HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

346 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Traian Basescu, Presedintele Romaniei, va fi sau nu un presedinte bun?!
nefertiti-old
mesaj 15 Mar 2005, 09:09 AM
Mesaj #241


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (abis @ 15 Mar 2005, 09:00 AM)


Relatia actuala Romania-SUA nu este conditionata, din partea Romaniei, de avantaje materiale - abia atunci comparatia cu prostitutia ar fi functionala. Basescu este convins ca optiunea americana este cea corecta pentru Romania si actioneaza in consecinta. Nu cere beneficii suplimentare pentru a face ceea ce crede ca este corect.

Hai sa nu fim sentimentali, ca vorbim de politica. spoton.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Mar 2005, 09:31 AM
Mesaj #242


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Nefe - politica e urmatoarea meserie veche dupa prostituie, si deriva din prima...

Romania este o prostituata oricum o dai, depinde pe cit si cui se vinde... iar daca Basescu e impresar bun si vinde la toti, si mai ia si pret bun, ne-am scos

daca am avea putere economica si militara mai mare am putea promova la titlu de matroana, si sa ne vindem vecinii, iar daca am ajunge la performanta de a fi tari de tot, am putea deveni consumatori (asa ca americani) si sa ne cumparam servicii din alte parti...
ca veni vorba, la un moment dat Ceausescu a vindut destul de bine, atit ca la pret mic... de aia ne-au tras-o toti (si lui de altfel)


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 Mar 2005, 09:35 AM
Mesaj #243


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Pai asta zic si io, oricum o dai, tot prostitutie iese, nu sentimentalisme.

Acu', io stiu ca abis e mare fan Basescu si n-am nimic impotriva, dar sa nu cadem in penibil, ca nu se gudura el de ochi frumosi pe langa americani. Si nici Bush nu ii mangaie lui chelia doar pentru ca e simpatic, sa fim seriosi.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Mar 2005, 09:35 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 15 Mar 2005, 10:18 AM
Mesaj #244


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (nefertiti @ 15 Mar 2005, 09:35 AM)
Acu', io stiu ca abis e mare fan Basescu

La intern, poate! La extern, nu prea - decat o "axa" cu Washington si Londra, mi-ar surade mai degraba una cu Parisul si Berlinul...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 15 Mar 2005, 10:32 AM
Mesaj #245


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (abis @ 15 Mar 2005, 09:00 AM)
Relatia actuala Romania-SUA nu este conditionata, din partea Romaniei, de avantaje materiale - abia atunci comparatia cu prostitutia ar fi functionala.

Pai e vorba de-o prostituata proasta care crede ca a gasit in sfirsit baiatul de cartier de care sa se lipseasca pentru ca sa nu mai trebuiasca sa faca strada ... sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Mar 2005, 12:02 PM
Mesaj #246


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Uite ceva exprimat mai plastic . In stilul amicului "bdl" biggrin.gif Sper sa n-o deranjeze pe moderatoare biggrin.gif

Pai, Romania ce si-a zis. Decat sa se "masturbeze" ( dupa moda aia protocronista... tongue.gif) fara nici un folos de ce sa nu se "prostitueze" , ori cu Estul ori cu Vestul , deorece acum este independenta si poate sa aleaga tongue.gif Si a ales Vestul. Ca ala dupa "act" ii ofera " higenice" si " cosmetice" mai de lux...

Dar " tristoii", care au mai ramas, nu se pot dezobisnui de hartia aia ( "patriotica" , as zice) care te zgaraie la popou laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Mar 2005, 10:23 AM
Mesaj #247


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Respect pentru justitie

Traian Basescu s-a prezentat la Inalta Curte de Casatie si Justitie pentru audieri in procesul "Flota" (spre deosebire de Ilici, care asteapta probabil sa fie adus cu politia la Parchet). Basescu este, dealtfel, singurul politician roman care a renuntat la imunitatea parlamentara si s-a pus la dispozitia Procuraturii, pe vremea cand se afla in opozitie, pentru cercetari intr-un dosar in care era acuzat de coruptie. Este motivul pentru care am incredere in faptul ca Basescu este un om cinstit. Un om care poate sa greseasca uneori, un om cu care nu sunt de acord uneori, dar un om cinstit.

QUOTE
"Eu vreau sa se aplice legea, de aceea sunt aici, in respect pentru justitie si pentru a se aplica legea. Ce vreau eu nu conteaza, conteaza ce hotarasc judecatorii!"


