Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poli Timisoara
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
gio19ro
Daca Iancu tot are bani de investit, mai bine il aducea pe Leo Benhaker si facea o adevarat scoala de fotbal cu Poli. Cei de la Poli au inca nevoie de educatie fotbalistica si Benhaker ar fi putut face asta cu jucatorii lui Poli.
dead-cat
stai ca economiseste banii de stadion nou (100 millioane). biggrin.gif

io tare-s curios daca vreosata se apuca si dupa ce s-a apucat, daca nu cumva i se termina banii pe la vreo 20-25% din constructie si restu' trebuie sa-l platesca CJ-u sa nu ramina cu stadionu' in plop.
Marian M
Iancu scoate un porumbel pe gura iar CL, CJ si viceprimarul Orza raman muti de admiratie. cool.gif
Ar fi o prostie sa refaca stadionul fara pista de atletism, federatia a anuntat cu ceva timp in urma ca vor sa dea bani pt. o pista noua.
Stadionul e acum al CJ ( datorita PDSR guv. Nastase l-a trecut prin HG de la CL la CJ) si poate fi modernizat dar obligatoriu cu pista de atletism.


Cartu e antrenor bun.
dead-cat
ba chiar aia ar fi singurul lucru bun.
un stadion de fotbal n-are pista aia cretina, care nu-i mai folosita de la ultima editie a "Daciadei".
"alergatorii" sa mearga la stadionu CFR sau la universitate.

chiar ar trebui un stadion nou. si anume unul de fotbal, de vreo 40 000 capacitate si acoperit.
atunci iti vin spectatorii si cind e vreme naspa.


cel mai bine ar fi sa faca unul nou. asa nici CJ-u nu poate fi santajat si economisesti demolarea.
dar presupun ca asta-i motivul principal.
Marian M
Stadionul "Dan Paltinisanu" e al orasului nu al fotbalului.
Iancu, C.J., C.L., viceprimarul Orza pot face altul pt. fotbal unde doresc.
Pe stadionul orasului poate peste 5-10 ani va fi un C.E. sau C.M. de atletism.
Sosirea la diferite concursuri: de pilda triatlonul din 3 august, sa se faca acolo.
O pista buna de atletism ar crea conditii pt. concursuri de copii si juniori.
dead-cat
si orasul il foloseste la ce? io ultima oara am fost la un "23 august"
zi-mi ultima oara cind au fost mai mult de 500 de oameni si sa nu fi fost concert cu Lepa Brena.
Marian M
QUOTE (dead-cat @ 5 Jul 2006, 09:59 PM)
si orasul il foloseste la ce? io ultima oara am fost la un "23 august"
zi-mi ultima oara cind au fost mai mult de 500 de oameni si sa nu fi fost concert cu Lepa Brena.

A fost alt concert cu vreo 2-3 ani in urma.
Ideea e sa poata fi concursuri de atletism.
dead-cat
se poate la CFR si la UMT, unde capacitatea e pe masura audientei expectate.
dead-cat
duminica seara la 6 jumate, Poli - AS Roma.
daca-i adevarat.
Ovidius
Tocmai am citit si eu in Gazeta, iar de obicei le cam nimeresc...
Kyklos
Eu daca as fi in locul mai marilor din COMANDO VIOLA as face o invitatie lui FIORE , FIRENZE spuneti cum vreti sa-l vedem pe nea`Mutu Farini si nea`Laba-n LANT la lucru , alfel nici hipalul nu-i vede in divizia C ... spoton.gif
dead-cat
echipele de B is pentru SDR biggrin.gif
Kyklos
Chelsea de pe Bega s-a intarit astazii cu un ponei pur sange.... rofl.gif
Marian M
Maine invingem. thumb_yello.gif

Poli - Steaua 3-1
mutulica
2-1... zic eu
Kyklos
Bate Steaua imi pare rau hh.gif cu maxim 0-2 ... are valoare echipa BACIULUI .
nefertiti-old
Stie careva pe unde mai e nenea ala care vinde tricouri si alte chestii cu Poli? Ca nu l-am mai vazut in Piata Operei...
Marian M
QUOTE (nefertiti @ 5 Aug 2006, 11:29 AM)
Stie careva pe unde mai e nenea ala care vinde tricouri si alte chestii cu Poli? Ca nu l-am mai vazut in Piata Operei...

