Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poli Timisoara
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
dead-cat
QUOTE (MIA @ 18 Apr 2006, 03:27 PM)

Problema cu Mansour e ca ... tehnica lui individuala la preluari alea alea e sublima dar ... mai nou ... lipseste aproape cu desavirsire ...  sorry.gif

naiba sa-l pieptene! daca sta unde trebuie, ricoseaza mingea in poarta din preluarea lui.

cum zicea un columnist local, fan al lu' FSV Mainz 05:
"la astia ricoseaza stopu mai departe decit pot io sa sutez."

la Mansour in poarta sa intre ca-i bine. o dat gol cu Steaua, Dinamo si Rapid anu trecut. dece sa nu se repete.
milimetru
QUOTE (dead-cat @ 18 Apr 2006, 03:17 PM)
ce mi-e 1-0 sau 3-0 cu Jiul. din paertea mea sa tot bata 1-0, dar sa bata.

Păi da. Nu să facă egal acasă cu o contracandidată la afirmare (CFR Cluj). Am citit de curiozitate ce scrieţi mai sus. Numai pentru nişte fani polişti mişcările lui Mansour, Pleşan and co. pot fi atīt de interesante pentru a fi analizate īn amănunt. Pentru unul din afară deocamdată Poli Timişoara nu spune nimic şi nu arată decīt sclipiri pe ici pe colo. Eu am avut mari speranţe īn echipa asta la īnceputul sezonului, că va interveni umăr la umăr īntre granzi. Dar nu. Echipa este īncă īntr-o fază prelungită de căutare.

Cel mai "mişto lucru" la bănăţeni este... publicul. Am mai spus-o şi altădată: publicul merită o echipă care să joace un fotbal mai bun şi mai eficient decīt cel jucat la ora actuală.

Eu am īncredere şi-i ţin pumnii thumb_yello.gif
dead-cat
QUOTE

Pentru unul din afară deocamdată Poli Timişoara nu spune nimic şi nu arată decīt sclipiri pe ici pe colo. am avut mari speranţe īn echipa asta la īnceputul sezonului, că va interveni umăr la umăr īntre granzi.


asta ai zis si in tur pe vremea asta cind Poli era pe 10 si a terminat returu pe 4.
plus confundarati Poli cu Chelsea. ultima oara cind m-am uitat juca un Coman un Caramarin si un Plesan la Poli si nu un Cole, Robben sau Drogba. de ce ar face Poli exceptie de la regula sa functioneze in jumate de sezon ceea ce la altii ia 2-3 sezoane?
Poli a avut cite meciuri bune, a avut multe mediocrii si destule proaste.
atita timp cit nu joaca bine relativ constant, nu poate sa joace pentru titlu, desi anu asta mi se pare ca-ti cam poti permite sa pierzi puncte. io nu cred ca anu asta o sa-ti trebuiasca mai mult de 65 de puncte pentru campionat.
milimetru
Tocmai dead-cat, tocmai. Acum, cīnd din diverse motive ăştia "mari" se cam "bīlbīie" era oportunitatea ca o echipă hotărītă, motivată să se strecoare printre ei. Poli Timişoara promitea cel mai mult. Din păcate nici ea şi nici o altă echipă n-a putut profita de ocazie şi īn faţă sīnt tot "eternele rivale". Eu unul mi-aş dori o "rupere de ritm", m-am cam plictisit de Dinamo şi Steaua. Vreau aer proaspăt. Şi (s-ar putea să mă īnşel) dar eu cred că lui Poli nu-i mai trebuie mult să fie o echipă mare. Să bată ea Rapidul la el acasă īn maniera īn care au făcut-o giuleştenii pe Bega!

ps: nici prin cap nu mi-a trecut o asemănare Poli-Chelsea; deocamdată mă umflă rīsul la alăturarea celor 2 nume smile.gif
dead-cat
QUOTE

Şi (s-ar putea să mă īnşel) dar eu cred că lui Poli nu-i mai trebuie mult să fie o echipă mare.

ii trebuie constanta in performanta (pozitiva).
QUOTE

Să bată ea Rapidul la el acasă īn maniera īn care au făcut-o giuleştenii pe Bega!

