Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Inca O Intalnire In Bucuresti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
John B
In Herastrau de ce mergem? Plimbari romantice sub clar de luna? wub.gif
andra_v
Alea sub clar de luna sunt dupa meci. Daca terminam la sapte inspectarea targului de carte, ora de sport, cat se poate de prozaica, ar fi super inainte de a merge la club. Depinde de obiceiurile fiecaruia, poate nu toti treb din librarie direct in bar. tongue.gif Hazard? Fugi de la ore?
hazard
da ma bine. facem asa. mie imi convine. ca si asa nu am fost niciodata la cursul ala de joi de la 6. deci nu se supara profu daca nu ma duc nici joia asta. la 4 in herastrau unde anume? ca e destul de mare ala. aaa. stai ca am incurcat oalele. unde e targul de carte? ca eu am sport de 2 la 3. si tre sa ma misc repede. iar la sport tre sa ma duc ca nu am prezenta si ma pica nebuna. astept raspuns cu locul unde se desfasoara targul de carte.
sau mai bine zis punctu de intalnire. vreau coordonate exacte in timp si spatiu. adica x, y, z si t trebuie sa fie cunoscute tongue.gif ce face facultatea asta din om. pup
Titus Herbert
targul de carte e la Romexpo
andra_v
Deci, vis-a-vis de Piata Presei Libere.
andra_v
Hazard, haideti la 4 la metrou, Aviatorilor, iesirea spre parc. Sau la capatul tramvaielor, depinde de unde veniti.
John B
QUOTE (andra_v @ 22 Nov 2006, 03:05 PM)
Alea sub clar de luna sunt dupa meci. Daca terminam la sapte inspectarea targului de carte, ora de sport, cat se poate de prozaica, ar fi super inainte de a merge la club. Depinde de obiceiurile fiecaruia, poate nu toti treb din librarie direct in bar. tongue.gif Hazard? Fugi de la ore?


Pai daca la 7 terminati targul, cum aveti timp sa va si plimbati in parc si sa fiti la 8 in Club Piranha. Sau e alt club Piranha si nu cel din Splaiul independentei 313? Cred ca imi scapa ceva...
hazard
la metrou la aviatorilor e perfect. vizavi de reifeizen. ca acolo stiu eu biggrin.gif
la 4

raiffeisen pardon
andra_v
Banuiesc ca de la metrou ajungem in maximum 1/2 h la club.
De la 4 la 5 in parc, de la 5 la 7 la targ, apoi avem tot timpul din lume sa ajungem in club.
hazard
ma
ia ca ma enervez
id-ul meu e cezy7
hai sa vb ca asa nu ne mai intelegem
John B
Eu o sa vin direct in club. Imi ziceti maine ce si cum.
hazard
deci am stabilit. la ora 4 la metrou la aviatorilor. ne vedem acolo. pe la 4 jumate vom fi la romespo. stam acolo ce stam si dupa mergem sa ne deztrabalam in piranha. thumb_yello.gif
hazard
Bai copii. M-am gandit mai bine. Ne vedem la ora 8 seara in fata la piranha. Nu mai mergem in nici un herastrau. Ori mergem toti ori nu mai mergem. Iar eu stiu 2 persoane, chiar 3 daca ma gandesc bine, care nu pot veni de la 4. Asa e cel mai bine. Sa ne intalnim in Piranha. Deci la ora 8 in fata la piranha. Care nu stie sa ajunga sa zica si vin eu sa-l iau.
ilie
pe ce data?
mdA!
QUOTE (andra_v @ 21 Nov 2006, 11:01 AM)
Si pe 23 dec, dar si joi, 23 nov. e superbine. O intalnire pe luna e perfect.

adica.. azi, deja.
vii?
eu.. incerc sa pot.
andra_v
Astazi, desigur. Eu personal merg si la Targul de carte, la 4, apoi ma indrept spre pirana. Nu stiu sa ajung.
Quantum, mdA si altii, aveti timp sa mergeti si la Romexpo? Ma duc, cu sau fara voi.
mdA!
eu una sigur nu, ca la ora aia prestez cu succes la serviciu. ca sunt franta de somn inca de acum, e bonus.
eu imi doresc un singur lucru, sa nu patim patita de data trecuta cand unii, nu spui cine, persoane importante, nu s-au vazut cu altii .. persoane la fel de importante. biggrin.gif
oare de data asta ne-om gasi?
John B
Deci la 8 in fata la Piranha. Adresa e Splaiul Independentei 313
andra_v
Cum se ajunge, hazard de la Romexpo (Aviatorilor)?
In alta ordine de idei, pe forumul asta, daca nu merg anumite persoane se contramendeaza intalnirile?
ilie
Eu la targ de carte nu am timp azi.

