Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intrebari Existentiale
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Michelle
...de fapt nu e cascaval ci branza topita feliata (ceea ce e o chestie pe care eu una nu i-as da-o copilului meu!) si are arome diferite ...ciuperci,smantana,ementaler(cica!) sa zapaceasca copiii la cap...dupa cum se stie ei sunt cei mai receptivi la reclame si apoi ii piseaza pe parinti sa le cumpere tot ce vad la tembelizor
...branza topita chiar si feliata e un fel de carne tocata in care nu stii ce s-a tocat ,un fel de parizer care neam de neamul lui n-a vazut carnea (alta porcarie) ,un fel de crenvursti in care habar n-avem noi ce chimicale sub forma de pasta baga producatorul...in concluzie...yak!
Vornicum
Va demisiona Tariceanu ... sa nu? rofl.gif
Nicoleta
Si daca pot si stiu sa mint frumos de ce sa nu fac asta? smile.gif
alfa
De ce se supara fetele/femeile pe noi?
De un timp incoace am impresia ca reusesc sa supar, fara a face nimic, sexul frumos. Am parte de evenimente stranii, in care ma trezesc ca anumite persoane se supara pe mine din senin. Asa se face ca in urma cu ceva vreme, dupa o ruptura, prietena fostei mele prietene a beneficiat de cazare gratuita in camera mea la cererea ei. Avea o mica problema si nevoie de un ajutor neinsemnat. Ea era indragostita nebuneste sau cel putin asta pretindea de altcineva iar eu nu aveam chef de nimic in perioada aia , asa incat nici prin gand nu mi-a trecut sa incerc ceva. Dupa o conversatie care s-a prelungit destul de tarziu in noapte, ne-am asezat cuminti , fiecare in cate un pat, erau doua in camera si am dormit visand frumos pana dimineata. Interesant de observat este ca a doua zi ne-am despartit ca doi buni prieteni, cu zambetul pe buze. Dar surpriza... incepand cu seara urmatoare aveam sa constat ca persoana respectiva nici macar nu ma mai saluta... unsure.gif ..atitudine pe care si-a pastrat-o pana astazi. Loooooooooooooool! Loooooooooooooooool! Precizez ca nu-mi aduc aminte s- o fi suparat sau s- o fi jignit vreodata cu ceva si in noaptea cu pricina jur ca n-am facut nici cel mai mic gest care sa insemne altceva.
Alte doua persoane s-au suparat, in ultima vreme, pe mine fara a le face absolut nimic, iar una pare a fi pe cale sa ajunga tot acolo...Loooooooooooooool!
Inteleg sa se supere Calfa, care poate a luat un joc in serios, dar toate persoanele despre care am vorbit sunt convins ca n-au avut nici cel mai mic motiv s-o faca. Inteleg sa te mai certi cu cineva, cand ai o relatie, dar sa se supere amice carora nu le-ai facut nimic mi se pare ciudatenia ciudateniilor. Mai mult, cazul extrem, intr-o situatie...nici macar sa nu te mai salute si sa nu-i treaca. De ce?!????!!!
Daca ai o relatie te certi cu ea, daca nu ai te certi cu amicele pe care nu le-ai agasat niciodata si carora nu le-ai facut avansuri deranjante desi poate unele dintre ele nu-ti sunt deloc indiferente.....Cine mai intelege fratilor ceva d-aici....Loooooooooooooooooool! Looooooooooooool!
P.S.;
Gata! Pauza! Mai sunt examene de dat, carti de citit, distractii de onorat, alte site-uri de vizitat etc. A inceput deja sa creada lumea ca am inebunit ma vede tot timpul cu ochii pe calculatorul asta...Oricum e posibil sa revin.
N.V.
QUOTE (alfa @ 4 Dec 2005, 03:10 AM)
Inteleg sa te mai certi cu cineva, cand ai o relatie, dar sa se supere amice carora nu le-ai facut nimic mi se pare ciudatenia ciudateniilor.

Pai poate tocmai aici e problema: nu le-ai facut nimic whistling.gif
innocent.gif
alfa
N.V.

