Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sfarsitul Lumii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Dincolo de Ratiune
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
March
A mai aparut unu' cu o prezicere :

Astrolog rus: "În 2014 va izbucni Cel de-Al Treilea Război Mondial"

Interesant ca rusul face si o estimare a perioadei : In timpul jocurilor olimpice de la Soci !

Pai in cazul unui razboi mondial, care cu siguranta va fi nuclear, nu mai e nevoie de cutremure , etc ., pentru ca lumea s-o sfarseasca !

March
QUOTE(mutulica @ 26 Mar 2011, 11:31 PM) *
domnule inima de tigan... iti urez un sfarsit al lumii linistit

ia mai du-te dracului cu forumul tau cu tot

Aoileuu bre, ce sari asa in sus ?! Pai moderatorul a facut numai o atentionare. Nu vad sa fi cenzurat ceva pe aici, asa dupa cum abuzeaza altii pe alte topicuri !

Deci sa continuam :

56% dintre americani cred ca Dumnezeu controleaza toate evenimentele de pe Pamant, si ca sfarsitul lumii e aproape.

(...) Pentru evanghelistii albi, 59% dintre ei spun ca dezastrele sunt sau pot fi un mesaj de la divinitate, comparativ cu 31% dintre catolici si 34% dintre protestanti.

44% dintre americani cred ca recentele dezastre naturale pot fi un semn al sfarsitului lumii, asa cum se spune in Biblie si 67% dintre albii evanghelisti impartasesc aceasta opinie.

Obama e crestin ? El ce-o fi zicand in particular ? unsure.gif
Cla
QUOTE(March @ 26 Mar 2011, 12:04 PM) *
Astrolog rus: "În 2014 va izbucni Cel de-Al Treilea Război Mondial"

March, esti om cu carte, daca ne-am fi luat dupa astrologi, ar fi sfârsit omenirea de câteva ori pân-acuma.
Astrologii isi dau cu parerea, n-au habar ce e la anu', dar multi cred in astea.
Meterologii habar n-au cum va fi vremea mâine, dar cica prezic cum va fi vara anu asta.
Gastrologii macar iti pot spune ce o sa aiba mâine de mâncare.
Ideea ar fi pe "ologi".

Cine crede în asa ceva, e si el credolog.
March
QUOTE(Cla @ 27 Mar 2011, 02:24 PM) *
March, esti om cu carte, daca ne-am fi luat dupa astrologi, ar fi sfârsit omenirea de câteva ori pân-acuma.

Cand ma relaxez de la "politica " vin pe aici. Sa vad ce zice unu'-altu' . Daca stau si ma gandesc multi caraghiosi apar pe ecrane purtand violet urmand sfaturile "asistentului" controcenist ! tongue.gif
Marduk
QUOTE(March @ 27 Mar 2011, 02:30 PM) *
......purtand violet urmand sfaturile "asistentului" controcenist !

rofl.gif
turbo trabant
http://www.euractiv.ro/uniunea-europeana/a...nii-martie.html

of radiatia mea, multi dujmani vor muri din cauza iei.
Cucu Mucu
Ma intreb cine o fi in spatele atacurilor din media, din ce in ce mai agresive asupra centralei noastre nucleare, dupa cum se stie, una dintre cele mai noi si mai sigure in exploatare din Europa!
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 08:47 AM) *
asupra centralei noastre nucleare, dupa cum se stie, una dintre cele mai noi si mai sigure in exploatare din Europa!

dujmanii iecsterni. centrala nuastra are valuare, e cea mai tare din parcare.

cultura dorelica a muncii, calitatea tehnica a licitatiilor facute de statul roman precum si pardalian gata oricand sa vand la remat uraniu vechi sunt atuuri in privinta sigurantei .
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 30 Mar 2011, 11:36 AM) *
dujmanii iecsterni. centrala nuastra are valuare, e cea mai tare din parcare.

cultura dorelica a muncii, calitatea tehnica a licitatiilor facute de statul roman precum si pardalian gata oricand sa vand la remat uraniu vechi sunt atuuri in privinta sigurantei .


Ca in multe situatii, vorbesti prostii! Incepi sa fii tot mai March, numai ca in loc de Base tu ai target Romania.