Incerc sa vin la carciuma la ora stabilita, daca nu e nimeni, nu stau sa astept.
hazard
la ora 8 in fata la piranha. Andra tie ti-am zis cum ajungi la grozavesti. metroul de la aviatorilor, schimbi la victoriei spre gara de nord, stai in ultimul vagon al metroului si cobori la grozavesti. acolo te voi astepta eu la 7.45. sa nu intarzii.
ne vedem la "carciuma" tongue.gif

pt john b:piranha este la intrarea in politehnica, adica vizavi de maxx. insa nu intri prin poli ci prin cararea din dreapta. e un magazin acolo. mergi 50 de metri si dai cu nasu in piranha. daca mai are cineva nelamuriri sa zica.

Titus, tu vii?
John B
Mersi de precizari, numai ca a intervenit o problema. Mi-au facut copii febra... sad.gif Nu mai sunt asa sigur ca vin... Sa vad cum evolueaza!
andra_v
Sanatate!
hazard
nu-i nici o problema daca nu vii. ai grija de ei. sa se faca sanatosi cat mai repede
John B
Multumesc, da ma chinui cu ei de 3 sapt. De-abia le trecuse sad.gif
andra_v
Cand sunt mici o tin in febra toata toamna si primavara.
Nu e bine sa dau sfaturi, dar pune-i sa faca sport pt. a le creste rezistenta!
Titus Herbert
Nu vin, am deja ceva de facut in seara asta. Distractie placuta!
mdA!
QUOTE (andra_v @ 23 Nov 2006, 09:29 AM)
Cum se ajunge, hazard de la Romexpo (Aviatorilor)?
In alta ordine de idei, pe forumul asta, daca nu merg anumite persoane se contramendeaza intalnirile?

n-am inteles subtilitatea.. blink.gif
in alta ordine de idei.. sper ca ai aflat unde sa ajungi.
in principiu, daca nu-mi pune nimeni piedica, la 8 o sa fiu acolo, in geca de motor si cu legitimatia la gat, ca sa ma recunoasca lumea.. rofl.gif
TH - pare rau ca nu ajungi. alta data!
John B - sanatate multa celor mici!
ilie
vad ca e inghesuiala mare! wink.gif
mdA!
daa.. o sa fim trei bezmetici si-o sticla de bere. a mea! rofl.gif
viiiiiiin, ca am promis ca nu intarzii.
John B
Hai v-ati sculat?, Ziceti cum a fost (cu poze) ca tare mi-e ciuda ca n-am putut sa vin sad.gif
ilie
Pacat ca n-ai venit!
Am fost cinci smile.gif.
tikky
si cum a fost? poze ati facut pana la urma?
hazard
Am fost doar 5. Dar a fost mai intim asa. tongue.gif Mda!! este nebuna si imi place de ea. Iar Quantum ne-a povestit din copilaria lui, cand conducea masina la 16 ani, si i-a promis Emei ca-i da o bricketa. tongue.gif In rest au mai fost MeTheWaiting si Fluturas pe care le cunosc de mult timp. Despre ele nu am nimic de zis. spoton.gif Aaaaa. mdA! chiar a venit cu legitimatia de gat. rofl.gif

Iar eu ca Ghita am uitat sa fac poze. Mea culpa! cry.gif
simonsays
Ema fiind domnisoara care pune copii cu febra sa faca sport pentru intarire ? ohyeah.gif
hazard
QUOTE (simonsays @ 24 Nov 2006, 07:24 PM)
Ema fiind domnisoara care pune copii cu febra sa faca sport pentru intarire ?  ohyeah.gif