Consiliera presedintelui pe probleme juridice, Renate Weber, declarase ca Traian Basescu nu poate fi chemat in instanta decat pentru acuzatii privind siguranta nationala. Presedintele, spunea ea, are imunitate si beneficiaza de ea pe tot timpul mandatului. Ieri, Basescu a spus ca nu va invoca acest drept constitutional cat timp dosarul "Flota" se afla pe rolul instantei.

Intrebat daca va veni si la urmatoarele termene, Basescu a raspuns:
QUOTE
"Ori de cate ori va fi nevoie!"




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Mar 2005, 12:33 PM
Mesaj #248


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mi-ai luat-o inainte biggrin.gif thumb_yello.gif

Pai, uitati-va cum isi bate joc de justitie " Batrinul bolsevic" acum cand nici macar nu mai este presedinte ! Am mai scris undeva , zilele trecute nu s-a prezentat la Procuratura cand a fost citat din nou in legatura cu dosarele Revolutiei ! Cica procurorul sa citeasca cartile scrise de el despre eveniment devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Mar 2005, 02:12 PM
Mesaj #249


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Prim-Chelbosul tarii pleaca duminica la Berlin. Fiti cu ochii pe el ! biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Mar 2005, 02:18 PM
Mesaj #250


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



OO, ce exemplu de onestitate!!! ohyeah.gif
Si eu m-as prezenta in orice proces daca ai fi "tatucul" Romaniei! Ce judecator s-ar prezenta impotriva presedintelui Romaniei, cand lor le e frica sa se ia mai tare de alde Mischie, Sechelariu@Co.!!!
Haideti, va stiam oameni seriosi! De ce veniti cu glume de-astea?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Mar 2005, 02:24 PM
Mesaj #251


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Marius,
N-ai trecut inca in opozitie ? Cum merg pregatirile pentru congresul ala ? Dupa ce "tatucul" tau va fi ras-ales , spune-i sa treaca si el pe la trebonal ca "revolutia" continua ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Mar 2005, 02:26 PM
Mesaj #252


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Marius,

Justitia este condusa, prin CSM, de oamenii PSD-ului. La Curtea Constitutionala si la Inalta Curte de Justitie si Casatie e plin de oamenii PSD-ului. Procuratura Generala si PNA-ul sunt conduse de oamenii PSD-ului. Judecatorii sunt inamovibili, deci pot sa-l condamne pe Basescu si la 25 de ani de inchisoare, ca ministrul Justitiei, premierul sau presedintele nu le pot misca un fir de par...

Vezi deci de ce Mischie si Sechelariu au parte de tratament privilegiat...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Mar 2005, 02:43 PM
Mesaj #253


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@March,
Nenisorule, ma confunzi! Chiar daca semnez cu albastru, nu sunt cu "tatucul". Chiar sunt pe partea cu capitalistii. Si protejatii astia ai matale mi-ar fi fost chiar simpatici cu impozitul ala de 16% (saispe la suta) daca nu ar fi atat de incoerenti in dificilul proces al gandirii! Pe mine nu ma intereseaza ce culoare este la putere, albastru, portocaliu, galben, mov, sau tot spectrul ROGVAIV (c-asa am invatat la desen intr-a treia), pemine ma intereseaza sa fie coerenti in gandire si sa stabilizeze economia. Dar ma enerveaza cand unii ne cred chiar o tara de prosti si dau flatulatii din astea, 'telectuale, ca stai dom'le ca eu chiar daca am imunitate nu ma folosesc de ea, bla, bla. Populisme, dragilor!
@abis
Vai de mine, da' rau mai este pesdeul asta. Cam a luat locul teroristilor de acum cinspe ani, nu ti se pare? Cum trebuie facuta o manevra mai dubioasa, e mana pesedeului, sunt oamenii pesedeului, tradare, "so pe ei" cum ar spune marean! Hai ma, ma lasati! Adica ei sunt la putere, dar tara e condusa de pesede!? Ce inseamna asta? Ca sunt incompetenti si confirma teoria mea, ca nu prea se asteptau sa conduca, cu totii, poate in afara de Basescu!
Eu spun ca justitia e cam faultata de putere, oricare ar fi ea. Daca se supara tariceanu ii pune sub control guvernamental urgent, ca doar a mai facut de-astea


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Mar 2005, 02:51 PM
Mesaj #254


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 18 Mar 2005, 02:43 PM)
Adica ei sunt la putere, dar tara e condusa de pesede!?

