Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sa Fie Escu, Sa Fie Tase?...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Politica] [Arhiva] Romania - Electorale 2004
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
March
actionmedia,
chestia aia cu un guvern (minoritar) UDMR in Romania eu o iau ca o gluma post-electorala smile.gif
caesar
GUVERN UDMR ???? Si marmota invelea ciocolata in staniol...
Problema e:
1. Se risca cineva la o alianta cu PRM ?
2. Daca se risca, ce castiga si ce pierde ?
actionmedia
QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 12:56 PM)
Problema e:1 Se risca cineva la o alianta cu PRM ?
2 Daca se risca, ce castiga si ce pierde ?

blink.gif
care e faza? Ce vrei sa demonstrezi? Nu se "risca" nimeni.
Si daca s-ar risca, dracu nu e chiar atat de negru.
March
La ora actuala PSD-ul e ca o tumoare maligna pe trupul Romaniei pe cand PRM a ramas ca o mica zgaraietura care se mai poate obloji !
ypsilonalpha
QUOTE (Barrie @ 5 Dec 2004, 11:06 PM)
Nu e chiar o formalitate. S-a intamplat sa fie alesi presedinti care nu erau doriti de majoritatea alegatorilor, ci de majoritatea electorilor.

-- Off-topic

Da, dar in 200 si in 2004 n-a fost cazul, ca nu degeaba a fost in 200 scandal cu voturile din Florida, iar acum, in 2004, vad ca incepuse un pui de scandal cu voturile din Ohio.

Si stai si numara voturile de jdemii de ori ...

Ca daca electorii puteau misca in front, i-ar fi fost mai usor lu' Bush jr. sa-l minjeasca pe vreunul ... spoton.gif

-- End off-topic
caesar
QUOTE (March @ 6 Dec 2004, 01:36 PM)
La ora actuala PSD-ul e ca o tumoare maligna  pe trupul Romaniei pe cand PRM a ramas ca  o mica zgaraietura care se mai poate obloji !

Si vine DA care e cancerul la oase ca sa rezolve toata treaba. De cand e posibila o alianta cu PRM s-a mai albit un pic dracul ?
Actiomedia, nu comentezi gafa cu guvernul UDMR-ist ? O trecem si pe asta cu vederea ?
abis
QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 12:56 PM)
Se risca cineva la o alianta cu PRM ?

Dintre partidele care sunt acum in parlament, doar unul singur a guvernat impreuna cu PRM-ul (e drept ca a trecut ceva vreme de atunci, insa PRM-ul nu era mai putin extremist, iar la varful PSD-ului erau cam aceiasi oameni care sunt si astazi).
cociuba
prm vad ca a ajuns un fel de sperietoare.............sa nu uitam ca si in austria sunt partide extremiste foarte puternici.............deci nu suntem singurii manjiti wink.gif
caesar
Sa fie asta un argument pro-partidele extremiste ?
March
Cezarica, tine bine minte fraza asta. Ca daca cumva pesedeii tai vor face vreo alianta cu peremistii , fie si tacita, de sprijin parlamentar, atunci am sa-ti spun ca savurezi cam des handasul ohyeah.gif
actionmedia
QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 01:42 PM)
Actiomedia, nu comentezi gafa cu guvernul UDMR-ist ? O trecem si pe asta cu vederea ?

Ce gafa frate? blink.gif Este o parere personala. Nu vine sa demonstreze nimic. Este un alt mod de a privi lucrurile. Daca nu ai aflat nu este obligatoriu sa ai dreptate pe acest forum.

Este intradevar o abordare fantezista. Dar este o varianta care imi place mie si cu care as fi de acord daca s-ar intampla.

Multumit?

Pana una alta nu am inteles faza cu PRM-ul si nu mi-ai raspuns. Esti cam confuz baiete tongue.gif
caesar
QUOTE (March @ 6 Dec 2004, 02:02 PM)
Cezarica, tine bine minte fraza asta. Ca daca cumva pesedeii tai vor face vreo alianta cu peremistii , fie si tacita, de sprijin parlamentar, atunci am sa-ti spun ca savurezi cam des handasul ohyeah.gif

Nu ma intereseaza ce aliante va face PSD-ul, intradevar daca va fi ceva oficial voi fi dezamagit.
Ce inseamna handasul ?
Nu-mi mai spune Cezarica altfel nu-ti voi mai raspunde niciodata la vreo postura. Ori te adresezi cu Caesar, ori deloc.
Idem ptr Actiomedia, nu te-am catalogat nici ca baietas, nici ca fetita asa ca te rog sa pastrezi acea distanta dictata de bunul simt.

