Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ruleta ruseasca
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Felina
rofl.gif
Yvonne
Io, cred ca-mi trag bostanul ala verde pe fatza. De-aia. hh.gif
Kristin
Tocmai am constatat ca mustatzile lui DQ sunt mai mari ca ale Felinei.
Felina
ohmy.gif

asa ceva nu pot pentru ca sa permit! nonono.gif
Yvonne
QUOTE (Kristin @ 25 Jan 2007, 06:35 PM)
Tocmai am constatat ca mustatzile lui DQ sunt mai mari ca ale Felinei.

Si zburlite. thumb_yello.gif
Yvonne
QUOTE (Felina @ 25 Jan 2007, 06:45 PM)
ohmy.gif

asa ceva nu pot pentru ca sa permit! nonono.gif

S-a votat. mwah1.gif
Oiski-Poiski
M-am gandit sa-ti las aici ceva dulce pentru ceaiul tau
Yvonne
Oiski, merci, arata super, si sint sigura ca-s tare delicioase. Azi am facut un chec care s-a mancat in 5 minute.
O sa incerc gogosile, as fi facut si azi daca nu umplam creanga. mwah1.gif
Yvonne
Azi am simtit ca am inima. A luat-o razna rau de tot. Vinovata sint Doamne pentru revolta ei. Lista cu ce nu trebuie sa fac e mai mare decat cea cu ce trebuie sa fac. Nu am intrat in panica. Am baut la apa cu zahar, poate dau in diabet si astfel ma vindec prin transferul bolii. rofl.gif De fapt asta nu e o boala, e doar o consecinta a unor factori..... ohyeah.gif
Ovidius
Don Quijote, ai grija de tine. Ai o singura viata. Traieste-o!
Felina
Apa cu zahar bea si bunica, dar am inteles ca, desi pe moment calmeaza, pe termen lung face de fapt mai rau. Vezi mai bine ce spune un cardiolog. wink.gif
Yvonne
Ovidius, Felina, multumesc de sfaturi. Chiar trebuie sa tin cont de ele. Offf, inima mea, eu nu am tradat-o niciodata smile.gif
Felina
laugh.gif
Yvonne
sad.gif
Felina
nu
Yvonne
QUOTE (Felina @ 30 Jan 2007, 05:46 PM)
nu

...si tu Brutus, si tu ? cry.gif
Yvonne
Nu as vrea sa se inteleaga ca eu as fi cine stie ce pretiozitate inestimabila care tinde la nemurire. Departe. Da nici sa plesnesc ca o pastaie de mazare nu-mi surade. ohyeah.gif
DE MAINE NU MAI FUMEZ. Nu , nu tip la nimeni. Nu.....
ilie
"DE MAINE NU MAI FUMEZ"

eh! cum merge?
si eu: DE MAINE NU MAI FUMEZ
Yvonne
QUOTE (Quantum @ 4 Feb 2007, 11:19 AM)
eh! cum merge?
si eu: DE MAINE NU MAI FUMEZ

Nu ma intreba. Mi-e rusine sa-ti raspund. hh.gif Ai inteles nu-i asa ?
Yvonne
Acum as vrea sa vorbesc despre prietenie. Daca as face-o acum as vorbi mai mult despre interesele care intretin o prietenie si nu e normal sa fie asa. Inca nu vreau sa trag concluzii, dar am impresia ca niste prieteni dupa acest criteriu se orienteaza. Azi voi face verificari desii detest acest lucru dar vreau sa ma lamuresc. Daca am dreptate voi fi foarte trista.
Oiski-Poiski
QUOTE (Don Quijote @ 15 Feb 2007, 09:04 AM)
Daca am dreptate voi fi foarte trista.

Intotdeauna e trist cand se destrama o prietenie.Si eu am taraganat pana nu s-a mai putut si a trebuit sa iau o decizie.Insa nu-mi pare rau.Mai bine asa decat sa nu pot sa ma uit in oglinda.
Yvonne
QUOTE (Oiski-Poiski @ 15 Feb 2007, 10:12 AM)
QUOTE (Don Quijote @ 15 Feb 2007, 09:04 AM)
Daca am dreptate voi fi foarte trista.