Nu toata tara. Justitia. Iar puterea actuala nu are mecanismele prin care sa controleze politic justitia, asa cum avea PSD-ul. Separatia puterilor in stat acum chiar exista, spre deosebire de perioada cand la putere se aflau "fostii".
QUOTE
Eu spun ca justitia e cam faultata de putere, oricare ar fi ea.

Spui, dar nu ai dreptate. Ia spune cum a faultat actuala guvernare justitia pana acum! Vreun caz, ceva?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Mar 2005, 03:12 PM
Mesaj #255


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@abis
Prin discutia care exista de a trece PNA sub controlul guvernului, si direct sub controlul ministrului justitiei. Asta nu cumva il face pe acest ministru cel mai puternic om in stat? Si unde mai este acea independenta si impartialitate de care trebuie sa beneficieze acest organism?
Act ilegal - dispozitia ministrului Tariceanu de a trece sub controlul guvernului Camera de Comert, Industrie si Agricultura a Romaniei, organism neguvernamental, liber constituit si recunoscut ca atare de agentii economici din Romania. Niciunde in lume sau in istorie o camera de comert nu a fost controlata de guvern. Nici macar impuscatu nu a avut curajul sa puna sub control guvernamental CCIA.
Precedentele au fost create, ca sa vorbim in termeni juridici.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Mar 2005, 03:18 PM
Mesaj #256


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Marius,
Chiar asa confuzie sa fac 43.gif Parca inainte de alegeri trageai cu toate tunurile in opozitia de atunci ! Si chiar si acum daca citesc postarile tale de aici printre randuri... tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Mar 2005, 03:29 PM
Mesaj #257


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@march
scripta manent. Am tras cu tunul in oricine nu mi-a placut. Am criticat si albastreii. Si criticile mele erau in general reactie la euforia proportocale, care nu era si nu prea este nici acum sustinuta de fapte, din pacate. Singura culoare placuta mie e culoarea buzunarului meu: daca mie imi merge bine, inseamna ca si celorlalti le merge, deci baietii astia din guvern isi fac treaba. Dar oare cand o sa putem spune asa ceva?
Edit: acum nu prea ai ce sa critici la pesede. Il au catindat pa marean, nea nelu tatuc, si restul se ologesc pentru un fotoliu de-ala de piele, de nu mai au timp nici de Basescu, nici de Alianta.

Acest topic a fost editat de mariusc2: 18 Mar 2005, 03:35 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Mar 2005, 03:30 PM
Mesaj #258


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 18 Mar 2005, 03:12 PM)
Prin discutia care exista de a trece PNA sub controlul guvernului, si direct sub controlul ministrului justitiei.

PNA si Ministerul Public au stat sub bocancul PSD. Eu te-am intrebat daca exista vreun dosar in care ai auzit de presiuni guvernamentale pentru o anume rezolvare, cum au fost pe vremea PSD-ului cazuri ca RAFO. Iti aduc aminte ca fratele lui Ion Amarie este parlamentar PSD, nu al Aliantei...

Iar discutia de zilele astea, prilejuita de publicarea de catre Ministerul Justitiei a raportului Freedom House are ca subiect tocmai caile prin care PNA-ului sa-i fie asigurate independenta si protectia fata de influenta politica... Si Camera de Comert este exemplul tau de influentare a Justitiei?!

Revenind la Basescu - gestul lui de a nu se prevala de imunitate este, dupa parerea mea, demn de apreciat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Mar 2005, 03:34 PM
Mesaj #259


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Abis,
Sorry, da' iti bati gura degeaba , vorba aia biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Mar 2005, 03:57 PM
Mesaj #260


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@abis
Ex. cu CCIA este un exmplu de ilegalitate comisa de Tariceanu. Calea de a asigura independenta PNA-ului este trecerea lui sub controlul ministrului justitiei???
Revenind la Basescu - gestul lui nu m-a impresionat deloc, e un gest normal, din orice punct de vedere. Daca voua vi se pare laudabil, asta e, ce vreti, sa ma cert cu voi!?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 18 Mar 2005, 04:09 PM
Mesaj #261


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Abis,
Sorry, da' iti bati gura degeaba , vorba aia

March, esti cumva constiinta lui Abis? rolleyes.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Mar 2005, 04:15 PM
Mesaj #262


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 18 Mar 2005, 03:57 PM)
Revenind la Basescu - gestul lui nu m-a impresionat deloc, e un gest normal, din orice punct de vedere.

