Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mi-e Pofta De...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
trustbyte
am si eu pofta de o savarina zemoasa...aoleeeu! drool.gif



smile.gif



punctt
rolleyes.gif drool.gif
Da, o savarina as manca si eu... drool.gif
kristina
Clatite cu dulceata calde si cu zahar deasupra.....
Vegas2002
Mi-e pofta de tot ceea ce mincam cu o saptamina in urma,printre care si tiramisu thumb_yello.gif
punctt
Mi-e pofta de braga si compot de struguri albi.
-=XoX=-
user posted image dau atacu` la frigider printre sughituri de ras amestecat cu lacrimile de disperare ca nu voi gasi ceva sa-mi satisfaca pofta.. user posted image mi-e pofta de tot ce ati scris aici (desi unele nu le-am mancat...)
cybertooth
mi-e pofta de o budinca de ciocolata. ma duc sa-mi iau una. XoX nu vrei si tu? licklips.gif
Onix
Mie, de ceva timp incoace, nu-mi mai este pofta de nimic. blink.gif Nici macar de ciocolata. huh.gif
-=XoX=-
@cybertooth drool.gif da da puhne undeva pe un ftp o bucata ca o dwnldz later

@onix: asta nu cred ca e un lucru bun....... cry.gif
Onix
-=XoX=-, ma tem ca ai dreptate ... cry.gif
-=XoX=-
desi daca inca mai ai chef sa accesezi hanul, nu e totul pierdut.
poate ai nevoie doar de o schimbare.. jamie.gif
Onix
Ma gandesc din ce in ce mai serios la asta, -=XoX=- wink.gif

On-topic: Ati mancat pana acum dulceata de pepene? unsure.gif (Eu am avut in casa la un moment dat, dar n-am avut si curiozitatea sa gust )
mutulica
As avea chef de fructele donghua (sper ca am nimerit bine)
ciudate, dar placute...
imi lasa gura apa cind imi amintesc de ele
SORIN
Cu ce se mananca alea Mutulica hh.gif hh.gif

Doar sa nu-mi raspunzi...cu gura! rofl.gif rofl.gif

Sorin.
-=XoX=-
am mancat si dulceata de pepene, doar ca nu stiu care culoare. compozitia era albicioasa-verde deci inclin sa cred ca era pepene galben. in alta ordine de idei, mi-e pofta de o dulceata de nuci... si nimeni pe aici nu prea face...
Onix
Ce gust are?

P.S.: Am vreo 8 borcane cu dulceata de nuci tongue.gif
mutulica
@Sorin - sunt ca niste nuci cu coaja moale. se desface coaja cu mina, si ramine o chestie gelatinoasa, ca un ochi ce se uita la tine. Daca poti tece peste poza, au gust chiar fain :-)
SORIN
Daca e gelatinoasa, no problem smile.gif Doar sa ma gandesc la Kalamarii si imediat halesc thumb_yello.gif

Poate ai o poza cu gelatina asta??

Sorin.
Serenity
Banatean mutulica, bag mana-n foc.. biggrin.gif Asa, si sa nu uit de ce am trecut pe-aici.. Mi-e pofta de mare, si de-o gogoasa infuriata jamie.gif
Mie gelatinoasele astea nu-mi prea surad.. I`m a big chicken, cand vine vorba de mancare.. tongue.gif
Vegas2002
Mi-a facut Rikita pofta de "salata de vinete"....... rofl.gif
mutulica
@Sorin - nu m-a dus capul sa pozez si astea sad.gif

@Serenity - de ce crezi ca-s banatean? ca veni vorba, ce mi s-a facut de niste clatite banatene....
kristina
Ardei umpluti cu carne.Si pepene rosu.
Cla
Pofta buna, mutulica licklips.gif

user posted image
Rikita
nu stiu de ce mi-e pofta, dar mi-e foame si oarecare mancare ar fi bun acum.
Cla
Orice, Rikita? Pana si o pizza fierbinte? wink.gif

Azi am strudel cu dovleac licklips.gif Vrei o bucata?
Fausta
nu ma dau in vant dupa strudel cu dovleac... de fapt dupa tot ceea ce contine dovleac.... dar o ciocolata de casa.... hmm?
Serenity
Clarence, mai ti-a ramas vreo bucatica din paturata ceea? licklips.gif
Cla
Serenity, e destul, e bine asa? licklips.gif
Cum ii zice, paturata?? huh.gif


user posted image
Aramis
Mi-e pofta de felia de paine prajita cu margarina si miere din bucatarie, dar zau ca mi-e lene sa ma duc dupa ea smile.gif Cred ca totusi voi face un sacrificiu...
punctt
Si eu am mancat dulceata de pepene, cand eram copila mamei... Se face din coaja groasa de pepene verde, asa stiu eu.
Ce pofta mi-ati facut! drool.gif
Am mancat si dulceata de trandafiri si de dovlecei.

