Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Albumul Saptaminii!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
AIWA
QUOTE (Clarence @ 26 Jul 2004, 12:45 PM)
Albumul pe care l-am asteptat cu totii: Kraftwerk - Unplugged biggrin.gif

Unde l-ai gasit ca il caut de ceva vreme...si nimic....
AIWA
QUOTE (cactus @ 24 Sep 2004, 11:36 AM)
Pavel Stratan - Aintiri din copilarie  spoton.gif  dance.gif  clapping.gif

de acelasi autor- AMINTIRI DIN COPILARIE 2
news-> http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&f=5&t=4725
Lugosi
The Tangent - The World that we drive through (oct. 2004)

"Once again The Tangent prove they can easily take over the prog-supergroup torch from Transatlantic".
loredaria
Gregorian - Master of Chant - de fapt e "albumul saptamanii" de vreo 3 saptamani biggrin.gif
sbal
Sirenia - An Elexier For Existence.
Asta...ca tot a ajuns pe primul loc in topul romanesc de gothic.
( http://romania-gothica.go.ro )
Olaf
Pentru saptamana trecuta smile.gif :
Jazzamor - "A Piece of My Heart" info

Acum:
Warlock - "Triumph and Agony" (1987) info
tolstoievski
Mark Isham - "Mark Isham", Virgin Records 1990, Grammy winner
Olaf
Si sa continui pe aceeasi linie:
Doro - Force Majeure smile.gif
Veldrin Algol-Nyx
De ce e nick-ul tau Tolstoievski?
Iti place Tolstoi si Dostoievski sau ce?
Albumele pe care le ascultam pana nu de mult:
Dimmu Borgir-Puritanical Euphoric Misanthropia
Dimmu borgir-Spiritual Black Dimensions
Dimmu Borgir-----Stormblast-----1996
Si-n ultima vreme:
The Rasmus - Dead Letters
jamie.gif
Arlequine
mai velerim si veler doamne, astea`s albume vechi de mai 10 ani...

on topic: die verbannten Kinder Eva's - in darkness let me dwell. un proiect darkwave, a unor tipi din austria. atmosferic si misterios cool.gif
Veldrin Algol-Nyx
laugh.gif
Stiu da' voiam sa va reamintesc de ele ! rolleyes.gif
Ai ascultat vreodata "sorgens kammer" de la Dimmu?
E o melodie de 6:20 min numai pe pian!
Va vine sa credeti ?
Adica totusi E Dimmu Borgir!
E lenta si relaxanta!
Crede-ma o sa-ti placa!
Arlequine
off topic: toate piesele de la dimmu sunt compuse pe clape (don mustis si jeniul sau creator). dupa aia apar tobe, bas, chitari si alea alea. in principiu dimmu e cea mai happy disco muzica pe care am auzit`o rofl.gif

Olaf
mad.gif
On topic:
Company segundo - Vengo Aqui
wub.gif
Keffr3n
Bitza-Sevraj... Cine a ascultat pe bune versurile???? Eu am facut-o. Si chiar băiatu asta mi-a lasat impresia ca are ceva de zis.
Olaf
P.J.Harvey - To Bring You My Love
Veldrin Algol-Nyx
Happy? unsure.gif
Disco? unsure.gif Hmph...
Oare nu auzi bine?
Ma rog daca stau mai bine sa ma gandesc albumele sunt dedicate celor pasionati...si te-nteleg daca nu-ti place ca saracii mei colegi de camera sunt terorizati cand le bag alea care-ncep lent si 'explodeaza' brusc...(cum e aia 'Alt lys er svunnet hen')
...cica le sare inima-n piept!
Da' de 'Children of Bodom' ce zici? ('Angel's don't kill' iti place? sau iti plac mai mult baladele?)
Nici mie nu mi-a placut la-nceput da' dupa ce-am ascultat mai mult a-nceput sa-mi placa...ca eu de obicei ascult formatiile astea consacrate de la Black Sabbath pana la Nirvana...si-n ultima vreme a-nceput sa-mi placa si punk-ul ca-m avut un tovaras, din orasul natal, coleg de camera la facultate da' a plecat in Spania...imi vine sa-l injur da ma abtin ca n-am voie nu?
A da iti place de fi-su lu' Kurt Cobain cu formatia aia cum naiba se numeste...stii la cine ma refer nu?
Chiar ce parere aveti are valoarea lu' taticu? unsure.gif
Chiar nu-i place nimanui Dimmu? cry.gif
Olaf
Sa nu ne fie suparare, dar parca formatiile si muzica rock se discutau pe alt subiect sad.gif
Arlequine
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...95&#entry301403

uite ca am rezolvat problema. oricum albumul saptamanii poate fi si rock tongue.gif
Olaf
OK, atunci sa fie un album pe care nu l-am mai ascultat de ceva vreme, si pe care tocmai l-am regasit:
Iron Maiden - Fear of The Dark

P.S. daca mai scriu asa des aici, o sa raman fara albume de postat rofl.gif
tolstoievski
Joe Zawinul & Syndicate - Faces and Places (2002)

ca tot ne-a servit o lectie de cintat la sala palatului ...

domne, mie nu-mi place Dimmu ...
Olaf
Sa fie The Doors, cu al lor "Waiting For The Sun". Pentru ca dupa "Summer's Almost Gone" vine "Wintertime Love". Pentru ca... eh, amintiri wub.gif
tolstoievski

Jethro Tull - Songs From THe Wood, 1977
matz
Faithless- Outrospective (2001)
greengrin
QUOTE (flu @ 13 Jul 2004, 07:09 PM)
Eu va recomand o trupa cehoslovaca Plastic People of the Universe si albumul lor din 1981 "Co znamena vesti kone" spoton.gif ... ciudati

de unde pisici gasesc eu trupa asta??!?!?!?
Serenity
Dupa doi ani de pauza Moby revine in sfarsit cu un nou album (Hotel) despre care chiar el insusi declara ca e ceva total diferit de ceea ce a realizat pana acum. Si chiar daca multi s-au grabit sa-l desfiinteze si poate au avut dreptate, nu zic, pentru mine a fost dragoste la prima auditie wink.gif Imi plac atat de multe piese incat trebuia neaparat sa scriu undeva de el.. Cam astea ar fi: Temptation (cover dupa New Order), Dream About Me, Slipping Away, Beautiful, Love Should, Spiders (omagiu adus lui David Bowie), Where You End si Lift Me Up desi in general am o aversiune stupida fata de piesele promovate tongue.gif
tolstoievski
RUSH - "2112"
sbal
Aenima-Sentient

Stiu,nu e nou albumul,dar l-am reascultat astazi dupa ce vorbisem cu cineva care se intorcea de la Lisboa.
Arlequine
ultimul lacrimosa - lichtgestalt. ma rog, l`am ascultat doua zile dupa care m`am plictisit iremediabil. m`am tratat in schimb cu porcupine tree - stupid dream biggrin.gif
sbal
doua zile...deci nu poate fi albumul saptamanii...
Arlequine
a trecut ceva vreme de cand n`am scos un singur album din playlist timp de o saptamana.... biggrin.gif si lacrimonstra asta de care va spun se pare ca nu se inscrie nici macar in competitie.
l`am mentionat aici pentru ca e un album recent de care am facut rost saptamana asta. that`s about all.
Olaf
Diana Krall - Stepping out wub.gif
tolstoievski
Jethro Tull - "Minstrel in the gallery" 1975
tolstoievski
Keith Jarrett - Lausanne concert
Endgegner
Coldplay - X&Y
surzi
Radiohead - OK Computer
jude
Coldplay-A rush of blood to the head yeah.gif

P.S.:Pacala,te invidiez...oare tre' sa mai astept mult pana sa apuc sa-mi cumpar si eu albumul nou? sad.gif
Endgegner
Si cand te gandesti ca in 9 iulie sunt la concert in Muenchen...

Nobody said it was easy
No one ever said it would be so hard
I’m goin’ back to the start

Ahhooooooooooooooooo
Ahhooooooooooooooooo
Ahhooooooooooooooooo
Ahhooooooooooooooooo

Worried you are the only fan in your country?

http://forums.coldplay.com/

battobatare
a aparut ultimul album DAVE WECKL BAND!!! se cheama MULTIPLICITY si am apucat sa ascult cateva sampleruri de pe album si suna beton pot sa zic!!!!!! spoton.gif thumb_yello.gif
battobatare
pentru tolstoiesky (sper ca am nimerit) ....prietene ..CHICK COREA ,JAY OLIVERsi DAVE WECKL au cam spart dupa parerea mea gheata in cea ce priveste TOHNICA SI FEELING MUZICAL!!! mi-am scos dp net ultimul album TO THE STARS de la chick si pot sa spun ca baietii mi-au dovedit inca o data ca INTOTDEAUNA mai este ceva de invatat !!! BEST WISHES!! spoton.gif thumb_yello.gif
genicon
Bine ai venit la han, battobatare si la cat mai multi prieteni virtuali! han.gif
Ca rugaminte as avea ca pe viitor, daca vrei sa adaugi ceva, sa folosesti butonul "edit" pentru a evita postarea a 2 mesaje consecutive intr-un interval mai scurt de 24 de ore. Multzam si spor la "rasfoit"! thumb_yello.gif
sp59
Hawkwind-Space Ritual e albumul care mi-a placut cel mai mult in aceasta saptamina!
sp59
Grobschnitt-Solar Music Live,un dublu album senzational din 1978,foarte ciudat,amestec de psychedelic,avangarda si texte scrise la misto!
sp59
Am avut privilegiul sa primesc de la un prieten din Grecia un album foarte rar dupa care umblam de multa vreme:King Of The Black Sunrise cu Thunder & Roses din 1969! Senzational,un amestec perfect de heavy blues,psychedelic si elemente de jazz-rock! Il recomand cu caldura tuturor fanilor muzicii anilor 70!
Olaf
Sa fie Bob Marley - Songs of Freedom
Un fel de antologie, cred ca sunt chiar in ordine cronologica melodiile. Si sunt 4 CD-uri smile.gif
LudaChris
CTC - Dificultati Tehnice

19 trackuri, 60 minute, 24 de secunde....
jude
Tracy Chapman - The Collection
tolstoievski
The Flower Kings - "Stardust We Are" 1997

Incredibila lucratura si teme geniale!

Olaf
Vladimir (Volodiya) Vissotsky - Natyanutij Kanat wub.gif
Pasiune... Imi pare rau ca nu inteleg rusa... unsure.gif Dar sunt si doua melodii in franceza. smile.gif Si oricum albumul merita ascultat, chiar fara a intelege cuvintele.
Endgegner
Robert Plant: "Mighty Rearranger"

Albumul e de vre-o cateva luni pe piata dar acum am ajuns sa-l ascult...
Cine mai este fan led Zeppelin va avea o revelatie. Albumul intalneste o multitudine de ritmuri si sunete din toata lumea. Mai mult nu vreau sa divulg..it's upt to you to experience the voice of Led Zeppelin.



tolstoievski
Charles Mingus - "Pitecantropus erectus"
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.