Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Clubul Studentilor La Psihologie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Psihologie - Teorii si Aplicatii. Dezvoltare personala
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
calfa
Bun venit la Hanu Ancutei, lilianna ! welcome.gif

Bun venit in club, lilianna si Ovidiu. thumb_yello.gif

Mergand pe ideea precedentului deja creat, nu cred ca e vreo problema, Ovidiu ... cine stie, poate ne mai facem si noi inca o data studenti ... smile.gif
lilianna
multumesc pentru urarea de bun venit...ma gandeam ca nu o sa fiu luata in seama
avand in vedere ca nu mai am anii vostri ... tongue.gif
tongue.gif
lilianna
Kitty
Ba ai anii nostrii, si pe langa ei mai ai inca 20-21 tongue.gif
bianca0777
buna.am venit sa ma laud tongue.gif am luat 3 examene...calculatoare-9, logica-7 si psihopedagogia deficientelor- 9. dar mai am....noroc ca neuro e ultimul.va pup pe toti si bafta si voua.
Kitty
Si eu am luat sigur cele 2 examene de pana acum...asta de azi banuiesc ca l-am luat cu 10, iar cel de miercuri maxim 10 laugh.gif tongue.gif 4 to go! Bafta si tie bianca! Si celorlati! hug.gif
bianca0777
Liliana, daca nu sunt la Spiru pot intra in grupul de la socio_psiho? daca da cum fac asta?
lilianna
buna bianca,
sigur k poti intra in socio_psiho ,te inscrii si urmaresti ceea ce te intereseaza
site-ul a fost facut de un coleg de-al meu in anul I(acum suntem anul III),ne era destul de greu ,
fiind la ID sa comunicam.
acum ne anuntam cand aflam cate ceva ,cine face rost de cursuri le ataseaza ,
dezbatem subiectele de examen impreuna....
intra pe www.socio_psiho@yahoogroups.com ,pe casuta promote si te inscrii
liliana tongue.gif
bianca0777
multumesc liliana. am incercat dar ceva nu e in regula
spune ca nu gaseste pagina, sau adresa invalida...nu merge
lilianna
bianca incearca:http://groups.yahoo.com/group/socio_psiho/,nu stiu de ce nu ai reusit ....
sad.gif sad.gif
lilianna
Titus Herbert
aS VREA SA STIU DACA PRIMITI UN MUSTERIU LA TRAINUIALA, ADICATELEA NU SUNT LA PSIHOLOGIE, DAR VA ADMIR wub.gif
Ups am scris cu litere mari blink.gif
Macar sa ma mai bag si eu prin discutii, se pooate ? mwah1.gif
calfa
Bun venit la Hanu Ancutei, Titus Herbert ! welcome.gif

Daca ai spiritul unui student la Psihologie cred ca nu e o problema participarea la discutii. smile.gif
Kitty
Bineinteles ca se poate! Bine ai venit la han si sedere placuta in continuare!

Pese: avem si una bucata student la jurnalism...primim pe toata lumea wink.gif
Titus Herbert
Spiritul meu este mereu pe sus blink.gif
Sunt atat de fericita biggrin.gif bine v-am gasit ohyeah.gif
Serenity
Bine ai venit, Titus, draga mea blink.gif (si prin asta vroiam sa subliniez ca nu mi-as fi imaginet nici intr-o mie de ani ca in spatele nick-ului se ascunde o fata laugh.gif ).

Gata sesiunea!!! yay.gif Si in afara de doua examene in care nu am intrat din cauza absentelor rofl.gif le-am luat pe toate!! biggrin.gif Va astept la meditatii... laugh.gif Asta pana in momentul in care mi se va oferi bursa in strainatate... rofl.gif
Titus Herbert
Bey cand eram la fac nu doream decat sa se termine sesiunea, acum m-as mai baga la vreo trei...examene tongue.gif
Cred ca fac master in psihologie, cum trebuie procedat, se poate?
Fac meditatii la tine Serenity biggrin.gif asta pana pleci pe meleaguri mai insorite thumb_yello.gif
bianca0777
salutare.
am avut 8 examene, 7 le-am luat cu 8,9 si 10 si am picat la neuropsihologie cry.gif ultimul ex.pt ca nu am stiut sa-i spun profului ce e paradoxal in evolutia dezvoltarii filogenetice a SN . m-am invartit prin toata materia unde amintea de evolutia SN...si ce credeti ca era? paradoxal este faptul a desi am ajuns la o astfel de dezvoltare ( la om), doar 2-4% din capacitatea creierului este folosita in ceea ce facem zi de zi (era in curs...si profu ne amintea de c.p. 5 ori la fiecare curs...si mie nu mi-a sclipit...nimic)
sa nu mori? pt. o fraza.....dar cica nu esti student daca nu ai macar o boaba.....
apropo, trebuie sa fac inca un referat pt. intrare in ex. am nevoie de o tema frumoasa, dati-mi o ideie si eventual ceva material sa ma inspir. raman datoare. multumesc
Ovidiu Bufnila
Studenti la Psihologieeeeee?
Uuuups, aici e de Bufnilaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Sa vezi ce tevatura facem noi acum cu acesti studenti talentati si haiosi! OK, Bufnila, cum ii provoci pe acesti talentati copii ai lumii? Uuuups, copii ascult Bread pe messengeeer si trimit SMS-uri de Martisor si ma gandesc sa va scot din rabdari intrebandu-va daca sunteti de acord ca de fapt noi in intregime suntem MINTEA!