Acum as manca o pizza... licklips.gif

edit: Am mancat pizza. Am asteptat cam mult pana ne-a adus comanda, insa a meritat.
Serenity
Clarence, "paturata cu ludae" mai exact rofl.gif Foarte buna.. drool.gif Iar mi-e pofta.. Si niste clatite cu dulceata ar merge, sau crema de zahar ars.. licklips.gif
Cla
Serenity, aici te contrazic. Ludaia nu-i aia de copt sau pt. placinta, aia-i pt. t(z)uspais. Astea ar trebui puse la "regionalisme" tongue.gif
Rikita
mi-e foame din nou. poate o sa-mi cumpar un döner kebab mai tarziu.
Serenity
La bunica-n sat (si in intreaga zona) cuvantul "dovleac" e inlocuit cu "ludaie", fie ea pentru placinta sau pentru mancarea lui Ghita tongue.gif Ok, gata cu regionalismele, ca ne-njura lumea.. ohno.gif laugh.gif
mutulica
am asa un chef de placinta de visine... ce nu va puteti imagina
Cla
Acum as vrea un "Carpati fara" si un sherry chinezesc, ca pe vremuri la "Terasa Flora"... cry.gif
karmic_parradox
Mi-e pofta de..
Emotiile din liceu. De senzatiile primului sarut, de emotia ca va fi acolo si el...
Au trecut anii...
Mi-e pofta de o ploaie de vara, de miros de iarba proaspat cosita, de vacanta.
Mi-e pofta de o dimineata fara griji, in care el sa-mi sopteasca incet "buna dimineata" si sa stiu ca nimic nu o sa ne deranjeze.
Mi-e pofta de o dimineata scaldata in miros de cafea si prajituri de casa...
Serenity
Mi-e pofta de Rafaello, sau orice altceva.. dar sa fie co cocos drool.gif Mi-am facut singura pofta.. blink.gif Si ca tot a adus Clarence vorba de vremurile de demult.. Mi-e pofta de Cipi Ripi cry.gif rofl.gif
Diana-Maria
Mie mi-e pofta de salata de vinete cu maioneza, fara ceapa sau usturoi !
mutulica
QUOTE (Clarence @ 12 Jul 2004, 11:01 PM)
Acum as vrea un "Carpati fara" si un sherry chinezesc, ca pe vremuri la "Terasa Flora"... cry.gif

vorbesti de terasa pe care o stiu eu din timisoara?
acum mi s-a facut si mie pofta de o pizza ca pe vremuri in acelasi loc
Cla
Chiar de aia, mutulica... rolleyes.gif
Zed
La Flora aveau si inghetata buna ... profiterol parca se numea unsure.gif
mutulica
Da, asa e... acolo mergeam cind chiuleam, sau cind trebuia sa ne trambalam din mecanica veche in corpul R...
Ce imi ploua in gura acuma dupa un profiterol..
Imi amintesc ca aveau si salata de fructe pe vremea lu' Ceasca... 15 lei o cupa, mi se parea o avere rolleyes.gif
Ce as mai minca una

later edit uitasem sa spun ca lei, adica 15 lei... azi cred ca ar fi undeva pe la 150000
Cla
Cu o foaie de 25 de lei eram "The King", era destul de film si cofetarie pt. mine si gagica... licklips.gif Si la Flora afara stateam si jucam de plictiseala "chibrit" biggrin.gif
Apropos cofetarie... un Dobos la "Piticul"... tongue.gif
Tyra
Mi e pofta de suc si nu am bani sorry.gif
Serenity
Eu as manca acum niste frigarui licklips.gif Sau carnaciori oltenesti + cartofi prajiti + salata + paine.. drool.gif drool.gif drool.gif Sau salata de vinete cu ceapa multa sad.gif Mama ce foame mi-e... cry.gif

Edit (ceva mai tarziu): Ma duc sa-mi fierb un ou.. blink.gif

P.S:
QUOTE
Mi-e pofta de Rafaello, sau orice altceva..


Traiesc cu povara de-a nu-i fi multumit lui Mihai pentru Raffaello (pe "Zi-ne ce-ai in cap") sad.gif
tnx.gif Mihai, chiar daca n-o sa vezi mesajul, pentru linistea mea sufleteasca.. happy.gif
kristina
Mi-e pofta de placinta calda cu branza si pudrata cu zahar....
Cla
Acum as avea o pofta de-o user posted image la HOOTERS... licklips.gif wink.gif biggrin.gif

user posted image
YOo
drool.gif ... Cla si yo as bea o bere d-aia laugh.gif

mie imi este pohta de ardei umpluti ( drool.gif ) si ... ceva dulce hmm.gif ... poate o bucatica de tort de biscuitzi cu frisca licklips.gif

Tyra ... hiya.gif ... ce rau imi pare ca nu am fost aici ... ca te invitam eu la un suc cool.gif
Tyra
@YOo multumesc! Intre timp s au rezolvat problemele... si cu sucul si cu banii smile.gif

Se stie... mi e pofta de pizza!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.