Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mi-e Pofta De...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
nefertiti-old
salata de fructe
Tyra
carnati cu cartofi prajiti din aia moi, uleiosi si salata de castraveti murati.
Tyra
gabitza!!! azi am luat la pachet tortu casei de la Il Calcio. L au bagat din nou. Delicios. L am mancat pe nerasuflate. Cred ca si au dat si ei seama ca n au succes cu tortul de biscuiti care nu era prea reusit.

Mi e pofta de pastrama de berbecut moale cu brocoli sote cu ustoroi putin prajit si salata verde cu ceapa verde facuta cu otet balsamic... drool.gif
Tyra
mi e pofta de salata verde cu otet negru si cartofi prajiti cu feta
nefertiti-old
struguri albi fara samburi
Tyra
banana flambe
mutulica
tiramisu
Tyra
mi e pofta de mancare. Mi e o foame de mor.
Felina
niste ciocolata amaruie pe care am uitat-o acasa mad.gif
Tyra
Mancare chinezeasca... iar...
Felina
Paine din aia buna, cu coaja care trosneste
mutulica
oo fierte
nefertiti-old
varza calita. da' mi-e cam lene...
ausländer
Serbet... target acquired! Dar de acum ramane pe saptamana viitoare sa-mi cumpar.
nefertiti-old
rosii din alea gustoase drool.gif
Tyra
Un sandwich mare si bun.
nefertiti-old
ceva cu mujdei
Felina
ciocolata
Cla
Spaghetti Bolognese user posted image
Tyra
Fresh de mere cu morcovi drool.gif
nefertiti-old
pere
jude
inca o cafea blink.gif
nefertiti-old
irish coffee
N.V.
clatite cu dulceata de capsune mad.gif
Tyra
Tort cu ciocolata, cu crema fff moale si blatul tot din ciocolata, pufos sau putin insiropat.

Mi a trecut pofta de fresh de mere cu morcovi, am baut vreo 4 pahare azi. A durat mai mult sa l preparam decat sa l consumam.
nefertiti-old
QUOTE (N.V. @ 9 Apr 2006, 09:04 PM)
clatite cu dulceata de capsune mad.gif

auch! acu' am vazut. laugh.gif innocent.gif



nu stiu exact de ce mi-e pofta, da' mi-e foameeee hh.gif
flori
Ah... as minca niste URZICI CU HREAN facute de mama!!!! Da aici de unde? Nu sint urzici in germania! Ce delicatesa!
Felina
as manca niste fructe, poate struguri, poate pere, ceva zemos oricum
nefertiti-old
tiramisu
coconut
Multeeeeee prăjituriiiiiii! rolleyes.gif Vrabia... Mihai Viteazu! cry.gif
Lotte
jeleuri
Tyra
Tortu Casei de la Trattoria
Felina
orice comestibil cry.gif
Lotte
compot smile.gif
NycteLius
...unt de arahide... dar nu cu bucati de arahide in el....simplu! Yummy!!! ohyeah.gif
Michelle
...vezi ca are la Cora!...pe bune! laugh.gif
Felina
pepene rosu cry.gif
Tyra
Pastrama de oaie cu cartofi noi la cuptor si sos de mustar si salata de castraveti murati in otet. Miaaaaaaaaaaam
tikky
cirese
nefertiti-old
salata de vinete drool.gif
NycteLius
ohmy.gif Compot de zarzare verzi...
Tyra
Bruschete cu rosii.

Cum e compotul de zarzare? N am mancat niciodata. In ce zona se face?

han.gif welcome.gif NycteLius
NycteLius
...e buuun... un pic acrishor...Daca pui prea mult zahar il strici... Eu sunt din Iasi... Pe aici se mai face...nu stiu daca in toata Moldova, dar in zona din jurul Iasului cu siguranta...
Tyra
Eu merg la bunici in Dobrogea si acolo n am intalnit.
Cand ajung prin zona aia sigur o sa iau un borcan de undeva, chiar sunt curioasa ce gust are. Se scot samburii sau raman asa, intregi? Cred ca e mai bun compotul cu fructele cu tot cu samburi.
NycteLius
...chestia e ca nu stiu daca este compot din acesta in comertz...sincer sa fiu, nu cred...eu as zice mai degraba sa faci o excursie prin zona asta, cand apar zarzarele, dar nu cand sunt prea mici, ci inainte sa se coaca...atunci sunt numai bune...Si se face cu tot cu samburi compotul(e mult prea greu sa scoti samburii la zarzarele verzi, nu crezi?!?). ;>
nefertiti-old
ardei copti
Cla
As avea chef de Bündnerfleisch, e ca o pastrama de oaie, taiata ft. subtire, dar din carne de vita.
Made in Switzerland licklips.gif
Aramis
Orez la cuptor, cu legume, sau cartofi la cuptor (facuti asa cum stiu eu wink.gif )
Olaf
Prajitura cu visine.
gabitza ^
mancare calda...sunt oprimata si de cateva zile traiesc pe junk si hrana rece la pachet. hh.gif drool.gif
G.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.