Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mi-e Pofta De...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
YoyoMan
Azi am barberit si eu 4(patru) sarmale de-alea cu varza murata... Yummmmy! Dementza curata! biggrin.gif
gabitza ^
@serenity:eu sunt pofticioasa mare de felul meu...nu pot sa rezist la mancare...
acum de ex. tocmai am venit d la un restaurant chinezesc si sunt full. dar tot as manca niste portocale zemoase dar nu foarte dulci. sau oricum...ceva fructe dar usoare, in nici un caz banane sau chestii din astea grele. ar merge ananas sau mere dar acre....
G.
doice
As manca o piersica enorma cum cresc in Dobrogea.
Alea sunt cele mai bune. Sunt zemoase si gustoase, imi plac la nebunie laugh.gif
Am incercat sa mananc si din cele turcesti dar mi se par malaiete.
Nina
tongue.gif As manca un tort diplomat cu multe fructe si frisca.....
YoyoMan
QUOTE (doice @ 8 Feb 2005, 09:38 AM)
As manca o piersica enorma cum cresc in Dobrogea.
Alea sunt cele mai bune. Sunt zemoase si gustoase, imi plac la nebunie laugh.gif

Si mie imi plac piersicile zemoase tongue.gif
Eclectic
Mi-e pofta de o friptura babana, in sange, cu cartofi prajiti stropiti cu mujdei si cateva beri, ca nu strica. Si putina pizza sau, mai bine, un platou cald cu de toate.
Repede ! Servetele, ca se inunda redactia. drool.gif
Serenity
Eu nu vreau decat un pahar cu suc de cirese.. cry.gif Dar in vreau acuuum!! drool.gif
ausländer
home-made chocolate. sau mai pe limba noastra, ciocolata de casa. sunt mort dupa asa ceva.
Sushi
QUOTE (auslander @ 14 Feb 2005, 01:43 PM)
home-made chocolate. sau mai pe limba noastra, ciocolata de casa. sunt mort dupa asa ceva.

esti alergic la "chocolate" sau la "home-made"? tongue.gif
ausländer
la chocolate. si la capitolul mancare imi place ciorba de burta. tot home-made. la restaurant nu e prea reusita... cateodata.
Rikita
mi-e sete. adica mi-e pofta de apa?
Figaro
Inghetata prajita, reteta chinezeasca.
Serenity
Cartofi prajiiitii!!! drool.gif Culmea, dar n-am mai mancat de-o vesnicie.. Sau Pizza, sau.. De fapt, mi-e foame, asa ca acum mi-e pofta de orice-mi trece prin cap tongue.gif

P.S: Tare-s curioasa cum o fi inghetata aia prajita huh.gif
punctt
Ciocolata Laura. drool.gif
ausländer
Kremsnit
Mickydutza
mie mi-e pofta de o prajitura cu ciocolata. Nu conteaza ce fel de prajitura dar sa aiba cat mai muuuuulta ciocolata drool.gif
Tyra
Inca o supa crema de legume cum am mancat de dimineata.
iniya
as manca banane in miere cu 'garnitura' de prajitura 'Bucuresti'
Felina
struguri, vreau struguri!
iniya
cartofi prajiti wub.gif ...si prajitura 'bucuresti'...si clatite cu jem de macese.....si....saratele...si..lebenita....
Serenity
Au trecut deja vreo doua zile de cand nu am mai papat ciocolata, sau nimic cu ciocolata (clatitele cu nutella de-aseara nu se pun tongue.gif ) si simt cum intru in sevraj cry.gif Nu mai pot! Vreau ciocolata!! Vreau prajituri (cu ciocolata)!!! cry.gif cry.gif
Vexx
Serenitate hug.gif

user posted image


Mie mi-e pofta de bere! laugh.gif De ce nu se mira nimeni? rofl.gif
Eclectic
Ba eu ma mir. Il tradezi pe dl Jack ? Apropo, ia da tu o tura aici:

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&t=5708&

Serenity
drool.gif drool.gif drool.gif drool.gif (mai pun? drool.gif )

Multam vexxule hug.gif chiar daca esti putin sadic tu.. mwah1.gif laugh.gif

Bun Heinekenu'? devil.gif user posted image
Vexx
Fata de "pisu" cu care ma delectez eu acum, e un vis! hug.gif


Conasule, Aradul e cam departe de Pietricica mea... laugh.gif Oricum, am sa fac eforturi sa ajung, de trei ani de cand muncesc n-am mai parasit judetul...si cred c-ar fi cazul.

Ca sa nu fiu total off-topic, mi-e pofta de visichi si de pastravul care nu se mai prajeste odata... drool.gif ...dar emana niste arome! hh.gif
Serenity
De care "pis", daca nu sunt indiscreta? rofl.gif

Pastrav? cry.gif Gata, mi-e pofta de peste prajit.. drool.gif laugh.gif
Vexx
La doi litri... laugh.gif
mutulica
tofifi sau cum le-o spune
Endgegner
Tofeefee mutulica...
Cla
user posted image biggrin.gif
mutulica
acuma vreau vodka... nu pot s acred ca am terminat toata vodka din casa incercind sa scap de mahmureala...

macar mi-am rezolvat problema, nu mai sunt mahmur
gabitza ^
saramura de peste, cu mamaliguta si usturoi. sau ardei iute. sau ambele. oricum sa piste bine la limba. tongue.gif
G.
kristina
Tiramisu
YoyoMan
Un covrig cu iaurt. Covrig am. Iaurt ba... sad.gif
cipdecip
Prajitura Bucuresti

Felina
QUOTE (gabitza ^ @ 2 Apr 2005, 07:09 PM)
saramura de peste, cu mamaliguta si usturoi. sau ardei iute. sau ambele. oricum sa piste bine la limba.

si eu tot asa hh.gif
Yvonne
Ciocolata cu lapte.
Pepene verde.
Piersici.
cactus
QUOTE (Nushi @ 6 Apr 2005, 12:48 PM)
QUOTE (gabitza ^ @ 2 Apr 2005, 07:09 PM)
saramura de peste, cu mamaliguta si usturoi. sau ardei iute. sau ambele. oricum sa piste bine la limba.

si eu tot asa hh.gif

si eu, si eu PLUS lubenitze .....
PLUS un gratar maaaaaare de tot (ceafa) cu mujdei si uns cu vin muuuult de tot.
Aramis
As manca o inghetata la cornet, ca tocmai au aprovizionat frigiderul patiseriei pe langa care trec eu in drum spre facultate... smile.gif
divido
hm... daca tot sunt legata de scaun la birou - mi-as dori........de un snitzel mare cu pesmet si vin fiert.... si o cana de vin fiert in cabana la postavaru

........si apoi sa fac o coborare pe zapada in plin soare..

pe relaxare....ashaa....
iniya
peste wub.gif ..si lebenita blink.gif
Eve
de pizza mi-e pofta, de la pizza hut drool.gif
eventual si o salata de-a lor cu sos bun smile.gif
uhhhhhhhhhhhhhhh laugh.gif
Tyra
Fornetti - zicea cineva pe la "Ce ati mancat..." si mi s a facut pofta.
divido


acum mi-e pofta de o placinta mare cu visine.... la munte, pe veranda
gabitza ^
Cactus:
QUOTE
si eu, si eu PLUS lubenitze .....


trebuie sa ma luminezi.....ce sunt alea lubenitze??? unsure.gif am eu o idee vaga, dar daca imi spui, nu ma supar. tongue.gif
G.
Tyra
lubenita=pepene verde (rosu)
mutulica
struguri
kristina
Saramura de peste.
iniya
salata mexicana..salata de vinete cu rosii..salata de conopida... sad.gif ..
nefertiti-old
Capsuuni. drool.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.