HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Rataciri, [Jurnalul Alexei]
Mihai
mesaj 1 Jul 2004, 07:39 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata Alexei veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 2 Jul 2004, 07:23 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



nu stiu exact de ce fac asta. pentru mine jurnalul era ceva legat, inchis, codificat - acolo nu avea acces nimeni.
ce m-o fi apucat?!
oarecum stiu. voiam sa vorbesc. ma apuca uneori cheful asta de revarsare; a mea din mine.

nu stiu despre ce am sa vorbesc. probabil despre mine, desi cuvantul asta este tare relativ... eu insemn mereu altceva, desi obositor de la_fel.

la naiba. poate am sa renunt chiar repede la ideea cu jurnalul. cred ca ma duc sa beau. de cateva luni este solutia de baza. poate am sa ma transform intr-o alcoolica, desi nu cred. si totusi continuu de atata vreme sa ma ascund dupa sticlele de bere. sa nu mai vad, dar mai ales sa nu fiu vazuta. sa nu aud. sa intepeneasca lucrurile langa mine, doar pentru ca eu nu le vreau. desi stiu ca viata merge tavalug inainte, indiferent de cat chef am eu de ea sau nu.
categoric. ma duc sa beau.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 5 Jul 2004, 10:21 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Ziua a inceput cumplit. M-am trezit de ingrozitor de multe ori in cursul noptii, asa ca n-am mai stiut pe ce lume eram de dimineata. si apoi greturile... au trecut cateva ore bune si imi este in continuare rau.
ma gandesc ca as putea fi insarcinata si mi se pare o gluma sinistra.
nu se poate. bat campii.
as vrea sa beau o bere, dar ziua abia a inceput, si nu pot sa imi asum inca riscul asta. asa ca nu pot decat sa incerc sa ma abtin. e destul de greu, mai ales cand ma gandesc ca poate o bere e singura care m-ar ajuta sa ies din starea asta.
Mai bine imi iau o cafea. Sau incerc sa muncesc.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Jul 2004, 10:21 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mdA!
mesaj 26 Jul 2004, 09:28 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



sunt din ce in ce mai obosita. nimic nu se mai leaga. nici ganduri, nici fraze, nici sentimente. absolut nimic. sfarsitul zilei vine cu ghilotina gandului ca maine totul va incepe din nou; acelasi stres, aceeasi alergatura, aceeasi incercare disperata de a face o meserie pe care o iubesc dar pentru care incep sa ma indoiesc ca sunt facuta.
visez sa ma odihnesc, dar nu imi dau seama cum s-ar putea intampla asta. trebuie sa beau din nou; tot mai mult.
lucrurile nu devin mai usoare, dar am obosit sa ma lupt cu morile de vant. astept din moment in moment prabusirea si mi se pare simultan hilar si trist esecul definitiv la 23 de ani.
poate ca nu eram pregatita; nici pentru viata si cu atat mai putin pentru munca pe care am ales-o.
deocamdata insa nu am ce face, asa ca ma ridic, ma tarasc, ma misc intr-un sens sau altul; probabil ca ma invart in cerc. nu stiu nici daca mai iubesc, si nici pe cine. barbatii devin mai degraba un cosmar decat oaza de liniste pe care o caut, undeva, cu disperare.
stau si ma intreb daca e ceva care sa functioneze. sunt suficient de obosita si de deprimata incat sa zic ca nu. maine insa voi vedea lucrurile poate altfel.
draq sa ma ia - si pe mine si pe ele.

imi evit problemele cu inconstienta. gandul ca sunt bolnava ma irita, pentru ca ma gasesc incapabila de a face orice pentru a schimba situatia. exista ingeri pazitori care ma iau pe sus la investigatii. deocamdata.
imi vine sa zic -stop. gata. pe asta il pierd. vreau sa iau jocul de la capat.
pentru mine insa nu exista de la capat. exista doar jocul asta, in amanuntele caruia ma pierd.

oare unde as putea fugi?