Inorog
QUOTE
Nu ma intereseaza ce aliante va face PSD-ul, intradevar daca va fi ceva oficial voi fi dezamagit.


Alianta PSD+FUR cu UDMR-ul e ca si facuta. Mai trebuie doar anuntata.
nefertiti-old
S-a anuntat deja.

UDMR a bătut palma cu Uniunea PSD plus PUR! Liderii celor două formaţiuni politice au decis să negocieze formarea viitorului Executiv. Acesta ar putea fi alcătuit cel mai tārziu pe 30 decembrie.
Uniunea PSD plus PUR şi UDMR au stabilit să colaboreze pentru obţinerea unei majorităţi parlamentare. Totodată, cele trei partide vor īncepe elaborarea unui program de guvernare şi a unui acord cadru care va reglementa colaborarea politică.
(Realitatea TV)
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 6 Dec 2004, 04:24 PM)
S-a anuntat deja.

UDMR a bătut palma cu Uniunea PSD plus PUR! Liderii celor două formaţiuni politice au decis să negocieze formarea viitorului Executiv. Acesta ar putea fi alcătuit cel mai tārziu pe 30 decembrie.

Am vazut si eu ceva. Dar cererile UDMR erau exagerate, ma indoiesc ca a acceptat PSD toate acele cereri.

In alta ordine de idei, mai au nevoie de 2 voturi la senat ca sa treaca guvernul.

Deocamdata, chiar si coalitia PSD+PUR+UDMR nu are majoritate absoluta. Va trebui sa alegem intai presedintele.

In plus Marko se pare ca a declarat ca il sustine pe Nastase. Ceea ce cred eu ca va avea un efect de bumerang din 2 motive:
1. Electoratul lui Vadim va vota masiv cu Basescu.
2. Marko Bela are procentaj mai mic decat partidul, deci nu sunt prea multi unguri care il urmeaza.

Ma intreb ce se va intampla daca Basescu castiga alegerile.
abis
Guvernul va primi votul de investitura, deoarece se voteaza in plenul camerelor reunite. PSD+PUR+UDMR+minoritati au majoritatea necesara pentru a trece guvernul.
Probabil ca maghiarii vor vota masiv cu Nastase. Singura sansa pentru Basescu este mobilizarea cat mai buna a electoratului urban.
Facem pariu ca "algoritmul" si cearta pe functii de pe vremea CDR vor renaste in (posibila) guvernare PSD+PUR+UDMR+minoritati?
actionmedia
QUOTE (abis @ 6 Dec 2004, 05:30 PM)
Facem pariu ca "algoritmul" si cearta pe functii de pe vremea CDR vor renaste in (posibila) guvernare PSD+PUR+UDMR+minoritati?

Sunt convins de asta. De aia am zis pe alt topic ca dupa 4 ani de guvernare PSD nu va mai trece de pragul electoral. Decat daca il vor cobori probabil la 2-3%
contraste
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=243746

Acuma merge !
caesar
Actiomedia, se pare ca nu prea ai talent la subiectul asta. Apreciez totusi ca ai inima.
Referitor la noua alianta parlamentara, era de asteptat. Partea cea mai grea ptr psd va fi sa convinga prm sa faca o alianta neoficiala (sa voteze cu ei) . Oare care vor fi costurile ?
March
Udemeristii ? Dezgustatori... 6.gif De opt ani incoace niste oportunisti ordinari ai caror cherestoi s-au acomodat perfect - incaltati cu opinci valahe - in matrapazlacurile baronilor-mamaligari. devil.gif
ypsilonalpha
Costurile se pare ca vor fi:
- 3 ministere "grele" (cica ar fi Economia, Transporturile si inca unul, al carui nume imi scapa)
- posturi in administratia locala (adica prefecti, subprefecti, chestii d-astea)
- regindirea zonelor economice de dezvoltare din Romania (?) - ma intreb ce or vrea sa zica cu asta ... rolleyes.gif

In schimb UDMR a dat deja instructiuni electoratului propriu sa-l voteze pe Nastase.
abis
QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 06:27 PM)
Partea cea mai grea ptr psd va fi sa convinga prm sa faca o alianta neoficiala (sa voteze cu ei) . Oare care vor fi costurile ?

