Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Echipele Romanesti In Cupa Uefa
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Leonardo
La urma urmei Dinamo n-a jucat asa de rau aseara. Daca arbitrul era mai relaxat pe final de meci se putea chiar califica.
Si totusi: meci pierdut in ultimele secunde la Sofia, gol OM in prelungirile prelungirilor primei reprize (cand arbitrul a fost relaxat si a lasat jocul sa-si depene firul pana la capat), gol ce putea aduce calificarea exact cand arbitrul fluiera finalul...
Sigur ca daca nu ratau cu TSKA, daca nu rata Munteanu aseara, daca...dar trebuie sa recunoastem ca a fost si oleaca de nesansa.

Felicitari Dinamo, sper sa o tineti tot asa si sa nu o luati iar de la capat cu vanzarile de jucatori. La anul se poate mai mult.

Felicitari Rapid pentru calificarea extraordinara de pe primul loc si felicitari Stelei pentru calificare indiferent de rezultatul meciului de diseara.
mutulica
saracutii pechinezi... daca nu ii fura arbitru mergeau si ei in primavara prin europa ...
Ovidius
QUOTE
Dinamo ia campionatul si intra in Champions League la anu.

La urma urmei nu conteaza ca intra in Champions League, ci cat sta p-acolo. Iar daca ne luam dupa precedentele incursiuni...mai bine lasa.

QUOTE
Felicitari Dinamo, sper sa o tineti tot asa si sa nu o luati iar de la capat cu vanzarile de jucatori.

Eu as fi de parere ca ar fi bine chiar sa faca achizitii noi. Trebuie neaparat sa-si intareasca lotul (de arbitri), altfel nu vad cum rezista pe locul intai in capionat. rolleyes.gif
alfa
Gol perfect valabil in prelungirile meciului. Am fost stupefiat ca nu l-a validat. Si comentatorii au spus ca n-au vazut niciodata asa ceva. Doar aranjamentele de culise ( Marseille a vandut meciul la Sofia, iar bulgarii la Herenveen ) arbitru si ghinionul de la Sofia ( unde nu merita sa piarda ) au impiedicat-o sa se califice. tongue.gif
alfa
Ovidius



QUOTE
Eu as fi de parere ca ar fi bine chiar sa faca achizitii noi. Trebuie neaparat sa-si intareasca lotul (de arbitri), altfel nu vad cum rezista pe locul intai in capionat. rolleyes.gif


Steaua trebuie sa joace in ultima etapa cu Timisoara si in penultima cu Bacau lui Seche , bun prieten cu Gigi, ca sa ma ia titlu... tongue.gif
Ce meci a cumparat Dinamo anu` asta?
mutulica
QUOTE (alfa @ 15 Dec 2005, 06:15 PM)
Gol perfect valabil in prelungirile meciului. Am fost stupefiat ca nu l-a validat. Si comentatorii au spus ca n-au vazut niciodata asa ceva. Doar aranjamentele de culise ( Marseille a vandut meciul la Sofia, iar bulgarii la Herenveen ) arbitru si ghinionul de la Sofia ( unde nu merita sa piarda ) au impiedicat-o sa se califice. tongue.gif

o conspiratie internationala!!!
de ce nu au marcat 10 minute mai devreme?
abis
QUOTE (mutulica @ 15 Dec 2005, 06:07 PM)
de ce nu au marcat 10 minute mai devreme?

Intrebarea asta nu prea are sens. Au marcat cand au reusit. Intrebarea este: golul, din punct de vedere regulamentar, a fost valabil sau nu? Eu nu am vazut meciul, asa ca nu stiu. Daca mingea fusese lovita inainte de fluier, golul ar fi trebuit validat.

Nu sustine nimeni, sper, ca e vorba de conspiratii, ci (cel mult) de o greseala de arbitraj. In fond, pentru ceva asemanator romanii i-au umplut cu injuraturi cutia postala lui Urs Meyer! tongue.gif
Ovidius
QUOTE
golul, din punct de vedere regulamentar, a fost valabil sau nu?

Arbitrul a fluierat cand isi facea jucatorul avant sa dea in minge, deci nu e valabil! Toata tarasenia provine din prostia arbitrului. Cum s-a intamplat: francezii aveau posesia mingii si arbitrul probabil ca era sigur ca nu mai e nici un pericol ca dinamo sa recupereze mingea si se pregatea de fluierat. Insa pana o fi tras el aer in piept, pana nus' ce naiba o mai fi facut, dinamo a recuperat mingea si a sutat rapid spre poarta. Din pacate a fost prea tarziu. sad.gif
Ovidius
yay.gif yay.gif yay.gif
Yupeee, Steaua a terminat pe primul loc in grupa! Cel mai important insa, mi se pare faptul ca acest loc l-a obtinut 100% pe merit si nu prin jocul rezultatelor.
ducoro
Sa fie intr-un ceas cu noroc :
Steaua - Herenven
Rapid - Herta Berlin
Acum nu ne mai trebuie noroc,ci dorinta de a invinge.
Bafta echipelor.Sincer imi pare rau de Dinamo. thumb_yello.gif spoton.gif
Kyklos
Steaua si Rapid se vor califica mai departe ...


Daca ....se califica Dinamo ....atunci adversara Rapidului ar fi fost Dinamo
ducoro
De ce nu inteleg,cum ar fi jucat Rapid cu Dinamo? ohmy.gif unsure.gif
nefertiti-old
Pronosticuri pentru diseara? unsure.gif
Ovidius
La Steaua merg pe X (cauza e Olaroiu, taticul egalurilor). 0-0 sau max 1-1.
Pentru rapid pun 1X2. Chiar nu am idee de ce s-ar putea intampla.
ypsilonalpha
dunno.gif Chiar n-am idee ...

Teoretic Heerenveen ăştia sînt nişte fraieri, ruşinea Olandei în Cupa UEFA smile.gif chiar şi Dinamo ar trebuit să facă scor cu ei ... e drept că a măturat pe jos cu Ajax (4-2) chiar înainte de anul nou, dar Ajax însăşi e un dezastru în campionat, e undeva pe la jumatea clasamentului ... şi oricum a trecut o lună jumate de-atunci.

deci, dunno.gif pentru Heerenveen - Steaua. La marele risc, zic 0-0.

Iar pentru Rapid, chiar habar n-am; deşi Hertha pare a fi în formă în campionat, UEFA e altceva ... mă risc şi zic un 2-0 sau 2-1 pentru nemţi ...
nefertiti-old
De Steaua si io sunt curioasa cum va merge, de cand cu Olaroiu... si chiar nu stiu ce sa zic ca vor face, merg pe un 2-1 pt Steaua, daca Oli nu ii pune sa joace defensiv. mad.gif

Iar Rapidul... 1-1?
Ovidius
Extraordinar! Chiar nu ma asteptam sa bata amandoua echipele. Bravo lor!

Vreau sa multumesc pe aceasta cale, renelului, conelului, bulectricii s.a si la toti fratii si mamele lor, ca m-au lasat in intuneric la prima repriza a meciului Stelei. Multumesc! ranting.gif
nefertiti-old
2-0 in Giulesti!! woot_jump.gif
John B
Se mai incumeta cineva la pronosticuri pentru joi?

Eu zic Rapid - Hamburg 2-1, Steaua - Betis 2-0 thumb_yello.gif

Mai cotizeaza cineva?
nefertiti-old
Io cred ca Rapid face cel mult un egal... iar Steaua pierde.
Ovidius
Ma bag si eu cu 1x atat pentru Rapid cat si pentru Steaua.
Si ca sa fiu ontopic laugh.gif zic un 1-0 la Rapid si 2-0 la Steaua.
genicon
Daca Steaua joaca la fel ca si cu Herenveen pierde la scor, chiar.
Rapidul mi-a facut o impresie foarte buna pana acum si cred ca sunt capabili sa castige daca vor juca la fel...
Ar fi frumos sa treava ambele echipe si de runda asta... rolleyes.gif
Ovidius
QUOTE
Daca Steaua joaca la fel ca si cu Herenveen pierde la scor, chiar.

In care dintre meciuri? rolleyes.gif
actionmedia
Ambele echipe vor castiga:

Steaua cu 3:1
Rapid cu 2:0
Marcus
Pronostic pentru maine:

Steaua Bucuresti - Betis Sevilla 3 - 0

Rapid Bucuresti - Hamburg SV 1 - 0
John B
Betis a venit la Bucuresti fara 8 titulari:

>>Chiar dacă au ajuns la Bucureşti fără câţiva titulari, spaniolii de la Betis vor să facă un joc mare. „Nu ştim pe nimeni de la Steaua însă românii sunt cu siguranţă o forţă”, a declarat Joaquín, simbolul echipei din Sevilla.

Fără 8 titulari, echipa lui Lorenzo Serra Ferrer a venit la Bucureşti să bată Steaua.

„Pentru noi este o partidă crucială. Chiar dacă suntem într-o situaţie dificilă în campionat, nu ne dăm bătuţi şi vrem să mergem cât mai departe în Cupa UEFA.Am venit la Bucureşti să facem un joc mare”, spune Joaquín.

Xisco a declarat că „Nu cunosc nici un jucător de la Steaua dar sunt sigur că românii sunt o echipă extrem de valoroasă. Noi am venit aici să câştigăm însă calificarea se va juca la Sevilla. Pentru noi Cupa UEFA este la fel de importantă ca şi campionatul.”<<

sursa: gsp.ro


One_Last_Dance
Pronostic pentru maine:

Steaua Bucuresti - Betis Sevilla 2 - 1
Rapid Bucuresti - Hamburg SV 1 - 2
secret.gif harhar.gif
John B
Haideti mai cu viata la pronosticuri! Cine ghiceste rezultatele exacte va fi declarat "clarvazatorul saptamanii"
mutulica
steaua - betis 2-1
rapid -hamburg 2-1
nefertiti-old
Rapid-Hamburg 1-1

Steaua-Betis 1-2

harhar.gif
John B
Nefertiti, nu stiu cum sa-ti spun, esti cea mai pesimista sau cea mai realista... wink.gif
nefertiti-old
Nu sunt pesimista, da' chiar nu ma imbat cu apa rece. Dupa cum a jucat Steaua in ultima vreme, m-as mira sa scape fara s-o incaseze. Cat despre Rapid, mie chiar imi place cum evolueaza, dar Hamburg e Hamburg... Daca ma insel, cu atat mai bine. spoton.gif
Socratel
Steaua-Betis 2-0
Rapid-Hamburg 1-1

John B
S-au pronuntat pana acum 8 hangii si hangite. Nu mai incearca nimeni?
ypsilonalpha
Steaua - Betis Sevilla 2 - 1
Rapid - Hamburg 0 - 0
milimetru
Steaua-Betis 3-1
Rapid-Hamburg 1-2
John B
Ultimul pronostic valabil in concursul "clarvazatorul saptamanii". Meciul Rapid -Hamburg a inceput deja!

Rapiduleeee! woot_jump.gif



Rapid Bucuresti:

1 Coman, 23 Marius Constantin, 24 Maftei, 6 Rada, 9 Badoi, 25 Constantin Stancu, 13 Dica, 10 Karamyan, 20 Burdujan, 21 Daniel Niculae, 29 Buga

Hamburg

1 Wächter, 7 Mahdavikia, 21 Boulahrouz, 5 Van Buyten, 20 Demel, 6 Wicky, 15 Trochowski, 28 De Jong, 23 Van der Vaart, 32 Takahara, 10 Barbarez

min 16 0-0

[Ti-am editat mesajul, concatenand cele doua posturi scrise la interval de timp foarte scurt. Conform regulamentului, nu trimiteti mesaje consecutive la interval de timp foarte scurt. Pentru asta exista optiunea "editare", valabila 24 de ore din momentul trimiterii unui mesaj]
genicon
Si iata un rezultat surprinzator... 2-0 pentru Rapid. Nu am vazut meciul, neavand televizor... insa citesc acum despre el pe gps si voi vedea golurile. N-am idee cum au jucat baietii de la Rapid, insa scorul este excelent. smile.gif

Sa vedem ce face Steaua... momentan este un asteptat 0-0.
mutulica
rapidul s-a scos, desi 2-0 e acel scor naspa, care a mai incurcat pe romani si in alte cazuri
sa vedem ce-o face steaua, inteleg ca pina acuma dezamageste...
nefertiti-old
na, din fericire nu s-a adeverit ce am zis eu spoton.gif

rapidul a avut noroc ca hamburg a jucat de doi bani, ma asteptam la altceva

iar steaua a cam tras sa tina pasul cu betis. aia chiar au jucat misto, se vede ca vin dintr-un alt fel de campionat intern, nu ca al nostru
John B
Urmare a rezultatelor inregistrate aseara, clarvazatorul saptamanii este declarat Actionmedia, care a nimerit rezultatul exact al partidei Rapid - Hamburg.

