Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poli Timisoara
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
bobo66
QUOTE(Ovidius @ 6 Aug 2007, 10:14 AM) *
Meci de super calitate aseara la Cluj, cu CFR-ul. Intr-un singur meci am vazut: angajament, viteza, tehnica si goluri frumoase de amandoua partile.
Tot aseara zice-se ca s-a efectuat transferul lui Plesan si McKain la Dinamo. Daca Plesan poate fi inlocuit cu Aliuta sau Vrsici, cine il va inlocui pe McKain?




Si uite cum echipele din provincie nu le vor ajunge niciodata pe cele bucurestene!... mad.gif
ypsilonalpha
QUOTE(Ovidius @ 6 Aug 2007, 10:14 AM) *
Meci de super calitate aseara la Cluj, cu CFR-ul. Intr-un singur meci am vazut: angajament, viteza, tehnica si goluri frumoase de amandoua partile.
Tot aseara zice-se ca s-a efectuat transferul lui Plesan si McKain la Dinamo. Daca Plesan poate fi inlocuit cu Aliuta sau Vrsici, cine il va inlocui pe McKain?


Pleşan pleacă la Steaua, nu la Dinamo: a avut de ales īntre cele 2 şi a ales Ghencea.

Iar McKain a refuzat oferta lui Dinamo, deci rămīne la Timişoara.

Cel puţin astea sīnt ultimele velti oficiale.
Ovidius
Faza cu Plesan la Steaua, tare imi miroase a blat Iancu-Borcea contra Jiji... ohyeah.gif
Serenity
Stie careva la ce ora il judeca astia pe ganea? tongue.gif
Ovidius
Conform cu Gazeta Sporturilor, s-a judecat azi, dar nu s-a luat nici o decizie, cazul fiind amanat pe maine la ora 13 sau asa ceva.
Serenity
Fir-ai ai naibii cu amanarile lor cu tot, ca mor de curiozitate de vreo 3 zile laugh.gif
Uncle Sam
QUOTE(Serenity @ 31 Aug 2007, 01:49 AM) *
Fir-ai ai naibii cu amanarile lor cu tot, ca mor de curiozitate de vreo 3 zile laugh.gif

Ce astepti? Vreo decizie importanta? Asta ar fi trebuit luata la cinci minute dupa terminarea partidei, la primele jurnale de stiri deja trebuia sa se stie ca a primit pedeapsa maxima permisa de regulament.
Serenity
Si totusi, nu cred ca va fi surprins nici unul din noi cand/daca huliganezul va lua doar 6-7 etape... tongue.gif
Ovidius
Si totusi a luat 22 de etape si 14.000 de lei amenda.
andra_v
Nu-mi dau seama ce lipseste la Timisoara pt. a se bate de la egal la egal cu Bucurestiul: bani au, cu arbitrii vad ca stau bine, si-au achizitionat cei mai buni jucatori, s-au perindat nume mari pe banca tehnica, dar ceva scartaie.
Si eu mi-as dori sa mai apara pretendente reale la titlu, pt. a sparge cartelul Steaua-Dinamo-Rapid.
Serenity
Eu sunt oarecum surprinsa... mi se parea ca toata lumea, chiar si oficialii, aveau intentia de a-l judeca cu multa indulgenta pe Ganea. Se zvonea ca Iancu a facut aranjamente de culise, Dragomir declara ca "Ganea are sanse mari sa mai evolueze in acest campionat, pedeapsa pentru ca l-a agresat pe tusierul Dorin Mudura putand sa se incadreze intre 6 si 16 etape de suspendare", s.a.m.d.

@andra, faptul ca s-au perindat atatia antrenori pe la club nu poate fi prea benefic pentru echipa.
mutulica
cred ca managementul este destul de slab la Poli, si mai cred ca distanta fata de putere e destulo de mare
peste toate astea mai este si o lipsa mare de rabdare...
mai repede vad CFR Cj in fata decit Poli
din pacate....
Ovidius
Sunt perfect de acord cu Mutulica. Fotbalul e unul din domeniile in care rabdarea joaca un rol major.
Marian M
Eu presupuneam 6-8 etape la Ganea. Vor reduce la 16 probabil dupa recurs.
Transfer bun: Dejan Rusic.
Daca vine si Junar Hanelar ar fi perfect.
mutulica
la Poli e o problema de atitudine... ma repet cred
cei ce conduc clubul se confunda din ce in ce mai mult cu personajele picaresti din povesti de mult spuse. no ofense dar trupa lui Iancu e o creatie made by Cervantes, da putin mai grasi
in loc sa se uite la adevarata problema - faptul ca jucatorii nu sunt pregatiti emotional si fizic sa sustina meciurile pina la final, faptul ca desi au bagat stiva de bani nu au nume sonore in echipa, etc... ei o dau inainte cu arbitrajul