Un amic il cauta si a aflat ca ar fi in vecinatatea magazinului Bega sau Posta Mare. Nu-s sigur.

Poli a facut o oferta dinamovistilor pt. Claudiu Niculescu.
Echipa e la Pitesti, de la 17 se joaca meciul.
Ovidius
Mi-a placut cum a jucat Poli la Pitesti. Se vede prezenta lui Alexa in teren...
dead-cat
o mers. n-am vazut decit repriza a 2-a.
la vreo 2 faze fundasul central stinga si-a cam batut joc de meseria lui, dar in general e ok.
teren ud, de unde minge incetinita si grea.
Poli a redescoperit contraatacul. si mult mai important. a avut rabdare sa-si joace jocul pina la gol, chiar daca a cazut mult mai tirziu decit trebuia.
Mansour sa mearga la Calor sau la TimGiroc ca acolo-i de el. mad.gif
Decit ala, mai bine Silvasan. hh.gif
Sa-si ia Iancu un atacant cit de cit serios. Cristea e OK dar mai trebuie unul.
Se stie ce simptome are Simek? sau Plesan?
unsure.gif
Ovidius
QUOTE
o mers. n-am vazut decit repriza a 2-a.

A fost mai buna decat prima.
QUOTE
Mansour sa mearga la Calor sau la TimGiroc ca acolo-i de el.

La cate investitii s-or facut la echipa din Giroc, ma-ndoiesc ca-l vor si aia laugh.gif
Mie nu imi place deloc de Mansour. E genul de jucator care joaca doar cand prinde zile bune, in rest e varza. Cristea e mult mai bun decat el, desi din cate am inteles nu prea face faza defensiva.
QUOTE
Se stie ce simptome are Simek? sau Plesan?

Simek parca avea ruptura de ligamente, iar Plesan avea si el ceva pe la un genunchi.
Kyklos
Un nou patruped va sosi la Chelsea de pe Bega ....e inegalabilul NICULESCU ... observ ca Nea`Rednic aduce tot mai multi patrupezi negri .... rofl.gif
John B
Plesan are o acuta lipsa de talent
dead-cat
io am zis-o amu un an, Niculescu e tipul de atacant care-i trebuie lu' Poli si nu Bucur.
daca or sa se-nteleaga pina la urma ramine de vazut.
de la tiganeala cu lucescu-al-mic ...

io-s curios daca are Iancu loz sa ia si pe Mazilu si pe Niculescu biggrin.gif
Superunknown
Intr-adevar, Iancu a gasit solutia pentru a face performanta la Timisoara: s-o transforme pe Poli in Dinamo 2. Ma intreb cind o sa-si dea seama ca arunca o gramada de bani pe jucatori mediocri... cel putin Plesan si Grigorie puteau sa plece si pe gratis de la Dinamo, din partea mea wink.gif
nefertiti-old
QUOTE (John B @ 9 Aug 2006, 08:25 AM)
Plesan are o acuta lipsa de talent

thumb_yello.gif
Ovidius
QUOTE
Niculescu e tipul de atacant care-i trebuie lu' Poli si nu Bucur.

Niculescu intr-adevar da goluri, dar in rest nu face nimic pe teren. E ca si cum echipa joaca in 10. Io nu as vrea sa vina la Poli ca sunt destui care freaca menta si nu ne mai trebuie inca unul.
John B
Stati linistiti ca nu mai vine. Nu-i da Dinamo drumul acum. Poate mai incolo
dead-cat
QUOTE (Ovidius @ 9 Aug 2006, 12:03 PM)
QUOTE
Niculescu e tipul de atacant care-i trebuie lu' Poli si nu Bucur.

