am lumini pe strada!!
Tata e mai batran si te intelegi tot mai greu cu el.
Mama s-a retras si mai mult in singuratatea si problemele ei.
Si calculatorul merge si mai prost decat stiam. jamie.gif


(si ce vin bun are tata... drool.gif )
Afrodita
Lasa ce-o sa fie dupa, bucura-te de acum, ca intotdeauna acum e cel important, dar uitam de el un an intreg... wink.gif

Sarbatori fericite, iubita mwah1.gif hug.gif
Serenity
Soroooooooooo.... am venit ci cu cadoul:



Ho ho ho! santa1.gif

P.S. Si tata e mai batran.... l-am surprins cititndu-mi mesajele de pe telefon. Batran si nesuferit! dry.gif
Nefertiti
smile.gif

jude
Multam de sfat, Afro, din pacate deja e "dupa" - s-au ars becurile. Evident. spoton.gif

----------

Of, sista'...o sa balesc pe privat biggrin.gif ca sa n-o incurc . Multam ca te gandesti la mine cu atata drag! laugh.gif mwah1.gif

--------

smile.gif hug.gif

jude
Cat de bine e acasa... cloud9.gif sad.gif
Nefertiti
La multi ani, sa fii sanatoasa si vesela! mwah1.gif

jude
Multumeeesc hug.gif !
Energie
Aduc si eu un cadou cam ca al lui Serenity.

La multi ani !

harhar.gif
Afrodita
Energie, io una zic ca cadoul tau n-are nici o treaba cu al lui Sere, nu de alta da' vazandu-l pe-al tau mi-o venit sa vars harhar.gif urata pocitanie ai gasit harhar.gif

Copiluuuuuuuuuuuuu hug.gif La muuuuuulti aaaaaaani!!! mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif Tot ce-ti doresti sa ti se implineasca si sa fii fericita, sanatoasa si iubita si bafta multa la faculta hug.gif mwah1.gif
Energie
QUOTE(Afrodita @ 28 Dec 2007, 06:36 PM) *
Energie, io una zic ca cadoul tau n-are nici o treaba cu al lui Sere, nu de alta da' vazandu-l pe-al tau mi-o venit sa vars harhar.gif urata pocitanie ai gasit harhar.gif


Eh, de gustibus... Las' ca stie sarbatorita de ce. harhar.gif
jude
Da, sarbatorita stie si-ar vrea sa uite de ce, dar preamilostivul nu o lasa. mad.gif
Adica multumesc mult pentru cadou, e superb! 6.gif


mwah1.gif Afro
jude
mda, nu e ca si cum nu as fi fost avertizata de la inceput.

In alta ordine de idei, fir-ar ea de sesiune care nici macar n-a inceput. 50.gif 50.gif 50.gif
Nefertiti
QUOTE(jude @ 9 Jan 2008, 07:09 PM) *
In alta ordine de idei, fir-ar ea de sesiune care nici macar n-a inceput. 50.gif 50.gif 50.gif



La asta te sustin, la fel zic si eu... ohyeah.gif
Afrodita
Bafta in sesiune, puiule mwah1.gif hug.gif
jude
Multam de sprijin, respectiv urari! hug.gif

4.30 A.M.
yey, in sfarsit somn, si ce daca mai aveam 3 ore pana suna alarma?

5.00 A.M.
analiza eficientei unor dopuri de pluta. totusi, exista posibilitatea "respiratia dispare, zgomotul ramane".

5.15 A.M.
analiza eficientei unei perne presate pe fata agentului generator de stres timp de minim 15 minute (respiratia ca respiratia, dar zgomotul...)

5.20 A.M.
urari de bine la adresa aluia care a inventat sforaitul in lipsa de ocupatie.
identificarea locului de unde se vede mai bine rasaritul. ce poate fi mai frumos decat o cafea sorbita dimineata, printre injuraturi, privind rasaritul soarelui deasupra tomberoanelor?

