Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sa Fie Escu, Sa Fie Tase?...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Politica] [Arhiva] Romania - Electorale 2004
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
cociuba
pana la urma ne invartim in jurul cozii, nu avem dintre cine alege cu adevarat........
(acum urmeaza un alt tip de ei si........)

SPER sa stea comunistii inca 20 de ani la putere..........
sa ne integram si sa ajungem oameni de servicii sau tarfe la UE.......
sper sa fim sclavi..........sa muncim de dimineata pana seara
si SPER sa murim de foame.................
iar dupa ce murim sa ajungem in iad sa vedem ca dracu e ZAMBARETUL.... smile.gif ( sad.gif ) M-AM saturat de toti.............

si poate atunci o sa ne trezim si o sa votam partide noi........oamenii noi ..........pana atunci alegem din gunoiul pe care-l avem.....


dar totusi o sa ma duc la vot si o sa votez BASESCU si Alianta ...........
sper sa iasa ei...........sper..................
cred ca proverbul ala : speranta moare ultima, nu e doar atat...........
corect e: SPERANTA SI PROSTIA MOR ULTIMELE
cactus
http://www.ziua.net/display.php?id=30871&d...a828c074d4a8dbb

interesant... hmm.gif da io nu cred... diespam.gif
lordhunter
Mie totusi mi-a placut aia cu: "singurele calitati ale lui Basescu sunt copii lui". Campania asta devine tot mai distractiva.
Inorog
QUOTE
Da, comparatia e buna, dar ...

1. Mafia nu reprezenta Italia in relatiile internationale ale Italiei.
2. Mafia n-a fost aleasa prin vot democratic.
3. Mafia nu se afla sub supravegherea organizatiilor europene ale vremii pentru implementarea programelor de aderare s.a.m.d.


Din cele 3 puncte subliniate de tine eu trag o singura concluzie. Procurorii si magistratii italieni sunt mai tari decat ai nostri ! spoton.gif

In rest, bancul cu racul este bun !
Serenity
Desi nu am crezut vreodata ca-mi va putea fi schimbata parerea, in urma unor discutii am decis ca voi vota PSD + Nea Nastase mellow.gif Pentru ca, vorba aia, "mai binele" e dusmanul "binelui".. Sper sa nu fiu gresit inteleasa.. unsure.gif
cactus
Ar merita votati si sa si castige fiindca dupa aia (si dupa integrare) - de cate blesteme or sa aiba parte, nu-i mai alege nimeni cel putin juma de secol...
SeverDudau
QUOTE (Serenity @ 15 Nov 2004, 11:44 AM)
Desi nu am crezut vreodata ca-mi va putea fi schimbata parerea, in urma unor discutii am decis ca voi vota PSD + Nea Nastase mellow.gif Pentru ca, vorba aia, "mai binele" e dusmanul "binelui"

Ai dreptate. Doar că peste "mai bine" mai e ceva.
Cred că aproape oriunde pun ştampila, voi lua ţeapă. Nu am decât două posibilităţi pentru preşedinte: Ciuhandru sau Tudorici, iar pentru Parlament, doar una: URR - Uniunea pentru Reconstrucţia României.
Nu vreau să sune patetic dar decât să fac iar calcule meschine... La calcule am luat ţeapă până acum. Cred că e dovadă de maturitate să votez cu cei în care cred.
abis
Domnule Sever Dudau,
Din pozitia dvs. de membru activ URR este de inteles ca veti vota partidul din care faceti parte si nu va condamn... Desi nu pot nici sa va aprob. In nici un caz nu cred ca veti fi extrem de fericit atunci cand veti constata ca (aproape) jumatate din votul dvs. va contribui la zestrea electorala a PSD-ului, prin aceasta atat de blamata redistribuire... Dar decizia de a vota va apartine in intregime. Sper doar ca nu vom asista la o victorie pesedista "la mustata" datorita celor care, la fel ca dvs., dispretuiesc "calculele meschine".
Dvs. doriti cu tot dinadinsul ca partidul pe care il reprezentati, URR, sa intre in parlament, deci veti vota URR. Eu doresc mai presus de orice inlaturarea de la putere a mafiei pesediste, deci voi vota Alianta D.A.

PS: Nu stiu daca este cazul sa va spun ca am toata admiratia pentru colegul dvs. dl. G. Militaru. Cred ca ar fi fost un candidat mult mai redutabil decat Tudorici.

