Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ciocolata... Mmmm!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
YOo
QUOTE (abis @ 23 Jul 2004, 02:04 PM)
Am vazut aseara Nutella in Carrefour, la Grozavesti. S-ar putea sa mai aiba si azi, dar nu bag mana in foc...

blink.gif ... si tu ma terorizezi mai abis? La Grozavesti spui ? Pai yo sunt din Brasov ... cum sa ma duc la Grozavesti? ranting.gif
YoyoMan
Ups - inseamna ca nu am stiut eu bine. Scuze....
abis
Imi pare rau, YOo. Am dat informatia pentru "consatenii" mei, si sper sa apara Nutella si in Brasov (la Metro sau Selgros ai incercat?).
YOo
QUOTE (abis @ 23 Jul 2004, 02:27 PM)
(la Metro sau Selgros ai incercat?).

ehee abis ... de cate ori ... si degeaba sad.gif
Cla
QUOTE (YOo @ 23 Jul 2004, 01:11 PM)
blink.gif  ... si tu ma terorizezi mai abis? La Grozavesti spui ? Pai yo sunt din Brasov ... cum sa ma duc la Grozavesti? ranting.gif

hh.gif roflmao.gif Saracu' YOo... as zice ceva acum, dar ma bati ca ma joc cu sentimentele tale... rofl.gif rofl.gif
Serenity
Oameni buni, fie-va mila de-un biet copil chinuit..

Please, stop! cry.gif Eu chiar sufar, si in tacere nu ca YOo... devil.gif wink.gif Am ajuns sa visez Nutella.. cry.gif

Nu e nevoie sa spun mai multe, nu? rofl.gif

Cla
QUOTE (Serenity @ 24 Jul 2004, 05:45 AM)
Am ajuns sa visez Nutella.. cry.gif


wink.gif ...ce mod subtil de agatat... biggrin.gif
Georgia
Si eu tot nutela visez dar, ma controlez asta ca sa nu trec de 55 kg vreau sa nu ajung la mai mult biggrin.gif
YoyoMan
Fac rost de Nutella wink.gif

Serenity - ai auzit ca nu se mai comercializeaza? rofl.gif
mutulica
si ce faina e Nutella in clatite ...
YOo
QUOTE (Serenity @ 24 Jul 2004, 06:45 AM)
Oameni buni, fie-va mila de-un biet copil chinuit..

Sery ... da cine este copilu' chinuit? Yo sau tu? laugh.gif

QUOTE (Cla)
...ce mod subtil de agatat... biggrin.gif

Buey ... tu ce faci acilea? Esti de la astia cu Teoria Conspiratiei? mad.gif
....
da' apropos ... secret.gif ... cine pe cine agatza? la cine te-ai referit?
rofl.gif

QUOTE (Yoyo)
Fac rost de Nutella wink.gif

blink.gif ... tu iar faci misto? Da' daca ai vorbit serios ... SA DEA DOMNU' !!! ... si sa-mi dai si mie. Amin! laugh.gif

QUOTE (mutulica)
si ce faina e Nutella in clatite ...

50.gif ... nu, gata!!! fratilor mie nu-mi mai place nutella ... Gata m-am razgandit cry.gif ...
Georgia
Poate imi faci si mie rost de nutell biggrin.gif a
YOo
QUOTE (georgiamatache @ 25 Jul 2004, 11:26 PM)
Poate imi faci si mie rost de nutell biggrin.gif a

Cine, yo? blink.gif ... nici gand rofl.gif

Oricum trebuie sa stai la coada ... sunt altii inaintea ta laugh.gif
mutulica
Asta cu coada asa e, dar eu ma multumesc si cu Fineti... la clatite merge
abis
QUOTE (YOo @ 25 Jul 2004, 04:29 AM)
50.gif ... nu, gata!!! fratilor mie nu-mi mai place nutella ... Gata m-am razgandit cry.gif ...

Ok! Ne ramane noua mai multa! thumb_yello.gif
Georgia
OK YOo nu-ti mai place nutela da-o la noi eu o sa-mi astept rindul huh.gif
YoyoMan
Hai ma pe bune acuma: se mai gaseste Nutella sau nu? Ca sa fiu orice daca nu fac rost de ea. Nu de alta dar nu vrem oameni bolnavi de pofta la Han nu? laugh.gif
mutulica
cauta in piata iosefini in timisoara. aduceau din ungaria
YoyoMan
Ete pai nu asa mai - ce stiu eu ce cumpar de la aia? Ma gandeam la magazin daca mai este...
Georgia
Nutella e pe cale de disparitie in Roamaniaaaaaaaa rofl.gif rofl.gif
contraste
Si noi suntem mari consumatori de ciocolata, mai ales alba, si facuta de mine. Adica eu si pisicile mele.
Georgia
Tu si pisicile tale.............. blink.gif
contraste
Da, draga mea, eu si ele ! Le place ciocolata alba ! Si ma bucur ca mananca, de aceea o fac eu, ca sa stiu ce pun in ea.
Ele respira cu mine una de 18, iar cealalta de aproape 10 ani, asa ca este firesc sa vorbesc despre noi trei, si sa raportez totul la trei... Dar sa stii ca mai pun si alune, si stafide, uneori si boabe din visinata, o pregatesc exact asa cum a dat reteta triregnum la inceput, dar fara cacao ca sa nu le dauneze lor. Eu te invit sa gusti, si apoi sa vedem ce fata postezi ! La vreo intalnire, se face !
aurasupacurasu
Ciocolata mmmmmm.........idiferent de umplutura
YOo
Am o veste noua si imbucuratoare pentru fanii nutella ... Am cumparat aseara nutella din Metro licklips.gif Deci mai sunt sperante biggrin.gif
Daca doreste cineva sa se grabeasca pt ca mai am doar un sfert de borcan ( ohmy.gif ... deja ) Iar pt cele din Metro nu garantez prea mult timp rolleyes.gif

roflmao.gif
Cla
Ce s-a-ntamplat, YOo, nu ti-au dat leafa... doar 1 borcan ai luat?? rofl.gif
YOo
roflmao.gif ... pai adevarul este ca eram cu mama la cumparaturi si ea a platit ... so nu mi-am permis sa-mi iau mai multe borcane tongue.gif
Dar data viitoare rolleyes.gif
Georgia
Hei YOo dupa cum spui tu ca esti mort dupa nutella si ciocolata ar fi trebuit sa depasesti pina acum 100kg dar se pare ca tu stai bine cu siluieta ohyeah.gif
Cla
QUOTE (YOo @ 4 Aug 2004, 01:09 PM)
... pai adevarul este ca eram cu mama la cumparaturi si ea a platit ... so nu mi-am permis sa-mi iau mai multe borcane tongue.gif

Tocmai aici ai gresit. Cand plateste mama, iau cat incape, zic ca-i pt. "zile negre", cum zicea ea cand eram mic si trebuia sa car nu stiu cate kile de zahar... wink.gif biggrin.gif
Rikita
mult mai bine decat nutella.
YoyoMan
Imi place ca am inceput cu ciocolata si am ajuns la crema de uns pe pita smile.gif Dar e ok si asa.

PS: pe bune YOo ca ai gasit Nutella in Metro? ohmy.gif Sigur nu era expirata? rofl.gif
Cla
Yoyo, tu gandesti bine. Acum stim probabil mai bine de ce a luat doar 1 borcan, o fi fost unul expirat sau cazut si uitat printre rafturi... biggrin.gif
mutulica
Pai nuttela tot ciocolata e. Si se gaseste peste tot
Georgia
Da dar nuttela are un gust aparte nu-i asa Yoyo man
YoyoMan
Da - Nutella e altceva - e o experienta unica licklips.gif

rofl.gif
YOo
ranting.gif ... buey masonilor ... conspiratorilor ... carcotasilor ... iar va distrati pe seama sentimentelor mele? mad.gif
roflmao.gif
QUOTE (Cla)
Cand plateste mama, iau cat incape...

hmm.gif ... tu ai dreptate! Prea tarziu insa laugh.gif

QUOTE (Rikita)
mult mai bine decat nutella.

Riky ... blink.gif ... nu stiu germana sad.gif ... N-am inteles nimic dunno.gif

QUOTE (Yoyo)
Sigur nu era expirata?

... posibil sa fi fost ... Oricum nu mai este nici macar borcanul ca sa pot citi pe el termenul de garantie ... laugh.gif

QUOTE (mutulica)
Si se gaseste peste tot

Poate pe acolo pe unde stai tu ... P'aici nu-i asa.

QUOTE (Yoyo)
Nutella e altceva - e o experienta unica

Asa-i ... E ca atunci cand te culci cu o virgina ... Emotions, pleasure and pain ...
Placerea ... in gust.
Emotiile ... te apuca atunci cand vezi ca borcanul este pe sfarsite.
Durerea ... suprema o simti cand s-a terminat ...

roflmao.gif
contraste
Da' la catel ii dai ?
YOo
contraste ... ii dau si fetitzei mele, recunosc ... dar foarte putin (doar asa, de gust tongue.gif ), pentru ca nu ii face bine. Cand o vad cum se uita la mine, nu ma rabda inima sa nu-i dau si ei un pic ...
Cla
QUOTE (YOo @ 7 Aug 2004, 05:14 PM)
... Emotions, pleasure and pain ...
Placerea ... in gust.
Emotiile ... te apuca atunci cand vezi ca [...] este pe sfarsite.
Durerea ... suprema o simti cand s-a terminat ...


Asa o femeie vreau si eu!! drool.gif cu culoare de Nutella, cu gust de Nutella, dorita ca Nutella, dulce ca Nutella, muta ca Nutella, s-o cheme Nutella...... aaaaargh drool.gif
Nutella = SEX PUR!! drool.gif ohyeah.gif

P.S. Apropos... Yoyo, n-ai fost cumva tu ala cu "marile fericiri ie mute"? whistling.gif
Aramis
Cred ca cineva o sa se zgarie cand va citi post-ul asta dar na... ce pot sa-i fac? Cine ghiceste ce mi-am luat eu de ziua mea? Adicatelea care a fost unul dintre cadouri? Un borcan cu Nutella, am gasit in Metro si mi-am cumparat. Ufff, ce buna e ciocolata asta... rolleyes.gif
YOo
QUOTE (Aramis @ 7 Aug 2004, 11:45 PM)
Cred ca cineva o sa se zgarie cand va citi post-ul asta dar na... ce pot sa-i fac? (...) Ufff, ce buna e ciocolata asta... rolleyes.gif

hmm.gif ... si oare cine este acel "cineva" care trebuie "sa se zgarie"? unsure.gif ... Te referi cumva la YOo?! mad.gif ... Si tu Brutus? ranting.gif
rofl.gif Aramis o sa te dezamagesc spunandu-ti ca mi-am cumparat nutella acum o saptamana (cel putin), tot din Metro. Deci atacul tau nu si-a atins tinta roflmao.gif ... mwah1.gif

QUOTE (Cla)
Nutella = SEX PUR!! 

nonono.gif ... am plecat de la ciocolata (in stare solida) ... si uite unde s-a ajuns ... Cla, combinatiile dintre postarile noatre sunt cam EXPLOZIVE yikes.gif

roflmao.gif
Cla
Ce pacat ca n-au stiut aztecii ca la ei creste dinamita-n pom... YOo, deschide te rog un topic numai pt. Nutella biggrin.gif
Dar hai sa vorbim despre cioco "normala", cui ii mai place amestecul cu struguri si alune inauntru? licklips.gif
ComicDiva cica fan mare, pe-aici n-o prea vezi... sau nu vrea sa-i facem pofta? huh.gif hh.gif wink.gif

Aramis
YOo, daca nu ti-ai fi cumparat, iti luam eu si iti aduceam in septembrie cand ajung prin Brasov smile.gif
mutulica
QUOTE (Clarence @ 9 Aug 2004, 10:54 PM)
cui ii mai place amestecul cu struguri si alune inauntru? licklips.gif

Mie!!

de fapt poiana cu stafide e in topul preferintelor mele...
ma duc sa imi mai iau una ... drool.gif
YoyoMan
Propun ca pe 28 august sa facem nutellointalnire! Fiecare sa vina cu clatita si cu borcana de nutella. Il priveste de unde face rost! rofl.gif
jamie.gif
Cla
Yoyo, te-as ruga sa vii cu clatite fierte wink.gif rofl.gif

La revedere pe 28! I'm on the road today... Voi mai intra pe-aici de pe la Net-Cafe 5.gif smile.gif
mamour
drum bun, Clarence! aveti grija de voi!
si sa postati poze, baaay! drunk.gif yay.gif 38.gif clapping.gif hiya.gif
Cla
Merci mamour flowers.gif

Ia uite ce s-a-ntamplat, am incurcat borcanele hh.gif ciocolata cu intalnirea... hh.gif S-au incurcat borcanele de Nutella rofl.gif
Scuze Mihai, deja devenim toti oPsedati de Nutella... sorry.gif
mutulica
reveniti la topic, am luat un baton imens de milka si nu ii fac fata. care se baga?
YOo
te-as ajuta eu ... da acu' ma lupt cu un nou borcan de n ... n rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.