Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Fc Bachus
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Marcus
Atunci poate facem un meci care sa se intinda pe mai multe zile, o repriza azi, una maine spoton.gif La sfarsit golgeterul ia tot! ohyeah.gif
georgeones
QUOTE
Atunci va trebui sa jucati cu un singur atacant, ca io mi-s la pregatire...


Ce vorbesti Marcus , vrei sa ma scoti pe tusa ? 50.gif , vei avea o concurenta destul de serioasa tongue.gif

Edit:In legatura cu emblema aleg varianta 2 spoton.gif
Marcus
Ce spui tu, vecine? tongue.gif Nu vezi ca ti-am cedat initiativa in atac? Ai inteles exact pe invers, vroiam sa zic ca echipa ar fi jucat cu un singur atacant, adica tu, ca io mi-s plecat. harhar.gif
Vornicum
Mai, sa nu va certati nonono.gif
Mai bine beti impreuna pana cadeti dupe scaun. spoton.gif
Cand jucam, bre coechipieri, ca ba sambata , ba vineri, ba miercuri...

PS: Avem si emblema! s-a votat varianta 2. thumb_yello.gif spoton.gif
Emblema FC Bachus
user posted image

Eclectic
Ceea ce e clar, doar ca sunt offtopic.
Vornicum
Si ca nu te baga nimeni in seama. Esti ca un fel de nimeni pe topicu asta.
Eu te-am informat ca sa nu-ti faci iluzii. spoton.gif
Eclectic
Mai sa fie, tu stai prost de tot cu logica, mai baiete. Pai ori nu ma baga nimeni in seama, adica nici tu, caz in care nu mi-ai raspunde, ori mi-ai raspuns, caz in care m-ai bagat in seama. Mai ramane varianta in care tu esti nimeni, iar nimeni ma baga in seama. blink.gif
Vornicum
Ai stricat si topicul asta, mahalagiule ratat ce esti. Sper ca esti multumit.
Am fost o mana de oameni care au cladit ceva frumos aici si vine un nimeni si strica totul.Pacat.
Unde dracu sunt moderatorii ?!? mad.gif
Eclectic
Deci recunosti ca ai stricat totul ?
Apropo, cum ramanea cu "nu te baga nimeni in seama" ?
Vornicum
Iti trimit un pm cu dedicatie. Astept un moderator sa stearga aiurelile de mai sus...
Catalin
QUOTE (Vornicum @ 19 Jan 2005, 12:30 PM)
Ai stricat si topicul asta, mahalagiule ratat ce esti. Sper ca esti multumit.
Am fost o mana de oameni care au cladit ceva frumos aici si vine un nimeni si strica totul.Pacat.
Unde dracu sunt moderatorii ?!? mad.gif

Aoleu ce urit vorbesti! Stai sa dau quote sa nu cumva sa editezi... asa... acum sa vina moderatorii! biggrin.gif
Eclectic
Nici o grija, Catalin. Print screen dadusem de mult. wink.gif
Din fericire, pm-urile raman, asa ca nu a fost nevoie sa dau print screen la ala pe care mi l-a trimis. laugh.gif
Vornicum
Boemule, tu ti-ai pierdut dreptul de a modera "multumita" mie, tot multumita mie ai fost suspendat o saptamana. Credeam ca ti-a ajuns. Dar vad ca mai vrei, iti place. Esti cam pervers, dar vezi tu... eu am prietena cry.gif
Eclectic
QUOTE
eu am prietena  cry.gif


Si noi cry.gif pentru sarmana de ea... sad.gif
Vornicum
barrel, ti-am urmarit poeziile postate pe Han, stiu ca ai deschis si un topic in care le postezi. Am primit pm -uri multe de la unii forumisti prin care imi cereau sa ma "iau" de "poeziile" scrise de tine fiindca, ziceau ei (iti si dau nume de forumisti), ceea ce scriai tu acolo se pot numi dejectii culturale. Mi-a fost mila de sentimentele tale, acum nu imi mai e.
Nu mai scrie poezii , ca rad forumistii cad le citesc. rofl.gif
Inainte iti ziceai "poetul noptilor". Ti-ai dat seama ca suna aiurea si complet deplasat. Ai avut intuitie.
cactus
De la Vornicum.... cry.gif

Te rog sa intri in topicul FC Bachus si sa transmiti urmatoarele:

" Dragi coechipieri, eu am cazut la datorie, aparand clubul.
Il rog pe Omu_Vexx sa dizolve echipa. Va rog , pe voi prieteni, sa imi respectati dorinta. Nu cred ca voi mai posta la Han si vreau sa moara clubul odata cu mine.
Va multumesc."