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 2 Aug 2004, 09:11 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



o parte din joc s-a incheiat. surad stramb. este insa un circ pe care il inchei cum vreau eu. acum sunt doar rea, dar nu pot fi altfel. prea multa vreme viata mea a fost carpa de pantofi a unora - doar pentru ca iubeam; pentru ca ma incapatanam sa iubesc - un om si o relatie care n-au stiut decat sa ma destrame.
m-am adunat acum intr-o incrancenare de a invinge. si vreau sa inving. vreau macar sa ma inving pe mine, cu iubirea mea cu tot, fata de un om care n-a avut ... barbatia necesara pentru o relatie.
nu-mi mai e frica.
lucrurile se sfarama inca, incet - incet. oamenii care pana acum ma ajutau se asund sub erori de judecata.
si aici ma incrancenez sa inving. mi se pare ca urmeaza o vreme in care trebuie sa dovedesc ca am ce cauta in meseria asta. cu tot cu domeniul cretin in care m-am bagat.
raman insa o incapatanata. cu riscul de a zbura din presa.
din nou vreau sa beau.
doua zile in Vama au fost exceptionale. din nefericire am fost insotita, asa ca n-am putut bea dupa voie; dar tot a fost bine. a facut bine la cap. nu de tot. dar... macar am plecat din cacaoul asta,... desi tot in el m-am intors; iar afurisitul ala de telefon n-a putut sa nu sune ......

ma gandesc usor obosita la dobitocul care s-a numit, pentru o vreme, iubitul meu.. imi vine sa urlu la mine pentru cat de tampita am fost, desi am avut cateva vremuri frumoase. cred ca in curand o sa ma apuce depresia. macar se muta draq de aici, cu serviciu cu tot. asa n-o sa aiba nedericirea de a ma vedea in fiecare zi iar eu .... eu am sa ma obisnuiesc sa nu il mai vad fiindca oricum nu mai e al meu.
duca-se draq.

imi termin treaba in curand si ma duc sa beau. cum draq o sa ma trezesc maine??



--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 2 Aug 2004, 09:14 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



drace! si cand ma gandesc ca era sa ma pripesc cu plecatul de acasa, ca sa avem un loc al nostru!! tampita femeie a mai facut mama!.

oricum voi pleca... dar, macar nu am de ce sa ma pripesc. uf!

am luat-o razna. mai bine termin de muncit, ca sa pot pleca draq sa ma imbat.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 4 Aug 2004, 10:50 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



sunt obosita. poate prea obosita.
noptile nu mi se termina niciodata mai devreme de 4 .. si in general se termina aloolizate ....... iar diminetile. of, diminetile ma termina mereu. si mereu trebuie sa fiu undeva la prima ora..

ma gandesc cand au fost ultimele 24 de ore in care sa nu fi pus pic de alcool in gura.. departe sunt zilele alea..

sunt singura. sunt si nu sunt. nu inteleg in ruptul capului de ce acum, dupa cateva zile de certuri nebune, in care am reusit sa renunt (cred) la singurul barbat drag mie acum imi suna telefonul ca la gara de nord.
era o poanta buna altadata, dar nu acum .......

drace. mi-e somn. as vrea sa ma duc acasa, dar acasa pentru mine nu mai este. asa ca nu pot decat sa raman pe doua picioare. tzeapana. dreapta. trebuie. nu mai pot.
imi vine iar sa fug si sper ca voi avea curajul sa raman.

vreau o clipa de liniste, si nu stiu de unde sa o iau.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 6 Aug 2004, 09:34 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



obosita.

din ce in ce mai obosita, din nefericire. si destul de frustrata. haosul din casa mea face ca eu sa nu ma pot intoarce acolo.
ma intreb daca va exista o forma de normalitate in viata mea vreodata. probabil ca eu sunt singura care ma poate duce vreodata la normalitate.

nu stiu ....... nu stiu prea multe.
incerc sa imi revin. dupa momente de furie ieri am reusit sa-mi plang pentru intaia data iubirea pierduta.
am urlat si am lovit si apoi am plans. ma zbat din nou in frustrarea sfarsitului.
culmea este ca pricep ca asta trebuia sa se intample. prea nehotarat era, prea mult eram "micuta Alexa" blanda si intelegatoare, prea sufeream. dar imi era drag. imi este si acum drag, idiotul, care nu intelege de ce, dupa ce urla la mine ca nu vrea sa imi vorbeasca si sa ma mai vada, nu intelege, spuneam, de ce nu ma intorc in genunchi. nu intelege de ce sunt "rece si insensibila" dar nu are curajul sa ma intrebe direct asta si se multumeste sa imi trimita mesaje in miezul noptii. nu intelege ca asta sunt tot eu. incapatanata. si in stare sa imi infrunt toate relele. dar de data asta nu pentru el. imi vine sa il bat dar nu vreau totusi sa am nici o reactie. desi sunt la fel de convinsa ca si pana acum ca nu va avea curajul sa se planteze brusc in fata mea si sa imi vorbeasca.
desi poate doar o astfel de atitudine m-ar putea face sa ma gandesc sa ma intorc.
dar nu ma intorc. si cred ca stie. si cred ca il si doare. pacat ca ne doare pe amandoi si degeaba. pacat ca ........

of. cum mi-s mie dragi numai nemernicii ..........


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 7 Aug 2004, 04:46 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Observ ca toate paginile mele de zile incep cu "obosita". sunt mereu obosita. mereu prea fara vlaga, prea fara chef de a ma implanta in viata mea.

ochii se inchid. dar nu visez. rana se inchide in spasme. va trece pana cand nu ma va mai durea. nu cred ca va ajunge in mine starea de nu imi pasa.

maine este prima zi a restului vietii mele. multumesc. incerc. in fiecare zi ma trezesc. in fiecare zi ma rastesc la oglinda de la baie in timp ce ma spal pe dinti si in fiecare zi alerg catre redactie.

intr-o zi m-am ratacit. plecasem pe jos catre un loc, in care trebuia sa fiu la o anume ora. intarziasem de mult. iar eu rataceam. rataceam pe strazi. la un moment dat am avut puseul de a ma opri. de a schimba brusc directia. de a nu mai merge nicaieri; de a nu ma mai intoarce in redactie. de a disparea, pur si simplu. nu stiu unde. doar sa nu mai fiu. sa nu mai merg, sa nu mai fiu asteptata, obligata, grabita.

nu stiu daca ma bucur ca nu mi-am ascultat instinctul.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 8 Aug 2004, 09:25 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Sa zic ca iar sunt obosita?

nu. imi pica ochii in gura dar sunt al draq de mandra de mine, fiindca in ultimele doua zile am fost mai mult decat eficienta. mi-am facut treaba cu patima. si mi-a iesit.
acum voi merge sa beau din nou, dar de data asta nu mi se mai sfarima interiorul.

vad un material despre tatuaje. mereu imi aduc aminte cat mi-am dorit unul. probabil ca intr-o zi il voi face. poate prea tarziu. multe lucruri le fac prea tarziu. imi doream marele semn al vietii mele devenit un stigmat de care sa fiu mandra. deocamdata este doar un stigmat al visului meu.
barbatul care a nascut acest semn in mine e departe. incerc uneori sa il gasesc. nu as putea explica de ce. poate pentru ca imi aduc aminte de o vreme frumoasa, in care inca visam ca pot parasi lumea. o vreme frumoasa in care imi doream ca totul sa se darime, pentru ca stiam ca nimic ar sfarima iubirea noastra. si daca totul s-ar fi dus, am fi ramas doar noi .. nu l-ar fi furat nici o lume.. nu l-ar fi luat nici o viata. era o vreme in care iubeam cu patima. iubeam cumva tragic. vreme in care imi era atat de drag, incat nu visam decat la moarte. n-a inteles niciodata de ce vorbeam cu atata stralucire in ochi de ea. incerca sa ma faca sa iubesc viata. nu a reusit. dar nici moartea nu mai este visul care era.
acum nu mai sunt decat scrisorile, care nici azi nu au pierdut parfumul si lumanarea alba pe care mi-a adus-o la prima noastra intalnire. acum nu mai e nimic pentru ca nu mai pot crede in nimic.

un barbat s-a indragostit de mine. nu inteleg de ce. om serios, matur, s-a lasat furat de copilareala mea tembela. e un joc... un joc in care sunt animator dar caruia nici eu nu ii stiu regulile. aparent n-am nici o vina, dar nu ma pot abtine sa fiu cum sunt. si sunt. nu stiu ce o sa iasa, in principiu nu trebuie sa iasa nimic.

iar vreau sa fug. vreau casa mea, in care sa ma ascund. in care nimeni sa nu imi ceara socoteala. in care sa pot uneori dormi.

visez.

Acest topic a fost editat de alexa: 8 Aug 2004, 09:27 PM


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 9 Aug 2004, 07:42 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



azi a fost aici. nu ma asteptam sa il mai vad. nu atat de curand. si totusi, iata-l.

nu cred ca intelege nici astazi de ce nu mai sunt a lui. nici eu nu cred ca inteleg exact, desi stiu. imi vine sa imi sfasii sufletul, dar sa nu mai simt ce simt. as alerga dupa el sa il iau in brate, dar stiu ca nu l-as mai prinde. ar fi o greseala fundamentala.
barbatul indragosit de mine ma priveste de departe. cred ca intelege de ce tremur, de ce mi-a scazut tensiunea, de ce sunt palida si de ce ma tin de pereti. pentru ca sufletul meu a uitat ca nu mai iubeste.

imi vine sa urlu, si totusi stau sa scriu o stire. iar barbatul meu drag rataceste spre casa.


.............

tot ce am mai putea face ar fi sa plangem impreuna. dar orgoliile ne pun catuse.