Exista avize ale UE pt construirea reactoarelor 3 si 4, exista comisii tehnice internationale care au avizat functionarea in parametri a celor deja construite, de aceea nu inteleg isteria tembeliziunilor lui Vantu si Felix.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 11:15 AM) *
Ca in multe situatii, vorbesti prostii! Incepi sa fii tot mai March, numai ca in loc de Base tu ai target Romania.

nu ma indoiesc ca vorbesc prostii , tot ce e in romania e sublim si cu trei secole inaintea tehnicii occidentale sau japoneze.

numai dujmanii boborului ca mine nu pricepe de ce governul nu e in stare sa vanda restul de 3 reactoare si fug toti ca potarnichiile de ele.

vantu are ditamai investitiile in eolian, e normal sa elimine concurenta. felix probabil vrea si el o felie din licitatiile pedeliste de la nuclearelectrica.
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 30 Mar 2011, 12:23 PM) *
nu ma indoiesc ca vorbesc prostii , tot ce e in romania e sublim si cu trei secole inaintea tehnicii occidentale sau japoneze.


Si tehnica de la reactoarele noastre e ruseasca sau romaneasca blink.gif ? Denaturezi adevarul, fara a avea habar de un minim de informatie obiectiva, doar cu scopul de a arunca cu noroi. Roman de vaza, ce sa mai!! Nu te mai da occidental, ca tot un fel de diaconescu esti si tu! Dar asa e, e acri ai dracu strugurii romanesti! ohyeah.gif


March
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 12:15 PM) *
Ca in multe situatii, vorbesti prostii! Incepi sa fii tot mai March, numai ca in loc de Base tu ai target Romania.

Exista avize ale UE pt construirea reactoarelor 3 si 4, exista comisii tehnice internationale care au avizat functionarea in parametri a celor deja construite, de aceea nu inteleg isteria tembeliziunilor lui Vantu si Felix.


Mai lasa gargara asta basesciana. jamie.gif Citeseste informarea ambasadei SUA (data de Wikileaks) unde se tragea un semnal de alarma cu mult timp inainte cu privire la siguranta centralei de la Cernavoda . Daca tu crezi ca-i perfect sigura dormi linistit. Altii ca noi, nu !
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 11:36 AM) *
Si tehnica de la reactoarele noastre e ruseasca sau romaneasca blink.gif ?

e canadiana de la mama ei la fel ca majoritatea tehnicii (combinate, fabrici, uzine etc) de pe vremea lui cescuta e importata sub licenta .

daca tu crezi ca asta face ca licitatiile pentru "consumabile" sa fie canadiene , trebuie in mod cert sa te inscrii in partidul romania mare. ai potential rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 30 Mar 2011, 12:41 PM) *
Mai lasa gargara asta basesciana. jamie.gif Citeseste informarea ambasadei SUA (data de Wikileaks) unde se tragea un semnal de alarma cu mult timp inainte cu privire la siguranta centralei de la Cernavoda . Daca tu crezi ca-i perfect sigura dormi linistit. Altii ca noi, nu !


Eu am citit. Intrebarea e: tu ai citit? Ca acolo se exprima ingrijorare referitor la dotarile echipei de interventie, nu la siguranta in exploatare. Asa-i ca te-a facut Vantu la faza asta? Iar cand ingrijorarile astea vin de la aia care au 19 state cu reactoare in care nu exista plan de urgenta in caz de accident nuclear, nu stiu ce sa zic, suna a "n-ai basca". ohyeah.gif

Cat despre eu=basist... roflmao.gif roflmao.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 12:12 PM) *
Eu am citit. Intrebarea e: tu ai citit? C

in mod cert tu nu ai citit.

"Din discuţia cu Biro a reieşit că [b]CNCAN are o mare problemă în ceea ce priveşte resursele umane
, fie pentru că unii angajaţi au ieşit la pensie, fie că alţii au emigrat în Canada, Marea Britanie sau Africa de Sud. "

Antrenamentele pentru situaţii de urgenţă tind să fie, în general, inadecvate. Există în particular deficienţe de a răspunde rapid atât cu resurse suficiente, cât şi cu un plan efectiv de coordonare a unui reacţii interministeriale (interdepartamentale) şi interdisciplinare.

http://www.jurnalul.ro/special/wikileaks-r...sia-573149.html

eh lasa ca noi suntem patrioti si centrala fiind patriotica nu va pati nimic. in cel mai rau caz, cand centrala ne tradeaza, o legam cu sarma, merge si asa.
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 30 Mar 2011, 01:27 PM) *
in mod cert tu nu ai citit.