pai or batut anu trecut cu 3-0 la Rapid.
si la Poli-Rapid, Rapidu au fost minimalisti. nu ca-i o acuzatie cin dimpotriva o caracteristica de echipa mare, dar Poli dupa 1-0 s-ar fi putut alege cu mai mult de atit.
mutulica
cred ca trebuie si putina rabdare pe linga bani... altfel... daca te astepti sa creasca maine firul de iarba doar pt ca ai platit, inseamna ca vrei unul de plastic nu unul natural
ori cam asta e si Poli azi
Marian M
Referitor la starea terenului de joc.
Gazonul arata foarte bine dar niste buni gospodari ar trebui sa ingrijeasca si portiunea de iarba dintre pista si gard. Aia strica tot aspectul. Cateva kile de saminte de iarba si apoi apa.
In timpul primei reprize ca CFR Cluj am observat asta.
milimetru
Īn timpul primei reprize? Deh, la cīt erau scorurile pe la acea vreme cred şi io că-ţi alergau ochii pe alături de gazon! biggrin.gif
cips
Cred ca totusi, si Hagi e o mica problema..si ar fi bine sa ma insel..dar cred ca a fost un mare jucator si cam aici se sfarseste filmul....Am eu filingul asta..Sunt cruios:.oare daca accepta oferta Stelei la momentul potrivit mai era Steaua unde este acum? Lucrurile sunt simple dupa parerea mea...a fi jucator pe de o parte, si antrenor de cealalta parte ..sunt doua lucruri total diferite....in contradictie cu alti antrenori care au confirmat relativ repede..Lacatus, Lucescu, Olaroiul, Munteanu, Hagi inca se lasa asteptat..macar Lupescu a renuntat din timp la antrenorat pt. munca de birou..poate pana la urma se va indrepta ca Balaci sau Iordanescu spre tarile calde..acolo sigur va face fatza smile.gif
mutulica
ma intreb ce nu stim noi... ca prea se ia Hagi de anume persoane, mai ales din federatie.
pe de alta parte, oricate scuze si-ar gasi, chiar de-ar fi pe bune... la modul in care a procedat la vaslui, ne-a aratat un tip sfirsit, ajuns la capatul puterilor
cips
Or fi si la federatie nereguli, pe vremea lui Hagi chiar au fost..astia munceau, si castigau, si pe spinarea lor isi acordau toti prime, de la Mircea Sandu pana la femeia de serviciu....sigur aceasta nu lua nimic, dar pana la ea.. Sa nu uitam, Hagi e prieten cu Gica Popescu, care Gica a candidat la randul sau pt FRF..si la federatie ca peste tot..dinozauri frecatori de menta..de aceea tin asa bine de scaune.... o miscare f. inteleapta sa-i coopteze pe Belo,Lupescu,si Prunea..un mic face-lift care se poate dovedi mare..daca era Sandu atat de bine intentionat, ii sustinea de mai de mult, nu doar asa la inghesuiala...peste cativa ani ar fi inteesant un duel pt. sefia FRF intre Popescu si unul dintre cei 3..
Endgegner
Mda, si uite asa am avut antrenor pe Gica Hagi pana in vara. N-a fost echipa si nici valoarea nu am vazut-o. Acu vine Iordanescu...sa-i puna Iancu niste iconite la dispozitie si sa-i dea drumu la echipa...ca atatea fitze is in capul lor de numa-numa.De Hagi ce sa zic...ori nu a avut cu cine sa fiue cat de cat pe primele 3 locuri ori el e o mamaliga machidona si nu stie sa motiveze echipa de tzafnosi si aerati. Parerea mea...
nefertiti-old
Oare chiar o fi adevarat ca vine Iordanescu?
Endgegner
E 3 Mai nefe...cred ca intradevar e adevarat
Ovidius
Daca bine tin eu minte, Iancu zicea ca daca nu reuseste cu Hagi, atunci va aduce un strain.
Endgegner
Poate un strain de cauza...cred ca Lothar Matthäus e liber..si are si experienta balcanica...
mutulica
cred ca problema lui hagi e legata de afacearea cumnatului cu fotbalistii lu becali
dead-cat
decit sa-l aduca pe Lothar Mattheus la Poli mai bine-l tine pe Hagi. ala-i mai necioplit. hh.gif
Endgegner
spoton.gif good point...nu ne vindem echipa o lasam la incepatori
Endgegner
Hmmm...Iancu nu tine pe Hagi cu forta la Poli....poa' sa plece cand vrea muschii lui...si dca Zenga tot ia avionul din TM spre Belgrad...e optiunea lu' Iancu la plecarea lu' Hagi. Deci Iordanescu nu mai e actual blink.gif
Ovidius
Ptiii, sa dea Dumnezeu sa vina Zenga! Pana acum mi s-a parut al doilea (dupa Protasov) antrenor ce-a antrenat in ultimul timp in Ro.
nefertiti-old
rationamentul lui iancu referitor la zenga mi se pare bestial: daca tot zboara din TM, de ce n-ar face si cate o miutza cu aia de la poli? rofl.gif
Endgegner
Mda...singura chestie imbucuratoare e ca macar luam goluri faine..imi aduce aminte de un banc din copilarie...un copil este intrebat la cine vrea sa se duca in caz ca parintii divortzeaza. Raspunsul copilului: La Poli, ca nu bate pe nimeni...din pacate se pare ca e un banc actual cry.gif
Endgegner
Minutul 63 a intalnirii de astazi intre gazda Poli Timisoara si gostile din Galati. Asadar o mega-dominare a meciului din partea jucatorilor de pe malul Dunarii timp de 62 de minute aduce, cum am mai zis, in minutl 63 al intalnirii deschidera scorului in favoarea Otelului in urma unei lovituri de la 11 metri. Tin sa multumesc in primul rand antrenorului care nu are de fapt nici o prestanta la Poli de cand a venit la echipa. Rog CVUCS sa strangem niste bani si sa-l trimitem dracu' pe asta acasa la Constanta...sau mai bine-l dam la Steaua ca si asa-i ruda cu Berbecali mad.gif