PPS: Domnul Ovidiu Sandu mai este inca pe listele dvs. parlamentare?
lordhunter
Mi se pare o prostie sinistra ca opozitia de dreapta este atat de divizata in momentul acesta in care PSD este peste tot. Oare care din formatiunile acestea sunt creatia PSD ? Oare chiar nu conteaza ca PSD va deveni proprietar a tot ce misca in Romania, cu acte in regula? Vedeti numai exemplul televiziunilor. Mai certati-va intre voi inca 4 ani si apoi veti putea sa continuati cearta in Canada sau Noua Zeelanda 50.gif
zar
QUOTE (abis @ 15 Nov 2004, 02:43 PM)
Domnule Sever Dudau,
Din pozitia dvs. de membru activ URR este de inteles ca veti vota partidul din care faceti parte si nu va condamn... Desi nu pot nici sa va aprob. In nici un caz nu cred ca veti fi extrem de fericit atunci cand veti constata ca (aproape) jumatate din votul dvs. va contribui la zestrea electorala a PSD-ului, prin aceasta atat de blamata redistribuire... Dar decizia de a vota va apartine in intregime. Sper doar ca nu vom asista la o victorie pesedista "la mustata" datorita celor care, la fel ca dvs., dispretuiesc "calculele meschine".
Dvs. doriti cu tot dinadinsul ca partidul pe care il reprezentati, URR, sa intre in parlament, deci veti vota URR. Eu doresc mai presus de orice inlaturarea de la putere a mafiei pesediste, deci voi vota Alianta D.A.

PS: Nu stiu daca este cazul sa va spun ca am toata admiratia pentru colegul dvs. dl. G. Militaru. Cred ca ar fi fost un candidat mult mai redutabil decat Tudorici.

PPS: Domnul Ovidiu Sandu mai este inca pe listele dvs. parlamentare?

smile.gif abis, vad ca urmaresti indeaproape si forumul URR, dar sunt sigur ca el nu este reprezentativ partidului... chiar daca se gasesc si lucruri interesante wink.gif

si eu voi vota tot URR pt ca nici un alt partid nu ma reprezinta; este adevarat ca psdei sunt un pericol mare pt viitorul Ro, dar pur si simplu nu pot sa votez cu ceva ce nu ma reprezinta doar ca sa ma opun hotilor din psd; votand URR mai pun o caramida la casa care se ridica incet incet smile.gif . sa nu-i votez pe cei in a caror stare de spirit ma regasesc, imi da impresia ca voi fi obligat sa dau mereu un vot negativ (chiar si in 2000 am votat 'impotriva'-- ciumei pdsriste).

cat despre S. Dudau, este de apreciat ca s-a prezentat si pe forumul acesta cu numele real, nu?
March
@Zar,
Voteaza tu cu URR si mai pune "o caramida la casa lor" si astfel pedeseii cu baronii lor cu tot devil.gif vor sta la putere pina cand o sa iesi la pensie sad.gif

***

Constat cu tristete si dezamagire ca ,de-a lungul celor 15 ani, cripto-comunistii, fesenistii, pedeseristii, pedeseii si peremeii au strins randurile ori da cate ori au fost la anaghie si au izbutit , iar multe din partidele de opozitie( fruntasii lor) macinate de orgolii, vanitati sau interese meschine au ramas dezbinate, iar voturile primite s-au risipit si au intrat in final tot in buzunarul partidelor de culoare "rosie-bruna". devil.gif

Cate partide de stanga concureaza acum pe culoarul PSD-ului ? Si cate pe culoarul "centrului-dreapta" ? Cate dintre acestea din urma ataca pe Bombonel si pedeseii lui si cate il ataca pe Basescu si Alianta DA 43.gif

Votati fratilor imprastiat si pesedeii vor "domni" inca cel putin vreo 20 de ani mad.gif
cociuba
corect ce-ai spus March, se observa clar cine dintre cele 2 blocuri politice e mai siret devil.gif , pe langa ca sunt 100 de partidulete de dreapta, unii strategii PSD. mai si incearca sa dezbine Alianta :propunand dupa alegeri o alianta cu PNL wink.gif sau chiar PD yikes.gif
cactus
QUOTE (March @ 16 Nov 2004, 12:10 PM)
Votati fratilor imprastiat si pesedeii vor "domni" inca cel putin vreo  20 de ani  mad.gif

Absolut corect ; si asta-i strategia lor...plus ce ai spus da am sters io din lipsa de spatiu.