"Din discuţia cu Biro a reieşit că CNCAN are o mare problemă în ceea ce priveşte resursele umane, fie pentru că unii angajaţi au ieşit la pensie, fie că alţii au emigrat în Canada, Marea Britanie sau Africa de Sud. "

Antrenamentele pentru situaţii de urgenţă tind să fie, în general, inadecvate. Există în particular deficienţe de a răspunde rapid atât cu resurse suficiente, cât şi cu un plan efectiv de coordonare a unui reacţii interministeriale (interdepartamentale) şi interdisciplinare.

http://www.jurnalul.ro/special/wikileaks-r...sia-573149.html

eh lasa ca noi suntem patrioti si centrala fiind patriotica nu va pati nimic. in cel mai rau caz, cand centrala ne tradeaza, o legam cu sarma, merge si asa.


Unde scrie acolo ca tehnica de exploatare, despre care spui tu ca e de rahat, nu este sigura? Unde spune acolo ca s-au facut licitatii trucate, cu piese ieftine?

Problemele mentionate acolo le au si americanii, ba chiar mai grave. Deci, lasa-ma cu bulsiturile si nu mai prosti boborul cu uichilixul! Fii si tu fair o data in viata, stiu ca e greu, dar incearca, orice efort va fi apreciat! tongue.gif
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 01:12 PM) *
Eu am citit. Intrebarea e: tu ai citit? Ca acolo se exprima ingrijorare referitor la dotarile echipei de interventie, nu la siguranta in exploatare. Asa-i ca te-a facut Vantu la faza asta?

Pai pe "Jupanul" tau l-a facut Vantu de a trimis o echipa de la SRI sa investigheze cazul ?!

Totuşi, un incident în care material radioactiv ar putea fi degajat, Guvernul ar fi greu pus la încercare.

(...) Un comentariu suculent al oficialilor americani a fost legat de faptul că Biro avea mereu la el trei telefoane mobile pe care urma să le folosească pentru a lua legătura cu Guvernul şi cu prim-ministrul în cazul unui incident sau accident nuclear.


Vorba lui Gaga : As plange , da' nu pot de ras !
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 30 Mar 2011, 03:07 PM) *
Pai pe "Jupanul" tau


Esti batut in cap sau faci doar trolling? blink.gif
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 03:10 PM) *
Esti batut in cap sau faci doar trolling? blink.gif

Pai lasi impresia unui cripto-basescian ! jamie.gif

Deci cum ramane cu investigatia SRI ?
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 30 Mar 2011, 03:14 PM) *
Pai lasi impresia unui cripto-basescian ! jamie.gif


Eu, nene, il critic constant pe Basescu din 2004, spre deosebire de tine, care il critici de prin 2009. tongue.gif

Nu stiu nimic de sriul lui peste prajit. O fi fost beat Base? Si apoi, de unde dracu sa stie sereiul daca reactorul e sigur sau nu? Or fi trimitand scafandri in el...
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 01:03 PM) *
Problemele mentionate acolo le au si americanii, ba chiar mai grave.

da, pana nu o dam ca suntem in rand cu lumea ( la prostii bineinteles), nu ne simtim bine.

io zic sa vopsesti un tricolor pe reactor si apoi sa il prezinti ca masura de siguranta (mentala).
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 03:23 PM) *
Eu, nene, il critic constant pe Basescu din 2004, spre deosebire de tine, care il critici de prin 2009.

Ai fost plecat in Africa ? unsure.gif Intreaba-l pe Abis de cand il critic eu pe Basea pe aici ! El tine evidenta.
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 30 Mar 2011, 03:23 PM) *
Nu stiu nimic de sriul lui peste prajit. O fi fost beat Base? .

Nu. In situatia asta n-a fost beat. S-a alarmat ca urmare a documentarului prezentat de A3.
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 30 Mar 2011, 04:03 PM) *
Ai fost plecat in Africa ? unsure.gif Intreaba-l pe Abis de cand il critic eu pe Basea pe aici ! El tine evidenta.


