Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ciocolata... Mmmm!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
mutulica
e beton !

si am mai primit si o cadburry din aia mare... cica family... s-o creada ei... o halesc singur
Serenity
Sunt o rusine pentru 'Asociatia Chocoholicior Anonimi' rofl.gif Recunosc totul! De doua saptamani aproape ca nu m-am atins de ciocolata. Astept sa-mi rascumpar greselile, hotarati penitenta laugh.gif

Totusi, incerc sa-mi spal cat de cat pacatele cu doua cuburi de Heidi cu migdale licklips.gif si vreo trei bomboane de ciocolata cu lichior aduse din Belgia drool.gif
Aramis
Azi la cafea am mancat niste ciocolata kinder, de fapt o jumatate de baton (care baton si asa e mic, mic de tot) biggrin.gif
Serenity
drool.gif drool.gif Cum de am uitat!? Ciocolata Kinder e poate #1 pe lista mea de preferinte in materie..

Pentru Kinder Country am dezvoltat o adevarata boala tongue.gif licklips.gif user posted image
Diana-Maria
user posted image
user posted image
Eu am devenit dependenta de Heidi si de cele doua tablete de mai sus ! jamie.gif

The word "chocolate" comes from the Aztec word "xocolatl", which means "bitter water".
Rikita
si de cat stiu la azteci nu s-a pus zahar la ciocolata, ci cili.
mutulica
am primit din Mexic ciocolata iute... si acadele
interesante, dar nu pot spune ca ma omor dupa ele

acuma am in program ciocolata cu rom... stiti batoanele alea mici... imi iau cite 3-4 odata drool.gif
YoyoMan
Mie imi place Primola cu frisca. E dementiala licklips.gif
Carmi
Am vazut topicu cu ciocolata mai demult insa daca intru aici poftesc una de mor si e deja tarziu cry.gif
(silueta stie ea de ce)

Imi place orice ciocolata alba...era intr-o vreme aia Ambasador cu creme diferite de la cea de trandafir la cea de lamaie...era
orgasmica de-a dreptul
Am incercat si din aia alba vrac...ti se lipeste de ceru gurii si parca e un unt vechi.Nu va recomand

Stie careva ciocolat®a alba cu caramel?? wub.gif
Serenity
Am uitat ciocolata pe unitate o veme si.. cry.gif acum beau o cana de ciocolata fierbinte.. tongue.gif
YoyoMan
Putem sa bagam la topicul asta si remarci de genul "Ciocolata - yaaaaaaaaaaaaaaaaaak" 6.gif 50.gif

Am mancat o ciocolata Galactic la 25 de grame. Doamne fereste sa fi mancat una mai mare. Mi-s fost rau de ea... Nu mai mananc ciocolata de la Galactic never ever. Si va sfatuiesc si pe voi sa faceti lafel. mad.gif
Serenity
E gretoasa.. 6.gif Nici eu nu o pot manca, e muult prea dulce chiar si pentru gustul meu.. tongue.gif
Zooey
eu nici n-am auzit de ea... ohmy.gif

ultima oara am mincat o poienitza cu rom... delicioasa
Georgia
In momentul de fata am o pofta de ciocolata de nu mai pot dar,ma gidesc ca imi va ramine in dinti si de aceea nu iau hi,hi
YoyoMan
ohmy.gif ohmy.gif Ceeeeee?
doice
Ati mancat vreodata Dove caramel?
Este o nebunie, dar daca ar exista o ciocolata pe aceeasi idee dar din ciocolata alba cred ca as muri mancand licklips.gif
YoyoMan
Uite acuma ni mananc o Primola cu "lapte delicios" biggrin.gif
Georgia
AM O POFTA DE NUTELA CA NU MAI VAD BINE
Cla
Am vazut o reclama la TV cu un soi nou de Ritter Sport - cu crema de Baileys si trufe... rolleyes.gif
O fi buna? licklips.gif
Serenity
Doamne, ce frumos e Craciunul! biggrin.gif Sunt inconjurata de munti de Toblerone, Toffifee, Lindt, Milka, Heidi, Poiana, Mozart Nu-Stiu-Cum (Kugeln cred..) drool.gif Habar nu am cand o sa le mananc pe toate, da' e asa placut sentimentul.. biggrin.gif
mutulica
Sere - mai pune si doua cutii mari de Merci, si niste saculeti cu Celebrations, si o Cadbury cit toate zilele...
Cla
QUOTE (Georgia @ 5 Dec 2004, 02:32 PM)
AM O POFTA DE NUTELA CA NU MAI VAD BINE