Ca tusea si junghiu totdeauna-u fost impreuna...
Inorog
Eu voi "trage" grupat pentru parlament - DA- DA, direct la tinta thumb_yello.gif
lordhunter
Trebuie votat in asa fel incat sa nu mai aiba nici o sansa PSD. Si in 4 ani, daca alianta isi face treaba, poate ca listele actuale ale PSD se vor gasi pe "proceedings"-urile instantelor de judecata. Si apoi puteti vota fratilor cu orice *.cd vreti. Sa nu uitam de Vadim totusi, care urca incet si sigur. Si el va avea o halca buna din voturile PNT, la redistribuire biggrin.gif .
zar
QUOTE (March @ 16 Nov 2004, 12:10 PM)
@Zar,
Voteaza tu cu URR si mai pune "o caramida la casa lor" si astfel pedeseii cu baronii lor cu tot devil.gif vor sta la putere pina cand o sa iesi la pensie sad.gif

***

Constat cu tristete si dezamagire ca ,de-a lungul celor 15 ani, cripto-comunistii, fesenistii, pedeseristii, pedeseii si peremeii au strins randurile ori da cate ori au fost la anaghie si au izbutit , iar multe din partidele de opozitie( fruntasii lor) macinate de orgolii, vanitati sau interese meschine au ramas dezbinate, iar voturile primite s-au risipit si au intrat in final tot in buzunarul partidelor de culoare "rosie-bruna". devil.gif

Cate partide de stanga concureaza acum pe culoarul PSD-ului ? Si cate pe culoarul "centrului-dreapta" ? Cate dintre acestea din urma ataca pe Bombonel si pedeseii lui si cate il ataca pe Basescu si Alianta DA 43.gif

Votati fratilor imprastiat si pesedeii vor "domni" inca cel putin vreo 20 de ani mad.gif

March, iti inteleg furia, dar nu o mai impartasesc: eu si familia mea, inclusiv parintii, nu am votat NICIODATA cu fsn si derivatii, am facut pana acum tot ce am putut ca sa ii conving si pe altii sa nu voteze fsnei, pdsrei sau alti psdei, da-mi voie te rog ca acum sa votez cu cine ma reprezinta.

nu vreau sa mai votez constrans de multimea de prosti care a ramas extaziata acum 15 ani in fata bunicutei...

fara suparare man? asa-i in democratie, chiar si mioritica...
abis
QUOTE (zar @ 16 Nov 2004, 03:38 PM)
da-mi voie te rog ca acum sa votez cu cine ma reprezinta

Nu-ti interzice nimeni - noi iti aratam doar consecintele gestului tau si este absolut treaba ta sa decizi daca vrei sa contribui la caderea PSD-ului sau daca vrei sa-i mai dai o sansa.
lordhunter
Se pare ca PSD nu este chiar asa de urat de romani, chiar si de cei un pic mai culti, cu acces la Internet. Ce conteaza inca patru ani de PSD, noi avem principii de aparat.
March
QUOTE (zar @ 16 Nov 2004, 04:38 PM)
nu vreau sa mai votez constrans de multimea de prosti care a ramas extaziata acum 15 ani in fata bunicutei...

He-he-he ! Si acum cazut pe spate in extaz votezi, alaturi de "distepti" , clona cu fite occidentale a Bunicutei tongue.gif
zar
QUOTE (abis @ 16 Nov 2004, 03:47 PM)
QUOTE (zar @ 16 Nov 2004, 03:38 PM)
da-mi voie te rog ca acum sa votez cu cine ma reprezinta

Nu-ti interzice nimeni - noi iti aratam doar consecintele gestului tau si este absolut treaba ta sa decizi daca vrei sa contribui la caderea PSD-ului sau daca vrei sa-i mai dai o sansa.

smile.gif "da-mi voie" era un fel de a vorbi... smile.gif despre nocivitatea psd nu mai adug nimic, suntem de acord; prin votul URR imi doresc si o schimbare a clasei politice pe care DA nu am impresia ca o asigura.
Nu vreau sa dau o sansa psdeilor, vreau sa dau o sansa romanilor. Chestia e ca daca romanii vor psdei, psdei vor avea.
zar
QUOTE (March @ 16 Nov 2004, 04:53 PM)
QUOTE (zar @ 16 Nov 2004, 04:38 PM)
nu vreau sa mai votez constrans de multimea de prosti care a ramas extaziata acum 15 ani in fata bunicutei...