Da - dar cati alti politicieni din Romania fac astfel de gesturi normale? Uita-te cum sfideaza Ilici procuratura, si vezi diferenta dintre cei doi...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Mar 2005, 04:15 PM
Mesaj #263


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Zorro,
Da' tu ce esti vreun iorgovan pentru el ? tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 18 Mar 2005, 04:16 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scala
mesaj 19 Mar 2005, 11:19 AM
Mesaj #264


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 2 March 05
Din: Jaded Elysium
Forumist Nr.: 5.832



Well, gestul lui Basescu vine ca fiind normal, pentru ca... la drept vorbind, nu va fi gasit vinovat. Are destula influenta acum pentru a iesi fara nici o problema. Adica, a se vedea incheierea scandalului "Flota". A iesit curat ca o lacrima. De ce sa-si mai faca el griji acum?


--------------------
Ce poate fi puternic atacat, poate fi puternic aparat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Mar 2005, 02:10 PM
Mesaj #265


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



parerea mea ca se face tam-tam aiurea. flota aia nu mai valora mare lucru, era prost intretinuta si costau mai mult taxele de intretinere si reparatii decit banii facuti cu vapoarele
ca dovada ca in perioada imediat de dupa, o gramada de nave ramineau arestate prin te miri ce port din lume

la fel a fost luat in suturi si petre roman pentru ca si-a permis sa spuna ca industria noastra e un morman de fiare vechi (la ora aia). a tebuit sa treaca 15 ani si inca sunt romani care nu s-au lamurit de acest adevar

e o porcarie, ca si faza cu casa. nu mi se par emie basescu asta prea destept dar e mai vertical decit bunicuta si ursuletul. pe nastase de ce nu l-au luat la control ca avea afaceri in timp ce era prim ministru, ca sa nu mai vorbim de celebrele 4 case

pare ca nu cintarim situatia cu aceasi masura....


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 Mar 2005, 02:38 PM
Mesaj #266


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Intr-adevar tam-tam degeaba. E clar ca daca era ceva in dosarele alea il "scufundau" inainte de alegeri pe Basescu. Si acum a fost doar o formalitate, asa, chestia cu imunitatea, circ populist, nu stiu de ce impresioneaza asa pe unii oameni. De cand au fost vandute rablele alea, multe zile negre le-a facut Basescu pesedeilor, asa ca, va dati seama, ca ar fi fost de mult condamnat daca aveau ceva impotriva lui. Iar Ilici nu se duce la procuratura pt ca stie el ce stie. Se simte cam vinovat de asasinarea ceausestilor si de cine stie ce manevre o mai fi facut el pe atunci.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Mar 2005, 03:00 PM
Mesaj #267


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa transferul ala de gagigi de la Primaria Generala la Cotroceni( plus aia cu picioare lungi, ex-candidata la post de ministru , numita in Consiliul de Administratie al Portului Constanta) , Prim-Chelbosul tarii da iar cu bata in balta :

In pat cu cumatrul

Traianica fii mai atent cu paturile astea... laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 20 Mar 2005, 03:11 PM
Mesaj #268


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Asta nici macar nu mai e subtil. Mizeaza pe imensa lui popularitate si isi face treburile fara jena, ca nu pot sa spun treaba. Io sunt curioasa pana unde merge cu tampeniile astea.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 Mar 2005, 03:27 PM
Mesaj #269


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ei, doamne, si voi acum! ohmy.gif
Ce daca e cumatru cu dom'presedinte! Daca e om capabil?! Dar eu nu am auzit de el pana acum. Poate o fi stiind mutulica ceva de el, ca e din zona lui.
Doar nu indrazniti sa-l banuiti pe (S)Cuza ca se tine de cumetrii, blondenii si alte asemenea gagicarii.