Hai sa te ajut un pic, Georgia wink.gif Si dup-aia n-o sa mai vezi bine deloc... spoton.gif
Nutella
ComicDiva
QUOTE (doice @ 26 Nov 2004, 02:05 PM)
Ati mancat vreodata Dove caramel?
Este o nebunie, dar daca ar exista o ciocolata pe aceeasi idee dar din ciocolata alba cred ca as muri mancand licklips.gif

delicios!
si putin morbid in acelasi timp. biggrin.gif

mdaaaaaaaa
Christmas is a great time to be a chocaholic!
Tatal meu a facut un tort de ciocolata:
user posted image
I wuv my daddy. biggrin.gif
Cla
ComicDiva, pt asa ceva se spune la noi "blöde Kuh" bop.gif
Deja am prins mirosul, uuufff... cry.gif

rofl.gif

Si pt ca mi-ai facut pofta... as vrea un tort "Dobos" licklips.gif

Mi-e dor...

cry.gif
Serenity
QUOTE
Sere - mai pune si doua cutii mari de Merci, si niste saculeti cu Celebrations, si o Cadbury cit toate zilele...


Alea astept sa le puna Mosu' la noapte whistling.gif Pe langa muuulte alte cadouri.. biggrin.gif

Divo, tortul ala arata pur si simplu drool.gif drool.gif drool.gif (consum toti zambaretii fir-ar sa fie! tongue.gif) Daca mai ramane vreo bucatica aici ma gasesti, asteptand cu lingura-n mana rofl.gif

Pentru taticutzu', un dobos ca la "Violeta" acasa.. wink.gif laugh.gif

user posted image
Cla
Te iubesc pt asta, Serenity... dar cutitul cu Violeta a fost musai?? mai invarte-n rana... cry.gif las' ca te prind io odata... evil.gif

Si... merci si sar-mana... mwah1.gif clapping.gif

flowers.gif
mutulica
am tecut la cura de bounty si mars
cipdecip
Parca este mai buna ciocolata la temperatura de 25 - 30 grade

marca praferata a mea este: Heidi
Aramis
Nu credeam sa spun asta vreodata, dar m-am saturat de ciocolata!!!
Mi-am inceput anul cu 2 Milka uriase, o cutie de Toffiffe, una de Raffaelo, bounty, mars, 4 de Toblerone, zilele trecute am primit o Poiana cu iaurt, o ciocolata cu alune tocmai din Venetia adusa special pentru mine ( biggrin.gif ), o cutie de Merci, plus 3/4 de cutie cu bomboane pentru pom....
Gata! Nu mai vreau ciocolata pentru macar 2 luni!!!
mutulica
am deschis o cutie mare de merci...
Serenity
drool.gif drool.gif Eu as papa niste Raffaelo.. chiar daca nu sunt cu ciocolata tongue.gif
Felina
Ritter Sport cu martzipan... mmmmm... miam-miam... cea mai buna ciocolata de pe pamant! ohyeah.gif
Michelle
Mai ,copii ! Mami si tati lu ' ciucalata e tot francejii ,parerea mea ! Si aia au ajuns nene la niste rafinamente ca am vazut io pe M6 un documentar de mi-a crescut glicemia instant.Dar la ei la mare voga sau apreciere e ciocolata aia neagra de amaruie ce e ,pe care io cind eram mica nici n-o consideram ciucalata! Si cea mai fina ,scumpa si cautata e aia facuta manufacturier ,adica in niste laboratoare de serie mica ,asa cum facea Juliette Binoche in filmul Chocolat ,dar cu ceva anisori in urma ,nu productie de serie in fabrici si uzine . laugh.gif
YoyoMan
Klar ca aia in serie mica e cea mai adevarata ca se ocupa de ea copiii separat, pe fiecare sortiment, si pun ingredientele tot timpul la fix si vorba aia, cand faci o treaba cu suflet deja din start o sa iasa mai bine decat daca o faci la norma wink.gif
In schimb mami si tati lui ciocolata io totusi zic ca ie elvetienii dom'le. Mie asa mi se pare. Poate ca imi place prea mult reclama la Milka biggrin.gif
Cla
Chiar ca elvetienii. Mai pun si ceasul langa ciocolata, sa fie. Si baietii sunt deja inainte de nastere intrebati daca vor ciocolata pe cap (inainte de sageata) sau nu... wink.gif tongue.gif
YoyoMan
Da! Copiii mananca ce mai multa ciocolata pe cap de locuitor din lume! Stiati? ohmy.gif tongue.gif drool.gif
Cla
QUOTE (YoyoMan @ 29 Jan 2005, 06:40 PM)
Da! Copiii mananca ce mai multa ciocolata pe cap de locuitor din lume! Stiati?  ohmy.gif  tongue.gif  drool.gif