Niculescu intr-adevar da goluri, dar in rest nu face nimic pe teren. E ca si cum echipa joaca in 10. Io nu as vrea sa vina la Poli ca sunt destui care freaca menta si nu ne mai trebuie inca unul.

si nu-i ala jobul virfului?
ca amu avem unul care stopeaza mingea mai departe decit pot io s-o sutez.
are Iancu bani de van Nistelrooy, Thiery sau Klose? si daca ar avea ar veni aia la Poli?

cam astia sunt, cu astia defilam. Bucur se vede pe teren? nici macar fizic ca-s majoritatea firelor de iarba-s mai inalte. si-apoi mai este Silvasan hh.gif .
avem 2 care pot sa joace la primele 6 echipe din romania: Cristea si Simek (din care ultimul e accidentat si o sa-i ia vreo jumate de sezon sa-si revina dupa ce reintra pe teren).

pentru 800 000 + Mansour (din cite am inteles) era o afacere OK.
2-3 millioane pentru Mazilu n-ar fi.
Ovidius
Mda, cam asta ar fi jobul atacantului si iti dau oarecum dreptate, dar de aia nu trebe sa intreaca masura in frecat menta sad.gif
QUOTE
si-apoi mai este Silvasan  .
avem 2 care pot sa joace la primele 6 echipe din romania: Cristea si Simek (din care ultimul e accidentat si o sa-i ia vreo jumate de sezon sa-si revina dupa ce reintra pe teren).

Si mie mi se pare ca Silvasan e mai bun decat Mansour, dar na...
Simek tocmai a revenit pe teren, ieri sau alaltaieri, intr-un meci de antrenamet cu ceva echipa locala.
Endgegner
Sper ca Mansour va fi dat pe de gratis la Nuova Mama Mia Becicherecul Mic. Asa, sa-i vina mintea la cap. Sare mingea din el ca din bordura...
dead-cat
daca o mai aduce ceva frati din aia 57 (?) poate s-o puna de-o echipa de judetz.
"Senegalul Nitzchidorf", sau geva de genu' ala.

hai Caloru' ca joaca in Ronatz!
Marian M
Mansour e un copil, trebuie sprijinit. Cica inca nu stie romaneste. Sa-l mediteze intensiv la romana in primul rand.
Si Eme are dar e alta fire.

Sper sa batem in groapa duminica. Forbalul e simplu uneori: aparare beton si contraatac, sau ataci tu surpinzator de la inceput si apoi aperi un 2-0, sa demitizezi legenda cu scorul periculos.

Hai Poli !
bonus: Hai UTA !
dead-cat
no, oare Cosbuc stopa mai bine hmm.gif

la cum le stopeaza Mansour, cred ca da ... hh.gif
Kyklos
POLI incepe sa achizitioneze jucatorii expirati , refuzati la export ...pe lista sunt abanosul Abiodun si cangurul Shroj , sunt multe tinere talente care vor sa joace in echipa de pe Bega ....
dead-cat
daca vrei sa joci cit de cit competent in 34 de etape iti trebuie un lot mai mare de 11+3 jucatori si-un portar de rezerva. de aia, fiecare pozitie in mod ideal e ocupata de 2 jucatori de valoare apropiata.
iar intr-o echipa iti trebuie un mix intre "tinere talente" (care poate ramin exact aia) si jucatori experimentati care pot intoarce o partida.
a se vedea V. Moldovan.

si unde-s aia multi tineri grozavi? ca deocamdata-i unul cit de cit competent (Torje) care mai are ceva probleme cu jocul de echipa.
dead-cat
in the other news Athletic Club Arad - Calor Timisoara 0-1 biggrin.gif
Marian M
La Poli lotul e numeros si format din jucatori care au jucat bine la echipele precedente.
Aici majoritatea au dezamagit.

dead-cat, ai dreptate. E nevoie de un capitan si lider de echipa. Din pacate Balace e depasit. Trebuie unul care sa traga echipa dupa el, liderul din teren. Sau sa o impinga ( daca e portar sau fundas ohyeah.gif )
Cine poate fi capitan: Popa, McKain, Alexa, ...
Marian M
QUOTE (dead-cat @ 10 Aug 2006, 11:35 AM)
daca o mai aduce ceva frati din aia 57 (?) poate s-o puna de-o echipa de judetz.
"Senegalul Nitzchidorf", sau geva de genu' ala.

hai Caloru' ca joaca in Ronatz!

Caloru' joaca pe terenul nou de la CET. In curte la CET-ul din Calea Sagului. Mi se pare ciudat ca o regie a primariei tine o echipa de fotbal cand sunt atatea discutii despre pretul la energia termica. Primaria trebuie sa faca terenuri de sport pt. copii si tineri nu sa finanteze echipe (semi)profesioniste.
In Ronatz joaca altii tot in C dar nu stiu cine. Acu' vreo 3-4 ani cand am fost pe teren era f. fain gazonul.
Poli II joaca pe Electrica.
Echipa de rugby din prima divizie CSM Petrom joaca pe UMT.
dead-cat
cica Tim Giroc joaca acum in Ronatz.
pe ala am jucat ca si copil ca-mi era coleg de scoala fiul lu' ala ce intretinea terenul. pe vremea aia juca Electromotor pe el, in C.


Electrica e o jale de stadion care l-au "imbunatatit" cind a promovat AS Progresul in C in '86
mai bine si-ar imparti stadionu' cu UMT, ca ala mai arata cit de cit a stadion.
Ovidius
Si in Giroc cine mai joaca? Din cate am vazut, in ultimii ani s-au facut investitii acolo...
mutulica
am vazut la stiri tot felul de declaratii legate de caprele altora... in principiu jackie ionescu vroia sa moara capra lu' steaua de data asta
nu de mult marian iancu avea treaba cu meme... iar razboiul cu dinamo e departe de a fi incheiat

are cineva idee de unde si pina unde toate conflictele astea deschise? daca stiu legenda legata de vrajba cu dinamo (cam aceeasi poveste pe la toate echipele) nu inteleg de unde si pina unde atita infratire cu giulestiul (pe vremea cind inca mai mergeam la meci galeria nu ii scotea pe rapidisti din ciori si alte alea) si de ce atita patos in conflictul cu unii de la steaua (ce dedesubt nu se stie, ce tzeapa le-au tras aia la poli?)

pentru ca echipa ... face orice afara de fotbal... da declaratii belicoase, arunca blesteme, etc, etc...
Ovidius
Conflictul cu Steaua e (si) de la faptul ca Jiji i-a spus lu Iancu in fata, ca o sa i-l ia pe Ovidiu Petre gratis, iar de aici au aparut tot felul de declaratii unele mai deocheate ca altele. Evident s-a bagat si Meme in seama si uite asa s-a ajuns aici.
mutulica
Iancu mai bine se intreba de ce aleg jucatorii sa fuga de el...
Marian M
Poli e in cantonament la Montecacini in Italia.

Marian M
6 victorii consecutive, 1 in cupa, 5 in campionat cu Velcea antrenor. thumb_yello.gif
andra_v
Timisoara imi da totusi impresia ca nu are un management bun. Iancu pare bogat si sufletist, dispus sa investeasca serios in echipa, dar nu prea se pricepe la fotbal. Cu toate schimbarile de antrenori, jucatori, Poli n-a stralucit. Mi se pare o lipsa de coerenta la conducerea echipei, la Timisoara se transfera numai nume.
Marian M
A sosit Dusan Uhrin in Romania.
Probabil noul antrnor al lui Poli.
Ovidius
Intre timp, Uhrin a fost numit oficial, antrenor la Poli. La prima vedere, pare a fi un om calm, ambitios si sigur pe el. Imi place atitudinea lui. Sa vedem insa ce rezultate va avea.
Ovidius
Meci de super calitate aseara la Cluj, cu CFR-ul. Intr-un singur meci am vazut: angajament, viteza, tehnica si goluri frumoase de amandoua partile.
Tot aseara zice-se ca s-a efectuat transferul lui Plesan si McKain la Dinamo. Daca Plesan poate fi inlocuit cu Aliuta sau Vrsici, cine il va inlocui pe McKain?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.