He-he-he ! Si acum cazut pe spate in extaz votezi, alaturi de "distepti" , clona cu fite occidentale a Bunicutei tongue.gif

March, nu inteleg, ce vrei sa spui in ce-am bolduit?

citisem pe undeva pe net despre un sondaj care ar arata ca ilici ar mai iesi odata presedinte daca ar avea dreptul sa candideze, nu stiu daca este real sondajul asta... dar daca e, n-are sens sa ma mai pun cu bizonu'... asa ca hai URR.
March
Pardon, de atata naduf le mai incurc si eu. hh.gif Desigur tu votezi URR si nu clona aia !
SeverDudau
QUOTE (abis @ 15 Nov 2004, 02:43 PM)
Domnule Sever Dudau ... In nici un caz nu cred ca veti fi extrem de fericit atunci cand veti constata ca (aproape) jumatate din votul dvs. va contribui la zestrea electorala a PSD-ului ... Eu doresc mai presus de orice inlaturarea de la putere a mafiei pesediste, deci voi vota Alianta D.A.

Lasă că a contribuit votul pentru PUR la înlăturarea mafiei PSD-iste. Ce naivi... Şi erau aşa de siguri că PUR este opoziţie...
abis
Nu am votat niciodata pentru PUR. Voiculescu a facut un joc aparent inteligent, deoarece PUR a obtinut mai multe locuri eligibile decat ar fi reusit sa obtina candidand de unul singur. De ce spun "aparent"? Pentru ca, indiferent de sustinerea sa mediatica, PUR nu va (mai) fi niciodata un partener credibil, pentru nimeni.
lwind
decat pnl-pd ca sa inceapa discutiile intre ei pe functii cum s-a intamplat si cu cdr mai bine nu
psd poate oferi stabilitate
March
Mai, tu esti clona lui Cezarica biggrin.gif Pai pesedeii nu trebuie sa-si imparta nici o functie pentru ca sunt adjudecate de mult si vor sa le lase si mostenire tongue.gif E drept i-au promis o functie lui Mircica , dar dupa alegeri baronii vor da cu el de pamint asa cum au procedat si dupa alegerile locale ! tongue.gif
abis
QUOTE (lwind @ 17 Nov 2004, 01:31 PM)
psd poate oferi stabilitate

Care-i "stabilitatea" pe care o ofera PSD? Fiecare salariat din Romania trebuie sa scoata din buzunar echivalentul a 100 de dolari pentru a acoperi datoriile rafinariei RAFO Onesti - asa da stabilitate!
valer
Nu pot spune ca imi place Basescu da' astia de acum sunt dezgustatori mad.gif voi nu credeti? ohyeah.gif
Mie mi se par cam degradanti ptr Romania. Fuck'em biggrin.gif
Sa-l incercam si pe Besescu laugh.gif
caesar
Sa inteleg ca alianta a doua partide, unul de stanga, altul de dreapta nu e dezgustatoare ? Care e calul si care e calaretul (mai bine zis saua)? Asta e lupta care se va da in timp ce noi vom suferi cu totii in cazul in care DA castiga. Noroc ca ne vom trezi pe 29 noiembrie si acesta va fi fost doar un vis urat.
Ai auzut de stabilitate economica si legislativa, de o crestere economica ?
abis
QUOTE (caesar @ 17 Nov 2004, 06:07 PM)
Sa inteleg ca alianta a doua partide, unul de stanga, altul de dreapta nu e dezgustatoare ?

Adica PSD "cruce" PUR? devil.gif
caesar
Copilas aia este Uniunea Nationala PSD+PUR, alianta e alta
March
Eu am auzit recent ca i se mai zice si Uniunea Nationala PSD + FUR hh.gif rofl.gif
March
QUOTE (caesar @ 17 Nov 2004, 07:07 PM)
Sa inteleg ca alianta a doua partide, unul de stanga, altul de dreapta nu e dezgustatoare ? Care e calul si care e calaretul (mai bine zis saua)? Asta e lupta care se va da in timp ce noi vom suferi cu totii in cazul in care DA castiga. Noroc ca ne vom trezi pe 29 noiembrie si acesta va fi fost doar un vis urat.
Ai auzut de stabilitate economica si legislativa, de o crestere economica ?

Si Uniunea aia nationala din cine e formata ? PSD-ul baronilor asa zisi social-democrati aliat cu ghiveciul ala ,sanchi, social-liberal PUR tongue.gif
caesar
Decat hingherii de la pd si tehnocratii repetenti de la pnl ohyeah.gif
SeverDudau
Ovidiu Tudorici este viceprimar în municipiul Câmpulung Moldovenesc şi a întrat în politică anul ăsta alături de Uniunea pentru Reconstrucţia României - URR. La numai 35 de ani are un CV impresionant şi a reuşit, împreună cu echipa URR din Câmpulung cea mai mare surpriză a alegerilor locale din iunie, câştigând detaşat în faţa "greilor" din PSD şi PD.
Adică e unul ca mine şi ca tine care crede cu tărie că putem elibera politica românească de corupţie şi minciună, de imoralitate şi furt.
Şi chiar demonstrează că se poate!
Mihai
Sugestie de vot pe faţă

Publicul care a urmărit programele Antenei 1 săptămîna trecută a aflat că Adrian Năstase este viitorul preşedinte. Postul patronat de Dan Voiculescu a inclus un mesaj subliminal în promo-ul pentru emisiunea „Seara candidaţilor”, care poate schimba destinaţia cîtorva sute de mii de voturi.

Cotidianul.ro
Inorog
Am urmarit si eu emisiunea Antenei 1. Nu am sesizat mesajul subliminal, in schimb am obserevat altceva interesant. Cand cineva dintre publicul din sala spunea ceva de bine despre Nastase, chiar si numai o vorbulita, acesta facea un semn de aprobare din barbie. Gestul s-a repetat de mult prea multe ori ca sa fie o simpla intamplare.
caesar
Si marmota invelea ciocolata in staniol... roflmao.gif
Inorog
Da, si marmota.

Incerc sa ma gandesc la un alt politician care este atat de plin de sine, dar nu gasesc.
cactus
MERITA citit....cam lung dar merita...

http://www.evenimentulzilei.ro/topstory/?n...dbdfb3c53d5c92f


Asta-i o mostra...
"A.N.: Rodica, ceea ce spui tu o sa transmit la Ministerul Justitiei.
R.S.: Da, va multumesc. Si trei, cu dosarele respective, cu trei explicatii pe care trebuie sa le dau. Stiti bine ca eu, de nenumarate ori, in legatura cu Basescu am intrebat chiar si in sedinte mari cind dam verde pentru Basescu. S-a dat tirziu dosarul lui, acuma. Cu celelalte este o alta treaba pe care eu am spus-o in surdina colegilor. Acum este momentul sa o spun tare. Sint doua-trei care vin tari si importante, dar vreau sa va spun ca in aproape toate, mi s-a spus, dam si de oameni de aici. Sint dosare extrem de complicate si atunci le-am lasat in stand-by ca sa vedem cum le lucram. Ceea ce este va spun eu este de meditat, nu este de... "
Inorog
Interesante sedinte de partid si de stat are PSD-ul. Poate se face si un film odata. rolleyes.gif
abis
Un film care sa se cheme "Clanul pesedistilor", "Filiera pesede" sau "Nasul Nastase"...
Pacat ca n-au reusit cei din presa sa obtina mai demult acea stenograma... Ce zici, cezarel, sunt minciuni, nu-i asa?
caesar
Aici aveti dreptate, in comparatie cu el, Basescu pare un diletant (ca om politic ma refer)
Inorog
QUOTE
Aici aveti dreptate, in comparatie cu el, Basescu pare un diletant (ca om politic ma refer)


ALO, PSD-ul, ne receptionezi ?

Aici se vorbeste despre stenogramele sedintelor.

In rest, normal ca noi avem dreptate si adevar.
zar
alo tovarasii psdei, AFP da credibilitate inormatiei:
mardi 23 novembre 2004, 18h00
Roumanie: le pouvoir accusé de pressions à cinq jours des élections

agrandir la photo


BUCAREST (AFP) - Des comptes rendus de réunions du Parti social-démocrate (PSD) confirmant que le pouvoir en Roumanie a exercé des pressions sur la justice et sur les médias ont été publiés mardi, à cinq jours des élections législatives et présidentielle de dimanche.

Selon ces documents, dont l'AFP a pu consulter plusieurs centaines de pages, de hauts responsables du PSD, dont l'ex-ministre de la Justice Rodica Stanoiu, évoquent notamment leurs démarches pour que la justice s'occupe prioritairement d'affaires compromettantes pour l'opposition et bloque en revanche des dossiers concernant des proches du pouvoir.

"J'ai demandé à plusieurs reprises: quand donne-t-on le feu vert pour les dossiers concernant (le candidat de l'opposition à la présidence Traian) Basescu ? Maintenant, c'est un peu tard", a déploré Mme Stanoiu lors d'une réunion de la délégation permanente du PSD, présidée par le Premier ministre Adrian Nastase.

