Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intrebari Existentiale
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
alysoft2003
QUOTE (n'ai-b'ai @ 7 Jul 2006, 10:33 AM)
ca de ce n-are matzul doo cozi!! dunno.gif


Dar mātzul are doo cozi. Are doo cozi si doo oo. Mātza are numai o coada.
alysoft2003
QUOTE (Data'q @ 23 Jun 2006, 06:04 PM)
Da...
La fel cum poti auzi cum cresc si pietrele sau cum poti bea dintr-o ceasca goala...Citeste Shogun-ul (James Clavell) si ai sa intelegi...

So :
1. Shogun, by James Clavell am citit-o de vreo 3 ori (intamplator mi-a si placut si nici nu am sarit vreo pagina )
2. Daca tot vrei sa fim fiscali, cele enumerate de tine mi se par a fi de-a dreptul halucinatii induse prin autosugestie ( atat halucinatii vizive - sa vezi pietrele cum cresc; cat si auditive- sa auzi iarba cum creste; gustative si olfactive- sa bei ceai dintr-o ceasca goala.
3. Mai bine am continuua sa ne jucam, cred ca e mai bine, decat sa facem pe superinteligentii lu' peste oceanic marinat.
AmunRa
Cum explici femeilor offside-ul din fotbal (no offence microbistelor) laugh.gif

Va aflati intr-un magazin de pantofi, sunteti a doua la coada. In spatele vanzatoarei se afla o pereche de pantofi superbi, pe care vi-i doriti foarte mult.
Doamna din fata dumneavoastra i-a vazut si ii priveste cu jind.

Dar nici una dintre voi nu aveti portofelul la voi. Ar fi nepoliticos sa intrati in fata femeii fara sa aveti bani pentru a plati pantofii.
Dar daca ati avea bani, femeia din fata n-ar avea ce sa zica. Vanzatoarea asteapta in continuare la casa.

O prietena buna probeaza si ea niste pantofi in magazin si va observa dilema si se pregateste sa va arunce portofelul ei.
Daca face acest lucru, il puteti prinde, puteti trece de cealalta clienta si puteti cumpara pantofii mult doriti.

Trebuie sa va amintiti insa intotdeauna ca, pana cand portofelul nu este aruncat, nu este frumos sa treceti in fata celeilalte cliente.

Felicitari, tocmai ati invatat regula offside-ului la fotbal. spoton.gif rofl.gif rofl.gif
Serenity
Din ce se face hartia igienica? (aia de proasta calitate, in care gasesti diverse obecte laugh.gif ).
Olaf
Pai... din obiectele respective rofl.gif
AmunRa
Daca de la inot se slabeste, unde gresesc
balenele? hh.gif

si daca o persoana cu mai multe personalitati incearca sa se sinucida, este considerata o situatie de luare de ostatici? laugh.gif
Dea
QUOTE (Olaf @ 7 Jul 2006, 10:10 AM)
rofl.gif
La Tico nu stiu, dar la Matiz raspunsul este simplu. Matizul este inalt. Soferul Matizului sta mai sus decat ceilalti soferi. Dar cum sa stai mai sus intr-o masina mica? nonono.gif Atunci sigur e ceva mare, ditai 4x4 sau chiar camion. In concluzie, nu are loc pe strada.


la asta nu m-am gandit rofl.gif rofl.gif
buuun.. asa se explica si de ce un matiz, in fata mea, ca sa ocoleeasca o gropita (mica-mica) a trecut pana pe sensul celalalt?
(cred ca li se dau si ochelari speciali soferilor de matiz, la achizitionare.. de-aia care maresc lucrurile)

Cucu Mucu
Care e masculul la bere? Berul?!
Cla
Care e femela la Boier?
bdl
QUOTE (mariusc2 @ 13 Jul 2006, 01:50 PM)
Care e masculul la bere? Berul?!

Hamei...
Cla, daca e boier, are mai multe "femele"....
Olaf
BTW, daca nu ma insel, pentru bere se foloseste partea feminina a hameiului rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Olaf @ 14 Jul 2006, 12:24 AM)
BTW, daca nu ma insel, pentru bere se foloseste partea feminina a hameiului rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Hameia? Hameica? Hama? blink.gif
Tyra
De ce trebuie sa se epileze femeile si e scarbos daca ele au par si la barbati nu e scarbos?

AmunRa, ti ai pus glitter la semnaturaaaaaaaaaa wub.gif
AmunRa
offtopic
Tyra fiica_lumii are un site meserias unde te glituiesi instant (na ca nu mai stiu limba romana)

ontopic
Tyra
Din aceleasi motive pentru care si barbatii fac acelasi lucru.... sa fie mai catifelati la pipait rofl.gif
Dea
vaaai.. ce interesant.. vreau si eu adresa site-ului..
Tyra
uiteeeeeeee

Ieri am stat toata ziua sa iau glitteruri... intrebati ma orice tongue.gif
Dea
ooo.. frumos, merci hug.gif
Olaf
Era bancul ala, cu "se intalnesc doi englezi, beau, bla,bla, se intalnesc doi rusi, beau, se bat, bla, bla, se intalnesc doi arabi...".
Ma intreb daca a supravietuit cineva sa ne spuna ce se intampla cand se intalnesc doua tipe, orice natie or fi ele...
bdl
Olaf,
Se intimpla la fel, numai ca bla-bla-blaul se intinde pe 5 pagini....
Kyklos
Stiti placutele acelea NU CALCATII IARBA unsure.gif , cei care le amplaseaza oare cum au procedat ?