poate era mai bine sa isi ia un scouter adevarat pe linga echipa, sa promoveze si ei ceva pustani cu talent (ca au aparut o droaie in ultima vreme) sa cumpere jucatori dupa stilul si nevoile antrenorului si nu antrenor dupa nevoile jucatorilor

in fine... nu sunt un expert in ale fotbalului, dar nu tre sa fiu ca sa realizez ca echipa de management nu stie sa managerieze

si imi pare rau...
Marian M
QUOTE(mutulica @ 12 Sep 2007, 06:34 AM) *
la Poli e o problema de atitudine... ma repet cred
cei ce conduc clubul se confunda din ce in ce mai mult cu personajele picaresti din povesti de mult spuse. no ofense dar trupa lui Iancu e o creatie made by Cervantes, da putin mai grasi
in loc sa se uite la adevarata problema - faptul ca jucatorii nu sunt pregatiti emotional si fizic sa sustina meciurile pina la final, faptul ca desi au bagat stiva de bani nu au nume sonore in echipa, etc... ei o dau inainte cu arbitrajul

poate era mai bine sa isi ia un scouter adevarat pe linga echipa, sa promoveze si ei ceva pustani cu talent (ca au aparut o droaie in ultima vreme) sa cumpere jucatori dupa stilul si nevoile antrenorului si nu antrenor dupa nevoile jucatorilor

in fine... nu sunt un expert in ale fotbalului, dar nu tre sa fiu ca sa realizez ca echipa de management nu stie sa managerieze

si imi pare rau...


Ai perfecta dreptate cu scouter-ul si managementul. Se pare ca esti expert in ale fotbalului. ohyeah.gif
Daca Dusan Uhrin ramane macar 2 sezoane eu zic ca vor veni rezultate bune. ( Si eu sunt expert jamie.gif )

Hai Poli !
Marian M
Vrem victorie in groapa !

Hai Poli !
andra_v
Meritau victoria. Modul in care a fost eliminat Alexa spune totul despre meci.
ypsilonalpha
Desigur, ca şi modul cum au dat cu mīna de 2 ori īn careul propriu şi n-au fost penalizaţi cu 22 de metri spune totul despre meci. rolleyes.gif

(22 metri egal 2 penaltyuri thumb_yello.gif )

Fotbalist cu părul creţ,
Dă cu mīna şi nu-i henţ
Ghici ciupercă ce-i?

Răspuns corect: Abiodun rofl.gif
mutulica
ei... hai domnu' nu va mai stresati in halul asta
pentru o echipa de top ca dinamo, sa umblati la arbitru ca sa reusiti un egal amarit acasa cu poli...
care putea sa castige lejer
ypsilonalpha
QUOTE(mutulica @ 31 Oct 2007, 06:18 AM) *
ei... hai domnu' nu va mai stresati in halul asta
pentru o echipa de top ca dinamo, sa umblati la arbitru ca sa reusiti un egal amarit acasa cu poli...
care putea sa castige lejer


rolleyes.gif Păi cine se stresează? Eu am fost mulţumit de cum au jucat cīinii, aşa că nu-mi pare rău de punctele pierdute.

Şi n-am umblatără noi la arbitru, ci Marian "the black oildrop" Iancu, l-a "mīnjit" corespunzător (cu păcură pesemne).

Şi, ce-i drept, Poli putea să cīştige lejer, dar numai pe Playstation rofl.gif īn transmisie directă de la ora 12;22 la ora 12:32. Nu disperaţi, cică sīnt o grămadă care au ieşit campioni cu Poli īn Pro Evolution Soccer 6 ...
mutulica
pina una alta e pe 3... putin in fata la dinamo
andra_v
Si fara ajutorul arbitrilor. Bravo provinciei! Sa nu se lase pana la sfarsitul Campionatului!
ypsilonalpha
QUOTE(mutulica @ 31 Oct 2007, 08:43 AM) *
pina una alta e pe 3... putin in fata la dinamo


Pentru cītă vreme? rolleyes.gif 2 sau 3 etape cel mai probabil ...
mutulica
daca se intampla ce ati sugerat dumneavoastra, si cumpara marian petroleum pe arbitri... poate chiar si urca
ypsilonalpha
Eh, iată ca n-a fost nevoie de 2-3 etape, deja Dinamo e peste Poli īn clasament.