Nu am fost plecat, postez pe topicul cu Basescu de cand erai tu pupincurist basescian infocat si aruncai cu flegme in mine! ohyeah.gif

Eu ziceam in 2004:


Sa va spun cum vad eu un posibil scenariu, inspirat din trecutul glorios al actualului prezident: ii face guvern lui Tariceanu, il momeste pe voiculescu sa il sustina(f. usor, avand in vedere lacomia de care da dovada personajul), trece guvernul de parlament, apoi, declanseaza una din crizele atat de dragi lui, purul isi va retrage sprijinul politic acordat guvernului-ghiveci, Tariceanu, ramas fara guvern, va da chix, iar Basescu va iesi in fata natiunii, cu lacrami in ochi, si va spune ca Seful peneleului este incompetent, asa ca el, ca presedinte grijuliu, demareaza procedura de anticipate. Peneleul, in cadere libera datorita culpabilizarii cu nereusita guvernului, va renunta la multe dintre pretentiile de ministri, prefecti, etc., purul, disperat , eh, astia nu stiu cu cine or sa se mai dea, ca nu stiu care le va da un ciolan mai mare acum, pesedeul, rupt si el datorita conflictului generatiilor Iliescu-Nastase-Ponta, va pierde destule procente in favoarea unui pedeu care nu are cu ce sa se prezinte in fata natiunii, in afara unui lider puternic, bun comandant, carismatic, priceput la sforarii, dar prea egocentrist pentru a lucra cu o echipa.

S-ar parea ca am nimerit-o la fix cu toate! tongue.gif

Tu ziceai in 2004:


Nu cred ca merita sa- i mai argumentati ceva acestui/acestei Pussy tongue.gif pentru ca el/ea nu deraiaza de la linia trasata de scoala bomboneilor sau a "baietilor" lor. ( astia din urma pentru cei trimisi afara wink.gif ) L-ati auzit sa spuna ceva cat de cat critic la adresa lui ex-Cotrocelu, a Pudelului lui, a jafului la care s-au dedat baronii in ultimii 4 ani ? Nuuu... El are o misiune fixa... Basescu,care nu are nici o luna in functie !


asta prin 2005:

In atentia "carcotasilor" si nu numai : smile.gif

Lui Basescu i-a iesit din nou

(...) Traian Basescu ca presedinte, in ciuda multor pronosticuri, a excelat in cele cateva luni de la preluarea mandatului. Pentru ca in politica externa a stiut sa-si surprinda partenerii occidentali printr-o viziune noua, de fiecare data puternica si niciodata in contrasens flagrant cu politica Statelor Unite ori a Uniunii Europene. Asa s-a intamplat acum si in dialogul cu cancelarul Germaniei.



Asa ca nu mai fi curva!!!
gypsyhart
Pentru cei care mai au un dram de credinta....

Catre toti oamenii din lume




Va rog sa trimitem rugaciuni si cuvinte de iubire si recunostinta, catre apa din reactoarele nucleare de la Fukushima.

La 16 zile de la cumplitul cutremur din Japonia, peste 10.000 de oameni sunt dati disparuti. Dar un lucru si mai rau este acela ca apa din reactoarele de la Fukushima au inceput sa se scurga si sa contamineze oceanul, apa si aerul din zonele invecinate. Singurul lucru care se face este sa se toarne apa pe reactoare. Oare sa nu mai fie altceva de facut? Eu cred ca este. In timpul celor peste 20 de ani de cercetari, am vazut ca apa devine pozitiva, atunci cand primeste vibratia pura a rugaciunii umane, indiferent cat de departe sunt oamenii care se roaga.

Formula lui Einstein E=MC2 inseamna, de fapt, ca Energia = numarul de oameni si patratul constiintei acestora.

Acum a venit momentul sa-i intelegem adevaratul sens. Sa ne unim in ceremonia rugaciunii, ca cetateni ai planetei Pamant. Vreau sa-i chem pe toti oamenii din toata lumea sa se uneasca, pentru a gasi un mod de rezolvare a crizei planetei.

Iata care este procedura pentru rugaciune:

DATA SI ORA: 31 martie (joi) la ora 12 locala, din fiecare tara.