QUOTE
Pai poate tocmai aici e problema: nu le-ai facut nimic

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Nu cred ca asta vroiau. Nu inteleg de ce s-au suparat n- au avut nici un motiv.
Felina
alfa, de ce alegi tu calea ocolita si fara sorti de izbanda, de ce nu intrebi direct la ... sursa intrebarii?
alfa
tongue.gif
Felina
QUOTE (alfa @ 5 Dec 2005, 10:43 PM)
Una dintre persoane am aflat intre timp ca nu s-a suparat, iar in legatura cu celelalte trei nu mai e o intrebare ci o certitudine. Sau daca vrei o intrebare retorica ca pretext pentru o mirare.
Felina inainte de a alege calea fara sorti de izbanda de a-mi da mie lectii despre ce sa intreb si unde raspunde si mie la o intrebare: care e problema ta de fapt?

:rolf:

Problema mea e ca nu ma supar niciodata pe cei ce-si pun intrebari existentiale. innocent.gif
Fantasee
Cand ajungi in fata unei usi inchise: este inchisa doar pe partea ta sau si de cealalta parte? rolleyes.gif
exergy33
alfa

QUOTE
P.S.;
Gata! Pauza! Mai sunt examene de dat


...si de luat (nota de trecere vreau sa spun) ! cool.gif

Multa bafta ! devil.gif
alfa
tongue.gif
Eclectic
QUOTE (Fantasee @ 5 Dec 2005, 11:01 PM)
Cand ajungi in fata unei usi inchise: este inchisa doar pe partea ta sau si de cealalta parte? rolleyes.gif

Un DA hotarat ! roflmao.gif
Felina
QUOTE (alfa @ 5 Dec 2005, 11:05 PM)
Nu incerca nici sa te bagi in intrebarile lor existentiale, te sfatuiesc, daca imi permiti smile.gif, sa ti le formulezi pe ale tale. wink.gif

Pai nu-ti permit, sfaturi nu primesc decand atunci cand le cer explicit. wink.gif
alfa
tongue.gif
alfa
De ce nu ne putem abtine ? Esti parasit si iti juri ca nu vei mai iubi vreodata, ca singurul tau interes vor fi fetele de-o noapte, ocaziile intamplatoare sau serviciile contra cost. Si cu toate astea ramane tentatia unei noi iubiri careia cu greu ii poti face fata. Cand se generalizeaza atingand un punct critic trebuie sa fugi mancand pamantul. O alergatura continua obligata de o incapatanata rezistenta in umbra unei fidelitati bizare a sentimentelor cu care te-ai obisnuit pana la reconstructia eului cu ea ca parte integranta...
Sunt locuri pe care esti nevoit sa le parasesti, prea multe nechemari plutesc inca intr-o posibila rasturnare. Momentul vine furisandu-se printre melancolii trecute, care te invaluie cu parfumul unui impuls pe care ti-l refuzi cu desavarsire. Privesti cu ochiul intors in nesiguranta unei respiratii neregulate care anunta nedorita renastere a dorintei de apropiere si intarziere langa persoana care ar regasi sunetul inabusit al unui trecut uitat. Fata in fata cu dulcele pericol te retragi cu privirea usor inlacrimata inlantuit in juramantul refuzului....

Serenity
De ce mi se arde placa de retea la doar cateva ore dupa ce cumpar una noua? tongue.gif
Cucu Mucu
Unde devil.gif oi fi pus Cd-ul cu Kenny Rogers, ca il caut bolund de 5 zile! mad.gif
Serenity
E dupa fotoliu.

Acum sa faci bine sa-mi raspunzi si tu!!! rofl.gif A, si daca tot esti pe-aici, spune-mi si cum sa scap de soarece.. da zi-mi in jurnal, ca eu sunt ratusca cea urata, pe mine nu ma iubeste nimeni si vreau sa-mi scrie si mie cineva ceva in jurnal.. rofl.gif
nefertiti-old
de ce exista iarna?
axel
Pentru ca iarna nu-i ca vara
Titus Herbert
o sa castig vreodata la loto? blink.gif
Endgegner
numai daca joci-daca joci s-ar putea sa nu castigi
Cla
QUOTE (Titus Herbert @ 16 Feb 2006, 07:08 PM)
o sa castig vreodata la loto? blink.gif

Cum sa nu. Cum se zice in Romānia?
Cāstigi o p.... (sorry, life is live biggrin.gif )
Titus Herbert
numarul de puncte reflecta numarul de litere? Cla devil.gif
Cla
E mai lunga din greseala, dar va descurcati voi. De nevoie biggrin.gif
Vaginal, oral, anal, scheissegal wink.gif

Auzi tu, Titus Herbert.
Dac-o fost bunicu', asta, sa-i fie tarāna usoara.
Hai, te īnteleg ca n-ai avut chef de Tits. Normal.