Şi cred că aşa o să fie īn 90% din etapele care au mai rămas (inclusiv ultima etapă, normal) jamie.gif

Eh, succes oricum! rolleyes.gif
mutulica
imediat schimbati antrenorul si Iancu mai cumpara niste arbitri
ypsilonalpha
Păi Iancu a zis că īntīi cumpără 4 dinamovişti - Niculescu, Radu Ştefan şi cine mai minţea el p-acolo īnainte de meciul direct thumb_yello.gif

Pesemne i-a priit cu Alexa, Pleşan şi Grigore - şi parcă mai era unu ...
mutulica
pai cred ca e in afaceri cu becali, ii cumpara de la dinamo si ii vinde la steaua dupa o vreme

mi-e clar ca nu o sa ia poli campionatul, dar poate au noroc de un loc in fata
dead-cat
na' ca le-am tras-o la steaua. biggrin.gif

dupa miau-miau, iaca si-un be-he-he-he-he. devil.gif
Cucu Mucu
Cat timp berbecali detine Steaua, o sa ma bucur pt fiecare infrangere a ei... cu regret o spun, ca stelist ce ma aflu de cand ma stiu.
mutulica
eu ma bucur ca Poli e pe doi, dar am un regret... ca nu e pe unu
Ovidius
QUOTE
eu ma bucur ca Poli e pe doi, dar am un regret... ca nu e pe unu

Io unul nu as vrea sa mearga anul asta in Champions League. Prefer sa vad un meci bun in Uefa dacat sa vad cum ne-o da la buci cu 7-8 la zero Barcelona, Sevilia, Milan sau altii din grupa mare. La anul, sau peste doi ani, dupa ce vor prinde experienta in Uefa, atunci da, poa' sa mearga mai departe, dar pana atunci nu are rost. Si daca nenea Iancu il sprijina pe Uhrin ca pana acum, sunt convins ca in cel mult 3 ani, Poli va lua campionatul si va merge si in CL.
Si daca tot veni vorba de Uhrin, vreau sa spun ca imi place foarte mult de el si cred ca la ora asta e printre cei mai capabili din tara, daca nu chiar cel mai bun. De cand a venit el, parca joaca altfel jucatorii. Gigel Bucur parca a renascut. La fel si Abiodun. Torje mi se pare ca joaca si el mult mai bine, desi nici in trecut nu juca rau, dar parca atunci nu-i iesea nimic. Alexa parca s-a mai domolit cu duritatile. Canu a inceput sa dea goluri, etc. In plus, imi place sa vad ca jucatorii isi pot pune in valoare fantezia si nu sunt fortati sa joace ca pe computer cum o faceau sub Olaroiu, de ex.
dead-cat
nu stiu daca-i cel mai bun, dar in mod definitiv se comporta cel mai profesional.
nu tu circ in ziare/TV etc (desi, de asta se ocupa Iancu in mod suficient).

io observ ca anumite chestii nu le-a realizat inca (dar nu-i vina lui). are multi jucatori care au trecut pe la SDR si care-s obisnuiti cu favoruri de fluierasi. iar amu cand se trezesc ca se fluiera si impotriva lor, o iau razna. a se vedea Ganea, dar mai sunt si altii cu deficiente de disciplina. iara Uhrin se bazeaza pe profesionalitatea lor (adesea inexistenta) si-i tine in teren pana la rosu.
d-aia parca mai bine-i cu jucatori adusi de afara cum a facut Cluj, care nu-s obisnuiti cu tot felu de tziganisme a-la liga 1, cu care n-am obisnuit in ultimii ani.
dar oricum, fata de primele etape se vede o disciplinare a catorva jucatori, ca Alexa de ex.

la iarna ar mai trebui adusi macar 2 fundasi de calitate si un mijlocas.
Ovidius
QUOTE
nu tu circ in ziare/TV etc (desi, de asta se ocupa Iancu in mod suficient).