Felicitari clapping.gif

Reluam concursul cu pronosticurile meciului retur.
milimetru
Da. Şi rezultatul Rapidului nu-i de ici-colea, dar ce goluri frumoase au reuşit chferiştii!! wub.gif . Să cîştigi un meci important cu 2 goluri ca astea, asta da viaţă! smile.gif Cel puţin ăla cu călcîiul, maan, ce delicatesăăă...

Olăroiu joacă o carte decisivă (pentru cariera lui) cu Steaua, am impresia. Venit după Zenga şi Protasov, care au făcut treabă excelentă, Cosmin are o sarcină ingrată, de a continua şi mări performanţele anterioare. S-ar putea ca la Sevilla să se hotărască soarta lui: rămîne un antrenor oarecare sau intră în elită...
John B
Da, din pacate stilul Olaroiu nu se potriveste mai deloc Stelei. Iar venind dupa Protasov, cand echipa facea spectacol meci de meci, Olaroiu are nevoie de multa ingaduinta...
Ovidius
QUOTE
rapidul a avut noroc ca hamburg a jucat de doi bani, ma asteptam la altceva

nefertiti, imi pare rau, dar Hamburgul chiar a jucat bine, mai ales dupa ce-au ramas in 10. Si hai sa nu luam Rapidului ce-i al Rapidului: a jucat super bine, iar de goluri nici nu mai vorbesc. Au fost mirifice!
Deocamdata Rapidul are strategia lui: "capu la cutie si lovim scurt dar eficient" strategie ce cred ca da rezultatele cele mai bune deoarece nu este o echipa de fotbalisti cu calitati extraordinare. Probabil ca in timp, pe langa rezultate si goluri meseriase, vor face si spectacol.

QUOTE
Da, din pacate stilul Olaroiu nu se potriveste mai deloc Stelei. Iar venind dupa Protasov, cand echipa facea spectacol meci de meci, Olaroiu are nevoie de multa ingaduinta...

Parerea mea e ca Olaroiu este un antrenor din mijlocul clasamentului si deocamdata trage Steaua inapoi. Nici nu se compara cu Protasov de care imi pare asa de rau ca a plecat sad.gif

Pronosticuri pentru retur:
Rapid se califica 99%.
Steaua cred ca o ia cu 1-0 sau 2-0
John B
QUOTE
Pronosticuri pentru retur:
Rapid se califica 99%.
Steaua cred ca o ia cu 1-0 sau 2-0


Pai hotaraste-te!

Hamburg - Rapid -
Betis - Steaua -
Ovidius
ok, ok laugh.gif

Hamburg - Rapid - 1-1
Betis - Steaua - 1-0
actionmedia
Ovidius, sper ca nu te superi, dar si eu zic 1-1 dar la amandoua.
Si se califica amandoua. smile.gif
Hamburg-Rapid - 1-1
Betis-Steaua - 1-1

Sper sa am dreptate si de data asta. thumb_yello.gif
dead-cat
comparatv fata de meciul de simbata cu Bayern, Hamburg o jucat prost de tot. de fapt asta era si parerea antrenorului dupa meci (interviu la NDR) care a zis "problema nu-i de tactica ci de angajament".

a avut zero ocazii de gol in repriza a 2-a, asta nu cred ca-i clasificabil "jucat bine" nicaieri.
garantat au jucat mai bine decit Hertha (care in campionat n-o mai cistigat de 13 meciuri si in weekend a luat-o de la Köln acasa cu 4-2, care la rindul lor n-au mai citigat de vreo 18 meciuri).
Ovidius
QUOTE
Sper sa am dreptate si de data asta.

Ptui, sa te-auda Dumnezeu! spoton.gif

QUOTE
comparatv fata de meciul de simbata cu Bayern, Hamburg o jucat prost de tot.

Ca sa joci bine, trebe ca si echipa adversa sa te lase...

QUOTE
"problema nu-i de tactica ci de angajament".

Ce-am vazut eu in a doua repriza era tocmai angajamentul Hamburgerilor dar care intr-adevar a fost sub cel al Rapidului.
dead-cat
QUOTE (Ovidius @ 10 Mar 2006, 12:50 PM)

QUOTE
comparatv fata de meciul de simbata cu Bayern, Hamburg o jucat prost de tot.

Ca sa joci bine, trebe ca si echipa adversa sa te lase...


sau sa te impui. cind esti dispus sa alergi mai mult ca adversarul, cam ai mijloace.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.