Mentosana in corpore sano
QUOTE (cactus @ 19 Jan 2005, 02:13 PM)
De la Vornicum.... cry.gif

Te rog sa intri in topicul FC Bachus si sa transmiti urmatoarele:

" Dragi coechipieri, eu am cazut la datorie, aparand clubul.
Il rog pe Omu_Vexx sa dizolve echipa. Va rog , pe voi prieteni, sa imi respectati dorinta. Nu cred ca voi mai posta la Han si vreau sa moara clubul odata cu mine.
Va multumesc."

Fost-au gīndul mieu, iubite cititoriule, să fac létopiseţul Poienii noastre din descălecatul ei cel dintăi. Ce sosiră asupra noastră cumplite acestea vrémi de acmu, de nu stăm de scrisori, ce de griji şi suspinuri. Şi la acestŭ fel de scrisoare gīndŭ slobod şi fără valuri trebuieşte. Iară noi prăvim cumplite vrémi şi cumpănă mare pămīntului nostru şi noaă. Deci priiméşte, īn ceasta dată, atīta din truda noastră, cīt să nu să uite lucrurile şi cursul ţărīi, de unde au părăsit a scrie răpăosatul Vornicum.
Pănă la cumplita domniia lui Cătălin Voda, multu am mai veselit noi, căpeteniile Poenii de īi zice a lui Iocan, pīnă ce amarnică amăgire venitu pre capu lu Mihai Imparat de trimisără pre scīrbavnicul Cătălin Filosofu să legiuască īn numele luminăţiei Sale, cu rangu de moderatoriu. Iară domniei lui Catalin filosof cu cale i-au dzis că au fostŭ cumplită, că aşč au fostŭ, desfrīnată domniia şi nediriaptă foarte, cīt de răul lui, ce era fruntea boierilor fugisă mai toţi īn Ţara Leşască.
Au poruncitŭ dară lui Cătălin, cu bine să iasă din scaunŭ, că nu poate nimé a suferi domniia lui cu atītč vărseri de sīnge.Dacă au vădzut boierii că nu va să iasă Catalin-Vodă de bunăvoie din scaun, au vinit cu războiŭ. Īn pizma lor, trimisără zapise mincinoase la īmpărăţie, de au băgat zīzanie īntre Cătălin şi mări Īmpăratul pīnă ce l'or coborītu dela domnie. O, īndrăcite a voitoriului de rău veninuri, ce nu scorneşte limba amară a nepriietinului! Apoiu boierii, şi mai cu samă Vornicum cel răzbunatoriu, prinseră a vorbi de rău pre hatmanul Barrie. Dară Mihai īmpărat, aflīnd el de aceste samavolnicii, digrabă trimisă pre hatman Vornicum in bejenie.
Carili Vornicum, amărīt de această tocmală, trimisesă la īmpăratul solie cu rugăminte să nu-i facă această asupreală şi văzīnd că īmparatul rămīne neīnduplicat, au trimis soli cu jalobă la mai marii adunării FC Bachus spre a părăsi echipa īntru jeluirea sa.

Scris-am io, Cactus, ăl mai mare īntre logothetii poienii, cu adīncă amărăciune si aplecare de sufletu, leat 2 de la facerea Hanului, iar de la facerea lumii 7513.

Disclaimer: materialul de mai sus e © Mentosana Incorporated, all rights reserved. Reproducerea partiala sau totala fara permisiunea scrisa a companiei se taxeaza cu una bucata Tuborg Strong. Textul este un pamflet si va fi tratat ca atare. Orice asemanare cu realitatea a fost indelung studiata ohyeah.gif
cactus
QUOTE (Mentosana in corpore sano @ 19 Jan 2005, 03:35 PM)

Scris-am io, Cactus, ăl mai mare īntre logothetii poienii, cu adīncă amărăciune si aplecare de sufletu, leat 2 de la facerea Hanului, iar de la facerea lumii 7513.