l8r edit....

de golul incasat de PTM in min 87 nici nu mai scriu...Poli a pierdut acasa cu Otelul cu 0-2. Am zis eu ca tot mai faine erau meciurile alea la care mergeam duminica de la 11.
Endgegner
Cum era si de asteptat, Hagi a demisionat de la Politehnica Timisoara! Bravo, acu merita aplaudat! yay.gif
Ovidius
Endgegner, hai sa nu-l mai bestelim pe Hagi. E un antrenor slab si cu asta basta. Asteptam pe urmatorul. Sa fie oare Zenga? Mi-as dori din tot sufletul sa fie el!
mutulica
oare Hagi sa fie problema acolo?
la fel a fost si Oli problema, si Panduru inaintea lui...
eu zic ca pestele de la cap se impute, si capul nu e Hagi...
Ovidius
Evident ca nu Hagi singur e(ra) problema. Problema mai e si pastorul cel mare, nea Iancu, care are pretentii prea mari si s-a cam grabit cu investitiile.
Marian M
Dupa debutul lui Gabriel Torje thumb_yello.gif in meciul cu CFR Cluj ieri au mai debutat la Poli un grup de juniori:
Latovljevici, Galan, Axente, Siminic, Rivis, Pantilimon si un brazilian, asta probabil e mai mare. thumb_yello.gif

"Fie sa renasca si echipa noastra."
Nicolae Covaci - Phoenix
Marian M
Urmeaza nr. 3 la revistele:
"CVUCS" - revista suporterilor lui Poli Timisoara. Cred ca e o premiera la noi in tara.
"Viola" - revista oficiala a clubului.

Mie mai buna mi se pare "CVUSC".

"Fie sa renasca si echipa noastra."
Nicolae Covaci - Phoenix
nefertiti-old
Revista aia a suporterilor io n-am vazut-o...

Viola am luat, dar nu-mi place.
Marian M
Viola nici mie nu-mi prea place.
Nr. 2 al CVUCS il vei avea cadou de la mine. wink.gif
Nr. 1 nu-l am nici eu dar cred ca o sa-l gasesc pe net.
Marian M
Ieri s-a desfasurat turneul in 3 de la Timisoara: Poli , Hajduk Kula si o selectionata LPF antrenata de Olaroiu.
Apectatori f. putini, sub 1000.
Nesu a fost "meeehait" la fiecare atingere a obiectului dar a fost cel mai bun om al selectionatei. S-a jucat fiecare cu fiecare cate o repriza de 45 de minute. Poli a invins Hajduc la lov. de la 11 m si selectionata cu 1-0 prin gol Caramarin, revenit la prima echipa, din 11 m in minutul 1. Celalalt rezultat nu-l stiu ca am vazut doar ultimele 2 reprize.
nefertiti-old
QUOTE (Marian M @ 27 May 2006, 01:56 PM)