"Il y a deux ou trois autres dossiers, mais on m'a dit que si on allait de l'avant avec l'enquête on aboutirait à des gens du PSD. Ce sont des dossiers extrêmement compliqués, c'est pourquoi j'ai demandé qu'on les laisse en suspens", a ajouté Mme Stanoiu.

Mme Stanoiu a été limogée en mars dernier à la suite de pressions de la Commission européenne, qui critiquait l'"absence d'indépendance de la justice".

La publication de ces comptes rendus est d'autant plus embarrassante qu'elle intervient au moment où le gouvernement roumain s'efforce de convaincre Bruxelles qu'il est en mesure de conclure les négociations d'adhésion avant la fin de l'année et notamment de respecter l'acquis communautaire en matière de justice, l'un des quatre dossiers encore en discussion.

Interrogé par des journalistes alors qu'il se trouvait mardi en tournée électorale à Iasi (nord-est de la Roumanie), M. Nastase, candidat du PSD à la présidence, a affirmé s'être "renseigné auprès de ses collègues, dont aucun ne se rappelle avoir participé à de telles discussions".

"Même s'il y a peut-être des phrases réelles, elles ont été sorties du contexte", a déclaré M. Nastase, accusant l'opposition d'être à l'origine de cette "attaque".

Mais un député du PSD, Adrian Severin, lui-même cité dans ces comptes rendus, a indiqué à l'AFP avoir reconnu, "à quelques détails près", les propos qu'il avait tenus lors d'une réunion fin 2003.

L'ex-secrétaire général du PSD, Cozmin Gusa, qui a rejoint depuis l'opposition, a pour sa part confirmé l'authenticité de ces textes.

Pour l'alliance d'opposition Justice et Vérité (DA), "ces comptes rendus confirment les pratiques anti-démocratiques du PSD (...) que nous dénonçons depuis plusieurs années".

Toujours selon ces documents, un ex-ministre des Finances, Florin Georgescu, raconte avoir "passé des coups de fil à la Cour des comptes pour que des dossiers soient fermés comme il se doit".

M. Georgescu reproche au président de la Cour, Dan Drosu Saguna, de ne "plus obéir au parti" et souhaite qu'il soit "plus constructif, qu'il discute avec nous" avant de transmettre à la justice des dossiers concernant des membres du PSD.

Ces textes reproduisent en outre des suggestions sur les moyens de censurer les médias, en "leur rappelant de temps à autre les avantages" fiscaux et autres qui leur ont été octroyés par le gouvernement.

"Je suis peut-être naïf, mais je pensais que tous ces journaux que nous finançons allaient un jour nous le rendre, au moins pendant la campagne électorale", a ainsi déclaré le président du Sénat Valer Dorneanu.

M. Nastase reproche de son côté à ses collègues de ne "pas faire assez" en la matière. "On doit dire aux télévisions: vous passez uniquement tel ou tel fragment. On peut contrôler ces choses-là, il faut simplement travailler un peu", déclare-t-il.

Selon un sondage réalisé par l'Institut CURS et publié lundi, le PSD serait en tête des intentions de vote pour les législatives, et M. Nastase arriverait en tête au premier tour de la présidentielle.
Valheru
stiti ce e cel mai trist?
Chit ca iese ...Tase sau ...Escu tot PSD iese la guvernare asa ca ... o sa fim in aceeasi situatie o sa fim frusty.gif
Inorog
Valheru, un pic de otimism, macar inainte de alegeri. Basescu a spus pe postul Tv National ca alianta D.A. va avea 50%+1.

Eu tin pumnii stransi ! thumb_yello.gif
actionmedia
Si sa punem stampila duminica. E obligatoriu sa punem stampila, doar nu o sa ii lasam sa decida pe aia care nu stiu cum sa parcheze masina, sau cum sa lipeasca afise sau cum sa foloseasca un calculator.
As mai adauga.
Electoratul PSD si Nastase merge la vot pe 28 noiembrie, e bine sa votezi si tu.

Eu votez cu cota unica de impozitare de 16%. Asta m-a convins, restul nu mai conteaza.
Inorog
QUOTE
Electoratul PSD si Nastase merge la vot pe 28 noiembrie, e bine sa votezi si tu.


Asta ar trebui sa convinga pe multi sa mearga la vot.

Eu votez alternanta la putere. Doamne ajuta !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.