Deeeeci, tinere, ca sa ne intzelegem. Eu am facut ceea ce un coleg de-al nostru de pe Han m-a rugat sa fac. NU eu am scris...-asta-i una la mana
Doi la mana - tot din quote - multzumesc ptr. apreciere. Cu voia Domniei Tale, imi voi pune dop la gura ca sa nu mai fiu "cel mai mare dintre....". Cu fetele de pe Han, dupa aia, te descurci Domnia Ta, ca esti ficior descurcaretz; ca io mi-s ficior fain si mishti de tot si TOATE ma iubesc pana peste poate; sa nu te ciupileasca ca pe un pui de gostat atunci cand de frica ta nu mai postez nimica...Dar asta nu ma mai priveste pe mine. Fii iubit - Eu Cactus Intaiu ` - ca altul, oricum, nu mai ezista... devil.gif
Eclectic
QUOTE
Cu fetele de pe Han, dupa aia, te descurci Domnia Ta, ca esti ficior descurcaretz; ca io mi-s ficior fain si mishti de tot si TOATE ma iubesc pana peste poate;


Imi dai voie sa te contrazic ? Multumesc. jamie.gif
Mickydutza
Am lipsit si eu azi de pe forum si cand ma intorc ce gasesc? Nebuneala de pe lume. sa mai zica careva ca viata nu bate filmul. cool.gif Controverse, demisii si alea alea. Pai se poate asa ceva?

Mai bine luati cate o bere si ...NOI SA FIM SANATOSI!
thumb_yello.gif
cociuba
de fiecare data cand e suspendat vornicum isi da seama de greseala si promite ca nu mai vine pe han , dar nu poate, mai sar si cativa prieteni care se retrag si ei wink.gif

FRATILOR asta nu e razboi, e doar un forum , daca nu iti place de cineva nu vorbi cu el ignora, nu o luati asa de personal...dumnezeule sunteti niste copii mai mari sad.gif
V.S.P
Corect.
A fost decizia unui om de a incheia unele socoteli cu Poiana, cu cel care decide sa inchida si sa suspende.
Respectati-o, bre! Si ... vedeti-va de treburile voastre!

PS: A treia oara e cu noroc. Ca nu vreau sa ma repet degeaba. spoton.gif
'Tzar forumu' , mey Mihaitza dolofanule rofl.gif
gonen
nu stiu care a fost treaba intre Vornicum si ceilalti, insa am impresia ca Barrie, secondat de Catalin si Mentosana, il vaneaza pe Vornicum. Urmariti, totusi, de Nefertiti.
Nu e post si topic deschis de Vornicum, in care Barrie si ai lui sa nu vina si sa-l provoace la scandal, pe Vornicum. Eu din care stiam, hanuancutei.com e un forum de discutii, nu de rafuire copilareasca.
V.S.P
Problema e ca Mihai ii acopera pe astia si le permite.
L-am implorat pe Mihai sa curete topicul clubului, in care ne simteam bine. Nu m-a deranjat ca m-au atacat pe alte topicuri. Insa tineam la clubul asta mult. Normal ca am izbucnit cand au murdarit acest topic.

Nu exista respect pentru o initiativa, care nu e numai a mea. Aici vorbim despre 8 forumisti care vor sa faca ceva frumos.

Principalul vinovat e administratorul asta insensibil, Mihai care acopera niste instigatori. Forumul e al lui. Face ce vrea. Nu mi-a respectat munca mea din acest topic, nu-l respect nici eu Regulamentul. Sa faca ce vrea cu el, sa si-l inghita, alaturi de gasca lui de huligani spoton.gif
calfa
QUOTE (cociuba @ 20 Jan 2005, 03:52 AM)
FRATILOR asta nu e razboi, e doar un forum , daca nu iti place de cineva nu vorbi cu el ignora, nu o luati asa de personal...dumnezeule sunteti niste copii mai mari  sad.gif

Bine zis ! smile.gif

Si nu luati personal partea cu "sunteti niste copii mai mari" !

Toti suntem niste copii mai mari. wink.gif

ohyeah.gif
cactus
QUOTE (calfa @ 20 Jan 2005, 10:01 AM)
QUOTE (cociuba @ 20 Jan 2005, 03:52 AM)
FRATILOR asta nu e razboi, e doar un forum , daca nu iti place de cineva nu vorbi cu el ignora, nu o luati asa de personal...dumnezeule sunteti niste copii mai mari  sad.gif

Bine zis ! smile.gif

Si nu luati personal partea cu "sunteti niste copii mai mari" !

Toti suntem niste copii mai mari. wink.gif

ohyeah.gif

CORECT !!!!!!!
nefertiti-old
QUOTE (bogho @ 20 Jan 2005, 09:49 AM)
Urmariti, totusi, de Nefertiti.