Pai bineinteles, in Elvetia. Pe cap... rofl.gif
YoyoMan
Sau pe savarina na! Ciocolata calda! tongue.gif
Felina
QUOTE (Michelle @ 27 Jan 2005, 11:33 PM)
Mai ,copii ! Mami si tati lu ' ciucalata e tot francejii ,parerea mea ! Si aia au ajuns nene la niste rafinamente ca am vazut io pe M6 un documentar de mi-a crescut glicemia instant.Dar la ei la mare voga sau apreciere e ciocolata aia neagra de amaruie ce e ,pe care io cind eram mica nici n-o consideram ciucalata! Si cea mai fina ,scumpa si cautata e aia facuta manufacturier ,adica in niste laboratoare de serie mica ,asa cum facea Juliette Binoche in filmul Chocolat ,dar cu ceva anisori in urma ,nu productie de serie in fabrici si uzine . laugh.gif

Hmm... cam ai tu drepatate cu ciucalata amaruie thumb_yello.gif
Uitasem definitiv de ea tongue.gif
Dar avand in vedere ca n-am papat d-aia buna de la mama ei decat odata, imediat dupa revolutie, de la ajutoare ohyeah.gif - ma iertati cool.gif
ausländer
Cicolata amaruie... mi-a placut foarte mult Baron. Pe la noi nu cred ca se gaseste.
Oiski-Poiski
Poate ma ajuta careva sa scot inapoi Toblerone cu care tocmai m-am indopat devil.gif .
Habar nu am ce m-a apucat, cred ca depresiile, si am mancat prea mult. frusty.gif
Sa nu mai vad ciocolata deceniul asta bop.gif !
iniya
mi-e imi place ciocolata; dance.gif ce conteaza culoarea??? rofl.gif
buna sa fie dance.gif
cioco ziua; cioco noaptea; cioco la pranz; cioco cand ne iubim woot_jump.gif

ador merci cloud9.gif desi e cam scumpa sad.gif ;


apropos noua poanta; declanseaza(mai repede) hormonii ; iara au scos astia de la nu stiu ce studiu blink.gif stupid fel si fel de pompoane d'ale lor;si in concluzie se poate servi inainte de 'lipirea cea mult iubita a animalellor cu constiinta' rofl.gif
ce conteaza? thumb_yello.gif cioco cioco thumb_yello.gif
Olaf
QUOTE (Michelle @ 27 Jan 2005, 11:33 PM)
Mai ,copii ! Mami si tati lu ' ciucalata e tot francejii ,parerea mea ! Si aia au ajuns nene la niste rafinamente ca am vazut io pe M6 un documentar de mi-a crescut glicemia instant.

Aia nu erau cumva belgienii, de fapt, si frantujii nu vroiau sa spuna? (deh, raca dintre ei tongue.gif ) laugh.gif
Onix
Ciocolata fierbinte se pune? hmm.gif
Voiam sa stiu care vi se pare cea mai buna (din ce se gaseste la noi pe piata). In ultimul timp am trecut pe "La Festa" cu fistic sau martipan (ultima imi place mai mult), dar cautam ceva cu adevarat licklips.gif
dojo
Lemme join the club wink.gif
Ramona ma cheama, chocolate addict este "descrierea". Ador chestia asta atat de mult, incat am ajuns de pomina. Din fericire the body este in acord deplin cu the mouth, asa ca e OK. Pot consuma in continuare linistita, nu am sanse sa trec de 50 de kile la 170 de cm intindere spre tavan biggrin.gif

Am votat ca nu este ciocolata cea alba, desi "tehnic" ar fi. Nu imi place decat cea "uzuala" in ideea ca imi place cacaua. daca nu are, inseamna pentru mine ca nu exista smile.gif
YoyoMan
QUOTE (Oiski-Poiski @ 22 Feb 2005, 02:48 PM)
Poate ma ajuta careva sa scot inapoi Toblerone cu care tocmai m-am indopat devil.gif .
Habar nu am ce m-a apucat, cred ca depresiile, si am mancat prea mult. frusty.gif
Sa nu mai vad ciocolata deceniul asta bop.gif !

Aici se zice de bine de ciocolata! biggrin.gif tongue.gif
Oiski-Poiski
pls.gif pls.gif iertare, YoyoMan, promit ca pedeapsa sa ma indop iarasi cu Toblerone.....cand voi putea sa o vad in fata ochilor tongue.gif .
Tyra
Am mancat zilele astea Toblerone alb in disperare. A mai scapat si jumatate de Milka mare cu alune si stafide. Cat nu ma ingras, tot e bine.
YoyoMan
Eu am suferit lovituri la papila cauzatoare de bale - Milka a fost obiectul contondent biggrin.gif E cea mai buna - orice s-ar zice! wink.gif
Aramis
Am redescoperit o raza a copilariei mele, niste bomboane de ciocolata cu tot felul de umpluturi... Sunt absolut minunate.
Pentru cei doritori ( biggrin.gif ), firma producatoare este Bucuria si, daca nu ma insel, sunt facute in Rep. Moldova. Pentru cei care au de unde sa le cumpere, recomand sortimentul "Folclor" (o fi cel mai scump, dar merita wink.gif )
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.