Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Am Si Eu Un Dor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
milimetru
De un' să ştiu io de ce, că aveai n'şpe motive s-o faci! rofl.gif

Da' io cre' că te-a "înţepat" gîndu' că "mă, dacă-l vede Fausta pe tipu' ăsta - aşa de... (nu mai amintesc, că's şi modest, pe deasupra!) - uită de mine şi te pomeneşti că se duce cu el!!" tongue.gif
milimetru
OK! Deci acestea fiind spuse cred că ar trebui să revenim on-topic. Care se cheamă "Am şi eu un dor"! Şi altădată poate n-o mai luaţi razna prin ploaie!!

Mie, de exemplu, mi-e dor să mă bucur de o gutuie. Pînă la sacrificiul suprem. Al ei, bineînţeles...!
Cla
Scuze milimetru, nu te-am ignorat dar am ratat cumva mesajul tau de alaltaieri dunno.gif
Dar chiar, acum ontopic: Mie iarasi mi-e dor de Romania, de-abia ce am fost acolo... nu stiu cat mai rezist... cry.gif
contraste
Rezista Clarance ! Trebuie ! Eu, din han iti intind o mana !
Antont
Mi-e dor de cineva cu care nu am apucat sa vorbesc azi sad.gif
janine
Clarence si mie mi dor de Romanica noastra...HOLD ME cry.gif hug.gif
mutulica
mi-e dor de vacanta
janine
Mi-e dor de mami cry.gif
Cla
contraste, liutza flowers.gif mwah1.gif va simt alaturi de mine... merci, asa e mai usor... thumb_yello.gif
janine
Mi-e dor de vacanta...de o vacanta singura cry.gif
Zooey
mie mi-e dor sa vad parisul, da' nu asa, un w-end, ca data trecuta. macar o saptamina... oare vreau sa fie si un ''el in peisaj?
contraste
Este toamna, s-au deschis mustariile, iar mie mi-este dor de bunicii mei, de cat de importanta ma simteam cand eu dadeam comanda pentru toti, cand eu plateam, cand dadeam bucatele la catei, si bani la cersetori...

Astazi inchin un gand si un dor ...de pomenire....
gabitza ^
mi-e dor de zilele linistite, in care nu eram "om mare" cu griji si probleme.
imi e dor de liniste in suflet, de prieteni care sunt atat de departe de mine, de un pic e timp liber sa petrec cu bunica mea, de o noapte in care sa stau cu sora mea de vorba pana la 3 dimineata.
imi e dor sa ma trezesc si sa nu mai simt teama/ suparare/ nervi/ in suflet. cry.gif

imi e dor sa merg la munte, sa ma imbrac gros, sa fierbem vin si sa face noaptea un foc mare de tabara la care sa facem frigarui si cartofi copti. imi e dor de mirosul de aer curat si de sunetul ploii la munte.
G.
Cucu Mucu
Mi-e dor, da, mi-e dor de vremea cand eram copil, mi-e dor de mirosul de brad din dimineata de Craciun, mi-e dor de povestile bunicii mele. As vrea sa imi spuna o poveste, dar bunica...nu mai este. Mi-e dor s-ascult cum creste iarba, mi-e dor de zane, cavaleri si zmei, mi-e dor de dorurile mele, mi-e dor de...mine, dragii mei!
Noapte buna!
Data'q
Mi-e dor sa mangai ceva...cum ar fi pisicile bunicii mele...cainele care mi-a murit vara asta...otravit de un vecin...
Mi-e dor de inocenta, caci ma simt incatusat intr-un dans pe care il numesc lume.
Mumu
Mie nu mi-e dor de nimic....hmm...nu ma las eu sa-mi fie dor...la ce bun?Sa traiesti in trecut...Mai bine sa fac acum lucruri de care sa-mi fie dor...mai tarziu...Nu mi-e dor de anii fara de griji a copilariei,nu mi-e dor nici macar de saptamana petrecuta la munte cu prietenii,nu mi-e dor de gustul placintelor facute de bunica mea cand veneam la ea in vacanta,nu mi-e dor de mirosul iubitei mele-care a murit,nu mi-e dor de tatal meu -mort si el...nu...nu mi-e dor.Pentru ca nu am voie.Altfel...mi s-ar face un mare dor de libertate stand inchis la nebuni...smile.gif)
Aramis
Mi-e dor de Brasov si de tot ceea ce a insemnat el pentru mine smile.gif
Nu stiu daca dorul este egal cu incatusarea de trecut, dorul pentru mine reprezinta un mic regret fata de unele clipe dar ma si ajuta, ma ajuta sa visez la viitor smile.gif
secunda
"cat mi-e dor de ochii tai...."

da, poate ca dor se cheama aceea stare ce te determina sa lacrimezi doar la gandul cuiva...
am crezut ca am invatat sa uit ..
dar...imi e dor si...doare...

dar totul va fi bine... va fi... va fi bine... smile.gif

carrad
mi-e dor de anul 1999, cand baietelul meu era atat de mic... mi-e dor de clipele in care il puneam in pat langa mine si de mirosul lui "de lapte"...mi-e dor de primii lui pasi si de primele lui cuvinte
din fericire, in fiecare zi face alte si alte pozne, care ma supara acum, dar de care o sa-mi fie atat de dor peste cativa ani!!!
asa ca, sa ne bucuram de fiecare clipa a vietii noastre.

carpe diem! asta va doresc tuturor
Olaf
Mi-e dor de un viscol. Sa-l simt pe pielea mea si sa imi ascund fata in guler si in gluga si mainile in manusi. Si sa fie zapada nebatuta cat vezi cu ochii (de fapt, ce vorbesc eu aici? - sa FIE ZAPADA!). Si la sfarsit de zi o camaruta cu o soba in care sa duduie focul si un vin fiert si oameni dragi. Idilic? Eu cred ca se poate inca.
secunda
candva uram zapada grea care se tranforma in nameti mari ce ma impiedicau sa merg repede... si viscolul ala ce iti taia obrazul, caci nu mai vedeam nimic, ochelarii mei fiind efectiv inzapeziti...

dar anul acesta... sarbatorile au fost fara vlaga, fara parfum si fara emotie pentru mine... au trecut cu un firesc sau mai degraba cu un conventionalism de speriat... poate o licarire a fost cand in 31 am lacrimat usor dupa 2004.

a lipsit zapada si totul a devenit fad.
si abia acum am regretat mangaierea ei ce ma ingheta...

imi e dor... sa vad macar o zi totul in alb... sa mai cred ca totul poate si acoperit de speranta, de bine si de frumos...

prea mult negru in jur, noroi si cer tulbure...

azi ninge usor... atat de timid incat mi-e teama sa privesc cu bucurie...

imi e si mie dor de zapada... macar o zi de ar fi imbracat orasul si tot ar fi fost ceva!
insa asa... nu e nimic... nimic nu a fost magic....

la multi ani...
^LadyBird^
mi-e dor de vama-veche si de toate zilele toride de vara in care nu aveam nici o grija si totul era frumos...
Aramis
si mie imi e (iar) dor de
vara, mare si vacanta
vacanta de iarna si zilele petrecute inainte si dupa revelion
supa de pui a bunicii
cipdecip
mi-e dor de un concert (Phoenix , Iris, Cargo, etc)
Serenity
Uf, m-am trezit cu asa un dor (cred ca din cauza viselor) unsure.gif De vara, mare, plaja si de el.. cry.gif Credeam ca am reusit sa trec peste si, uite, mai ca imi dau lacrimile..
DeeDee
Mie mi-e dor tot de vara, dar nu neaparat de mare, cel putin nu a noastra. Mi-e dor de caldura aia de le pranz cand nu poti nici sa iesi pe balcon, de inserare(pe la ora 9 nu la 6 ca acum), de tricouri si de costumul de baie pe care in timpul liceului, vara, il aveam mereu pe mine ca deh... nu se stia niciodata
andraa
mi-e dor sa visez,n-am mai visat de mult...ma refer la vise d'alea cu ochii deschisi....sa stau si sa visez , sa-mi imaginez cum va fi viata mea peste cativa ani.....
mi-e dor de munte.....ce dor imi este de munte, da sper sa ma duc dupa sesiune(daca nu am restante tongue.gif ) ...abia astept
Kitty
Mi-e dor de prietenul meu...de cum era el inainte...acum un an si ceva, de cum se purta...mi-e dor de prietenul meu de-atunci... wub.gif
DeeDee
Mi-e dor de coplilarie.... de role in mod special. Cred ca ma duc sa-mi iau role blink.gif
doice
Mi-e dor de verile copilariei in care cea mai mare grija zilnica era cum s-o induplec pe mamaia sa ma lase sa mai ies din casa dupa cina. biggrin.gif
nefertiti-old
de munte sad.gif
calfa
Idem. smile.gif
Cla
...de un mozol in fan spoton.gif
Felina
Mi-e dor de vremea cand citeam povesti nemuritoare. Traiam atunci intr-o lume fermecata wub.gif
Olaf
QUOTE (nefertiti @ 18 Jan 2005, 03:27 PM)
de munte sad.gif

Si mie. I-am vazut de (relativ) departe acum cateva zile. Erau inzapeziti. Si parca mai frumosi ca niciodata. Ma refer la zonele mai putin umblate, unde nu poti ajunge cu masina. sad.gif
cri-cri_d'Amour
mi-e dor de cineva care e departe,dar nu foarte... , de parul lui saten ciufulit, de vorbele lui, vocea si privirea calda. wub.gif sorry.gif
cri-cri_d'Amour
ah! da, si mie mi-e dor de o plimbare pe munte, prin paduri... de pacea care ti-o ofera...ape reci si zgomot linistitor...cant de pasarele... cry.gif cry.gif cry.gif vreau si eu...
flori
de casa! maine ma intorc ,m-am saturat de rio de copacabana de samba,caipirinha,atlantic. ce noroc ultimile zile au fost mai racoroase ca altfel plesneam! miine inapoi la dusseldorf ,oricum mai aproape de casa. aici incepe carnavalul un infern pentru cariocani toti pleaca din oras!!
iniya
mi-e dor de fiintza care mi-a dat nastere; de fiintza care mereu imi fura cate o lacrima; de maicutza mea care imi este de neamintit;mi-e dor de chipul ei; de parfumul ei; de saruturile sale si de turta dulce care mi-o facea cry.gif
mi-e dor de maicutza mea cry.gif
Oiski-Poiski
Mi-e dor de clipa in care fiul meu va scrie despre mine asa cuvinte frumoase ca si
Sweetsmile . flowers.gif .
nefertiti-old
De niste prieteni vechi. smile.gif
iniya
astazi m-am intalnit cu niste vechi preceni biggrin.gif care m-au invatzat sah; mi-e dor sa joc sad.gif ca n-am cu cine(si ii simt bine lipsa)....
nefertiti-old
Dor de septembrie...
iniya
mi-e dor de un sarut tandru de trezire in 'apusul diminetzii' rolleyes.gif
arrianna
Vesnic dor...!
Mi-e dor de Mare!
Mi-e dor de El!
Dor de ...Predeal!
"Dor de tine...dor de noi"...!
Mi-e dor de...

secunda
de mine.
mdA!
de uitare. si de liniste.
nefertiti-old
de prea multe, ca sa le insir...
Dark Angel
de o fosta colega de munca...de un coleg...
Lotte
mi-e dor de fulgi de zapada cry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.