Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Clipe
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4
Methewaiting
Chiar foarte bine
Methewaiting
E asa ciudat si inutil. Ma gandesc:da, as putea sa schimb cate ceva dar...merita? Nu cred. Sunt lucruri care pur si simplu nu pot fi luate de la locul lor pentru ca nu mai are sens nimic. Chiar nu-mi plac extremele.
aplauze
Da, inutil e cuvantul cheie. Si daca e cheie, atunci deschide usi. biggrin.gif
Ma gandeam, cand eram micuta, anul trecut, ca lucrurile sunt superbe asa cum sunt.
E ca un pahar cu nisip pe care-l agiti - ca sa se aseze nisipul - asa cum trebuie. In mod ciudat dar se asaza asa cum trebuie. Tu singur n-ai putea sa il asezi la fel.
sorry.gif sorry.gif sorry.gif Iti jur, nu poti.


Se descurca lucrurile si singure, fara ajutorul tau. Tu trebuie numai sa le dai un bobarnac si incep sa se miste. Sau sa se aseze.

Si daca iei un lucru dintr-un loc, va veni altul in locul lui. No worry 'bout that.

Lucrurile astea doar iti sugereaza ca tu esti liderul - de fapt, e doar o alta metoda de a te manipula. Si cand constentizezi asta - mad.gif e deprimant.

Sa-ti mai trimit versuri?
jamie.gif
Methewaiting
Tocmai m-am intors de la Motorrock 4.Yey! Super tare frate! Ma rog, general vorbind. Adica...nu stiu cum sa-i spun...ba da, am fost libera, macar pentru o seara, dupa mult timp. Si a fost asa de bine. As fi vrut sa dureze sentimentul mai mult dar a trebuit sa ma intorc in Bucuresti.
Si acum, din sentimentul ala de fericire de azi dimineata am ramas cu un gust prea amar. Nu ca as fi venit in Bucuresti dar...
Nu intotdeauna cand una din grauntele alea de nisip se muta, o alta ii ia locul. Poate sa nu fie asa si atunci te orientezi catre altceva...cam ce iti permite nisipul din pahar ca sa zic asa. Din pacate, golul ramane.
Sunt cateva goluri dintr-astea in viata mea de la o vreme.
Sa zicem ca exista o persoana care ar fi fost tot timpul acolo cand cate o alta disparea din peisaj. Si acum...ce faci cand persoana asta e trista si nu te lasa sa o ajuti? Nu te gandesti ca poate o sa dispara si ea? Sunt dezorientata...nu mai stiu nimic acum...nu mai stiu de mine si nu suport pe nimeni...si nu suport nici sa fiu singura...si n-am crezut ca o sa fie asa.
aplauze
Methew .. esti libera tot timpul. E doar iluzia ta ca ai fost libera doar in seara aia.

Nu te feri sa mergi doar pentru ca ti-e frica sa nu fie un picior ascuns acolo care sa-ti puna piedica. Daca drumul se arata a fi liber, alearga pana obosesti!! smile.gif

Legat de grauntele de nisip. Adica vrei sa spui ca daca am un pahar cu nisip. Si bag un deget in nisip, acolo o sa ramana gaura in forma de deget? Nu nu ohyeah.gif Nu.

Nu.

Nisipul ala incapatanat o sa se reaseze.
Dar nu iti pot garanta, wink.gif ca grauntele care ia locul celui care a plecat e la fel ca primul.
E doar altul. Si practic e doar nisip.

Hai sa-ti povestesc un lucru. Cand eram mica, nu stiam ce se intampla atunci cand torni prea mult vin in pahar. Ma uitam la un pahar... si la suvoiul de vin. Si credeam ca atunci cand depaseste marginile paharului sorry.gif nivelul vinului se tot ridica sub forma de pahar.

Si intr-o zi am incercat. Aaaaand... surprise surprise!!! vinul s-a varsat cry.gif

Morala... legile fizicii sunt ciudate rau. Dar nu le poti incalca.
jamie.gif
Methewaiting
=)))
Cat de tare...mi-a placut faza cu paharul de vin.... spoton.gif
Asa...si despre grauntele alea de nisip, lasand filosofia la o parte si vorbind strict de legi ale fizicii:nu, nu o sa ramana o gaura in forma de deget, dar tot o sa ramana o gaura mica in nisipul din pahar...inceraca;)
aplauze
O sa imi folosesc imaginatia din nou ca sa inteleg legile fizicii.. Si ai dreptate, ramane o urma mica in nisip.
Dar de tine depinde daca zdruncini tu paharul sau stai cu nisipul gaurit pana la urmatorul cutremur care sa il reaseze. jamie.gif


Stii ce e fun? Ca uneori, gaurind nisipul, mai dai si de scoici. sorry.gif
E?! ce parere ai? ohyeah.gif
Methewaiting
Yep! Aici ai dreptate. Scoicile sunt partea cea mai tare cand vine vorba de scormonit in nisip rolleyes.gif ca sa zic asa.
Methewaiting
This is just one of these days...
O zi dintr-aia in care iti vine sa razi si sa plangi in acelasi timp. Ma bucur atat de mult ca nu am luat decizia aia tampita de a ma ineca nin prostiile lor. Poate chiar cer prea mult de la oameni...si ce?...oricum nu am nimic de pierdut biggrin.gif
aplauze
Daca ceri prea mult de la oameni? unsure.gif

Chiar nu stiu. Am un prieten care cere cu incredere tot felul de lucruri de la oameni. Si surprinzator este ca oamenii ii dau.

Ideal e sa faci oamenii sa dea fara ca ei sa stie. Dar asta e o maiestrie a manipulatorilor. cool.gif Sunt oameni care cu asta se ocupa.

rolleyes.gif Vreau si eu sa-i cunosc.
Methewaiting
O da! Asta cu siguranta m-ar face sa ma simt mai bine... Se cheama manipulare si nu prea sunt de acord cu asta, sincer.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.