Va rog sa spuneti urmatoarea fraza:

APA DIN REACTOARELE NUCLEARE DE LA FUKUSHIMA, NE PARE RAU CA TE FACEM SA SUFERI. TE ROG SA NE IERTI.

ITI MULTUMIM SI TE IUBIM!

Va rugam sa rostiti aceste cuvinte cu voce tare sau in gand. Repetati-le de trei ori, tinand mainile in pozitie de rugaciune. Faceti-o cu sinceritate.


Va multumesc din inima.

Cu iubire si recunostinta.

Masaru Emoto, Mesager al apei.

Cucu Mucu
QUOTE(gypsyhart @ 31 Mar 2011, 10:52 AM) *
Va multumesc din inima.

Cu iubire si recunostinta.

Masaru Emoto, Mesager al apei.


Deci sunt semne ca situatia s-a stabilizat acolo! ohyeah.gif

Nu era mai bine sa roage apele oceanului sa nu mai faca niciun tsunami? rolleyes.gif
Rovaniemi
Da' nu mai bine se roagă băjeţii direct la atomii de uraniu, plutoniu, cesiu şi ce-or mai fi acolo. să nu mai radieze în halul ăla? rolleyes.gif

Pe ei nu-i iubeşte nimeni ? mwah1.gif

turbo trabant
QUOTE(Rovaniemi @ 31 Mar 2011, 11:46 AM) *
Da' nu mai bine se roagă băjeţii direct la atomii de uraniu, plutoniu, cesiu şi ce-or mai fi acolo.

atomii de uraniu, cesiu sunt produse bio de la muma-natura. numai ca se comporta asa fiindca au fost spurcate de atingerea omului multilateral-dezvoltat.
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 31 Mar 2011, 12:49 PM) *
atomii de uraniu, cesiu sunt produse bio de la muma-natura. numai ca se comporta asa fiindca au fost spurcate de atingerea omului multilateral-dezvoltat.


Pai, sa inteleg ca propui sa ii raceasca cu aghiasma? rolleyes.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 31 Mar 2011, 11:52 AM) *
Pai, sa inteleg ca propui sa ii raceasca cu aghiasma? rolleyes.gif

eu propun ca japonejii aia sa nu strice ing-ul si iang-ul ciorbei aleia si sa o lase in pace chiar daca ciorba doreste sa explodeze, e ok pentru ca e bio.

tot omu' e de vina pentru toate, inclusiv tsunami si cutremur, uitati dovada (pentru cine sparleste ingleza).

http://www.washingtonpost.com/blogs/post-p...A2fGS_blog.html

traiasca presedintele comitetului ue ca mare dreptate are si multa apa radioactiva a baut thumb_yello.gif

little1
CHILDREN'S PRAYER FOR JAPAN

Rugaciunea cred ca apare cand omul simte ca lucrurile nu mai depind de el, cand soarta lui e in mainile sortii, lucru bine stiut, de obicei barbatii (dar nu toti) accepta in general greu o astfel de situatie.
De unde si mistourile.
Totusi sa nu ne comportam ca niste pitecantropi, ok? Oamenii aia sufera crunt..






Indiferent daca lumea se va sfarsi sau nu, va arata diferit in secolele care urmeaza, 'multumita' evenimentelor pe care le traim acum.
Ma gandesc la samuraii nucleari, unii din ei deja au murit, altii sufera arsuri grave. Nu li se da mai mult de trei luni de trait.
Cucu Mucu
QUOTE(little1 @ 31 Mar 2011, 01:24 PM) *
Totusi sa nu ne comportam ca niste pitecantropi, ok? Oamenii aia sufera crunt..


Si faptul ca te rogi la apa sa te ierte le alina cumva suferinta? Cred ca mai eficiente sunt ingrijirile medicale si consilierea psihologica!
Imi aduci aminte de un popa la niste inundatii, tot satul era zor nevoie sa umple saci cu nisip sa faca digul sa nu se reverse lacul peste ei, iar popa, cocotat pe un scaun in mijlocul lor, a lalait incantatii si rugi cat a tinut actiunea. Din cauza cui nu s-a revarsat lacul: a satenilor sau a popii?
little1
QUOTE(Cucu Mucu @ 31 Mar 2011, 01:33 PM) *
Si faptul ca te rogi la apa sa te ierte le alina cumva suferinta? Cred ca mai eficiente sunt ingrijirile medicale si consilierea psihologica!
Imi aduci aminte de un popa la niste inundatii, tot satul era zor nevoie sa umple saci cu nisip sa faca digul sa nu se reverse lacul peste ei, iar popa, cocotat pe un scaun in mijlocul lor, a lalait incantatii si rugi cat a tinut actiunea. Din cauza cui nu s-a revarsat lacul: a satenilor sau a popii?