5.30 A.M.
in sfarsit, somn. nervii au si ei termenul lor de valabilitate.


si, pe langa asta, sesiunea.

ulala.gif ulala.gif ulala.gif


jude
bai, nu ma prind : pentru examen trebuie sa citesti sau chiar sa inveti? unsure.gif
si nr. 2 : de ce nu am nici un sfert de pai de chibrit sa-mi satisfac nevoia de minim o tigara? 50.gif
Energie
QUOTE(jude @ 25 Jan 2008, 01:35 PM) *
si nr. 2 : de ce nu am nici un sfert de pai de chibrit sa-mi satisfac nevoia de minim o tigara? 50.gif


Poate e un semn. devil.gif

QUOTE
bai, nu ma prind : pentru examen trebuie sa citesti sau chiar sa inveti?


Cand nu faci nici una, nici alta, nu mai conteaza ce trebuie. rofl.gif
jude
QUOTE(Energie @ 25 Jan 2008, 01:38 PM) *
Poate e un semn. devil.gif


ca nu-mi cumpar brichete... blink.gif
Energie
Exact la asta ma refeream. harhar.gif
jude
ca sa citez o somitate in materie de blabla, "despre cum" (am incheiat citatul) sa te plictisesti la un examen si totusi sa-ti dai pumni in cap dupa. la figurat.
jude
pardon, somitate in materie de bla bla. acum e mai bine? devil.gif
Energie
Mult mai bine. tongue.gif
jude
asa, incearca sa ai o atitudine degajata.
jude
Nu mai am tigari.
Nu mai am Cola.
Adica nu mai am voie la tigari si Cola pana vineri. yay.gif
Nu mai am rabdare.
Nu mai am nervi.
Nu mai am chef.
Nu mai am nevoie de.

Da' serios ca nici in vacanta nu ma simteam mai bine. biggrin.gif (valabil doar pentru seara asta)
In ideea ca o sa dorm minim 2 ore, maxim 2 si 1/4 in noaptea asta, back to work. 44.gif
jude
( drool.gif ) / ( ranting.gif )

hmm.gif hmm.gif hmm.gif
jude
1. Mai am 1 singur examen. 1 naspa. Maine.
Si sunt stresata. unsure.gif

Partea buna e ca sambata dorm. ohyeah.gif
N.V.
Baftă mare! hug.gif
Eu treuie să mai aştept pānă duminică după-masa să dorm! yawn.gif
jude
hug.gif Saru'mana! Bafta a fost...cum e de obicei norocul meu, ca nuca in perete. Adica mi-a picat din ce nu invatasem. Din fericire, stiu sa bat campii. biggrin.gif

Doua saptamani m-am laudat ca in prima zi de dupa sesiune (adeca azi) dorm / lenevesc toata ziua. De aceaa, la 6 am luat micul dejun, la 9 m-am trezit de tot, la 12 admiram un nene care imi spargea usa de la apartament. spoton.gif
Afrodita
yikes.gif Cred ca de anume ai lasat-o asa in plop, ca sa vie blonda de mine sa intrebe: in ce sens iti spargea usa si cu ce scop? hmm.gif

harhar.gif
jude
laugh.gif harhar.gif
Imi spargea usa intr-o maniera profesionista, alternand ciocanul si umarul, cu scopul de a intra si eu naibii in casa. biggrin.gif Adica pur si simplu se blocase usa. Si varianta necalificata a lui Superman repara situatia. spoton.gif
jude
doare. al dracului de tare.
Afrodita
hug.gif
Serenity
hug.gif si de la mine.... Si sa stii ca, din ce am auzit si eu whistling.gif , alcoolul ar fi cel mai bun analgezic si cel mai bun prieten la nevoie tongue.gif (o gluma proasta de la sor'ta virtuala hug.gif ).

Felicitari pentru supravietuirea sesiunii! yay.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.