De ce te lansezi in acuzatii daca nu stii exact despre ce e vorba? unsure.gif
gonen
dar, eu nu facui nici o acuzatie. Imi spusei o parere in legatura cu ceea ce am observat ca se intampla cu diverse persoane si topicuri de pe han. Si ma refeream la faptul ca am impresia ca il sustii pe Barrie, cand il ataca pe Vornicum, desi nu recunosti asta.
nefertiti-old
Ma obligi sa continuam o discutie stupida. Ai vazut tu ca am intervenit in vreun fel? Sau ca am facut in ultimele saptamani vreun comentariu la adresa lui Vornicum? Crede-ma, sunt multe alte lucruri mult mai interesante de facut.
dead-cat
QUOTE

dar, eu nu facui nici o acuzatie. Imi spusei o parere in legatura cu ceea ce am observat ca se intampla cu diverse persoane si topicuri de pe han. Si ma refeream la faptul ca am impresia ca il sustii pe Barrie, cand il ataca pe Vornicum, desi nu recunosti asta.

stii cind/cum a inceput scandalul? in august la chestia cu Catalin&Axel Ltd. la care au aderat o serie de oameni, printre care si nefertiti. atunci Vornicum s-a luat pe rind de cam toata lumea care-si pusese C&A in semnatura.
de acolo i se trag diverse probleme care le-a avut pe han din vara incoace cu o serie de persoane.
gonen
Nu, nu te-am vazut intervenind si nici nu ai facut vreun comentariu la adresa lui Vornicum, in ultima perioada. Insa asta e impresia mea, ma de mult. S-ar putea sa ma insel.
Catalin
Mai baieti, dar ceva alcool nu mai bagati? hai ca beau si eu ca e ocazie speciala! ohyeah.gif
axel
spoton.gif
axel
QUOTE (V.S.P @ 20 Jan 2005, 08:10 AM)
'Tzar forumu' , mey Mihaitza dolofanule rofl.gif

In vino veritas.
Si in nervi.
Ma amuza sa vad cum oamenii isi arata adevarata fata cand li se pare ca nu mai au nimic de pierdut.
georgeones
sad.gif s-a dus toata munca noastra , pacat cry.gif
Vexx
QUOTE (Catalin @ 20 Jan 2005, 02:36 PM)
Mai baieti, dar ceva alcool nu mai bagati? hai ca beau si eu ca e ocazie speciala! ohyeah.gif

user posted image
Catalin
rofl.gif

Ah, ah, apa de izvor, mai repede ca mor, mai repede ca nu mai pot!
cociuba
catalin las-o balta...
Catalin
rofl.gif
Balta... e buna asta! spoton.gif
Mickydutza
S-a facut cam liniste pe aici. dar mie mi s-a facut dor de un cocktail si m-am gandit ca nu e frumos sa il beau singurica. Cine ma acompaniaza?
user posted image
genicon
Dom'le... privind in urma spre saptamana care sta sa treaca (si trecand peste faptul ca sunt un oPsedat notoriu - dar treaba asta n-are legatura aici) incep sa fiu din ce in ce mai convins ca sunt omul-echipa. rofl.gif Asa ca acum nu mai sunteti singuri, aveti un mare challenger in persoana mea. tongue.gif Si ar mai fi Blacky, simon, liviu, mircea... ar mai fi. So... get ready! devil.gif
Mickydutza
user posted imageUn berley pentru genicon. Fac eu cinste de data asta.

user posted image

Cine, ce mai doreste?
cocco
Vreau sa ma inscriu si eu in clubul asta.
gonen
cocco, nu trebuie decat sa spui pe ce post poti juca si sa adauci la semnatura numele echipei
Catalin
Din pacate clubul s-a cam dizolvat (ohyeah.gif) ca urmare a activitatii celui mai important membru.
gonen
Nu s-a dizolvat nici un club. E pauza competitionala.
cocco
Hmm... cu cine trebuie sa vorbesc ca sa ma inscriu si eu?
Mickydutza
Cocco, pentru a intra in club trebuie sa faci cinste cu asa ceva! spoton.gif

user posted image

drunk.gif
cocco
QUOTE (Catalin @ 1 Feb 2005, 09:30 AM)
Din pacate clubul s-a cam dizolvat (ohyeah.gif) ca urmare a activitatii celui mai important membru.

Despre cine e vorba?
Mickydutza , considera ca am facut o cinste. ohyeah.gif

PS: Mi-am pus semnatura, e bine asa? wink.gif
Mickydutza
QUOTE (cocco @ 1 Feb 2005, 09:44 AM)
QUOTE (Catalin @ 1 Feb 2005, 09:30 AM)
Din pacate clubul s-a cam dizolvat (ohyeah.gif) ca urmare a activitatii celui mai important membru.

Despre cine e vorba?
Mickydutza , considera ca am facut o cinste. ohyeah.gif

Vornicum si omu_vexx sunt fondatorii clubului si datorita lor ne putem noi acuma pune pe baut! spoton.gif

user posted image
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.