Dar ce-ar fi fost cu definitia latina "Tzātza Herbertii"??

Titus Herbert
Nu, nu am avut chef de tits blink.gif Absolut
Si sa-i fie tarana usoara precum usoara mi-e mie inima.
One_Last_Dance
- Oare fericirea incepe in fiecare dimineata daca iti doresti?
coconut
De ce ne naştem fără să fim īntrebaţi dacă ne dorim această efemeritate? N-am vrut să mă nasc; nu vreau să mor: unde-i democraţia şi libertatea de opinie?!
Cla
De ce te nasti si nu ai dreptul la parinti?? huh.gif
One_Last_Dance
Un coleg mi-a adresat o intrebare tare sucita... smile.gif
- De ce incerci mereu sa-ti inscaunezi "eu"-l?
N-am stiut ce sa-i raspund, am ramas oarecum "muta"... de-atunci ma tot gandesc la o gluma citita undeva: "Fiecare intrebare are doua sensuri... atata vreme cat nu ne priveste!" (nu ma priveste - e adevarat - ce crede el ca vreau sa-mi "inscaunez") wink.gif
Crestem invatand sa ne punem "eu-l" pe primul loc.
Astazi... l-as intreba: - te-ai jucat vreodata cu un copilas de doi ani? Intotdeauna alege cele mai bune jucarii si de fiecare data insista in a face doar ceea ce doreste. Apoi crestem si singura diferenta este ca jucariile noastre costa mult mai mult... rofl.gif

Cla
O fi un om cu scaun la cap biggrin.gif
(ce expresie tāmpita rofl.gif )
One_Last_Dance
"Fiecare intrebare are doua sensuri... atata vreme cat nu ne priveste!"
Un scaun poate avea multe intrebuintari... ca om, nu te (prea) poti detasa de scaun... smile.gif
Cla
hmm.gif de ce nu se zice "un om cu scaun la c*r??" blink.gif
nefertiti-old
de ce imi dispare pofta de citrice cand se inclazeste vremea? unsure.gif unsure.gif
Fantasee
M-a intrebat un pustiulache azi: "Da' de unde stii tu atatea povesti?" Si m-a privit suspicios.
rofl.gif

Ma gandesc ca e de bine daca pruncii inca se mai intreaba de unde vin povestile.
contur

sa stiti ca poate fi destul de greu sa formulezi o intrebare. Ca sa nu fiu off topic, imaginati-va un semnul intrebarii la finalul propozitiei.
ausländer
Grecii pun punct si virgula la sfarsitul intrebarii. Incercati sa va imaginati asta tongue.gif
Olaf
Cine-a inb=ventat semnul intrebarii? Si de ce spaniolii il pun invers la inceputul propozitiei?
Fantasee
Poate ca asta mai alunga cateva intrebari ... dar parca sunt mai frumoase fara raspuns ... povestea lui Q devenit ?
Endgegner
this is no existential question...try again innocent.gif
Fantasee
Pai ... daca se incheie cu semnul intrebarii este intrebare, fiind raspuns la o intrebare existentiala deschide inca una, in mod logic, corect? harhar.gif
Endgegner
bamboocha, auzi, treaba ta...faci ce crezi rofl.gif
coconut
Ce este mai bine să fii: bărbat sau femeie?! unsure.gif
cactus
QUOTE (coconut @ 6 Apr 2006, 12:18 PM)
Ce este mai bine să fii: bărbat sau femeie?! unsure.gif

Ce-a fost prima data ? Oul sau gaina....user posted imageuser posted imageuser posted image
Cla
Cocosul ohyeah.gif
cactus
QUOTE (Cla @ 6 Apr 2006, 02:43 PM)
Cocosul ohyeah.gif

rofl.gif ohyeah.gif hiya.gif
Hashaspire
De ce mancam?
Titus Herbert
Daca ne intreaba cineva indiscret, ti-e foame sau ai mancat si tu ceva azi? sa poti spune cu o privire ghiftuita DA, sunt plin laugh.gif
Felina
QUOTE (Hashaspire @ 12 Jun 2006, 09:58 AM)
De ce mancam?

de foame laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.