Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ciocolata... Mmmm!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
LINICA
numai ce am vazut ca e un topic "ciocolatiu " pe-aici ca ... hop si eu.
Dar... din pacate eu nu mai am voie sa mananc ciocolata sad.gif si nimic cu cacao. iar ciocalata alba... Ce sa zic? nonono.gif Mai bine mananc lapte praf!

Oricum, mai bine va las ca s-ar putea sa nu rezist si sa merg la frigider unde mai am o cutie cu bomboana de ciocolata - ramase de la ziua mea - si voi ... ba nu voi lua nici una, sic! Ma pot abtine, na! jamie.gif
Serenity
rofl.gif rofl.gif Voi chiar ati luat-o razna rau de tot.. Can i join? tongue.gif Eu nu am mancat Nutella sad.gif dar am mancat saptamana asta clatite de mi-a ajuns pentru tot anul.. Acu, sincera sa fiu mie cel mai mult imi plac clatitele cu branza dulce la cuptor wink.gif Si uite cum tradez clubul Chocoholicilor..

LINICA cry.gif asta e tortura curata, eu te sfatuiesc sa eviti topicul asta pentru ca si-asa ti-e probabil greu sa rezisti tentatiei..
Diana-Maria
Dragi fani ai ciocolatei !
Ajutati o colega de suferinta, care de ani de zile se chinuie sa gaseasca o marca de ciocolata amaruie, dar amaruie sa fie...
Daca stiti vreo marca care se gaseste in tara, salvati-ma!
Mor de pofta ...vreau si eu o bucatica de ciocolata amaruie si nu gasesc... am incercat toate marcile posibile si imposibile... nu, e dom`le cum trebuie nici una!
Ma tem e o conspiratie la mijloc... cry.gif
Serenity
Diana, promitem sa facem sapaturi si sa cautam prin arhive rofl.gif Pana atunci eu iti recomand ciocolata amaruie de la Ambasador cu crema de menta drool.gif Poate au si simpla.. hmm.gif Dar mie mi-a placut mult de tot combinatia.. licklips.gif

Diana-Maria
Saru` mina, suflete. mwah1.gif
Miine ma duc sa imi fac provizii pentru duminica dimineata, cind promit ca o sa ma destrabalez cu o ciocolata intreaga!
rolleyes.gif
karmic_parradox
@Diana Maria

Ei, recomandari legate de ciocolata amaruie.... Pai ar fi asa: Heidi are un nou sortiment- DARK, e in cutii mai mici, ei zic ca e editie speciala. Ne vechea ciocolata dark, e altceva. Are 70% cacao.
Ar mai fi ciocolata LINDT, care are sortiment de ciocolata neagra cu 85, respectiv 99% cacao. DAR, trebuie sa fii intr-adevar pasionat ca sa maninci asa ceva.... Nu mai spun ca nu se gaseste pe la noi decit f greu...
Diana-Maria
Am notat:
Ambasador cu crema de menta.
Heidi- ,,Heidi Intense Dark".
Lindt- daca m-o ajuta Dumnezeu.
Ritter Sport -,,Dark Chocolate''.

LATER EDIT:
Am gasit ,,Heidi Intese Dark", blink.gif insa destul de greu... pentru restul mai caut.. cry.gif
mutulica
a aprut ambasador cu crema de menta? waw!!!!
sa ma duc sa caut, after eight e una din preferatele mele
Diana-Maria
Eu nu am gasit Ambasador cu crema de menta.
Dar am gasit ,,Heidi" si chiar acum ma delectez... mmmm... dupa 14 ani, maninc iar ciocolata amaruie... drool.gif
Serenity
S-ar putea nici sa nu gasiti laugh.gif sorry.gif Am uitat un "mic" detaliu.. Eu am gasit-o acum cativa ani si de-atunci nu am mai vazut, dar la noi "la tara" nu se prea gasesc de toate tongue.gif Poate nu mai fac sortimentul asta, desi ar fi pacat.. era delicioasa.. sad.gif
cri-cri_d'Amour
uau ! ciocolata amaruie e preferata mea. dar de Lindt nici nu am auzit si nici nu am vazut asa ceva pe la noi.
@mutulica ambasador(ciocolata amaruie) cu crema de menta este de multa vreme si e buna.
eu nu ma omor dupa bomboane, dar am mancat niste bomboane nemtesti de menta cu interior de ciocolata amaruie.
sa-ti bati copiii!! biggrin.gif tongue.gif
mutulica
o sa ma uit dupa ambasador, dar pina atunci exista after eight... nu ratez nici o ocazie de a ma aproviziona
Diana-Maria
Eu nu am gasit Ambasador cu crema de menta... si am ametot dupa ea de am zapacit... nici de Lindt nu auzise nimeni... cry.gif
YoyoMan
QUOTE (cri-cri_d'Amour @ 16 Aug 2004, 11:04 PM)
uau ! ciocolata amaruie e preferata mea.