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine


PS: Uuuups, pe messenger mi-a intrat Eagles cu Take it easyyyy! Va place Eagles?
Titus Herbert
secret.gif nenea bufnila vrei sa ne predai? biggrin.gif
Ovidiu Bufnila
Nu. Nu indraznesc sa fac in nici un fel pe profesorul. Eu sunt luptator. Organizez ambuscade, fronturi invizibile, ma caftesc pe Net, pun intrebari, starnesc lumea tigrata inspre noi adevaruri. Chiar sunt curios ce spun studentii de la Psihologie despre MINTE. Ce este Mintea? Cum e? Ce reprezentare are? Ce infatisare? Cum functioneaza sau cum fiinteaza? Si unde e MINTEA?


Va pretuiesc sincer.

Ovidiu Bufnila
owner
http://finance.groups.yahoo.com/group/Codul_ICAN/
Zeratul
dom'le bufnitaila, io-ti raspund daca-mi spui ce-i sufletul si unde-i el rolleyes.gif
Serenity
welcome.gif la Han si in club, Zeratul! Sedere cat mai placuta!
Zeratul
cool, do i also get a free hug? rolleyes.gif
dr.
Daca mai este loc pentru un student la psihologie as vrea si eu sa particip la dezbaterile care se vor tine!Imi plac discutiile libere, sinceritatea si am o parere foarte buna despre aceasta idee cu acest ,,colt al psihologilor,, thumb_yello.gif
Mihai
Bine ai poposit la Han, dr! han.gif
bianca0777
buna psihologilor. a inceput semestrul II...cum va descurcati.succes!
am si eu o intrebare...gasesc la voi?
am la logopedie de facut o mapa logopedica cu grupurile de litere "CHE"- "CHI" ....cuvinte cu "che" la inceput, mijloc, sfarsit...propozitii...imagini, ghicitori...poezii.....in fine, asta am facut.
nu gasesc insa teorie despre aceste grupuri de litere.tot ce am gasit este despre litere separate, nu despre grup.
poate ma ajuta cineva dinte voi, daca aveti asa ceva. multumiri anticipate !
dr.
Multumesc pentru urare, Mihai!
Sper ca timpul petrecut cu voi sa fie util si mai ales...placut! smile.gif
Cucu Mucu
Bre, vorbiti, vorbiti, da' voi pe la munca nu mai aveti de gand sa dati? Ca geme cabinetul de pacienti! mad.gif
N.V.
QUOTE (mariusc2 @ 6 Apr 2006, 05:46 PM)
Bre, vorbiti, vorbiti, da' voi pe la munca nu mai aveti de gand sa dati?

hmm.gif Nu... n-avem timp. Suntem ocupati sa chiulim de la cursuri laugh.gif

welcome.gif la Han dr.!!!
calfa
Bun venit in club, Zeratule ! welcome.gif

Bun venit la Han si in club, dr. welcome.gif
dr.

Va multumesc pentru urarile calde pe care mi le-ati facut!Sunteti foarte...primitori! smile.gif
ninocika
intru pentru prima oara!...am butonat eu pe aici,dar!?..sper sa fi nimerit!...
ninocika
QUOTE (ninocika @ 14 Apr 2006, 03:27 PM)
intru pentru prima oara!...am butonat eu pe aici,dar!?..sper sa fi nimerit!...

inainte de a conduce bicicleta sau masina ,ganditi-va la primii pasi!...
cand ne-am nascut ii stiam!?....am invatat sa mergem!...
imi place clubul asta!?....
Titus Herbert
Bine ai venit ninocika wink.gif
Iti place clubul sau nu stii inca? (!?) laugh.gif
ninocika
QUOTE (Titus Herbert @ 14 Apr 2006, 03:53 PM)
Bine ai venit ninocika wink.gif
Iti place clubul sau nu stii inca?  (!?) laugh.gif
cred ca am si gresit...nu sunt atenta!...merit o palma!...

cred ca am si gresit deja!.....
raspundeti-mi!..sa ma dumiresc si eu!....
Titus Herbert
Adresa: Clubul de Psihologie al Studentilor . Hanul Ancutei rofl.gif

nu stiam sa mergem pentru ca nu o mai facusem pana atunci, dar informatiile erau deja acolo, daca ai citit posturile anterioare tine si asta tot de echilibru cred, mersul e ceva instinctual.
calfa
Bun venit la Han si in club, ninocika ! welcome.gif

Vorba NLP-istului, "nu exista esec (greseala), exista doar feedback (experienta capatata)".

Subiectul "invatarii mersului cu bicicleta, conducerii auto, etc." este discutat in Clubul Pacientilor La Psihologie. smile.gif Am vazut ca sunt asteptati acolo niscaiva psihologi. cool.gif
dr.
Welcome Ninocika!!!!! woot_jump.gif
Kitty
Bun venit la Han ninocika si in Clubul Nostru si o sedere cat mai placuta in continuare! flowers.gif
ninocika
QUOTE (calfa @ 14 Apr 2006, 05:15 PM)
Bun venit la Han si in club, ninocika ! welcome.gif

Vorba NLP-istului, "nu exista esec (greseala), exista doar feedback (experienta capatata)".

Subiectul "invatarii mersului cu bicicleta, conducerii auto, etc." este discutat in Clubul Pacientilor La Psihologie. smile.gif Am vazut ca sunt asteptati acolo niscaiva psihologi. cool.gif

am dat o restanta astazi!...
sunt multumita si vreau sa-mi imparatsesc bucuria alaturi de voi in clubul psihologilor!...
imi pare rau ca nu sunteti acum alaturi de mine....
Titus Herbert
woot_jump.gif felicitari ninocika! smile.gif
ninocika
QUOTE (Kitty @ 16 Apr 2006, 06:10 PM)
Bun venit la Han ninocika si in Clubul Nostru si o sedere cat mai placuta in continuare! flowers.gif

nu ma pricep deloc!..ma enerveaza ca nu inteleg!..ce sa fac?....
ninocika
QUOTE (Titus Herbert @ 13 May 2006, 07:02 PM)
woot_jump.gif felicitari ninocika! smile.gif

sunt suparata pe mine!....cei drept intru foarte rar ca nu am timp!..dar cand sunt aici imi doresc sa fiti si voi!..dar nu este asa!...sau nu inteleg cum este cu hanul asta?..mi-as dori sa fie asa..ca la o discutie in doi,trei...nici nu stiu cum sa spun!?...imi vine sa renunt!..dar ma atrage ceva!...spuneti-mi voi?..please?...
ninocika
QUOTE (Kitty @ 16 Apr 2006, 06:10 PM)
Bun venit la Han ninocika si in Clubul Nostru si o sedere cat mai placuta in continuare! flowers.gif

spune-mi kitty!?...te rog?...
ninocika
QUOTE (Kitty @ 23 Feb 2005, 09:33 PM)
Am inteles ca exista pe han cativa viitori psihologi, printre care si eu. Aici putem dezbate diverse subiecte sau putem pune la bataie diverse referate, cursuri.

M-am gandit ca ar fi o idee buna sa avem un colt al nostru...Un colt unde sunt bineveniti si cei care au nevoie de un sfat sau au de pus o intrebare si au incredere in sfatul si raspunsurile noastre.

In primul rand as vrea sa-si faca prezenta toti studentii la psihologie sau chiar psihologii pentru a-i trece in catalogul clubului tongue.gif Va multumesc pentru atentie!

Good luck! mwah1.gif

sunt de acord!..eu sunt anul II...

kitty eu sunt anul II..
calfa
smile.gif ninocika, ce ne propui tu de fapt ? Eu observ un fel de pauza luata de membrii clubului. Pauza care pe tine pare sa te deprime. Nu uita insa ca e primavara, un anotimp de care trebuie profitat. biggrin.gif Mai ales la varsta studentiei. smile.gif

Poate ar trebui deschisa o discutie despre rolul psihologic al pauzelor ? smile.gif Nu am acum timp si dispozitie acum pentru a deschide un astfel de subiect (asta ar fi explicatia in ce ma priveste), dar nimic nu te impiedica sa il deschizi tu.

Bafta ! thumb_yello.gif
ninocika
QUOTE (calfa @ 14 May 2006, 08:17 PM)
smile.gif ninocika, ce ne propui tu de fapt ? Eu observ un fel de pauza luata de membrii clubului. Pauza care pe tine pare sa te deprime. Nu uita insa ca e primavara, un anotimp de care trebuie profitat. biggrin.gif Mai ales la varsta studentiei. smile.gif

Poate ar trebui deschisa o discutie despre rolul psihologic al pauzelor ? smile.gif Nu am acum timp si dispozitie acum pentru a deschide un astfel de subiect (asta ar fi explicatia in ce ma priveste), dar nimic nu te impiedica sa il deschizi tu.

Bafta ! thumb_yello.gif

buna!...
ai dreptate dar nu in totalitate!..ce subiect de discutie sa propun cand eu abia incerc sa inteleg utilizarea forumului!..nu scopul(e bine venit!..interesant!...)..modul de utilizare!..intrebare poate pentru unii "de doi bani!.."!...
ma loghez,urmaresc subiectele....daca ma intereseaza raspund ,daca nu ..??.., apoi astept sa primesc raspuns!!??...asta incerc sa inteleg!?....
daca vrei si chiar te rog, aici doresc sa primesc ajutor!....
astept vesti de la tine!...
Kitty
Imi cer scuze ca n-am vazut apelul tau mai devreme!
In general, Clubul este primul subiect pe care-l deschid sa vad noutati cand ma loghez, dar pt ca in ultimul timp am fost putin ocupata si am vazut ca cu toate astea lumea a cam uitat de el, l-am ignorat si eu cateva zile si uite ce rau am facut.
Forumul asta, ninocika, are subiecte pt toate categoriile, il poti viziona doar si poti astfel afla lucruri interesante si pareri diferite despre un anumit subiect, poti deschide subiecte noi, dezbateri pe diverse teme, poti sa astepti si sa observi parerile DIFERITE de la om la om legate de tema propusa si iti poti da chiar tu cu parerea.
Eu sunt de principiul ca fiecare sa accepte parerea ceiluilalt chiar daca din punctul meu de vedere o vad gresita, daca este o parere, caruia nu i se poate pune "amprenta" de gresita sau corecta pe baza unor dovezi, trebuie acceptata.
Ex:
Eu: iubesc animalele.
Calfa: eu nu iubesc animalele. (fara suparare Calfa, doar un exemplu tongue.gif)
Ma rog...ma cam lungesc si ma extind de la o idee la alta fara sa spun ceva concret tongue.gif
Cert este ca te primim cu mare drag in clubul nostru si sper sa ramai pe aici cat mai mult. Discutiile pe aici au fost de regula legate de examene si de diversele cerinte din partea unora si a altora legate de documente din ramura psihologica si sociologica.
Daca te putem ajuta o vom face cu cea mai mare placere. spoton.gif
Daca vrei mai multa activitate, exista in Forumul "Poiana lui Iocan" subiectul "Zi-ne ce-ai in cap". Acolo se aduna destul de multa lume si se discuta despre orice...seara se spun chiar si povesti si se bea bere la lumina focului de tabara (imaginar bine-nteles tongue.gif).
Iti poti deschide si un jurnal in forumul "Peripetii la gura sobei" - subforumul "Povestea vietii tale" unde poti scrie despre orice, iar forumistii isi pot da cu parerea sau te pot incuraja, asta la alegerea ta bine-nteles, poti preciza de la inceput daca este un jurnal public la indemana oricui, sau doar public si numai la indemana ta smile.gif
Sunt destule lucruri pe care le poti face aici, oamenii sunt in general primitori si cu voie buna.
Cam atat, sper ca te-am lamurit macar un picutz!
Cu mult drag,
Kitty hug.gif
punctt
Bine ai venit la han, ninocika! han.gif hug.gif

Sa ne recitim cu drag. smile.gif
coseru_i
Pt Kitty!
Am citit deunazi ca ai niste cursuri. As avea si eu nevoie de Psihologie Juridica. Era prin lista ta.
Multumesc anticipat.

PS am venit in forum pt niste cursuri si de 2 zile citesc intruna... smile.gif
N.V.
De cand nu am mai dat pe aici vad ca sunt si doi nou-veniti. welcome.gif la Han si in Club ninocika si coseru_i!!! Dupa cum v-am citit, vad ca sunteti studenti (pe unde? tongue.gif ) asa ca bafta mare in sesiune si voua, si noua laugh.gif (eu una chiar am nevoie... din nou).

Pentru Psihologie judiciara, recomand cartea domnilor Ioan Bus si Daniel David... nu mi s-a parut un efort sa invat din ea la cat de bine structurata si sistematizata este thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.