--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 11 Aug 2004, 05:49 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



haosul se mareste pe zi ce trece.

barbatul indragostit mi-a aratat cealalta fata a lui. revers care a insemnat sa ma uit cum o pocneste fulgerator pe prietena noastra; sa ma priveasca_cu ochi scanteietori cand i-am blocat bratul si sa citesc in ei ca in secunda doi ma va pocni si pe mine. barbat care, in betia si furia lui de om nebun i-a urlat prietenei mele ca m-a pierdut. a putut intelege asta si poate si asta l-a facut atat de agresiv.
nu am cum sa uit ce am vazut. nu pot. il privesc cum merge pe langa mine, cum vine sa ma scoata la tigara sau cum sta pur si simplu intr-un colt, cu ochii pe mine. vad toate asta; vad cat ii lipseste curajul de a veni sa imi vorbeasca. dar, spre deosebire de ... iubitul meu, el chiar nu are ce sa imi vorbeasca.

am revenit la serviciu obosita si derutata. betia inca nu trecuse iar eu dormisem doar o ora.

de trei zile, dobitocul meu cel mai drag, cu obstinenta aici. si nu inteleg de ce. nu inteleg macar ce motive inventeaza pentru ca nu mai are nici o treaba aci. pur si simplu nu mai are. dar el vine... l-am gasit si in dimineata asta. arata un pic mai odihnit. aceeasi ochi frumosi si clari. aceleasi riduri fascinante. aceeasi privire adanca....

nu uit cand imi mangaia buzele. degetul mare trecut peste buza de jos. contur. incet. iar eu ma pierdeam. ma pierd si acum pentru ca vad si simt.
iata un gest pe care nu il va mai face. si imi este dor. imi este atat de dor.


...
.



--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 17 Aug 2004, 11:47 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



ganduri scrise pe fuga - in miezul zilei de lucru arareori gasesc timp pentru sufletul meu.

viata mea o ia razna.
i-am spus fratelui meu ca vreau sa ma mut si mi-a raspus ca mai intai de toate am nevoie de cateva luni bune de terapie. stiu. stim amandoi chestia asta. mi-a promis ca va incerca sa imi gaseasca un terapeut. nu stiu daca ma voi tine de treaba asta - am mai incercat o data si am renuntat. ca si acum, atunci banii au fost o problema. poate ca prefer sa imi linistesc creierii intr-o lada de bere.
pe vremuri imi era frica de terapie. acum imi e aproape indiferenta. nu cred ca poate cineva sa imi puna creierii la loc. oare au mai ramas creieri de pus intr-un loc normal al lor? ..... nu stiu. din nou nu mai stiu nimic.

terapie ...... culmea este ca fostul meu terapeut mi-a recomandat exact asta - sa plec. nu stiu insa daca am sa reusesc sa ma si intretin singura si sa imi platesc sedintele, care pe vremuri erau destul de scumpe, si nu cred ca se apuca cineva sa faca reduceri pentru ochii mei frumosi. dealtfel, din cate imi amintesc, era chiar un motiv psihologic in a face sedintele de terapie destul de scumpe - ceva de genul ca omul ala sa le ia in serios, pentru ca munceste pe branci pentru a le plati.

nu stiu daca o sa imi iasa. sper sa nu innebunesc de tot pana atunci. sper sa nu innebunesc de tot pur si simplu. dar mai mult decat atat, sper sa nu devin o leguma. mai bine nebuna.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 20 Aug 2004, 04:15 PM
Mesaj #14


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Īţi urez din tot sufletul ca īntr-o bună zi cerul să se deschidă şi să plouă cu īngeri. N-ar fi indicat ca acest eveniment să te găsească nici legumă nici nebună. Oh, Alexa, nu cred că meriţi să arzi ca o lumīnare pe care n-o vede nimeni şi de lumina căreia n-are nimeni nevoie! Multă lumină şi căldură īţi doresc din tot sufletul. Lumină şi căldură sufleteşti...

Alexa, Alexa, mi-ai săgetat gīndurile, draga mea! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 20 Aug 2004, 06:41 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



@xcross nu inteleg de ce. ti-am citit cateva dintre ultimele mesaje intr-o incercare de a gasi pe altcineva in tine.
dintr-un anume punct de vedere nu am sa ma fac mare niciodata, si e trist gandul asta.


La fel de trist este si acela ca viata imi cere sa ma fac mare. viata, pe care eu insami mi-am facut-o asa cum este, mi-a cerut intotdeauna sa fiu mai mult decat am fost; eu - mereu nemultumita voiam sa fiu mai mult. pacat ca n-am inteles niciodata conceptul de "a fi pregatit". asa ca niciodata n-am fost pregatita. asa ca intotdeauna toate au fost prea mult si prea cu repeziciune intamplate. pacat ca n-am stiut cum sa am grija de mine. ma urasc ca visez la un fel de print care sa ma salveze. ma urasc si mai patimas ca nu as lasa in ruptul capului pe cineva sa aiba de-a dreptul grija de mine. imi sunt perfect nesuferita fiindca nu stiu fiinta mai sucita la cap decat mine, si totusi atat de limitata in vedere, si totusi atat de legata de clisee.

incet-incet pierd legatura cu ceea ce se intampla.
ba nu. mint cu nerusinare. n-am avut niciodata legatura cu ceea ce se intampla. aproape mereu am fost in alt film.
cate frustrari am putut aduna in 23 de ani ...

... si cate mai au inca loc in inima mea mica.



--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 21 Aug 2004, 08:09 AM
Mesaj #16


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Nu īnţelegi de ce mi-ai săgetat gīndurile? Păi din cauză că - aşa mi se pare mie - răzbate din rīndurile tale foarte mult zbucium, nu numai sufletesc. Un suflet deosebit de frămīntat, un om aflat īntr-un chinuitor proces de (re)găsire de sine, de supravieţuire īn faţa propriilor ochi - aşa te văd eu. Mi se pare că e ceva dramatic īn povestea ta şi am vrut să-ţi urez, aşa cum m-am priceput, ca povestea să nu evolueze spre tragic. Nu ştiu de ce, dar am convingerea că, din toată "frămīntarea" ta, mai devreme sau mai tīrziu se va decanta răul de bine (sīnt cam amestecate) şi tu vei fi mulţumită...

Scuză-mă pt revenire şi pt percepţia greşită pe care - poate - mi-am făcut-o despre tine!... Am avut şi eu momente asemănătoare la 23 de ani. Au trecut. Şi au trecut cu bine...

Acest topic a fost editat de xcross: 21 Aug 2004, 08:10 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 21 Aug 2004, 08:27 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



@xcross mi-ai nascut un zambet. multumesc. intr-un fel, spre un moment, lucrurile acestea se vor sfarsi. cat va mai ramane din mine la acea vreme, am sa vad. undeva, intre marginile deznadejdii mele, exista increderea...

O noua zi......... atatea zile care incep la fel. Am trecut repede prin toate mesajele iar acum ma pregatesc sa dau o fuga in teren. ziua de azi de prevede mai obositoare decat oricare alta, asa sunt intotdeauna week-end-urile lucrate.

acum chiar ca sunt obosita.


si ziua abia a inceput........


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 21 Aug 2004, 05:34 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



eeeeeeeeeeeh, am avut dreptate.
ziua de astazi se dovedeste un cosmar. sunt franta, desi e putin trecut de miezul zilei. colegii mei in mare parte vor pleca spre casa, iar eu mai am inca doua stiri in lucru si una in editare.
stau si ma intreb daca ma zbat prea mult. imi raspund brusc nu, si trec mai departe.
uneori ma enervez. ma enervez pentru ca eu trag mai mult. ma enervez fiindca eu chiar imi iubesc meseria si nu inteleg ce cauta in ea capete de paie. ma enervez pentru ca e aiurea. ma enervez si tac fiindca nu depinde de mine existenta lor aici. si pentru ca, de fapt, nu ma imi impiedica munca in nici un fel.
poate ca sunt pur si simplu sefoasa.

vreau bani. ma irita gandul ca am numai 20 de mii in buzunar, si aia imprumutati, si ca sunt capiata de foame. ma irita gandul ca nici maine nu voi avea mai multi bani si poate nici saptamana viitoare.

ieri noapte, la un sir de beri (date de altcineva, fireste) primeam o lectie de supravietuire. doi oameni imi povesteau cum se poate trai doar cu seminte si bere. si somn. mult somn. sau cum se poate trai o luna cu paine si mustar.
nu stiu daca as supravietui unei astfel de lupte. tin minte ca le spuneam ca probabil as avea nevoie de o motivatie foarte puternica.
ce motivatie? motivatia este sa traiesti...

sa traiesc ...... oare cat de mult imi mai doresc sa traiesc


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 23 Aug 2004, 04:24 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Acum chiar ca sunt franta. am dormit numai doua ore si am baut suficient inainte. mai mult decat suficient.
si am facut-o lata oricum. pe starea de tensiune de acum, nu imi scot din minte gandul ca acasa ar putea sa ma intampine o valiza cu lucrurile mele. stau si ma intreb cata vreme imi va mai suporta mama toate toanele astea ale mele. desi stiu foarte clar ca nu sunt doar niste toane.
m-a sunat in dimineata asta sa ma intrebe daca ajung la o ora normala acasa. i-am zis ca incerc, desi nu sunt sigura ca vreau. cu valiza facuta sau nu, sunt convinsa ca am sa ma enervez rau. cred ca amandoua vorm fi foarte nervoase, iar alaturi tata, care de mult nu mai e deacord cu mine.

vreau sa se sfarseasca totul. poate ca aia cu valiza nu este chiar atat de rea. doar ca nu stiu exact unde sa ma duc, eu cu bagajele mele cu tot. poate ar trebui sa ma gandesc deja.
acum ca ma gandesc la asta nu sunt sigura ce vreau. poate o plecare fortata de acasa este exact ce imi trebuie. numai sa reusesc sa imi tin toti nervii in buzunar si dupa aceea. fiindca stiu cum e cand ma apuca disperarea. sper numai sa fiu suficient de ocupata incat sa nu am timp sa disper.

nu stiu. nu mai stiu nimic, in clipa asta.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 23 Aug 2004, 04:40 PM
Mesaj #20


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Pardon că mă bag din nou, profit de faptul că nu ştii īn clipa asta nimica deci n-ai să ştii nici că mi-am vīrīt iarăşi nasul īn jurnalul tău (dacă te deranjează să-mi spui; dacă nu te deranjează să nu-mi spui...)

Vroiam să mai zic că atīta timp cīt reuşeşti să dai pe aici şi să scrii ceea ce te frămīntă speranţele rămīn. Īn momentul cīnd īţi vei părăsi acest jurnal... nu va fi bine...

Asta-i părerea mea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 23 Aug 2004, 05:53 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



@xcross Cerand un spatiu pentru jurnal aici, mi-am asumat si citirea lui de altcineva si posibile reactii. asa ca nu-i un bai. nici ca postezi aici si, cu atat mai putin ca il citesti).

da. am nevoie de jurnalul asta. am nevoie sa ma descarc. sa urlu. e bine. inca.


simt...


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 25 Aug 2004, 05:09 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



schimbare.

sub semnul substantivului astuia sta ziua de azi.
m-am tuns. sunt vreo opt ani de cand nu mi-am mai taiat parul atat de scurt. iar acum m-a apucat. mi s-a prezis ca o astfel de decizie va avea repercusiuni asupra imaginii mele cu totul, respectiv e un pic mai dificil acum sa ma mai joc de-a pustoaica.

si m-am si vopsit...!

parca m-as pregati sa o iau de la capat. doar ca nu e inca nimic de genul asta.
cu doua stiri in urma, si o promisiune de plan pentru aceasta seara visez sa ajung totusi in herastrau, la intalnirea pro-bike-ului. sunt niste oameni dragi acolo, de care mi-e dor .


..

fug sa scriu!


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 30 Aug 2004, 10:40 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



In atata vreme nu a reusit sa se intample decat o dezvoltare a haosului in care traiesc. probabil ca lucrurile o vor lua si mai razna. Numele se inlocuiesc unele pe altele, in mintea mea, se amesteca, se nasc identitati noi.
incurc oameni, locuri si momente.

ce mai conteaza?!
la multi ani, alexa. e o zi ca oricare alta.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 30 Aug 2004, 09:27 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Ultimele clipe ale serii mele de lucru m-au īntāmpinat cu mesaje de gānd bun.
Oameni pe care nu-i ştiu, oameni care mă află īncet-īncet, rānd cu rānd şi pagina cu pagină.
Ratacirile mele (caci nu degeaba am scris asta pe copertă) devin cumva şi ale voastre, şi fiindcă nu mai bāntui singură pe carari, vă multumesc.

Voi bea din nou, īn seara asta, ca īn toate serile de pāna acum. voi bea, de data asta, cu gānduri bune. agaţată de plusurile existentei mele si nu plutind printre ramăşiţele viselor frānte.

"ramaşitele zilei" .. minunat film. mi-e dor de el. mi-e dor să văd un film. mi-e dor sa citesc. mi-e dor să traiesc, dar nu pe furate.
cred ca am mai spus asta .. m-am saturat sa fur, si totusi nu fac nimic altceva. si totusi nu ma adun spre nici o solutie, ci ma complac in zilnicele mele lamentari.

Ionut, Andrei, Laurentiu, Bogdan, cel de-al doilea Bogdan, cu totul altfel, Victor, Radu si in final Vlad. Cat haos. imi ratacesc gandurile intre atatea repere. alte feţe, aceeaşi placă. placa eu. Nu inteleg. Fug. ma ascund. ma agăţ. pierd controlul. mai ales pierd controlul.

Iubirea mea cu parfum de ceara alba, ce liniste era cand existai doar tu. cand existam doar eu. si cand sufeream disperata ca nu te pot asimila trupului meu.
Iubirea mea pierdută... ce mi s-a īntamplat?


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 31 Aug 2004, 01:08 PM
Mesaj #25


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Asfinţit de vară. Apus de soare roşu. Nori palizi pe cerul albastru stins de flăcări. Tăcere. Liniştea gīndurilor oprite de vise. Năluci. Fantasmele amintirilor "īnsīngerate". Paşi domoli, abia simţiţi. Şi neştiuţi. Vibraţiile neauzite ale aerului. Şi ale inimii. Gesturi oprite. Şi clipe. Şi clipe? Şi.

Acest topic a fost editat de xcross: 31 Aug 2004, 01:08 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 1 Sep 2004, 05:20 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



iluzii.

ganduri bune.

tristeti.

stingeri.

reaprinderi.

stiri.

coate.

este inutil sa creez vraja in haos. este inutil sa pun un filtru pe obiectiv in asa fel incat realitatea sa para macar de poveste. este inutil sa imi amintesc la fel cum inutil este sa visez alte realitati pentru a nu le mai vedea pe cele care trec prin carnea mea.





--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 2 Sep 2004, 10:34 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



daca nu mi-as pierde slujba poate ca mi-ar fi mai bine.


nu pot sa gasesc in mine gramul de optimism care sa spuna ca de aici as putea ajunge intr-un loc care sa puna ceva mai bine in valoare ce vreau si ce pot sa fac.




--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KodiaK
mesaj 2 Sep 2004, 01:43 PM
Mesaj #28


Vornic
****

Grup: Validating
Mesaje: 299
Inscris: 5 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 20



alexa, imi permit sa ma bag si eu in jurnalul tau; sper ca nu te superi. Iti inteleg suferinta si ratacirea. Nush dak te ajuta cu ceva dar am trecut si eu prin asta...Pe mine insa m-a salvat optimismul caracteristic (care vad ca tzie iti lipseste - cu toate ca suntem ac zodie). Nu stiu dak cautzi sfaturi aici, sau doar un loc unde sa te descarci, dar voi incerca un mic sfat si eu. Incearca sa te rupi de trecut si sa traiesti in prezent, eventual viitorul apropiat. Dupa cum a zis si milimetru, atata timp cat scrii aici este bine, exsita speranta, asa ca scrie in continuare. Dak n-ai pt cine sa lupti, at fa-o pt tine, ca nu meriti sa suferi. Dak n-ai pt ce at fa-o tot pt tine, pt ca dupa furtuna intotdeauna iese soarele.

Ai grija de tine, si fi optimista flowers.gif

Acest topic a fost editat de KodiaK: 2 Sep 2004, 01:44 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  CAP19.JPG ( 54.96K ) Numar descarcari: 53
 


--------------------
Fii stapan pe pasiunile tale, ca sa nu ajunga ele stapane pe tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 4 Sep 2004, 05:21 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



sa lucrezi cu cineva, umar la umar, chiar daca pana au ramas grenade neexplodate iar pana acum au fost si batalii. sa stii ca ai nevoie de ce stie; sa stii ca vei ramane in locul lui.

am trecut in cealalata extrema. sansele sunt mici sa plec, cel putin intr-o prima faza. aflu insa ca omul de la care am invatat meserie ramane fara sluijba... in favoarea mea. ca undeva, cineva prefera sa lucreze cu mine; prefera modul in care lucrez eu.

nu stiu nici daca sa ii spun sau nu.

nu stiu cum va reactiona.

imi vine sa fug, dar stiu ca nu este momentul in care sa clachez.

am fost intrebata daca m-as simti mai bine daca as ramane eu fara slujba. probabil ca nu.

am primit confirmarea ca i se incearca o angajare in alta parte. pe bani buni, dar pe un program de noapte. ma gandesc cu groaza ca la cat de nebuna o stiu, ar putea sa faca scandal...

of. cred ca proba de foc a meseriei mele abia va veni. abia acum se va vedea daca sunt sau nu in stare.
si sunt atat de obosita...


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 6 Sep 2004, 09:18 AM
Mesaj #30


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Multă baftă smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 7 Sep 2004, 07:02 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



@ milimiteru multumesc. sper sa pot da vesti bune peste o saptamana sau doua.

pana atunci insa ... n-am bani. mi-e cumplit de rau. am doua ovare care pulseaza in durere si iar corpul mi se sfasie de-a dreptul de la mijloc in jos. nu ma asteptam sa fie in halul asta de greu.
evident ca ar trebui sa imi sun medicul, dar evit asta de doua zile. nu as putea sa explic de ce. probabil pentru ca m-ar ameninta cu toate spanzuratorile daca nu-mi misc fundul spre cabinet cat mai curand posibil, ca oricum trebuia sa ma duc de mult.

din fericire, s-ar putea sa existe in alta parte bani de bere pentru seara asta. asa ca ... poate imi iese.
ieri am luat cea mai proasta decizie cu putinta, fiindca dupa ce am stat in frig si in picioare mai bine de trei sferturi de ora, m-a dus sa beau ... VODCA!. zau ca n-a fost rea, dupa cum stiam. si chiar n-am mai simtit naucitoarele dureri. insa avand in vedere ca alcoolul provoaca vasodilatatie ... ei bine am avut o problema serioasa.

cat de cat mi-am mai revenit, dar in seara asta iar vreau sa beau, si nu stiu sigur ce voi face. oricum nu pun gura pe suc. asa e clar.


of .... razna am luat-o cu toti.... si cu mine-n frunte.

fug.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 8 Sep 2004, 05:18 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



imi redescopar o mailo-dependenta, si asta ma deranjeaza destul de rau. pierd controlul. in ultimele doua zile i-am trimis vreo 15 mesaje lui Vlad. chiar nu e bine. nebunia cu telefonul nu o mai am de mult, din lipsa de timp, insa daca nu o controlez pe asta cu mailurile, nu am facut nici o afacere.
mai bine devin dependenta de jurnal. aici chiar nu stresez pe nimeni.

imi e in continuare destul de rau si evident ca nu mi-am sunat nici acum medicul. nu stiu exact ce astept.

vineri am sedinta mare sedinta. se vor anunta concedierile. astept cu teama inca momentul asta pentru ca stiu ca as putea fi printre cei care trebuie sa plece. stiu ca exista oameni care ma vor aici, dar cuvantul lor ar putea conta mai putin in fata unei alte decizii. nu, nu sunt paranoica. doar nesigura. si este poate cel mai mare defect in meseria asta.

azi am vaut in parcul carol niste turisti rusi. erau foarte tineri, cu rucsaci plini, cu saci de dormit si izoprene ... toate cele.
nu stiu cum au ajuns in romania, insa i-am invidiat rau. eu mi-am vandut libertatea ... nu stiu exact cui. nu pot spune ca imi pare rau dar, parca as vrea sa simt mai mult ca tranzactia asta a meritat. altfel .. devin perfect inutila.

imi vine sa zambesc vag. cred ca e bine.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 10 Sep 2004, 09:15 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Sedinta. Cumplita sedinta de 10 dimineata, care nu a inceput inca si in care ar trebui sa se transeze niste adevaruri referitoare la statutul nostru.
cumplita sedinta care nu a inceput inca si de care, recunosc, imi e teama. nici nu stiu ce sa imi doresc, pentru ca binele unuia este, in mod clar, raul altuia. imi acopar urechile si tac. as vrea sa fug la tigara, dar inca nu pot. nu-mi ramane decat sa astept.
atat.

mi-am revazut si iubitul azi. FOSTUL meu iubit, de ce nu imi intra odata in cap!. ma gandesc la el cu singurul dor al bratului pe care l-as vrea asezat pe umarul meu. am nevoie sa ma calmeze ceva. am nevoie sa ma aduca cineva in filmul asta.

incerc sa merg sa fumez.



--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 13 Sep 2004, 07:00 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



it finally happened.
femeia despre care credeam ca o sa se salveze prin profesionalism s-a pierdut prin incapatinare.

sau poate ca exagerez. poate ca stie foarte bine ce face. naiba sa ne ia pe amandoua. ba mai bine numai pe mine, fiindca ea mai are un copil de crescut.

in fine. se pare ca eu inca mai am un loc de munca. imi ramane insa sa demonstrez, in fiecare zi, ca am ce cauta in meseria asta. si asta in vreme ce eu inca mai am indoieli. ar trebui sa am o bafta nebuna, dar nu ma simt in gratiile zeitei Fortuna.

caut cu disperare realitati care merita vazute. care merita spuse. da, recunosc - caut cu cinism subiecte.

nu mai stiu ce sa fac.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 13 Sep 2004, 07:05 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



la naiba!
mi s-a dat o sansa.
un sut in fund si un pas inainte. hai, alexa! misca-te.
dumnezeule, chiar o sa imi petrec viata plangandu-mi de mila si mangaindu-ma matern pe cap?!?!


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 08:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman