Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Fc Bachus
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Vexx
In timp ce astept componentii echipei, incep seria antrenamentelor cu o incalzire usoara! spoton.gif



user posted image
Vornicum
FC Bachus s-a infiintat acum vreo 2 luni. Initiatori Vornicum si Omu_Vexx. Scopul : "Membrii se vor ocupa cu degustarea si crearea de buna dispozitie in Poiana , unde isi petrec (fara sens aparent viata)"
Presedintele ales fara pile ci pe merit , rezistand la betii nesfarsite si ajuns paharnic, ales cu majoritate de voturi Omu_Vexx. spoton.gif
A fost cooptat si numitul Cactus care intre timp a luat-o pe cai gresite si ne-a parasit.

Ne propunem sa ne distram cat mai mult si sa cooptam alti palavragei cu darul bautului si simtul distractiei in sange.

HAI NOROC! spoton.gif
Vexx
Vornicele, despre pile nu prea stiu ce sa spun, avand in vedere ca sunt pilit rofl.gif .

Crezi ca ar trebui sa mai asteptam vreun membru sau ne destrabalam noi doi, ca de obicei?
Blakut
Da... Suna frumos Fc Bachus...

Vreu si eu (desi acum nu beu vin ci scotch)
Vornicum
Eu zic sa mai asteptam. Stiu eu vreo doi care o sa ne urmeze.
Ii conving eu rofl.gif
Vorbim si glumim, capitane... dar pe cand jucam ? Ca am cam tras matzu de coada in ultimul timp si stam pe uscat ca Mutu pe tusa.
Ma gandesc sa facem ashea o deplasare in provincie...

PS : Cei care vor sa intre in clubul nostru sa scrie la semnatura "FC Bachus" cu albastru ( culoarea pe care o vedem dupa meciuri ). Asta dupa ce ne-am dat acordul , eu si Omu_Vexx. spoton.gif Cererea de adeziune se face aici sau pm si dupa o scurta deliberare, se va da verdictul smile.gif
Vornicum
Ieri FC Bachus a jucat cu Asociatia manechinilor ce beau doar apa plata cu lamaie si i-am batut cumplit.
FC Bachus - AMCBDAPCL 12-0 !
Vexx
Tema antrenamentului de astazi este: "Pozitionarea corecta a zidului la loviturile libere periculoase".


user posted image


Tin sa felicit intreaga echipa pentru daruirea de care a dat dovada in meciul de ieri. Ramane doar problema gramezilor de sticle de pe gazon, care va fi rezolvata de catre departamentul de reciclare si reumplere! spoton.gif
Vornicum
Capitane , fara insufletirea transmisa de tine ne bateau plateicii aia la scor.
Fii atent ce am reusit sa pun la punct. Vineri avem iar meci , acum cu aia de la CBCBDBC adika Clubul baietilor care beau doar bauturi carbogazoase. Tin sa ne antrenam azi si maine toata ziua.
Eu vin cu bere. Cu butoiul, care este! spoton.gif

HAI NOROC SI VOIE BUNA!!

user posted image

Vexx
Vornicele, iar jucam in doi? blink.gif Se pare ca nu sunt prea multi "sportivi" pe Han. Oricum, e bine ca avem stadionul nostru, acum... Nu ne mai critica nimeni daca uitam sticlele pe gazon! rofl.gif
Vornicum
Amice, nu-mi place inghesuiala.
Prastie sa ne facem, sa ne antrenam ...
Bottom's up!!
user posted image
Marcus
De unde vine numele echipei? Daca memoria nu imi joaca feste, Bachus este un zeu, al bauturii oare? Sau ala era Dyonisos...
Vornicum
Zeul bauturii.
Ni te alaturi?
Marcus
Da' cum as putea refuza o bauta? Si ia ziceti, voi astia antrenorii si presedintii de club: ce post imi dati?
Vornicum
Avem liber postul de varf de atac. Fostul varf a baut peste masura si a luat-o peste aratura. Te vad baiat serios. Pe langa acest post te propunem in functia de vistier al clubului. Vrem sa ne gestionezi avutia si sa te ocupi de investitii ( bar mai modern, sticle faine , vin mai fin, furnizori mai seriosi ).
What say you?
Marcus
I'm in. spoton.gif
In calitate de varf de atac imi propun, pentru inceput, sa intru direct in miezul unei sticle de vodka. In calitate de vistier, voi investi serios in bere si vin, care este. ohyeah.gif
Vornicum
Bine ai venit la club , iepurasule spoton.gif welcome.gif la FC Bachus
Berea e preferata mea, deci esti foarte inspirat.
O mica problema. Esti cam topaitor de felul tau. E interzis sa bei in timp ce topai. In rest esti asteptat la toate convocarile clubului.
HAI NOROC!
Blakut
Betia din bere e cea mai pacatoasa. Prefer ceva mai tare... smile.gif
Vexx
Bine-ai venit Iepurasule! Nu-l asculta pe vraci, ca el e mai carcotas, poti sa topai in timp ce bei, poate iese un cocktail interesant! spoton.gif

Vornicele, ai 5 beri penalizare pentru ca nu ai tinut ieri antrenamentul... Echipa e intr-o stare deplorabila...sunt treji toti! mad.gif

Am sa incerc sa repar stricaciunile cu un antrenament in forta:


user posted image


La treaba, ca maine imi dormiti toti! laugh.gif
georgeones
Ma primiti si pe mine sau trebuie sa dau o proba pentru a-mi arata calitatile ? va pot spune ca sunt rezistent la atacuri repetate , am o detenta buna ,conditiie fizica impresionanta ohyeah.gif . Oricum diseara avem meci important , va trebui sa ne mobilizam , omu_vexx asteptam indicatii tehnice .
Marcus
Amice, la noapte avem meci greu. Ai nevoie de antrenament. drunk.gif
georgeones
Atunci credd ca ar trebui sa facem incalzirea cu ceva usor spoton.gif

user posted image
Vexx
Bine-ai venit, georgeones!

Trebuie sa va mustrez...ce cautati acasa la ora asta, trebuia sa fiti pe gazon de mult... mad.gif Va amendez!!! laugh.gif
Vornicum
LA MULTI ANI prietenilor clubului!
Tin sa tin ( aici sunt f coerent) speech-ul de inceput de an:

Draji beţīvani veseli, ne asteapta un an greu. Avem de golit butoie multe, de batut echipe puternice si sa ne asiguram ca echipa noastra prospera. Antrenamentele trebuie sa se tina regulat si cu perseverenta.
Anul ce a trecut ni s-au alaturat oameni simpatici si de incredere : Marcus, alias Iepurasul topaitor si georgeones.
Am avut meciuri grele si am batut echipe redutabile. Nu ne oprim aici asa cum nici un rau nu se opreste din cursul sau imparabil ( am baut un shpritz acum 5 min. ca sa ajung asa de coerent si prozaic spoton.gif )
HAI NOROC tovarasi si sa traim!


QUOTE (Omu_vexx (presedinte))
Vornicele, ai 5 beri penalizare pentru ca nu ai tinut ieri antrenamentul... Echipa e intr-o stare deplorabila...sunt treji toti!

In calitate de actionar majoritar la club dau alea 5 beri si te sanctionez cu 10 beri pentru ca ai intarziat vineri la stadion. Trebuia sa ajungi inainte cu o juma de ora si tu ai ajuns dupa 10 min. rofl.gif
Vornicum
Dragi membri ai FC Bachus , haideti sa votam pe ce fel de bautura ne axam in viitorul apropiat.
Eu votez berea. Traiasca berea in care ne-am facut!
In urma voturiilor voastre, vistierul clubului, topaitorul Marcus va utiliza fondurile disponibile pentru achizitionarea de combustibil wink.gif Votul lui Omu_vexx , in calitate de presedinte, valoreaza cat doua. spoton.gif

De asemenea, Marcus este rugat sa prezinte planul de investitii pentru anul 2005.

user posted image
georgeones
Pai vreau sa ma numiti in fuctia de Responsabil pe probleme de imaginea al clubului ohyeah.gif . Voi face tot posibilul ca echipa nostru sa capete o noua imaginea in ochii celor care ne privesc si inbunatatirea imagini la nivel national si international ,precum si crearea unor bune conditii pentru aducerea unor noi sponsori puternici ,capabili sa ne furnizeze materie prima pentru desfasurarea antrenamentelor ,meciurile amicale si din campionat.Dupa numirea mea in functie voi cauta un imn care sa ne reprezinte clubul . ohyeah.gif


-georgeones-viitor Responsabil pe probleme de imagine al clubului Fc. Bachus
Vornicum
Asa sa fie , georgeones. Esti numit in functia de "Responsabil pe probleme de imagine al clubului " Pe langa aceasta functie trebuie sa accepti si rolul de varf de atac alaturi de Marcus in meciurile echipei.
spoton.gif
Vexx
QUOTE (Vornicum @ 3 Jan 2005, 09:20 AM)
Dragi membri ai FC Bachus , haideti sa votam pe ce fel de bautura ne axam in viitorul apropiat.