Rezulta ca : REGULILE SUNT FACUTE CA SA LE INCALCAM unsure.gif
Sushi
QUOTE (Colimator @ 16 Jul 2006, 05:56 PM)
Stiti placutele acelea NU CALCATII IARBA unsure.gif , cei care le amplaseaza oare cum au procedat ?

Rezulta ca : REGULILE SUNT FACUTE CA SA LE INCALCAM unsure.gif

Nu! Rezulta ca iarba e facuta ca sa fie calcata wink.gif
Kyklos
Uite ca la concluzia aceasta nu am ajuns hh.gif ....MULTUMESC PENTRU RASPUNS tongue.gif
Sushi
Si daca God e femeie??!
Kyklos
Si daca Domnul Zeu e bisexual...?
Sushi
QUOTE (Colimator @ 16 Jul 2006, 06:13 PM)
Si daca Domnul Zeu e bisexual...?

hh.gif
alysoft2003
QUOTE (Colimator @ 16 Jul 2006, 06:56 PM)
Stiti placutele acelea NU CALCATII IARBA

De fapt, mesajul e incomplet. Normal ar suna asa : " NU CALCATI IARBA! FUMATI-O"
tikky
tongue.gif Ce fel de jucarii ii fac pe copii mai inteligenti?
Cla
Lego, de ex. smile.gif
Cucu Mucu
Sextoys?! jamie.gif
Erwin
Exista intrebari non-existentiale? tongue.gif
Cla
Da: de ce cresc din Bega pomi si arata ca pampa?
bdl
QUOTE (Cla @ 19 Jul 2006, 07:34 PM)
Da: de ce cresc din Bega pomi si arata ca pampa?

Da ce , voiai sa creasca cinepa si sa fie presedinte Escobar?
Cla
Pt ala cānepa-i prea ieftina, īs "peanuts". wink.gif
Dea
serpii fumeaza???


altfel spus: de unde vine expresia asta "fumeaza ca un sarpe/o serpoaica?" blink.gif
Titus Herbert
Blonzii/blondele se distreaza mai bine? unsure.gif


dap. astazi m-am uitat la dexter's lab.
Cla
Ce merge mai bine? Bere cu Algocalmin sau invers? unsure.gif
Olaf
QUOTE (Dea @ 8 Aug 2006, 04:04 PM)
serpii fumeaza???


altfel spus: de unde vine expresia asta "fumeaza ca un sarpe/o serpoaica?"  blink.gif

QUOTE
Pentru ce se zice: fumeaza ca un sarpe? Fiindca pe zidurile bisericii balaurii varsau foc, fiindca in iconografia mai veche serpii erau totdeauna reprezentati cu limba scoasa, o limba subtire ce le iesea din gura ca o tigara...

Aici... nu stiu cat este de adevarat, insa.

A propos de fumat ca un sarpe, eu mai stiam si "fumeaza ca un turc". Intamplator, am citit pe un site de turism (lonely planet, cred) ceva de genul "Romanians and Turks smoke like chimneys"* rofl.gif





--------------
* Romanii si turcii fumeaza ca niste hornuri.
Cucu Mucu
Cum se stabileste ai.chiu.-ul la oaie? hh.gif
Cucu Mucu
de ce puii mei urla romanii ca dementii pe strazi? Or fi confundand apartamentele cu pesterile?! hh.gif
Cla
Ca au uitat sa cumpere ceapa si intreaba pe vecina daca are biggrin.gif
Chiar, de ce zbiara la fel la telefon?? huh.gif Ca doar nu merge de la un balcon la altul...
Pe vremuri daca se zicea "esti pe fir?", ala era un snur intre balcoane, tineai o conserva la ureche rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Cla @ 14 Sep 2006, 01:27 AM)
Chiar, de ce zbiara la fel la telefon??

Ca daca vorbesc incet se duce impulsul cocoloase pe fir! rofl.gif
Cla
biggrin.gif clapping.gif
Marius, eu cred ca merg celularele in RO si fara baterie.
Ajunge sa zbieri destul de tare la satelit rofl.gif
Cucu Mucu
Ntz, ca daca n-are bafterie nu suna, si daca nu suna nu vede vecinu' ce ciololar ti-ai tras cu banii care i-ai luat pa masina, manca-ti-as.
Cla
Pt. ca am avut-o cu cucuveaua, mi-au picat niste īntrebari:
- De ce nu exista Whiskas cu gust de soarece? huh.gif
- Sau Chappi cu gust de māţă? rofl.gif
Cucu Mucu
In imponderabilitate organu' o fi in erectie non-stop?
Cla
Deloc. De unde vrei sa ia aer?
Cucu Mucu
Mmmm, pai acolo nu mai are nici o scuza ca sta cu capu' in jos...
Cla
Baaaaaa, e PLINA de scuze!! biggrin.gif
Cucu Mucu
rofl.gif
nefertiti-old
Sa imi spuna si mie cineva de unde apar musculitele???? Cum am scos din frigider zmeura, hop si ele! DE UNDEEEEE????
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.