Ema e MeTheWaiting. tongue.gif Din intamplare si colega-mea de camera biggrin.gif

Si totusi... Pentru intarirea cui? daca nu sunt indiscreta tongue.gif
mdA!
QUOTE (hazard @ 24 Nov 2006, 05:03 PM)
Am fost doar 5. Dar a fost mai intim asa. tongue.gif Mda!! este nebuna si imi place de ea. Iar Quantum ne-a povestit din copilaria lui, cand conducea masina la 16 ani, si i-a promis Emei ca-i da o bricketa. tongue.gif In rest au mai fost MeTheWaiting si Fluturas pe care le cunosc de mult timp. Despre ele nu am nimic de zis. spoton.gif Aaaaa. mdA! chiar a venit cu legitimatia de gat. rofl.gif

Iar eu ca Ghita am uitat sa fac poze. Mea culpa! cry.gif

mdA! este sanatoasa tun, dar numai in timpul liber rofl.gif
pare rau ca a trebuit sa dispar asa repede.. data viitoare promit sa stau mai mult si sa vorbesc mai putin.. laugh.gif


aaa.. pai nu promisei legitimatie?
parca o aud.."legitimatie la gat..hmm.gif .. " si pan sa se prinda, deja nu mai avea unde sa se ascunda ca napustisem..
bietul Quantum nu mai zic, ca vorbea la telefon cand am navalit pe el.. roflmao.gif
andra_v
Vinerea/sambata viitoare? Unde?
Fantasee
Sper că aţi făcut poze ... unsure.gif
John B
mai bine vineri. eu n-am prea fost in cluburi , asa ca sa propuna din nou tineretul. de data asta chiar vin smile.gif
simonsays
QUOTE (hazard @ 25 Nov 2006, 02:37 AM)
Si totusi... Pentru intarirea cui? daca nu sunt indiscreta tongue.gif

amm.. a copiilor ! citeste si tu o pagina in spate laugh.gif

QUOTE
asa ca sa propuna din nou tineretul

taicuta, sa iei si gerovitalu' dupa tine, si ceva nitro, sa nu ti se faca rau de la inima .. rofl.gif ce naiba omule, vrei sa ne simtim ca pensionarii ? biggrin.gif

Deci vineri ? Ca ma cam umplu de ciuda ca la 'ceaiul' ala nu am ajuns.. am plecat de la job pe la 11 jumate sad.gif
John B
QUOTE (simonsays @ 27 Nov 2006, 03:06 PM)
taicuta, sa iei si gerovitalu' dupa tine, si ceva nitro, sa nu ti se faca rau de la inima .. rofl.gif ce naiba omule, vrei sa ne simtim ca pensionarii ? biggrin.gif


De taica, nu mai iese cum intra... rofl.gif Da nu ma las thumb_yello.gif

Mie imi placea Planters, dar acu nu mai imi place ca e imposibil sa gasesti loc de parcare.
John B
Sa inteleg ca nu avem musterii pentru vinerea asta?
andra_v
Sigur ca de 1 Dec. sunt multi. Eu una, ma abonez.
simonsays
hmm ? deci ? imi fac program pt maine ?
andra_v
Haideti, cei care doriti sa iesiti lansati repede o propunere pt. diseara. Locul, ora, eventual un nr. de telefon pt. cei care nu stiu sa ajunga.
andra_v
Week-end-ul asta ce ziceti? Eu pregatesc gerovitalul, de-ala gold.
ilie
andra_v tu te-ai anuntat ca apari la vreo 3-4 intalniri, dar n-ai venit ... mai bine nu anunti si te prezinti, daca ai chef, daca nu, e suficient sa ramai pe topicul cu religia, acolo faci treaba buna.
chiar ca ar fi o chestie sa ne vedem in bucuresti, in trecut au fost cateva intalniri foarte placute...
eh simioane dai cu talanga adunarea sau ce! de joi intr-una?
andra_v
A fost o singura intalnire la care regret ca nu am venit. Nu mai tin minte din ce motiv. Sunt foarte rare iesirile in Bucuresti, spre deosebire de Timisoara. Ultima in noiembrie, Grozavesti.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.