Vornicele, eu votez, invariabil, Jack spoton.gif, dar avand in vedere ca finantele clubului trebuie protejate, sunt de acord cu berea, cu mentiunea ca, duminica si la sarbatorile legale se va servi Jack! wink.gif

Ocrotitorul nostru si presedinte de onoare al clubului:


user posted image
Vornicum
user posted image
O alta reprezentare a zeului.
Cred ca bea vin colosha wink.gif
Vornicum
user posted image

rofl.gif
Marcus
Stimati colegi, in calitate de vistier nepretuit al clubului, am placerea sa va prezint pe larg planurile mele de investitie pe prima jumatate a anului 2005, sintetizate mestesugaresc in urmatorul tabel:

user posted image

Dupa cum vedeti, creditul clubului este limitat intrucat avem nevoie de sponsori. Pana vom gasi sponsori, suntem nevoiti sa ne descurcam cu putinul pe care-l avem. Eu propun sa bem la inceput cu masura, apoi, o data cu incalzirea vremii vom be' intr-o masura din ce in ce mai mare. spoton.gif
In tabelul de mai jos sau mai de mai sus (depinde de punctul de vedere al fiecaruia) nu au fost incluse si primele de joc, asa ca daca echipa va avea rezultate bune, vom avea resurse suplimentare ca sa ne potolim setea.
De la jumatatea anului, tabelul nu mai e valabil pentru ca intra in circulatie leul greu si va trebui sa ne reprofilam la un nivel mai sus.

Pe langa creditul disponibil, vistieria clubului ne pune la dispozitie pentru luna in curs 35 de lazi de bere, predominante fiind Heineken, 12 deca' de vinuri din categoria "graselor" (grasa de Cotnari si Murfatlar), Pietroasele, Tarnave, Galben de Odobesti, Muscat de Hamburg si vin negru special pentru vanat si friptane, Merlot. In categoria "mai vreau" intra coniac Johny Walker, coniac de Murfatlar si Alexandrion cat cuprinde. Specialitatea casei... tineti-va bine... este... Jack Daniels Old Nr. 7 Grand Tennessee Whiskey, intru satisfacerea nevoilor presedintelui de club omu_vexx, pe care-l salut cu aceasta ocazie.

Cat mi-am petrecut noaptea prin vistierie, pe langa faptul ca am luat la mana fiecare sticla, am avut destul timp sa cercetez un catalog de embleme, special pentru clubul nostru.
Dintre toate, eu propun sa alegem urmatoarea emblema ca fiind reprezentativa pentru clubul nostru:

user posted image

Astept si parerea superiorilor.

P.S. Atentie! Forma fizica a ochilor tuturor membrilor echipei (sau a tuturor ochilor membrilor echipei) trebuie sa fie exersata pe urmatoarea sticla de... va spun eu ce e... coniac! Cheers! drunk.gif

user posted image
georgeones
Am gasit deja doua melodii, pe care le vom vota,una dintre ele urmand sa devina imnul oficial al clubului Fc Bachus


A doua melodie urmeaza sa o urc undeva pentru a o descarca toti ceilalti membrii.

Edit:se pare ca nu merge , voi remedia defectiunea mai incolo un pic
Vornicum
1. Emblema aleasa de Topaila , atacantul vistier al clubului, este ... cum sa zic io... excelenta si ramane ca emblema pana cand o sa visam alta mai inspirata mai incolo ... hac... "noroc !"... mersi... sunt beat rofl.gif
2 .Urmeaza sa votam ( in secret ca sa nu ni-l fure altii ) unul din cele 2 imnuri propuse de celalalt atacant al echipei, georgeones, responsabil cu relatiile cu piblicu , care este, adika Public relations sau pe scurt PR spoton.gif ... sa bem si pentru asta! ...
3. Cu tristete in suflet trebuie sa-l sanctionez (iarasi) pe domnu' presedinte, Omu_Vexx pentru absenteism nejustificat in cadrul clubului. De data asta cu o intreaga lada de bere, pe care tre' s-o imparta cu coechipierii cel tarziu pana pe 07.01.2005... Stai putin... asta inseamna azi rofl.gif .... Inca o lada amenda rofl.gif ... beu si pentru asta!
4. georgeones si Marcus sunt cele mai inspirate achizitii la club din toate timpurile. Trebuie sa-i avansam...
5. Ma duc sa beau ceva ca azi e ziua mea de nume... Marius Ioan