Am pledat pentru putina compasiune, nu te-am pus sa te urci in pom si sa lalai incantatii.... Jeez!
Cucu Mucu
QUOTE(little1 @ 31 Mar 2011, 01:44 PM) *
Am pledat pentru putina compasiune, nu te-am pus sa te urci in pom si sa lalai incantatii.... Jeez!


In ce masori compasiunea?

Cum filtrezi ipocrizia?
little1
QUOTE(Cucu Mucu @ 31 Mar 2011, 01:49 PM) *
In ce masori compasiunea?

Cum filtrezi ipocrizia?



Dupa cunostinta mea nu exista criteriu pentru a masura compasiunea, cel putin nu in era noastra postmodernista. Fiecare si-o manifesta cum poate, oamenii de stiinta in felul lor, credinciosii in felul lor. Si daca exista si ipocriti, ce? A ma opri din acest 'demers' doar din cauza ca exista si ipocriti m-ar face mai putin uman.

Catastrofa respectiva va trezi in oameni constiinta faptului ca plutim in aceeasi barcutza peticita prin univers. Daca e 'to'ma-n Japonia', pentru multi inseamna departe. Ei, vom vedea ca distantele nu inseamna mare lucru, cand vine vorba despre accidente nucleare. Cu atat mai mult cu cat sunt afectate oceanele...
Cu alte cuvinte, daca nu poti deplange soarta altora, deplange-o pe a ta, pentru ca sunt strans legate - vorbesc la general...
turbo trabant
QUOTE(little1 @ 31 Mar 2011, 01:07 PM) *
Catastrofa respectiva va trezi in oameni constiinta faptului ca plutim in aceeasi barcutza peticita prin univers. Daca e 'to'ma-n Japonia', pentru multi inseamna departe. Ei, vom vedea ca distantele nu inseamna mare lucru, cand vine vorba despre accidente nucleare. Cu atat mai mult cu cat sunt afectate oceanele...

nu va mai disperati atata cu catastrofa nucleara, tsunamiul a fost incomparabil mai distrugator decat orice centrala.

dupa ce isteria mass-media se va opri, puterea nucleara va renaste mai tare ca oricand. a dovedit-o in japonia ca poate rezista la catastrofe care pun la pamant rafinarii de petrol sau moristi eoliene. centralele (vechi de 30-40 ani!) au incasat un cutremur de 9 grade si un tsunami in plin in timo ce rafinariile de pe langa tokio au facut bum. nu mai vorbesc de orasele sterse de pe fata pamantului ca de o bomba atomica.

din toate cele 50 de centrale japoneze numai una a avut si are probleme, restul sunt bine sanatoase iar cea cu probleme nu a omorat pe nimeni cu mintea intreaga la cap. este antiteza cernobilului indiferent ce va soptesc la urechi diversi activisti verzi in cap si sleiosi nevoie mare.

gypsyhart
little1, pentru cel care e indiferent, singura metoda de trezire e suferinta. Cu cat mai intensa, cu atat mai rapida e trezirea. Cand or avea si ei de suferit, nu vor mai fi asa indiferenti. Pana atunci, nu prea ai ce sa faci....
Rovaniemi
QUOTE(little1 @ 31 Mar 2011, 01:24 PM) *
CHILDREN'S PRAYER FOR JAPAN

Rugaciunea cred ca apare cand omul simte ca lucrurile nu mai depind de el, cand soarta lui e in mainile sortii, lucru bine stiut, de obicei barbatii (dar nu toti) accepta in general greu o astfel de situatie.
De unde si mistourile.
Totusi sa nu ne comportam ca niste pitecantropi, ok? Oamenii aia sufera crunt..


Unde cucului ai văzut tu că sînt pomeniţi oamenii în rugăciunea aia a lui MEmoto ?!? Tipul vrea să ne rigăm la apă. Atît.

N-ai decît să-l iei pe el la pilă, că-i un pitecantrop dobitoc, fiind în schimb şi neşcolit.

Plus că, dacă fiecare grup de oameni se roagă la ora 12 locală, o să iasă o varză ... mai degrabă îi punea pe toţi să se roage la aceeaşi oră - efect garantat.
turbo trabant
QUOTE(Rovaniemi @ 31 Mar 2011, 01:45 PM) *
Plus că, dacă fiecare grup de oameni se roagă la ora 12 locală, o să iasă o varză

acu si tu doar nu oi vrea sa se scoale oamenii la ora 12 a japoniei. putin confort , va rog.
Cucu Mucu
QUOTE(Rovaniemi @ 31 Mar 2011, 02:45 PM) *
Tipul vrea să ne rigăm la apă.


O sa te sochez, dar rugaciunile astea chiar prind. Uneori, si eu ma mai surprind in ipostaze cucernice in fata unei sticle cu lichid care a avut si apa candva in componenta. rofl.gif
little1
Ok guys, sorry ca m-am bagat. Please do carry on.
turbo trabant
poze aeriene de la centrala. daca urmariti tarmul , nu prea e nici un dig serios acolo ca protectie contra tsunami-ul.

http://cryptome.org/eyeball/daiichi-npp/daiichi-photos.htm

tot respectul pentru cei de la fukushima, si-au sacrificat viata pentru ceilalti.
March
In timp ce noi ne dam cu curul de pamant din cauza unui nor ceva radioactiv ce pluteste peste RO iar ministrul Tabara mangaie vaca,

Japonezii s-au inghesuit să cumpere fructe şi legume recoltate din apropierea Fukushimei DIN SOLIDARITATE CU FERMIERII AFECTAŢI DE CRIZA NUCLEARĂ

Popor care isi facea harakiri pentru imparatul lor !
Marduk
Asa si ce vrei de la Tabara, sa-si faca harachiri in direct pentru laptele de oaie de la Slanic Prahova? Ai un stil de a le amsteca moncher mai ceva decat Gogu a lui Ciozvarta cand face el ici sa pe sant un cocteil din tuica, zaibar si zeama de varza.
March
QUOTE(Marduk @ 13 Apr 2011, 12:45 PM) *
Asa si ce vrei de la Tabara, sa-si faca harachiri in direct pentru laptele de oaie de la Slanic Prahova?

Sa-si faca ! Unu' din cele mai mari hahalere de ministri ai agriculturii din toate regimurile post decembriste. Un trombonist. D-asta la pus Basea pe faras gata sa-l verse la urmatoarea remaniere.
Erwin
QUOTE
aponezii s-au inghesuit să cumpere fructe şi legume recoltate din apropierea Fukushimei DIN SOLIDARITATE CU FERMIERII AFECTAŢI DE CRIZA NUCLEARĂ
Popor care isi facea harakiri pentru imparatul lor !


Nu înseamnă că le-au şi mâncat! jamie.gif
turbo trabant
QUOTE(Erwin @ 13 Apr 2011, 06:11 PM) *
Nu înseamnă că le-au şi mâncat! jamie.gif

coane, futuishima a fost mai umflata decat gripa aviara. japonezii probabil au si mancat chestiile alea, daca nu, si-au "iradiat" cosul de gunoi.

parerea mea, hac.
March
Tineti-va bine !! hh.gif tongue.gif

Apocalipsa, extrema urgenta! Planeta s-a dereglat de tot

NASA: Spre Pamant se indreapta un asteroid gigant

Doua fresbee-uri gigantice s-au gasit in Oceanul Atlantic
March
Americanii se pregatesc de Sfarsitul Lumii din 21 mai 2011 tongue.gif

Ma duc repede sa-mi iau niste conserve sa le bag in boxa... ca nu se stie... poate scap... laugh.gif
Marduk
rofl.gif ei da, la orice ma asteptam dar sa vina sfarsitul lumii chiar de ziua mea nu ma asteptam. pai bine ma neispravitilor de sectanti ce sunteti, de ce ati pus sfarsitul lumii chiar cand imi serbez eu ziua, eu cui mai dau de baut? drunk.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.