Nr. 2 al CVUCS il vei avea cadou de la mine. wink.gif

rolleyes.gif
mutulica
interesant... de vazut care va fi continuarea demersurilor domnului Iancu...
vazind cit de bine se pricepe la management.. ma intreb cum a facut totusi banii aia
Marian M
Pe Iancu l-am auzit azi la rodio TM. A zis ca vina e colectiva si prin urmare nu-i penalizeaza financiar pe jucatori.
Insista pe venirea lui Razavan Lucescu ca antrenor.
nefertiti-old
Lucescu a acceptat sa vina la Poli!!! yeah.gif
mutulica
pe bune, ca nimic nu pare sigur
Ovidius
Eu am incredere in el: are bun simt, stie sa se poarte cu jucatorii, stie sa-si asume raspunderea si nu in ultimul rand, stie sa si antreneze - a demonstrat-o la Rapid. Totusi, un antrenor e mare atunci cand reuseste cu orice echipa. Acuma mai ramane de vazut ce va face.
dead-cat
ce circ de circ, fratie rofl.gif
no, apai daca de din astia am ajuns sa ne rugam. hh.gif
milimetru
La cine să ne rugăm? La Copos sau la Iancu? wink.gif Ş-apăi nu ştiu unde vezi tu jonglerii sau scamatorii... ca să mergem cu gīndul la circ? Eu văd mai degrabă un fel de (tele)novelă, cu Răzvănel pe post de spărgător de inimi (şi puşculiţe) şi cu ăştialalţi căzuţi toţi pe spate... Oana Zăvoranu ar mai trebui să intre pe undeva pe fir şi ar fi k lumea! laugh.gif
dead-cat
parca-i cartoon cu Chilly-Willy. uite-pestele, nu-i pestele.
ma mir ca Iancu isi pierde vremea cu tiganii din astea.
mutulica
lucescu cel mic nu prea are verticaliltate... ii place sa vada cum trag astia de el...
normal era sa ia naibii o decizi, oricare ar fi aia si sa se tina de ea...

mie ... mi-ar cam place sa ramina la rapid... sa vad cum ii trage copos la basca la primul luft... acuma ca are pretentii mari, si ... ca a crescut si asteptarile in ceea ce il priveste... vai de fundul lui daca o gherleste...

cam asa a patit si Hagi... l-au terminat asteptarile mari, pe care le aveau ceilalti in persoana lui, si nerabdarea celui cu bani sa vada rezultate
dead-cat
cea mai buna miscare anti-poli a fost sa vina hagi.
adevaru-i ca nici io nu prea-l vreau pe lucescu la dinamovistu de tata-sau...
dead-cat
lucescu ramine la rapid rofl.gif
pe salariu majorat de copos care nu-l inghite rofl.gif

buey frate ce circ de circ. rofl.gif
ca la bazar hh.gif
numa nu pricep cum i-o trecut prin cap lu' Iancu ca fiu ala de dinamovist ar fi antrenorul potrivit pentru Poli unsure.gif
mutulica
bestial smile.gif
acuma o sa imi confirm sau infirm o teorie de resurse umane...
care spune ca dupa tot circul asta au cresccut asteptarile fata de lucescu jr si ca ... proxima ocazie o sa ii rupa gitul
Marian M
Principal: Sorin Cartu
Secunzi: Mircea Irimescu, Valentin Velcea
Cu portarii: Gabriel Boldici

Veniri: Alexa, Bus, Grigorie
Reveniri: M. Oprea, Mehmetovici
Plecari: Stanici

Am vazut partial 2 antrenamente conduse de Cartu, din ce se vede doreste un joc in viteza si pe poarta. thumb_yello.gif

Bunvenit si victorii celor sositi !
Multumiri si noroace celor plecati !
mutulica
sunt curios ce poate sa iasa...
dead-cat
o venit ala de la "U" Cluj ce trebuia sa vina amu in vara? nu stiu cum ii zice unsure.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.