Intotdeauna e trist cand se destrama o prietenie.

sad.gif Da, e trist, mai ales ca nici nu e pe fata si e din interes. Mai precis noul cerc de prieteni e mai petrecaret. Asta e cuvantul.
Yvonne
Am vorbit, m-am lamurit, din fericire totul e cum trebuie sa fie. Ma bucur ca sant adepta discutiilor deschise, altfel tot felul de presupuneri ar duce la intrebari imaginate si scenarii neavenite.
Oiski-Poiski
QUOTE (Don Quijote @ 15 Feb 2007, 06:08 PM)
Ma bucur ca sant adepta discutiilor deschise, altfel tot felul de presupuneri ar duce la intrebari imaginate si scenarii neavenite.

Da ce te faci daca tu esti asa dar celalalt in cauza nu gandeste la fel ? Sa raman sa vorbesc de una singura ? unsure.gif

Ma bucur ca in cazul tau totul s-a terminat cu bine. smile.gif

Yvonne
QUOTE (Oiski-Poiski @ 16 Feb 2007, 10:53 AM)
]
Da ce te faci daca tu esti asa dar celalalt in cauza nu gandeste la fel ? Sa raman sa vorbesc de una singura ? unsure.gif


Nu. Mergi mai departe. Chiar daca tu ai deschis ultima data discutia nu trebuie sa fii necajita, macar ai incercat. Asa am facut si eu. Nu-mi plac incertitudinile si situatiile in coada de peste. De data asta a fost bine, dar si eu am patit-o mai demult.
Yvonne
Pentru ca ploua ar trebui sa fiu trista ? Nu, dar nici expuberanta motanului meu nu o am, prin urmare incerc sa fac un lucru bun din ceea ce-mi ramane. Adica o intreaga zi de sambata. E ca si cand as avea in fata un tort delicios, din care pot sa aleg sa mananc cu mana sau sa tai felii gratioase si sa le savurez la fel de gratios. hh.gif Normal ca astazi mi-am cumparat prajitura la care tot visez de ieri, normal ca am muscat din ea cu pofta. Deci, am ales prima varianta. Se anunta o zi interesanta. smile.gif
Yvonne
Cine naiba m-a pus, dupa patru ani sa-mi citesc jurnalul ? Ce am facut in tot acest rastimp ? atunci eram " floarea de cires " si se pare ca toate vanturile si toate iernile au aflat asta. Unele sertare odata incuiate asa trebuie sa ramana pentru totdeauna.
ilie
corect
Yvonne
QUOTE (Quantum @ 18 Feb 2007, 06:11 AM)
corect

smile.gif
Yvonne
Don Quijote e iar in sa. Adica calare pe cal. Calare. Face bine la sistemul nervos, prin urmare e plin de respect si consideratie pentru augusta-i persoana. Bine asa. smile.gif
Yvonne
Don Quijote e iar in sa. Adica calare pe cal. Calare. Face bine la sistemul nervos, prin urmare e plin de respect si consideratie pentru augusta-i persoana. Bine asa. smile.gif
Yvonne
Astazi aerul are aroma de zambile. Primavara are un efect tonic asupra mea, prin urmare simt ca lumea e a mea. Nu ma enerveaza nimic, nu ma indispune nimic, poate doar niste mofturi fitzoase ale unor pretiozitatzi neintelese si pe vecie deprimate. Treaba lor la urma urmei daca poarta ochelari fumurii tot timpul si treaba cui o vrea sa le gadile talpile cu pana de paun. Asa.
In rest, primavara asta superba ma face sa-mi deschid aripile si sa bat la toate ferestrele inchise sa aduc vestea ca primavara se cere celebrata macar cu un zambet.
Fantasee
Hai înapoi. hug.gif
Yvonne
Am venit. Greu. In concluzie ori mi-s toanta ori mi-s toanta. Am avut compul in service o vreme luuunga cu un TROIAN calare pe el. Apoi mi s-au dus ( injuratura ) toate din el. Apoi am uitat parola. Apoi nu am dat de Mihai. Apoi am trimis S.O.S. catre Carmelita pe culinar si iata-ma aici plin de rani si cu amorul propriu tare sifonat. Intre timp , butonand aici mi-am inundat bucataria. Asa ca daca vedeti un om vai de viata lui bantuind pe aici sa nu-l alungati ca eu sint. in toata " splendoarea " mea. Mai bine dati-mi o halba cu bere.
contraste
Cu plăcere ! Ciocnim?