Acest topic a fost editat de mariusc2: 20 Mar 2005, 03:30 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Mar 2005, 02:27 PM
Mesaj #270


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In atentia "carcotasilor" si nu numai : smile.gif

Lui Basescu i-a iesit din nou

(...) Traian Basescu ca presedinte, in ciuda multor pronosticuri, a excelat in cele cateva luni de la preluarea mandatului. Pentru ca in politica externa a stiut sa-si surprinda partenerii occidentali printr-o viziune noua, de fiecare data puternica si niciodata in contrasens flagrant cu politica Statelor Unite ori a Uniunii Europene. Asa s-a intamplat acum si in dialogul cu cancelarul Germaniei. (...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bunicu'Gilbert
mesaj 25 Mar 2005, 11:16 AM
Mesaj #271


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 187
Inscris: 8 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 733



QUOTE (mariusc2 @ 18 Mar 2005, 04:29 PM)
@march
....
Edit: acum nu prea ai ce sa critici la pesede. Il au catindat pa marean, nea nelu tatuc, si restul se ologesc pentru un fotoliu de-ala de piele, de nu mai au timp nici de Basescu, nici de Alianta.


Pe masura ce trece timpul, dl presedinte participa mai mult la viata politica externa. Pot constata o repliere din partea sa la niste declaratii deja tipizate care incep sa se apropie, ca forma, de cele ale fostului presedinte Iliescu. S-ar putea sa gresesc, sau s-ar putea ca franchetea dlui Basescu sa inceapa sa fie anulata de sfaturile consilierilor sai (mai ales in materie de politica externa), cat si de rezultatele reale ale vizitelor (care bineinteles ca nu sunt accesibile publicului).
Pe de alta parte, opozitia, de la care asteptam o pozitie ferma fata de actualul guvern isi pierde timpul cu pauze prelungite pana la alegerea presedintelui de partid. Dl Iliescu face gafe, dupa gafe, in relatiile sale cu ziaristii, iar dl Nastase abia acum a constatat ca a fost "lucrat" de ziare pe banii de publicitate castigati de la guvernul sau. Fostii mari din guvernele trecute sunt ocupati cu declaratii la PNA.
Imi face impresia ca exista un acord tacit, intre cele doua forte politice, pana la 25 Aprilie, data semnarii aderarii la uniune. Iar, pe noi, cei multi
ne asteapta scumpirile anuntate incepand cu ziua pacalelilor!


--------------------
Doar un las are curajul sa spuna ca nu a cunoscut niciodata frica.
F. Foch
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 25 Mar 2005, 11:57 AM
Mesaj #272


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (mutulica @ 19 Mar 2005, 02:10 PM)
parerea mea ca se face tam-tam aiurea. flota aia nu mai valora mare lucru, era prost intretinuta si costau mai mult taxele de intretinere si reparatii decit banii facuti cu vapoarele
ca dovada ca in perioada imediat de dupa, o gramada de nave ramineau arestate prin te miri ce port din lume

Asta nu e deloc o dovada la ceea ce afirmi tu, ci mai degraba pentru nepasarea noilor proprietari ... rolleyes.gif

QUOTE

la fel a fost luat in suturi si petre roman pentru ca si-a permis sa spuna ca industria noastra e un morman de fiare vechi (la ora aia). a tebuit sa treaca 15 ani si inca sunt romani care nu s-au lamurit de acest adevar


Care adevar ? unsure.gif
Ca Roman trebuia sa-si dea demisia in loc sa spuna timpenii de-astea ? devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Mar 2005, 12:10 PM
Mesaj #273


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (MIA @ 25 Mar 2005, 12:57 PM)
[Ca Roman trebuia sa-si dea demisia in loc sa spuna timpenii de-astea ? 

Pai, nu l-a lasat Ilici "Ramoleu" Iliescu sa faca asta . Pentru ca nu avea inca minerii pregatiti ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 30 Mar 2005, 05:16 PM
Mesaj #274


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@abis,
Acum cateva zile erai foarte suparat cum de am indraznit eu sa spun ca alianta incalca legea si ca vreasa controleze justitia. Ai auzit ce a declarat dom'presidinte. A spus ca nu va tolera " o justitie ineficienta, dar independenta". Hmm, halal democratie, cand seful statului spune pe fata ca il doare in cot de noi, ca republica, si ca oricum ce vrea el se va face. Acum intreb: daca nu va mai fi independenta justitia, pentru cine va fi eficienta??? ohmy.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Mar 2005, 05:24 PM
Mesaj #275


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Justitia trebuie sa fie independenta si eficienta. Nu ti se pare normal ca din sistemul juridic sa fie inlaturati nu doar coruptii, ci si incapabilii?
Basescu a spus doar ca va inlocui o justitie (eventual) independenta, dar ineficienta, cu una si eficienta, si independenta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

346 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:46 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman