Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Scoala Consilierilor De Imagine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Rehael
O intrebare pentru domnul profesor:

Ce trebuie sa faca un consilier de imagine cand imaginile scapa efectiv de sub control?
calfa
Scoala asta e una neliniara, fara profesori. Asta e si hazul.

La al cui control te gandeai ?

Pe HBO vad ca e ceremonia de impresedintire a lui Obama. biggrin.gif
Rehael
Eu ziceam ca cine da teme poate fi numit profesor; el stie ce cere, elevul este mai mult sau mai putin sigur pe raspunsul sau... smile.gif

QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 14 Jan 2004, 04:44 PM) *
Prima tema la Scoala de Consilieri:

1. Definiti axele de imagine ale lui Napoleon.

2. Urmeaza sa dezvoltam scenarii.
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine


Dar aflandu-ne intr-un domeniu al imaginii in care armoniile sunt de prima importanta, se poate aprecia ca a-ti impartasi problema completa nu este o idee rea. smile.gif

Sa presupunem ca axele de imagine ale lui Napoleon au fost definite. Dar, conform punctului doi, presupunand ca s-a realizat dezvoltarea catorva scenarii, imi inchipui ca se vor constata deformari puternice, de nerecunoscut chiar, ale axelor de imagine ale lui Napoleon, si asta din cauza focarelor de perspectiva diferite din fiecare scenariu... Acesta este momentul in care ai putea trai senzatia scaparii de sub control a imaginilor. Deci?... hmm.gif
Ovidiu Bufnila
Pai ce faceti? De cand am deschis topicul asta am cucerit Romania. Hai, veniti dupa mine!


QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 14 Jan 2004, 05:16 PM) *
Salut voios, tuturor!
Toti tinerii care vor sa devina consilieri de imagine pot incepe de aici.
In masura posibilitatilor voi intretine acest topic o perioada de timp.
Cei ce vor sa devina consilieri de imagine trebuie sa stie ca lucrurile nu sunt deloc simple. E vorba de multa munca, de conditii grele de lucru, de pasiune si de inteligenta.
Sa trecem la treaba.
Pregatirea profesionala: ce fel de pregatire aveti?
Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.