user posted image

Yvonne
Contraste, smile.gif da cum sa nu ciocnim asemenea tentatii......
Rehael
O, Don Quijote, tare mi-a mai fost dor de tine!
Prin cele ce ai trecut tu, se numesc "ametelile de primavara" iar astea se trateaza cu leacuri pe masura.
Cunosti zicala "cui pe cui se scoate"..., serveste cu incredere si vei simti din nou ca viata e frumoasa. thumb_yello.gif

user posted image
Sushi
QUOTE (Don Quijote @ 2 Apr 2007, 04:27 PM)
iata-ma aici plin de rani si cu amorul propriu tare sifonat. Intre timp , butonand aici mi-am inundat bucataria. Asa ca daca vedeti un om vai de viata lui bantuind pe aici sa nu-l alungati ca eu sint. in toata " splendoarea " mea.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Yvonne
Merlina, draga mea, inebunitoare tratatie imi oferi. Multumesc de salut, mi-a fost tare tare dor de voi.
Yvonne
Razi tu razi Carmelito. ohyeah.gif
Yvonne
Cunoasteti genul de femeie " tarancuta dospita cu mamaliga " ( Hanibal Lechter ) - doar expresia - oresenizata ? E asemenea unui gablont stralucitor etalat cu nesimtire, interesant pentru necunoscatori, dezgustator pentru cei cu bun simt. Intamplarea face sa am " in studiu " un astfel de specimen. Se pretinde blazat si sofisticat. E seaca (,)a ca o nuca brumata. Se vrea erudita si cultivata, fiind doar cunoscatoare a catorva sloganuri care i-au devenit obsesie. Se vrea interesanta si enigmatica dar e nuda ca o injuratura sanatoasa. Aspectul exterior ramane la aprecierea fiecaruia. Venita dintr-o zona folclorica unde autobuzul era vehicul de lux, s-a pus pe judecat si criticat. Asta nu-mi place, asta nu e buna, totul e ori prea strident ori prea sters, nimic nu o multumeste si nu o satisface. Si atunci ce face ? ofteaza...greu, permanent, teatral, poate si niste zbateri de pleoape, si o privire piezisa spre naivii rataciti in apropiere. Daca careva intinde o batista se vede refuzat, daca careva aduce o vorba buna se vede apostrofat. Si uite asa ramane gagicutza sa scoata sunete in spatele unor vitralii inchipuite, la adapost de viata reala din care se autoexclude dar pe care o toaca marunt cu vorbe otravite.
Yvonne
Alta situatie: femeie 36 de ani, 4 copii. Locuieste la tara si are o viata cumplita. Lucreaza doar ea pe minimum pe economie, acasa are parte doar de scandaluri si batai. Nu va divorta niciodata. Idealul ei e ca atunci cand va ajunge la pensie sa plece la oras si sa se plimbe cu tramvaiul avand gratuit. Atat. Trist.
Felina
QUOTE (Don Quijote @ 3 Apr 2007, 02:29 PM)
Alta situatie: femeie 36 de ani, 4 copii. Locuieste la tara si are o viata cumplita. Lucreaza doar ea pe minimum pe economie, acasa are parte doar de scandaluri si batai. Nu va divorta niciodata. Idealul ei e ca atunci cand va ajunge la pensie sa plece la oras si sa se plimbe cu tramvaiul avand gratuit. Atat. Trist.