Acum PRM-ul nu mai este partid extremist?!
actionmedia
QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 06:27 PM)
Actiomedia, se pare ca nu prea ai talent la subiectul asta.

Pe ce te bazezi? Cum masori tu talentul? Asa din taste pot sa spun si eu ca esti pafarist de tot.

QUOTE
Partea cea mai grea ptr psd va fi sa convinga prm sa faca o alianta neoficiala (sa voteze cu ei) . Oare care vor fi costurile ?


PSD nu mai trebuie sa convinga pe nimeni. E prematur sa discutam despre guvern si sustinerea acestuia inainte de turul 2 la ppresedinte. Daca iese Basescu, toata discutiile legate de colaborarea PSD+PUR+UDMR sunt praf in vant.

Dar sa presupunem ca da peste noi nenorocirea de a iesi Nastase presedinte. In acest caz, in Senat le mai trebuie 2 voturi, iar in Camera Deputatilor le trebuie sprijinul reprezentantilor minoritatilor (care se pare ca vor sustine guvernul).
Cele 2 voturi din senat pot fi obtinute in mai multe moduri:
1. Atragerea unui grup parlamentar (de exemplu PNL) de partea guvernarii
2. Dezertarea unor senatori din PRM sau Alianta si trecerea lor ca independenti
3. Sustinere tacita din partea unor membrii ai altor partide.
Dar asta nu este nimic. Sa vezi cearta pe ministere fraticaaa hh.gif .

Dar daca iese Basescu, mie tare imi este teama ca PUR va dezerta si va trece la Alianta. Va fi mult mai usor sa se faca un guvern: PNL-PD-PUR-UDMR pentru ca toate aceste partide au orientare liberala.

UDMRistii sunt niste oportunisti in masura in care isi vad de propriul interes. Pozitia UDMR este normala zic eu. Este o formatiune mica, constituita pe criterii etnice care are ca obiective principale asigurarea drepturilor minoritatii maghiare. Ce nu imi place la aceasta formatiune este Marko Bela care este un lider depasit. Voturile obtinute o demonstreaza.

March
Mai rumani ! Daca nu se fura sunt sanse mai ca Bombonel s-o ia in bot ohyeah.gif Cititi analiza de mai jos si apoi fiecare de aici sa vorbim si sa determinam cel putin zece nehotariti sa participe la vot, acestia la rindul lor sa vorbeasca cu alti zece s.a.m.d. "Ciuma rosie" are antidot ! Doamne ajuta !


Turul al doilea se va juca la 3-4%

Specialiştii prevăd o finală foarte strīnsă īntre cei doi competitori, cu o diferenţă cuprinsă īntre 3 şi 4 procente, indiferent cine va fi īnvingătorul. Sebastian Lăzăroiu, directorul CURS, a previzionat, pentru Cotidianul, două astfel de scoruri: 52 la 48% dacă va cīştiga Adrian Năstase sau 51 la 49% dacă va īnvinge Traian Băsescu. Īn opinia sociologului Lăzăroiu, "dacă va exista o participare consistentă duminică, dacă se va īnregistra o mobilizare mai mare decīt īn primul tur a electoratului urban, atunci Traian Băsescu are şanse de a cīştiga alegerile prezidenţiale". O opinie asemănătoare are directorul IMAS, Mircea Kivu, care crede că "o prezenţă bună duminică la vot īl avantajează pe Traian Băsescu, o parte dintre cele 42%, cīt au reprezentat nehotărīţii din 28 noiembrie, putīndu-se mobiliza la urne".Şansele lui Băsescu: vremea bună şi dezbaterea tv

Lăzăroiu a precizat că un alt factor ce poate influenţa electoratul īl reprezintă dezbaterea televizată, unică, dintre cei doi candidaţi, programată a avea loc la Televiziunea Naţională miercuri, 8 decembrie, la ora 22.00. La fel, Kivu crede că "o dezbatere bună la TVR reprezintă īncă o şansă pentru Băsescu". Traian Băsescu a fost mereu avantajat de confruntări tv, acesta fiind motivul pentru care staff-ul electoral al PSD a refuzat, de-a lungul īntregii campanii electorale, să-l lase pe Adrian Năstase să se īnfrunte cu Traian Băsescu.

80% din electoratul UDMR s-ar putea duce la Năstase

Alt element important care va influenţa soarta votului īl reprezintă negocierile politice duse de PSD+PUR şi PNL-PD cu UDMR şi PRM privind susţinerea unui candidat. Sebastian Lăzăroiu crede că, dacă liderul PRM va da un semnal explicit către alegătorii săi să-l voteze pe candidatul D.A., peste 60% dintre aceştia vor opta pentru Băsescu. Dacă C.V. Tudor nu lansează un mesaj ferm, jumătate din electoratul său care se va duce la vot īl va prefera pe Năstase, jumătate - pe Băsescu. Electoratul UDMR care a primit ieri comanda de la Marko Bela să-l voteze pe Adrian Năstase se va conforma īn proporţie de 80%, restul optīnd pentru Băsescu, este de părere Lăzăroiu. Ambii sociologi sīnt de părere că şi condiţiile meteo pot influenţa scrutinul: dacă e vreme urītă, se va deplasa la vot electoratul rural, neinstruit, care reprezintă bazinul electoral al lui Năstase. Dacă este vreme plăcută, Băsescu are mai multe şanse de cīştig.PSD are īn derulare, īn această saptămīnă, trei sondaje de opinie: un sondaj MMT-INSOMAR, primul institut controlat de liderul PSD Vasile Dīncu şi care realizează exit poll pentru TVR. Pe 28 noiembrie, la alegerile din primul tur de scrutin, acesta a prezentat UN PSD + PUR supradimensionat īn comparaţie cu rezultatul de la urne. Mai există un sondaj CURS realizat pentru Antena 1, care va fi finalizat cel mai probabil joi, şi un sondaj IMAS, institut fondat de Alin Teodorescu, ale cărui date vor fi predate miercuri.
( analiza din "Cotidianul" de azi )

Si intrucat scopul scuza mijloacele , sa aplicam din nou sloganul comunistilor : CITESTE-L SI DA-L MAI DEPARTE !

Si inca ceva : Duminica 12 decembrie e Luna plina !
ypsilonalpha
QUOTE (March @ 7 Dec 2004, 11:51 AM)
Lćzćroiu a precizat cć un alt factor ce poate influenža electoratul īl reprezintć dezbaterea televizatć, unicć, dintre cei doi candidaži, programatć a avea loc la Televiziunea Nažionalć miercuri, 8 decembrie, la ora 22.00.

Sint curios ce rating o sa aiba dezbaterea televizata, la concurenta directa cu Bayer Leverkusen - Dinamo Kiev pe Pro TV rolleyes.gif

QUOTE

Cititi analiza de mai jos si apoi fiecare de aici sa vorbim si sa determinam cel putin zece nehotariti sa participe la vot, acestia la rindul lor sa vorbeasca cu alti zece s.a.m.d.


Vezi ca dupa 2 iteratii din astea ai convins 100 de oameni, dupa 3 ai convins 1000, ..., dupa 6 iteratii ai convins 1.000.000 oameni, dupa 8 iteratii - 100.000.000 oameni. Cam prea multi, dupa parerea mea ...

QUOTE

Si inca ceva : Duminica 12 decembrie e Luna plina !


Pe asta chiar n-am priceput-o! smile.gif
caesar
Alte basme !
Doamne fereste sa ajunga Basescu presedinte si sa apara o alianta parlamentara pd-pnl-udmr-pur. Distrugerile cdr-iste vor parea copilarii.
Basescu e printre cei mai instabili oameni politici pe care i-am vazut si ia-m ascultat. Nu mai credeti povestile cu feti frumosi si analizati discursul.
O tara saracita, cu o inflatie cat casa, datorii externe, privatizari 0, capitole incheiate-doar 5, economie subterana la greu, vize, granite nesigure, ministere care se certau de la cajcaval si banii Bancii Mondiale se intorceau nefolositi, fara proiecte in cooperare cu UE, mai mult pe langa NATO decat in ....., cam asta era situatia in 2000.
Judecati ce s-a facut, cate capitole de negociere s-au incheiat, cate proiecte s-au finalizat, stabilitatea leului, inflatia, capitalul strain atras in investitii..... si veti vedea ca desi nu suntem la capatul drumului au fost facute progrese bunicele.
In 1996-2000 nu a fost privatizat nici un combinat sau interprindere cu probleme, nu s-a construit nici o autostrada, inflatia era in floare, leul se deprecia la ora....
abis
QUOTE (ypsilonalpha @ 7 Dec 2004, 01:03 PM)
Sint curios ce rating o sa aiba dezbaterea televizata, la concurenta directa cu Bayer Leverkusen - Dinamo Kiev pe Pro TV rolleyes.gif

Nu stiam eu de ce insista atat Nastase ca dezbaterea sa aiba loc tocmai miercuri...
abis
QUOTE (caesar @ 7 Dec 2004, 01:08 PM)
O tara saracita, cu o inflatie cat casa, datorii externe, privatizari 0, capitole incheiate-doar 5

Esti amuzant...
Tara fusese saracita in timpul guvernarii Vacaroiu. CDR-ul a trebuit sa plateasca toate oalele sparte pe vremea "patrulaterului rosu" (cand PRM-ul cu care guvernati nu era extremist, nu-i asa?). In 1997 a venit varful de plata al datoriei externe (facuta de Vacaroiu), moment care a gasit tara cu visteria aproape goala. Din motive electorale cursul valutar a fost tinut fortat de acelasi Vacaroiu la valori aberante, astfel ca liberalizarea din 1997 a dus automat la explozia ratei de schimb.
Privatizari au avut loc, cea mai de succes fiind Dacia Pitesti. Unul dintre reprosurile pe care si eu le fac guvernarii CDR este ca nu a privatizat mult mai mult decat a reusit sa faca. Insa pentru greselile facute in 1997-2000 taranistii nici acum nu au intrat in parlament...
Uiti ca orice masura iei in domeniul economic, efectele apar nu imediat, ci peste o anumita perioada de timp. Efectul guvernarii dintre 1992-1996 a fost criza economica din 1997... Iar efectul reformelor economice din 1997-2000 s-a vazut in cresterea economica din ultimii ani (nu uita ca primul an de crestere economica a fost ultimul an de guvernare CDR).
Capitolele de negociere incheiate au fost doar cinci pentru ca abia in 1999 au inceput negocierile de aderare... Iar in NATO nu am intrat in 1997 numai pentru ca trecuse prea putina vreme de la guvernarea de trista amintire Vacaroiu...
March
Mai Abis,
Iti bati gura degeaba cu Cezarica. Poti sa-l si tai si el nu deraiaza de la directivele trasate de cosmancii devil.gif lui. Adica , dezgropati morti de acum 4-5 ani si... chitic despre jafurile guvernarii bombonelo-pesediste cu recentul super-tun : RAFO mad.gif
caesar
E un punct de vedere... biggrin.gif
actionmedia
Este ciudat sa sustii acel punct de vedere privind o guvernare dezastruoasa in 1997-2000 si in acelasi timp sa sustii sau simpatizezi cu o alianta care sa ii aduca inapoi pe o parte din ministrii CDR.
abis
Stai sa vezi cand incepe "algortimul"... devil.gif
UDMR-ul este deja harsait la negocierile dintr-o coalitie, PUR-ul stie si el sa-si joace cartea, se pare ca PSD-ul va fi minoritar in propriul guvern. Sa vezi circ ce iese...
March
Rumani, pregati-va pentru meciul de maine seara : Bombonela v Chelbosu de pe TVR la ora 22:00. O sa avem ce vedea. Le recomand pesedeilor sa aiba ceva valeriana la indemina biggrin.gif ( rudotel, nu, ca-i din chimicale tongue.gif )
Inorog
QUOTE
Rumani, pregati-va pentru meciul de maine seara : Bombonela v Chelbosu de pe TVR la ora 22:00


Octavian Paler spunea despre Pesedei ca s-au transformat intr-un partid agrar. Atunci oare de ce nu-si respecta sustinatorii si dau intalnirea la ora asta dubioasa cand lumea de la tara are somnul cel mai dulce ?

Sau o fi emisiune cu bulina rosie ? tongue.gif
axel
Pai alegatorii de la tara au decis deja cu cine sa voteze. Ar fi pacat sa risti sa le schimbi opinia. devil.gif
caesar
Cateodata intuitia taraneasca bate aroganta prostului de la oras, stiti cum e cu zicala:prostie-fudulie.
March
Cititi aici ce format a pregatit TVR ( TeleViziunea Rusinii) pentru intilnirea din aceasta seara dintre Nastase si Basescu ! mad.gif
actionmedia
QUOTE (caesar @ 8 Dec 2004, 12:20 PM)
Cateodata intuitia taraneasca bate aroganta prostului de la oras.

Aia nu se cheama intuitie ci manipulare dragul meu. PSD a manipulat oamenii de la tara. PSD a cumparat voturile din mediul rural pe banii fraierilor din oras care nu s-au dus la vot.
axel
QUOTE (caesar @ 8 Dec 2004, 01:20 PM)
Cateodata intuitia taraneasca bate aroganta prostului de la oras, stiti cum e cu zicala:prostie-fudulie.

Mai ales cand voteaza cu cine zice primarul, ca el (primarul) stie mai bine rofl.gif rofl.gif rofl.gif
March
QUOTE (caesar @ 8 Dec 2004, 01:20 PM)
Cateodata intuitia taraneasca bate aroganta prostului de la oras.

N-ai vazut ce intuitie au cei apar in emisiunea " D-ale lui Mitica" 43.gif Aia sunt intr-adevar alegatorii lui Bombonel. Cu care el intra in Europa. Tropa-tropa ... tongue.gif
caesar
Sursa asta parca e Alternativa, un ziar scos de PSD la Galati. E la fel de profesionist scrisa cu mentiunea ca trag in directii diferite.
actionmedia
QUOTE (March @ 8 Dec 2004, 12:24 PM)
QUOTE (caesar @ 8 Dec 2004, 01:20 PM)
Cateodata intuitia taraneasca bate aroganta prostului de la oras.

N-ai vazut ce intuitie au cei apar in emisiunea " D-ale lui Mitica" 43.gif Aia sunt intr-adevar alegatorii lui Bombonel. Cu care el intra in Europa. Tropa-tropa ... tongue.gif

Si inainte sa mai vorbeasca domul cezar ar trebui sa mai vada niste emisiuni facute de Mircea Dinescu pe la tara. Erau toti bosorogii cu tuica in nas si asteptau sa li se spuna cu cine sa voteze. La-s ca stim noi cum merge intuitia taranului.

De fapt care taran? Paler zicea ca nu mai exista tarani in Romania. Cel mult agricultori, fosti someri de CAP.
abis
Apropo, emisiunea lui Dinescu nu mai exista la Realitatea. Cezar stie de ce... wink.gif
Inorog
caesar:
QUOTE
Cateodata intuitia taraneasca bate aroganta prostului de la oras, stiti cum e cu zicala:prostie-fudulie.


Atunci domnilor din PSD, lasati intuitia taraneasca sa actioneze. Duceti ziare la tara si dati emisiuni de stiri pe posturile nationale (nu cele cu violuri) la ore decente.
gonen
Pentru a se evita aglomeratia, la centrele de votare, cei care voteaza cu Basescu sunt rugati sa mearga la vot duminica, iar cei care voteaza cu Nastase sa mearga luni !
Va multumim
gonen
Adrian Nastase intilneste un grup de studenti, carora le spune:
-Mai baieti, am auzit ca majoritatea bancurilor voi le faceti!!! Uite,
faceti unul acuma scurt, dar: nu cu mine.
-OK! zice unul..... Asaaa, Dana Nastase are 3 copii.
-Ba, v-am zis "NU CU MINEEEEE" !?!?!?!
-Bineinteles ca nu cu tine.
Inorog
Am si eu o intrebare, de ce era atat de crispat Nastase la intrevederea de ieri ? smile.gif
abis
Din cauza morcovului... cry.gif

A fost interesanta si dezbaterea de pe Realitatea TV de dupa intalnirea candidatilor... A vazut-o cineva?
Inorog
QUOTE
A fost interesanta si dezbaterea de pe Realitatea TV de dupa intalnirea candidatilor... A vazut-o cineva?


M-am uitat doar 20 de minute ca mi-a fost cam somn yawn.gif Destul ca sa-mi dau seama ca Nastase a primit per ansamblu o nota mai mica decat Basescu. Surprinzator, cel care a fost prim-ministru ultimii 4 ani in Romania a luat nota mica si la apropierea fata de electorat. Cu alte cuvinte Nastase a fost mai distant fata de romani, decat Basescu. Iar in ceea ce priveste partea de discurs, al lui Nastase a fost mai formal.
actionmedia
QUOTE (Inorog @ 9 Dec 2004, 09:11 AM)
QUOTE
A fost interesanta si dezbaterea de pe Realitatea TV de dupa intalnirea candidatilor... A vazut-o cineva?


M-am uitat doar 20 de minute ca mi-a fost cam somn yawn.gif

Nu ai pierdut mare lucru. Emisiunea lui Gheoarghe a fost destul de slaba si de scurta. Argumentele pentru notele respective au fost putine.
Notele au fost. 6 pe linie pentru Nastase si un 9 si trei de 8 pentru Basescu.

Eu am deschis un subiect de discutie pe tema dezbaterii de aseara aici
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.