Beau, beau..
Pana face matza miauuuuu!
rofl.gif
Vornicum
Noi mai bem ceva?
Mickydutza
Hm..interesanta ideea. Mai ales ca tocmai am iesit din sarbatori si din petreceri si baute. Deci, care e tema zilei? Ce se bea azi?
drunk.gif
Vornicum
BERE woot_jump.gif
Scarlett
user posted image
Vexx
Imi cer scuze pentru lunga aPsenta din cadrul echipei! Am avut o saptamana de "schimb de experienta", la o cabana, in mijlocul padurii... spoton.gif , unde am experimentat diverse tactici de joc rofl.gif . Sper sa reluam antrenamentele, in forta ( cat m-o mai tine ficatelul). laugh.gif


Edit: Deocamdata, ceva usor: sorry.gif


user posted image


Scarlett, bine-ai venit in club! hug.gif
Cucu Mucu
Buna jiua [hic!]! Mai oameni buni drunk.gif , eu unde semnez[hic!]? drunk.gif
gonen
eu pot intra in echipa?
Vornicum
mariusc2 si bogho ... bagati semnatura si you're in!
welcome.gif

PS: Sper ca "stiti" sa beti.

Cu Scarlett , mamicuta , mai vorbesc eu sa vad ce da daca intra wink.gif
Cucu Mucu
Nene, eu nu prea stiu sa beau! Adica ce beau azi, uit pana maine si trebuie sa o iau de la capat! Si asa in fiecare zi! rolleyes.gif
Vornicum
hmm.gif Ti-ar sta bine de fundas sau portar. spoton.gif
gonen
eu cred ca as putea juca pe un post de mijlocas ofensiv sau atacant.
o sa incerc sa fac diseara poze la niste vin care ma asteapta acasa sa devina fiert!
Vornicum
Prea bine : mariusc2 - portar
bogho - mijlocas

Va rog pe amandoi sa va treceti numele echipei in semnatura pentru a putea definitiva contractul.

@ presedintele Omu_Vexx amenda 3 lazi bere ( pe care tre' sa le imparta cu echipa ) deoarece iar a intarziat mad.gif Am uitat sa zic : Bine ai revenit , capitane hug.gif
Vexx
Vornicele hug.gif , lazi n-am gasit, dar am gasit o oportunitate de a-mi folosi permisul de conducere, categoria C+E spoton.gif si v-am adus o mica atentie:



user posted image
Mickydutza
user posted image

Inca una si ma duc.....ma duc sa cumpar alta. spoton.gif
Cu ocazia asta imi depun si adeziunea la FC Bachus ohyeah.gif
Vornicum
Mickydutza esti welcome.gif

Il rog pe domnul presedinte Omu_Vexx sa gaseasca pentru tine un post la club spoton.gif
E cazul ca presedintele nostru sa se implice mai mult in treburile organizatorice hmm.gif

PS: marisc2 este rugat sa treaca numele clubului in semnatura. E a doua oara cand este rugat...
Vornicum
Cactus e cel mai nou membru al clubului

Este propus si confirmat in functia de casier al clubului si pe postul de membru in linia defensiva a echipei spoton.gif
Vexx
Vornicele, presedintele e mai lenes din fire, dar echipa nu are de suferit pentru ca avem un manager general de inalta clasa! hug.gif

Mickydutza este numita pe postul de mijlocas la inchidere, adica are responsabilitatea ca atunci cand se inchide Hanul, sa ne culeaga de pe sub mese si sa ne tina de mijloc pana la locul de "depozitare"! spoton.gif

...si acum, sarbatorim! laugh.gif


user posted image
Vornicum
Bea pentru asta si managementul tongue.gif
HAI NOROC!!

Saptamana viitoare avem meci, dragi membri . Pana atunci sa ne antrenam..... SALUTE!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.