Tot e bine ca are un ideal! Cunosc persoane ...apropiate care n-au nici macar un mic ideal.
Yvonne
QUOTE (Felina @ 3 Apr 2007, 06:44 PM)
Tot e bine ca are un ideal! Cunosc persoane ...apropiate care n-au nici macar un mic ideal.

Felinule 5.gif , ce mai faci tu ?
Da nu e trist, spune si tu ?
Felina
E trist ca nu-l lasa pe nenorocit.

DonQ, ce sa fac, muncesc cica, iar in pauze citesc pe internet jurnale si bloguri. Nu stiu de ce nu mai scriu asa ca inainte, dar de citit citesc tot. biggrin.gif

flowers.gif
Afrodita
Bine ai revenit zano!

Ametita cum sunt, abia acum am observat ca ai venit si abia acum am realizat ca din ceea ce-mi lipseste faceai parte si tu hug.gif

Si pe mine m-a mancat sa-mi recitesc jurnalul cap coada si la multe chestii ma intrebam ce puii mei am vrut sa zic acolo, la altele imi venea sa ma bag sub masa de rusine desi citeam singura rofl.gif , altele m-au facut sa zic: uau, ce minunata am fost, dar la cele mai multe ma intrebam cand naiba s-au intamplat blink.gif
Asa ca, concluzia mea este: e bine sa fie scris. E bine ca trecutul sa ramana trecut, dar nu strica sa ne amintim, nu de alta, dar avem de invatat din trecutul propriu si personal wink.gif

Te tzuc frumoaso mwah1.gif si bine ai revenit hug.gif Poci sa ma abonez si io la o bere rolleyes.gif ?
Yvonne
Buna Afro, fata cu vise curcubeu. Si bine ai venit la mine in jurnal si normal ca esti invitata la o cana cu bere. Intre timp am descoperit o chestie foarte interesanta. Amintirile. Le-am inchis intr-un cufar cu o mie de lacate candva. Acum le scot una cate una si le pun frumos pe pervazul ferestrei. E ca si cand m-as recompune. Nu imi mai este teama de ele. Nu poate sa-mi fie teama de mine nu-i asa ?
Eu te citesc mereu si imi faci impresia unei flori inmugurite cu radacinile tinute in palma si nehotarata unde sa iti pregatesti inflorirea. Oricum peste tot sint furtuni, peste tot este soare.
Sa ne auzim cu bine.
Yvonne
Constat ca incep sa seman cu avatarul meu. rofl.gif
Afrodita
Daca o sa ajungi sa semeni cu avataru' tau, io o sa te pup de 1000 de ori pe zi, ca tare haios e pisoiu din poza biggrin.gif

Sarna de invitatie hug.gif Acu' servesc cu drag si placere o Stella, mai am 3 vrei si tu una? biggrin.gif

Ma bucur ca tu te descurci cu amintirile tale, io cu ale mele suntem ca o tornada cu toate chestiile adunate de ea ... As vrea sa-mi pot da format c: adica format creier si s-o iau de la zero... sa-mi pastrez numai invataturile, dar nu si amintirile...

Hmm, radacinile nu-s tinute in palma de nimeni... Iar inflorirea? ... Chiar ca nu am habar incotro sa mi-o indrept... Poate ar fi bine spre soare,nu? Ce zici? Desi problema ar fi sa gasesc soarele...
mwah1.gif si numai bine hug.gif
Yvonne
QUOTE (Afrodita @ 15 Apr 2007, 07:44 PM)
Iar inflorirea? ... Chiar ca nu am habar incotro sa mi-o indrept... Poate ar fi bine spre soare,nu? Ce zici? Desi problema ar fi sa gasesc soarele...
:

Te va gasi el Afro.
Sant tare obosita. Muncesc mult si ma odihnesc putin. E bine. Tin coarda intinsa.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.