Sper sa nu ajunga Iancu la fel ca Berbecali (desi mult nu-i mai trebe), ca atunci chiar ma las dracu de fotbal si o sa mai uit la hockei sau golf...

QUOTE
se bazeaza pe profesionalitatea lor (adesea inexistenta) si-i tine in teren pana la rosu.

Cred ca Uhrin nu are incotro si trebe sa ii bage, ca nu are alta alternativa. Probabil baietii se vor linisti atunci cand or sa aibe concurenta serioasa pe posturile lor.
dead-cat
la meciul cu Rapid s-a vazut din prima repriza ca alde Ganea are boala pe cineva, mai ales dupa intrarea de la inceput. io l-as fi schimbat cel tarziu la pauza, ca-i mai bine 45 de min fara Ganea in 11 decat 30 de min cu Ganea in 10.
la fel si cu Alexa.
Ovidius
Apoi Ganea e dus rau de acasa. Se mearga dracu in K1...da' nici acolo nu cred ca ai voie sa faci asa intrari cum face el.
Marian M
QUOTE(Ovidius @ 6 Nov 2007, 03:49 PM) *
Apoi Ganea e dus rau de acasa. Se mearga dracu in K1...da' nici acolo nu cred ca ai voie sa faci asa intrari cum face el.


Ieri s-a redus pedeapsa lui Ganea de la 22 la 16 etape.
Aproape plin stadionul la meciul cu Steaua insa au fost si in tribune multi stelisti.
Sincer am tremurat pt. victorie.
Energie
Iancu ameninta ca vinde Poli, iar azi spune ca Uhrin s-ar putea sa plece.
Ce parere aveti?
Nefertiti
Iancu vrea doar sa forteze mana alora de la consiliul local si judetean sa ii dea bani. Da' nu prea ii merge...
Energie
Iar cu Uhrin cum e?
Nefertiti
Nu stiu... ideea e ca Iancu face tot felul de declaratii incendiare, doar-doar l-o lua cineva in serios.
Ovidius
Mai nou Iancu se tot santajeaza cu consilul local si/sau judetean cum ca se retrage de la Poli. Pai sa se care daca nu-i convine ceva, nu tot sa isi bata gura aiurea, ca oricum nu-l mai crede nimeni. Iar cei din consilul local, ar fi bine sa stea naibii deoparte si sa bage banii in oras pentru ca mai intai, avem nevoie de drumuri, parcari, curatenie, etc si apoi de divertisment. Ca mai faciliteaza ei unele actiuni ale clubului, treaca mearga, dar sa vrei sa bagi 2,5 mil de euro in echipa locala, e nesimtire curata.
mutulica
hi hi... Iancu crede ca daca are suportul fanilor poate castiga alegerile locale...
ce nu pricepe el ca politica e mai curva decat poate el sa duca... si ca daca vine pe linie de pd sau psd... s-ar putea ca arbitri sa i-o traga subtil, si sa il lase fanii balta intr-o clipita

ce... dracu, nu vede ca CFR are suport de la BOC cu carul? sau ca Steaua castiga cu Valentin?
Ovidius
Are pe dracu suportul fanilor. Cel putin pe la comentariile articolelor de sport, sunt din ce in ce mai multi cei care s-au saturat de el.
andra_v
Ii cred si eu ca s-au saturat. De doi ani mimeaza competitia si aspiratiile la titlu. Ori nu se pricepe la fotbal, ori joaca teatru. Mi-a dat impresia ca nici o clipa n-a luat serios in calcul sa concureze cu puterile Capitalei.
mutulica
a acceptat pe naiba... s-a muncit s-o obtina
credd ca e cam in buda baiatul
Rovaniemi
Mda, Banatul e fruncea, dar n-are creier deloc. Pesemne suporterii timișoreni o să se apuce să devasteze orașul Tg. Jiu, așa cum au făcut cu peluza asignată lor. Niște boi cu chip de om.

Numai pentru asta, și īmi place să-i oftic pe ultrași timișoreni repetīndu-le adevăratul nume al echipei pe care o susțin: FULGERUL BRAGADIRU!

Bine, nici alelalte galerii din țară nu-s mai breze ...
Nefertiti
Nu-s mai breze, dar timisorenii se lauda ca ei nu sunt asa. Acum si-au dat arama pe fata. Si degeaba o sa spuna ca s-au enervat pe arbitru, daca 80 de minute nu esti in stare sa bagi mingea in poarta, asta e.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.