Cred ca pana la urma si cu ciocolata e ca si cu vinul. Pe ce devii mai cunoscator pe atat iti place mai mult vinul sec. La inceput numai dulce bei... wink.gif
cri-cri_d'Amour
mai Yoyo, ai poate si tu dreptate, doar ca eu, de exemplu ,nu pot sa pun gura pe vin. adica pot, dar cu riscul de a mi se intoarce ....hmmmm... hh.gif biggrin.gif
Olaf
Hmmm, prima data cand am pus gura pe ciocolata DARK (80% cacao) am avut senzatia ca am luat o gura de cacao pudra. Dar nu era chiar asa, mai avea un ceva, si de-atunci nu ma mai pot abtine (cand gasesc).
Diana-Maria
DARK ARRIBA de la Heidi.
Ciocolata amaruie... eu mor de cind am gasit-o, am inceput sa ,,recuperez" cei 15 ani de cind nu am mai mincat o ciocolata amaruie cu adevarat buna !
E grozava!
YoyoMan
O sa o incerc si eu Diana wink.gif Multzam de pont spoton.gif
Serenity
Am gasit la Mol (Benzinaria unde am gasit si Nutella.. blink.gif) Mozartkugeln!! "We are so happy now, we'll do the Dance of Joy!".. pana cand am vazut pretul. Mi-a picat fata.. cry.gif Sa va mai spun ca lesin de pofta de-atunci.. Poate sparg pusculita si sacrific toate economiile, ca nu stiu daca data viitoare cand trec pe-acolo o sa mai pot face fata ispitei devil.gif tongue.gif
Aramis
Serenity, de la mama lor, din Austria, sunt groaznic de scumpe sad.gif
Cine a mancat Chokotoff si ciu i-a placut? Pentru ca mie mi-au placut la nebunie sorry.gif
Zooey
rusinica... la ora asta nu mai ies nicaieri dupa ciocolata, da' miine v-arat eu voua. tre' sa recunosc ca mi-ati facut pofta de cioco amaruie, desi nu mi s-a parut niciodata ceva deosebit. da' preferata mea in vecii vecilor va ramine after eight thumb_yello.gif
Zooey
asa ca azi mi-am cumparat o heidi cu tiramisu tongue.gif
Aramis
after eight.... drool.gif nu am mai macat ciocolata din aia de peste un an... Era intr-un timp si la metro dar ai mei nu au vrut sa cumpere pentru ca era mult prea scumpa...
YoyoMan
Am papat Novatini cu rom - e buna! licklips.gif
Aramis
Momentan ma delectez cu Primola Zoo, e absolut delicioasa...
Olaf
Eu tocmai mi-am luat o ciocolata Lindt Excellence 85% cacao... licklips.gif
cactus
After Eight si aia amaruie "Quadratisch, Praktisch, Gut" (ca i-am uitat numele)...Ciocolata amaruie rulz clapping.gif
Zooey
QUOTE (Aramis @ 16 Sep 2004, 08:17 AM)
after eight....  Era intr-un timp si la metro dar ai mei nu au vrut sa cumpere pentru ca era mult prea scumpa...

indeed... nici eu nu mi-o cumpar din ro, o primesc de dincolo, da' si acolo e printre cele mai scumpe. cine a mincat heidi cu fistic? e buna??
yronick
Pe bune acuma, voi ati incercat sa prajiti ciocolata vreodata sa vedeti ce iese?
Zooey
nuuu, da' ce, tu ai incercat? in uleeeei???
Cla
QUOTE (cactus @ 16 Sep 2004, 10:26 AM)
"Quadratisch, Praktisch, Gut" (ca i-am uitat numele)...

Ritter Sport wink.gif
Zooey
cind am mincat prima oara 'ritter sport' am fost convinsa ca nu exista nici o ciocolata mai buna. pina am descoperit 'after eight'. da' oricum, 'ritter' ramine in top sus de tot. acum as minca una cu yoghurt licklips.gif
Diana-Maria
Heidi cu fistic e EXECELENTA!
La fel si Dark Arriba! thumb_yello.gif
Zooey
QUOTE (Diana-Maria @ 26 Sep 2004, 03:06 AM)
Heidi cu fistic e EXECELENTA!

azi mi-a fost pofta de ciocolata cu rom, dar urmatoarea va fi musai cu fistic.
Serenity
Mi-am luat o punga din aia mare de mini Milky Way-uri.. si de doua zile tot halesc ohyeah.gif licklips.gif
Aramis
Nu am mai mancat Milky Way de cateva luni bune... Imi placea tare mult si Bounty, dar ai mei iau cel mai des Snichers sau Mars
sorin666
VADE RETRO... wink.gif
Turcoaz
Snickers.. thumb_yello.gif
cri-cri_d'Amour
Mars
Zooey
twix
cri-cri_d'Amour
MaxBar e o ciocolata ce seamana putin cu Mars-ul. e buna, buna . o gaseam sub forma de batoane mai mici, dar aseara am gasit si mai mari. tongue.gif
Rikita
hm... cand am fost in belgia am cumparat niste ciocolate foarte scumpa, pt ziua prietenei tatalui meu... le-am mancat impreuna... hmmmmmmmmmm.
mutulica
mi-am facut o rezerva zdravana de cadbury
Tyra
Mutulica... good choice!
Acum mi e pofta de un toblerone alb sa mi se lipeasca de dinti drool.gif ohyeah.gif
mutulica
si toblerone mi-am luat, din ala mare de 400g... de 3 zile tot rontai la el
Aramis
of, mutulica, of... Toblerone... smile.gif
Zilele astea am facut o descoperire epocala, cand sunt fericita alaturi de cineva uit de ciocolata, de tot, nu mai am nevoie de nimic smile.gif Dar cum in momentul de fata persoana respectiva e la mai mult de 600 km departare, ma voi delecta cu un cub de Primola cu frisca smile.gif
Turcoaz
Of mutulica,...of Toblerone...am pe cineva langa mine care imi aduce ciocolata, caci eu uit cand este el langa mine


wub.gif laugh.gif
kelly
si eu tot cu " who cares.." am votat. As manca acum de oricare numai sa fie, nu am mai papat cioco de vreo luna si e tare greu fara nici macar o bucatica sau aroma ceva pls.gif
mutulica
fetelor, calm down...
am terminat de mult tobleronele, acuma am o tabla din aia mare de juma de kil de milka...
Zooey
si eu am mincat saptamina asta o milka din aia mare, alba cu alune intregi. eu ii zic 'milka la metru' smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.